Reklama

Reklama

Kennedyové

(seriál)
TV spot

Epizody(8)

Americko-kanadský historický seriál z roku 2011 zachycující v osmi epizodách osudy známé americké rodiny, která se dostala na společensko-mocenský vrchol v USA. Za svou angažovanost v politice však zaplatila příliš velkou daň. Jednotlivé díly ukazují zákulisí politiky, složité rodinné vztahy, účast členů rodiny Kennedyových na událostech novodobé historie, jako byla invaze v Zátoce sviní či kubánská krize, kdy v náporu tehdejší reality příliš zapomínali na své vlastní životy. Silnou stránkou seriálu je skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy - Greg Kinnear v úloze JFK či Katie Holmesová jako Jackie Kennedyová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (37)

Madison 

všechny recenze uživatele

Kennedyovci nie sú žiadnou presne načasovanou historickou rozpravou o pochmúrnych udalostiach v Amerike, taktiež nie sú (pravdepodobne) detailisticky zachované ani postavy v ich skutočnom duchu a určite chýba množstvo dejových súvislostí... ale zaujíma to niekoho? Každému musí byť predsa jasné, že táto verzia Kennedyovcov je pojatá takým spôsobom, aby zaujala širšie vrstvy divákov, ktorí majú chuť sledovať príbehy v zákulisí, dotvorené hollywoodskou presladenosťou, emóciami, patetickými príhovormi, vháňajúcimi do očí amerických pamätníkov slzy dojatia nad tým, akú tragickú históriu napísal sám osud. Musím vyzdvihnúť dokonalý herecký casting - Greg Kinnear a Katie Holmes akoby vypadli z oka skutočným Johnovi a Jackie Kennedyovcom, skvelú dobovú výpravu a komorné nazretie za múry Bieleho domu s postavami a zaujímavými vzťahmi medzi nimi. Že je to cukrové a zveličené, neakceptujem ako argument. Toto je americký seriál na nedeľné poobedie a nie kvantom informácií nasiaknutý dokument na Discovery, preboha. ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

Chválím práci maskérů - Greg Kinnear vypadá jako John Kennedy, stejně tak Katie Holmes je celá Jackie... Seriál není zas až tak kontroverzní, nebo spíš ne tolik pro nás Evropany, jenž se historie téhle famílie příliš osobně netýká. Jde ale o zajímavé nahlédnutí pod pokličku jednotlivých charakterů se všemi jejich chybami a omyly. Ale i tak to ve vás vzbudí dojem, že by to mohlo být více emotivní, dramatičtější a méně sterilní. The Kennedys tak spíše než plnohodnotný seriál připomínají hraný dokument, vysílaný v neděli odpoledne. ()

Reklama

buchli 

všechny recenze uživatele

Upřímně - čekala jsem víc. I když v Kennedyovcích najdeme i dost dobrých momentů, žádné překvapení, uchvácení, šokující odhalení či nový pohled na život proslulého klanu se nekoná (ačkoli zájemcům o kulturní a historické informace rozhodně přijdou vhod). Vrcholem série byl (pro mě) šestý díl o Kubánské krizi - tam se atmosféra napětí a osudovosti dala krájet, a to bez nutnosti neustálé tklivé hudby a unylých pohledů. Poslední dva díly mi zkazil přehnaný patos. Chápu, že když Američané zfilmovávají svoje historické tragédie, je určitá dávka rozplizlosti prakticky nutností, ale proč až tak? Od 7. dílu to prostě stojí a nepomůže ani Marylin Monroe, která je tu upřímně řečeno spíš otravná než svůdná a charismatická. Nemůžu se ubránit pocitu, že Kennedyové prostě působí jako levnější a nudnější kopie "prezidentských zápletek" z 24 hodin s tím handicapem, že chudák divák ví přesně, co se stane... ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy, jedině kvůli tomu jsem těch osm dílů vydržel. Tvůrci Kennedyů bohužel nedokázali to co Oliver Stone s Nixonem a nezmohli se na víc než sterilní, unylou, mramorově studenou nudu. Režisér se scénáristou jako by si neuvědomili, že netočí céčkovou rodinnou selanku pro Hallmark a domovy důchodců, nýbrž áčkové politické drama o jedné z nejvýznamnějších figur 20. století, která vzbuzuje obdiv a fascinaci dodnes. Dlouhé úseky, které jako by byly vydestilované ze stovek mýdlových dramat, a pak zbavené veškeré zbývající chuti a vůně, jsou prakticky nekoukatelné. Nedoporučuji sledovat tenhle seriál bez možnosti fastforwardu, protože živějším jedincům opravdu hrozí akutní smrt nudou. Tvůrci dokázali udělat i z takových scén jako samotný atentát na JFK nebo kubánská krize jen suchopárnou filmovou ilustraci ke středoškolské učebnici dějepisu. Absolutorium si zaslouží snad jedině casting, Katie Holmes coby Jackie Kennedyová vypadala obzvlášť úžasně, a výkony Grega Kinneara, Barryho Peppera a Toma Wilkinsona si taky zaslouží velkou pochvalu. Zejména Greg Kinnear na své roli evidentně mohutně zapracoval, jeho JFK je mluvou a gestikulací velice autentický. Jinak ale obrovské zklamání, až se mi skoro nechce věřit, že některé stanice tenhle seriál odmítly kvůli údajně kontroverzním scénám (kontroverzním možná v 60. letech minulého století, leč v dnešní cynické době už spojení politiky a organizovaného zločinu překvapí opravdu jen ty nejnevinnější naivní duše). Řekl bych, že se spíš zhrozily prudce sedativních účinků téhle nemastné neslané kaše. ()

Mihail123 

všechny recenze uživatele

Hodnotené po 4. dieloch. Ani sa nedivím, že sa toľko staníc tohto seriálu vzdalo. Kontrovorezné nakuknutie do najvyššej politiky USA a ešte k tomu klan Kennedyovcov. Tvorcovia mali dosť veľa odvahy, ab načali citlivú tému Kennedyovcov (JFK ako napoly-invalid, ktorý musí každé rano zjest niekoľko desiatok tabletiek aby vôbec dokázal existovať, alebo spory s mafiou atď.) Čo sa týka vizuálnej stránky a výpravy, nie ke serálu čo vytknúť, vidieť že je v ňom naliatych dosť peňazí. Taktiež kastingovo podarená záležitosť, takmer každá postava má predstaviteľov, ktorí sa čo najvernejšie podobajú svojím historickým predlohám. Je to asi po prvý krát, čo Katie Holmes sedí úloha a hrá (!!) viac-menej obstojne. Zatiaľ veľmi príjemné prekvapenie ()

Galerie (119)

Zajímavosti (13)

  • Trojice režisér Jon Cassar, scénárista Stephen Kronishem a producent Joel Surnow začala pracovat na osudech rodu Kennedyů přibližně 2 roky před uvedením filmu. Ačkoliv se drželi historických faktů, s první verzí scénáře u odborníků příliš nepochodili. Zavděčili se jim až po mnoha úpravách. (Olík)
  • Každá z hlavních postav měla padesát kostýmů, což je při šesti postavách celkem tři sta. Pro statisty bylo zapotřebí tří tisíc dobových oděvů. 
    (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)
  • Jediným hercem, na kterého museli maskéři použít umělou náhradu, byl Barry Pepper. Jeho postava Bobbyho Kennedyho totiž vyžadovala umělý nos. (Olík)

Reklama

Reklama