Charlieho malá tajemství

The Perks of Being a Wallflower

Ten, kto stojí v kúte

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

Vítejte na ostrově odložených hraček! We can be Heroes...Just for one day...(2.6.2013)

Jeden z nejopravdovějších a nejupřímnějších teenagerovských filmů, jaký jsem kdy viděla. Nevyskytují se zde žádná klišé, jak možná čekáte. Mě film vrátil o těch pár let zpátky na střední a v několika momentech jsem se sama viděla, neříkejte, že Vy ne. Jeden moment byl pak pro mě přímo zdrcující, byla to ta pravda, kterou jsem vlastně ani slyšet nechtěla. Film výborně zobrazuje sílu a důležitost přátelství a taky je zde nádherně zobrazena síla okamžiku. Herci do svých rolí sedí. Měla jsem strach, že budu mít problém s Ezrou Millerem, že už ho nikdy nebudu schopná vidět jinak než ďábelského Kevina, ale po chvíli se mé obavy rozplynuly a je to právě on, kdo herecky válcuje všechny kolem. The Perks of Being a Wallflower je filmem, který nebude sbírat žádná ocenění, ale pro publikum, pro které je natočen, je to téměř dokonalý film. Nevím, zda bych teď byla schopná doporučit nějaký lepší film někomu, kdo je momentálně ve studentských letech. Krásně natočený film s obrovským srdcem a skvělým soundtrackem.(15.12.2012)

Neznalost Bowieho zamrzí, ale to je v mých očích v podstatě jediná výtka. Hlavní postavy mají hloubku, nejsou omezeny jen na několik charakterových rysů. Syžet informace dávkuje postupně a odhaluje skrytá tajemství daných postav v ten nejlepší moment. Víme přesně to, co ví a co zjistí hlavní hrdina a co je důležité i to, čeho si je vědom sám o sobě. To, co je uloženo hluboko v podvědomí vyvěrá na povrch a vrcholí v emocionálně velmi silném závěru a převrací předešlé tak trochu naruby, nicméně nic nepůsobí uměle a vykonstruovaně právě proto, že je rozsah vědění omezen na hlavního hrdinu (útržkovité vzpomínky se přemění na úplné v jediném, prchavém momentu)... Ale ten zpropadený Bowie...(23.12.2012)

První rok na střední škole si vybavuji poněkud jinak, ale asi to bude tím, že jsem nikdy nebyl hloubavý intelektuál, nečetl jsem tuny hodnotné literatury a ve volných chvílích jsem nechodil na zápasy amerického fotbalu. Přesto i mně připadá Charlie ve svém smutném štěstí dokonalý, zarputilá bulimistka Sam musí být snem každého nesmělého knihofila a nepříliš studený Patrick si nějakou tu sympatii také zaslouží. Přes sympatické postavy si z tohoto snímku budu pamatovat zejména Charlieho zuřivý fight a parádní rockovou muziku, při níž mé uši podezřele začaly stříhat spokojeností.(18.5.2013)

// Distribútor: Summit Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 745 // Otvárací Víkend USA: $2,150,064 //(20.12.2012)

• - Charlie (Logan Lerman) sa so svojím otcom zhovára o tom, ako hrajú "tučniaci". Penguins je názov miestneho klubu NHL, keďže natáčanie filmu prebiehalo v meste Pittsburgh v americkom štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

• - Na základě dobré reputace, kterou režisérův scénář v preprodukci měl, požádal Stephen Chbosky nejrůznější agenty, aby mu zaslali nahrávky dospívajících herců, které zastupují. Nakonec dorazily stovky minut materiálu, ze kterých Chbosky vybíral. Ke každému herci pak napsal vlastní komentář a zaslal ho zpět manažerům. (Brousitch)

• - Spisovatel a scenárista Stephen Chbosky byl za scénář k tomuto filmu nominován na ocenění Writers Guild of America Awards v kategorii nejlepší scénář podle knižní předlohy. Tento scénář napsal podle své vlastní knihy. [Zdroj: Los Angeles Times] (Agita)