poster

Jiná země

 • USA

  Another Earth

 • Slovensko

  Iná Zem

Drama / Sci-Fi / Psychologický

USA, 2011, 89 min

Režie:

Mike Cahill

Kamera:

Mike Cahill
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Don Jebal

  Otvárací Víkend: 77 740 $ (v 94 Kinách) Tržby USA: 1 321 194 $ Tržby Celosvetovo: 1 776 935 $(15.5.2012)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Díky tuze zavádějícímu názvu filmu jsem teda čekal trochu jinší kafíčko. V podstatě se jedná o hutné dramátko, kdy přídavné jméno "zvrácený" asi není úplně na místě, ale jistá morální škrabačka na hlavě tomu určitě nechybí. A to vše úplně mimo sci-fi, se kterým si tvůrci jen pohráli, bojím se, že přímo berličkoidně. Každopádně vzpomínka na von Trierovu Melancholii byla, bohužel z Another Earth mi čelist nespadla. 65%(27.12.2014)

 • klerik
  ****

  Jednoduchá, ale solídna artovka. Neopozerané tváre, pochmúrna atmosféra, uveriteľná romantika, pekné obrazy. Trochu v štýle MELANCHOLIE i keď Iná zem nemá ani zďaľeka takú silu... V závere je badať snahu o skrytú pointu - čo je však len taká póza, ale napriek tomu ostávam na štyroch hviezdach...(13.10.2013)

 • H34D
  ****

  Mike Cahill se hned už po dvou filmech zařadil mezi mnou sledované a dá se říct, že i oblíbené režiséry. Již ve svém debutu dokázal jasně vymezit svůj styl, který jej odlišuje od ostatních tvůrců - znepokojivá kamera, podivná, tíživá atmosféra, niterné pocity hlavních postav deroucí se na povrch - působí to osobitě a nefalšovaně. Líbí se mi, že sci-fi motiv, ač v sobě skrývá potenciál, hraje jen druhé housle a slouží jako psychologická metafora vybízející k zamyšlení. Brit Marling je skvělá... 7/10(21.2.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  .Kode 46, Ink, Another Earth... Tři nezávislé filmy, které jsou natolik rozdílné, že najít mezi nimi podobu mi chvilku trvalo, přičemž jejich názvy byly to první, co mě po shlédnutí filmu napadlo, až po chvíli jsem zjistil, že mi Another Earth připadá jako kompilát esencí z prvních dvou jmenovaných, z Kódu 46 jako by si bral fakt, že scifi prvek je jen pozadím pro mnohem zásadnější část filmu a z Inka zas prosublimovala lehce snová atmosféra a výborná, intimní, komorní hudba a vznikl... Zajímavý film, který občas sráží chyby ve scénáři, nebo zbytečné prodlužování některých scén, které by mohli být dobré, byli-li by lépe natočeny, jenže ona je kamera občas průměrná, občas zbrklá a rozhodně nepomůže minutovému záběru na hlavní hrdinku přejíždějící prsty po jakýchsi pleších. (teď myslím pleších od slova "plech", je to přípustné slovo?). Možná se to snaží tvářit moc artově, možná je to místy zdlouhavé, ale možná, jenom možná, se mi prostě a jednoduše líbilo.(12.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace