Charlieho malá tajemství

• slovenský

Ten, kto stojí v kúte

Drama / Romantický

USA, 2012, 103 min

V době kdy ušmudlaná šmejdka už nemusí řešit jestli si má vzít kalhotky Hello Kitty nebo ty se žlutýma včeličkama a řeší zásadní problémy puberty s vaginální mykózou, nám ukazuje, že i sakraže nezajímavý mudlovský svět umí být v jistých ohledech príma. Jasně, když je její brácha teplouš, její přítel je totální kokot a nejlepší kámoš je panic. To většinou opravdu bývá príma. Potom to všechno zamíchejte do bázlivého kabátu s príma hudbou, všlijakým lektvarem zamilovanosti, prvními sexuálními styky, použitím antikoncepce, kondomu, alkoholu, drog, cigaret, sprostých slov, vyleštěných bot, skvělých aut, príma zábavy a uvidíte, že i ten mudlovský šmejd se vlastně umí bez H. Pottrata v klidu bavit. Kdoví, jestli právě v tu chvíli, kdy Hermiouna olizuje všemožné úchylné kolegy z práce od fotra, tak Harry neleští bambus v přístěnku pod schody. Kdoví?!(23.1.2013)

Přišel, viděl, zvítězil. Na filmu je nejúžasnější to, jak rychle se etabloval na pozici nejzásadnějšího coming of age snímku minimálně poslední dekády. Slýchávám ho ve výčtu toho nejlepšího snad u všem mladých lidí kolem mě, tady na databázi i na Youtube. Příběhů o outsiderech je jistě mnoho, ale ten Charlieho má v sobě to kouzlo, které všichni hledáme, jenže málokdy nacházíme. Chbosky stvořil kult. Ústřední trio šlape parádně. Vyklepaný Logan, sladká Emma i střelený Ezra, který měl úkol nejtěžší (zahrát sympatického gaye), jsou skvěle sehrané trio. Noční jízdy v doprovodu Bowieho způsobují silnou katarzi. Dále oceňuji, že nejde pouze o fňukání a nechybí humor, který mnohdy pramení z naivity hlavního hrdiny, a jenž vrcholí při políbení nejhezčí holky v místnosti. Pro mě osobně naprosto geniální moment.(8.7.2015)

Jeden z nejopravdovějších a nejupřímnějších teenagerovských filmů, jaký jsem kdy viděla. Nevyskytují se zde žádná klišé, jak možná čekáte. Mě film vrátil o těch pár let zpátky na střední a v několika momentech jsem se sama viděla, neříkejte, že Vy ne. Jeden moment byl pak pro mě přímo zdrcující, byla to ta pravda, kterou jsem vlastně ani slyšet nechtěla. Film výborně zobrazuje sílu a důležitost přátelství a taky je zde nádherně zobrazena síla okamžiku. Herci do svých rolí sedí. Měla jsem strach, že budu mít problém s Ezrou Millerem, že už ho nikdy nebudu schopná vidět jinak než ďábelského Kevina, ale po chvíli se mé obavy rozplynuly a je to právě on, kdo herecky válcuje všechny kolem. The Perks of Being a Wallflower je filmem, který nebude sbírat žádná ocenění, ale pro publikum, pro které je natočen, je to téměř dokonalý film. Nevím, zda bych teď byla schopná doporučit nějaký lepší film někomu, kdo je momentálně ve studentských letech. Krásně natočený film s obrovským srdcem a skvělým soundtrackem.(15.12.2012)

• - Vo filme hlavní hrdinovia viackrát vystupujú v divadelnom predstavení, kde napodobňujú scény z filmu The Rocky Horror Picture Show (1975). (metal.storm)

• - Na základě dobré reputace, kterou režisérův scénář v preprodukci měl, požádal Stephen Chbosky nejrůznější agenty, aby mu zaslali nahrávky dospívajících herců, které zastupují. Nakonec dorazily stovky minut materiálu, ze kterých Chbosky vybíral. Ke každému herci pak napsal vlastní komentář a zaslal ho zpět manažerům. (Brousitch)

• - Režisér Stephen Chbosky prezradil, že konkurz s Erzom Millerom na postavu Patrika prebehol cez Skype. (ambron)