Belmondo a Raquel Welch dodávají velmi romantickou jiskru. Barva a charakter kulis výborné. "Asi" nejlepší Belmondo.(21.7.2012)

Nejlepší komedie Jeana-Paula Belmonda s překrásnou Raquel Welch. Belmondovo ztvárnění hvězdy Bruna Ferrariho je nezapomenutelné, taktéž jeho převlékání za invalidu. Další devízou je skvělý dabing.(27.11.2007)

CLAUDE ZIDI, ZVÍŘE (1977) ________ Krásné a těžko uvěřitelné, jak tenhle film, i kdyby se hodně snažil, nedokáže ani trochu zestárnout. Nejlepší komedie o filmu ve filmu všech dob, která oslavuje bláznivě kinematografické fluidum, které k filmu jako takovému patří tak nezpochybnitelně jako "kamera a klapka". Mám Bebela rád jako drsného gangstera, který se neusměje i jako mladičkého rebela bez příčiny a bez dechu v Godardových nenechavých rukou, ale ve Zvířeti vládne tak neodolatelně všebarevným šarmem, že zdaleka nepodléhá jen - v tomto filmu spíš permanentně nahá, než oblečená - Gorgonna, děvka i světice Raquel Welchová. ________ Ještě něco. Dlouhá, ale pro mě důležitá věta. Bebelův vzácně vážný výraz tváře se sotva znatelným náznakem úsměvu po té, co vyběhne schody, zazvoní a s grácií sobě vlastní a s půlkou pugetu v ruce se nechá vyrazit od zhrzelé snoubenky, když pak už z ulice letmým "posledním" pohledem vzhůru spatří Raquel ana aranžuje vršky tulipánů do vázy, pohled odvrátí a v klidu nastartuje džíp - pro mě, jakožto muže se srdcem rošťáka a nikdy neslábnoucí slabostí pro krásné ženy, je v tom jediném pohledu zkondenzované snad všechno, co by měl chlap vědět o životě.(24.3.2010)

...další taková roztomilost se snad již legendárními dialogy mezi dvojníkem Bruna Ferrariho a jím samotným..(19.7.2007)

Snímku nemožno uprieť dravosť, poctivé kaskadérske kúsky, chytľavé naháňačky a svižný dej, ale to je asi tak všetko. Belmondo očividne prehráva a nestíha meniť role, kde v tomto období skákal z jedného filmu do druhého tak, že s jedným typom charakteru odohral niekoľko filmov. a je to cítiť najmä na feelingu jeho postáv, ktoré sa mi miestami po pár filmoch spätne dokonca plietli a týmpádom neboli ničím výnimočné. 55%.(19.10.2015)

• - Snímek získal v roce 1978 cenu Golden Screen v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Jean-Paul Belmondo je známý tím, že se v nebezpečných scénách svých filmů nenechává zastoupit kaskadérem. I v tomto snímku si většinu náročných sekvencí odehrál sám, včetně závěrečné scény s vrtulníkem. Režisér měl však velké obavy, aby se Belmondo nezranil, a proto k natočení zmiňované pasáže svolil až ve chvíli, kdy byl film téměř hotový. Během natáčení dalších scén si však několik zranění přivodit stihl. Při pádu ze schodů si poranil nohu a při natáčení scény v zahradě zámku hraběte de Saint-Prix ho kousl tygr do ucha. (Vojcl)

• - Pastis, který do sebe ve filmu Jean-Paul Belmondo v jednom kuse nalévá, byl ve Francii v té době, ve které se film odehrává, vyráběn jako náhrada za tehdy zakázaný absinth. (kwaicheng)