Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown

Never Back Down 2: The Beatdown

Bitkári 2

Akční

USA, 2011, 100 min

Po sračkoidní jednotce Never Back Down, určené především boys n girlz kteří vyrůstali s Bravíčkem pod peřinou se MJW pokusil o víc dospělácký druhý díl. Na jeho režisérskou prvotinu se mu to povedlo nevídaně dobře a sakra překvapil. Pokud se film drží tématu nemám výtku, bohužel i MJW si nemoh odpustit pár rádoby blbých romantických či rodinných neshod a tím film krapánek praštil do nosu. Zajímavý je sledovat proměnu šikanovanýho emoboje v mlátičku na maso, ono se tomu klukovi ani nemůžem divit že dopad jak dopad. Další minus je chybějící pořádnej záporák, jak sem psal emařovi z Comic Conu sem se nedivil. Ale čím je film skvělý a dost povedený sou právě fajty, sic žádné antigravitační virgule čí lítaní nad ringem alá Adkins, ale i tak povedené, a hlavně reálné krátké zápasy kde se prostě jeden nebo druhej po pár ranách skosí k zemi. Ještě bezva fakt, že si MJW nehraje na žádnýho filozofa co se thulil v Holandsku a poznal jinou dimenzi myšlení......(6.9.2011)

mám pocit že to bylo lepší než jednička, míň romance tomu rozhodně pomohlo, tak se nezápasilo kvůli lásce ale kvůli CTI(31.8.2011)

• Marqta

Jak už jsem několikrát psala, mám slabost pro mláticí filmy a když tam navíc ještě pobíhá pár namakanejch borců do půl těla...Abych to shrnula, příběh neni nic extra, jedná se spíš o bojové a tréninkové záběry, než o nějaké zapletené dějové pozadí. Nicméně se na to ale dobře kouká :D Povedená je i kamera a hudba. Chápu, že je asi hodně složité natočit solidní bojový snímek s kvalitním příběhem, ale na druhou stranu je pravda, že po 60 minutách má člověk celkem dost stále se opakujícího scénáře a jen tuší, že se nic nezmění až do konce. A ještě nesmím zapomenout vyzdvihnout Evana Peterse v roli bojového dohazovače. Silnější dvě hvězdičky.(12.10.2013)

• Shit

Vypadá to jako video sračka a bohužel první dojem neklame, sice souboje jsou celkem v pohodě, Michael Jai White s naprosto montrózní muskulaturou je tam za správnýho učitele, ale když člověk kouká, jak během pár dní z šikanovanýho ubožáčka je vyholenej potetovanej svalnatej psychopat, co tam dělá shyby, tak se i přes ty občas slušný bitky nedokáže říct nic jinýho, než že to je prostě sračka a lepší by bylo, kdyby to vydali jen jako sérii soubojů než jako film.(29.9.2011)

Abych řekl pravdu doopravdy nemám rád když jse toči dvojka nečeho a není tam nikdo z jedničky a nebo to nenavazuje jo sice byly tam urivky z jedničky ale ve směs to byla težce skopirovana jednička ale dalo se to čekat kdyby tam nebylo tolik nesrovnalosti tak to bude suprová dvojka ale nebudu to tak zahazovat dalo se to pozerat.Sebraly sme par svalovcu okopirovaly něco s prvniho dílu a natočilu dvojku na par dobrých scen a nektere suprovy kopy dobře ale tot vše no snad příště škoda.(27.8.2011)

• - Muž, který na konci filmu telefonuje z limuzíny, je “Big” John McCarthy, hlavní rozhodčí pro události pořádané pod UFC a také spolukomentátor zapásů MMA. Je také zakladatelem školy C.O.M.M.A.N.D, která učí a certifikuje rozhodčí MMA. (JardaBauer)

• - Lyoto Machida, se kterým Case (Michael Jai White) trénuje, vyhrál v roce 2009 divizi ve váze Light-heavyweight pod organizací UFC. (JardaBauer)

• - Čtyři hlavní hrdinové (až na Whita) pocházejí z MMA nebo UFC, což jsou originální soutěže, kde se zápasí v klecích. (Ouwen)