Jiná země

Drama / Sci-Fi / Psychologický

USA, 2011, 89 min

Mike Cahill

Mike Cahill

Znáte tu o tom prvnim kosmonautovi? Anebo tu o Platónově jeskyni? A tu o naivní, lehkovážný dívce...? Mike Cahill mě baví.(29.1.2015)

• LIVINGDEAD

Těžký odpad!(13.1.2013)

Another Earth je another film, který mě velmi mile překvapil. Skvěle vymyšlený scénář a brilantně zahrané. Filmy s podobnou tématikou já opravdu můžu, navíc když jsou doplněny o emotivní scény. 8/10(26.10.2012)

Určitě spíše drama než sci-fi, ale právě ten sci-fi odér tomu dodává na zajímavosti a prohlubuje všechny myšlenky, které vám u tohoto filmu vytanou na mysl. Já osobně bych se návštěvě druhé, zrcadlové planety rozhodně nebránil, i když kdo ví, kdo by mě tam, na té jejich první planetě, vlastně čekal. Osoba, která si dokázala splnit všechny moje sny? Anebo někdo jako Rhoda, jenž na svůj život dokázal vrhnout stín během jednoho okamžiku...? Vesmír ví asi moc dobře, proč nám všem dává šanci na život jenom jednou... 3* za film, 1* za originální nápad a sice nečekaný, ale o to poetičtější závěr.(19.10.2013)

Mohl, opravdu to mohl být dost dobrý film. Bohužel ale nebyl, protože tvůrcům nestačila myšlenka druhého totožného světa... Oni do toho museli ještě zapojit zabití,pocit viny, nápravu, a milostný románek. Vše naprosto zbytečné a navíc ubíjející původní zajímavou myšlenku. Za mě 60%(7.3.2013)