Jean-Paul Belmondo nepatří mezi moje oblíbené herce - ale tenhle film je z jeho komediálních jeden z nejlepších. Nápaditá, ale neoriginální zápletka s dvojníkem s sebou automaticky přináší spoustu nápadů na gagy, které zde byly vcelku dobře využity.(8.12.2003)

Zase jedna dvojrole pro Jean-Paula Belmonda! Místo chudinky spisovatele Merlina je tu smolař, kaskadér Mike a namísto šílence se zářícím úsměvem Boba, role Bruna Ferrariho! Styl Clauda Zidiho je opravdu zřetelný (to samé dýchá z Křidýlka nebo stehýnka nebo z Jeden hot a druhý čehý), ale to ani v nejmenším neznamená, že by byl špatný! Proč se mu asi říká nástupce Gérarda Ouryho!? Navíc role, kde Belmondo předstírá mentálně narušeného, aby mu zůstal invalidní důchod je zřejmě to, co si s oblibou zkoušel v realitě v dobách mládí a historka, kterou taky nechal okořenit svoji biografii.(5.1.2004)

- : Tů tu tu tu tu tu tů, tu tu tů, tu tu tů : - Nebo jak to bylo... Jakkoli francouzské bláznivé komedie dvakrát moc nemusím (respektive vůbec, mám holt raději jejich decentnější humor a vážnou tvorbu), tak Zvíře je pověstná výjimka potvrzující pravidlo. Snímek, který můžu vidět zas a znovu. Čistá esence nenáročné, ovšem nikoli tupé, zábavy. Nekonečný příval gagů, hlášek a fenomenálních kreací Belmonda, který si umí střílet ze sebe samo jako nikdo druhý. Je tu prostě vše. Akce, hlášky, zrady, zvraty, honičky, humor, nadsázka, láska, Raquel Welch. A navíc jako třešnička na dortu i delikatesní hudba Vladimira Cosmy.(3.9.2007)

Kaskadér Mike Gaucher by se rád oženil se svou kolegyní Jane Gardnerovou, ale kvůli jedné drobné neplánované fušce ve svatební den a hromadám sádry na obou tělech, to nebude tak jednoduché. Mike se pro obnovení vztahu bude muset prohánět v gorilím kostýmu, v masce idiota připravovat stát o sociální dávky, mnohokrát si vykouřit svoji poslední cigaretku a hlavně odolat nejmužnějšímu z nejtvrdších (alespoň v pánské společnosti) nadsamců Bruno Ferrarimu.(30.10.2009)

Geniální klasika a ohňostroj zábavy plný neotřelých hlášek, gagů a kaskadérských kousků hlavního hrdiny. Dodnes jeden z vrcholů Belmondovy komediální tvorby. Tohle je přesně ten typ filmu, který nestárne a svou příjemnou atmosférou či kouzlem všech zúčastněných herců (v čele s nedostižným Belmondem) vás dokáže pobavit a rozesmát, ať už máte jakkoli špatnou náladu. Jasná volba, když si chcete zpříjemnit nějaký všední večer po namáhavém dni či si ještě vylepšit lenošivé nedělní odpoledne. Ve zkratce - skvělá dvojrole pro velkého Jean-Paula v bravurní režii Claudea Zidiho. Netřeba dalších slov.(28.10.2014)