poster

Jiná země

 • USA

  Another Earth

 • Slovensko

  Iná Zem

Drama / Sci-Fi / Psychologický

USA, 2011, 89 min

Režie:

Mike Cahill

Kamera:

Mike Cahill
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ****

  Určitě spíše drama než sci-fi, ale právě ten sci-fi odér tomu dodává na zajímavosti a prohlubuje všechny myšlenky, které vám u tohoto filmu vytanou na mysl. Já osobně bych se návštěvě druhé, zrcadlové planety rozhodně nebránil, i když kdo ví, kdo by mě tam, na té jejich první planetě, vlastně čekal. Osoba, která si dokázala splnit všechny moje sny? Anebo někdo jako Rhoda, jenž na svůj život dokázal vrhnout stín během jednoho okamžiku...? Vesmír ví asi moc dobře, proč nám všem dává šanci na život jenom jednou... 3* za film, 1* za originální nápad a sice nečekaný, ale o to poetičtější závěr.(19.10.2013)

 • Dever
  ***

  // Distribútor: Fox, Searchlight // Počet premietajúcich kín v USA: 94 // Otvárací Víkend v USA: $77,740 //(1.1.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Až jednou zaparkuje klon matičky Země u mé garáže a já se setkám se sebou samým, tak to asi nebude ten nejzábavnější rozhovor na světě. Nicméně rád sám sebe poznám, potřesu si rukou a využiji jedinečné příležitosti společně okomentovat film. Já a Já jsme však slabí v astronomii, takže musíme vynechat to, co nám připomíná astronomický nesmysl a ve svém komentáři se zaměříme na to, že si příliš neužíváme u dramatických snímků, bezvýchodných situací a přirozeně lidských jednání. My se raději bavíme, k čemuž Jiná Země nenabízí příliš příležitostí, ale jisté zaujetí tématem musíme přiznat a za každého jednu a půl hvězdičky udělit.(8.3.2013)

 • evulienka3
  *****

  Pocitovka, ktorá sa tentokrát u mňa neminula účinkom. Práve naopak, trafila do čierneho. Krásny, citlivo spracovaný príbeh, poskytujúci priestor na premýšľanie a precítenie. Autor nám nič nevnucuje ale jednoducho necháva priestor nášmu vlastnému vnímaniu, čo oceňujem asi úplne najviac.(2.1.2016)

 • klerik
  ****

  Jednoduchá, ale solídna artovka. Neopozerané tváre, pochmúrna atmosféra, uveriteľná romantika, pekné obrazy. Trochu v štýle MELANCHOLIE i keď Iná zem nemá ani zďaľeka takú silu... V závere je badať snahu o skrytú pointu - čo je však len taká póza, ale napriek tomu ostávam na štyroch hviezdach...(13.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace