poster

Kennedyové (TV seriál)

 • USA

  The Kennedys

 • Slovensko

  Kennedyovci

Drama / Historický

USA / Kanada, 2011, 8x44 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 8/10/// +výborně a vhodně udělaný casting, dobová výprava, úvodní znělka, dramatická hudba, zajímavé především z historického hlediska, ukáže divákům určité souvislosti MÍNUS: jen 8 dílů na takový seriál je poměrně málo, občas to má zbytečně rychlí spád a přesto se tu najde několik slabších a méně zajímavých míst./// Shrnutí: Docela by mě zajímalo jak se na tento počin dívají Američtí diváci, jež mnozí z nich tuto dobu dokonce zažili. Myslím si že jim neujde nějaká nesrovnalost a nebo si budou říkat, to jsem zažil, tam jsem byl. Pro evropské publikum to je určitě jiná podívaná. Můžou se na seriál dívat s určitým odstupem a třeba i nezaujatě, ale určitě si v něm také něco najdou. Já si užil předvším herce, dobovou atmosféru a trochu toho dějepisu./// Celkem 78%///(1.10.2013)

 • Elfias Dóže
  ***

  Dynastie Kennedyů ve sterilní historické rekonstrukcí. Přiznám bez mučení, že jsem to nedokoukal. Ze samotným životem nabídnutého námětu šlo dle mého vytřískat více emocí či napětí. 50%(11.8.2012)

 • Gemini
  ***

  Dead Kennedys vyrazili na turné po klubech velkých jako běžné domácnosti, a ukázali toho vcelku nemálo ze zákulisí a historie toho jak se dělá taková hvězdná kariéra. Že u toho nebude chybět alkohol, drogy a děvky, to vás asi nemůže překvapit. Přesto si myslím, že seriál díky svojí nevyhraněnosti co do subjektivity nebo objektivity, rodinného dramatu nebo věrné historické podívané, zůstal dost pozadu za svými možnostmi. Co je bez debat vynikající, to je obsazení, herecké výkony a takový ten balíček výprava/kostýmy/masky. Celkově vzato je to povedený projekt, pokud se bavíme o televizních seriálech. Ale to skutečné pozadí a ty hlavní kontroverze v dějinných událostech kolem Kennedyovic klanu, jsou tu jen naznačované nebo ukázané velmi okrajově. Jistě, můžete namítat, že se tvůrci soustředili přímo na osobnosti členů rodiny Kennedyů, ale nemůžete lidi v takových - i kdyby jen pro USA - společenskohistoricky zásadních úlohách vystřihnout jako papírové panáčky z toho, co z nich ty panáčky udělalo, a jak to oni sami potom aktivně utvářeli, a hrát si na investigativní filmařinu tím, že ukážete jak zdravotně na rozsypání byl JFK většinu svého života, a jak Jackie plnila svoje poslání jen díky diskrétně ordinovaným povzbuzovadlům. Jestli chcete pořádně popsanou Karibskou krizi, pusťte si Třináct Dnů (nebo X-Men: First Class:)). Závěrem jen hluboce smeknu před Tomem Wilkinsonem alias "tátou Kennedym", vyseknu hraniční červené hodnocení 70%, a uzavřu, že na komplexní historicky reálnou sondu do přelomových okamžiků historie USA druhé půlky dvacátého století si budeme muset ještě počkat.(26.5.2013)

 • Wormboy
  ****

  Remeselne slusne a informacne velmi hodnotne (aspon pre mna) spracovanie pribehu klanu Kennedyovcov. A Barry Pepper ako Bobby bol uplne skvely.(4.6.2013)

 • buchli
  ***

  Upřímně - čekala jsem víc. I když v Kennedyovcích najdeme i dost dobrých momentů, žádné překvapení, uchvácení, šokující odhalení či nový pohled na život proslulého klanu se nekoná (ačkoli zájemcům o kulturní a historické informace rozhodně přijdou vhod). Vrcholem série byl (pro mě) šestý díl o Kubánské krizi - tam se atmosféra napětí a osudovosti dala krájet, a to bez nutnosti neustálé tklivé hudby a unylých pohledů. Poslední dva díly mi zkazil přehnaný patos. Chápu, že když Američané zfilmovávají svoje historické tragédie, je určitá dávka rozplizlosti prakticky nutností, ale proč až tak? Od 7. dílu to prostě stojí a nepomůže ani Marylin Monroe, která je tu upřímně řečeno spíš otravná než svůdná a charismatická. Nemůžu se ubránit pocitu, že Kennedyové prostě působí jako levnější a nudnější kopie "prezidentských zápletek" z 24 hodin s tím handicapem, že chudák divák ví přesně, co se stane...(2.6.2011)

 • Greg Kinnear

 • - Ač oficiálně nikdo z Kennedyových proti seriálu nevystoupil, v tisku zaznělo, že za kampaní proti odvysílání stála dcera Johna Kennedyho Caroline a jeho neteř Maria Shriver, manželka Arnolda Schwarzeneggera. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)

 • - Spoustu dobových kusů filmaři koupili nebo půjčili ze starých obchodů, které bylo těžké už jen vypátrat. Navíc šaty staré padesát let vyblednou. Museli tedy shánět i postarší látky, z nichž by mohli oděvy ušít, dnešní materiály se totiž chovají jinak.
  (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)

 • - Každá z hlavních postav měla padesát kostýmů, což je při šesti postavách celkem tři sta. Pro statisty bylo zapotřebí tří tisíc dobových oděvů. 
  (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace