Kennedyové (TV seriál)

The Kennedys

Kennedyovci

Drama / Historický / Romantický

USA / Kanada, 2011, 8x44 min

Hodnotené po 4. dieloch. Ani sa nedivím, že sa toľko staníc tohto seriálu vzdalo. Kontrovorezné nakuknutie do najvyššej politiky USA a ešte k tomu klan Kennedyovcov. Tvorcovia mali dosť veľa odvahy, ab načali citlivú tému Kennedyovcov (JFK ako napoly-invalid, ktorý musí každé rano zjest niekoľko desiatok tabletiek aby vôbec dokázal existovať, alebo spory s mafiou atď.) Čo sa týka vizuálnej stránky a výpravy, nie ke serálu čo vytknúť, vidieť že je v ňom naliatych dosť peňazí. Taktiež kastingovo podarená záležitosť, takmer každá postava má predstaviteľov, ktorí sa čo najvernejšie podobajú svojím historickým predlohám. Je to asi po prvý krát, čo Katie Holmes sedí úloha a hrá (!!) viac-menej obstojne. Zatiaľ veľmi príjemné prekvapenie(15.4.2011)

Příliš nechápu odmítavé zdejší komentáře. Děj samozřejmě musí být předvídatelný, což někoho může nudit, neboť většina jeho zákrutů a uzlíků je dopředu známá. Přitom si ovšem vyprávění zachovalo jistou hloubku. Zdálo se mi docela povedené ztvárnění rodinného prokletí, které nemá kořeny v bůhví jaké mystice, ale ve vyhraněné ambicióznosti otce, který se chová podle všech amreických pravidel, jež vedou jednak k úspěchu, ale také k antipatiím, nenávisti, nepřátelství a determinují tak vznik legendy o prokletém rodu. Stejně tak věčný svár mezi povinnostmi privátními a veřejnými je zde podáván velice věrohodně, i když samozřejmě všichni víme a záletnictví JFK a karibské krizi, a tudíž nečekáme, jak to asi dopadne.(23.6.2012)

Dynastie Kennedyů ve sterilní historické rekonstrukcí. Přiznám bez mučení, že jsem to nedokoukal. Ze samotným životem nabídnutého námětu šlo dle mého vytřískat více emocí či napětí. 50%(11.8.2012)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Výprava 8/10/// +výborně a vhodně udělaný casting, dobová výprava, úvodní znělka, dramatická hudba, zajímavé především z historického hlediska, ukáže divákům určité souvislosti MÍNUS: jen 8 dílů na takový seriál je poměrně málo, občas to má zbytečně rychlí spád a přesto se tu najde několik slabších a méně zajímavých míst./// Shrnutí: Docela by mě zajímalo jak se na tento počin dívají Američtí diváci, jež mnozí z nich tuto dobu dokonce zažili. Myslím si že jim neujde nějaká nesrovnalost a nebo si budou říkat, to jsem zažil, tam jsem byl. Pro evropské publikum to je určitě jiná podívaná. Můžou se na seriál dívat s určitým odstupem a třeba i nezaujatě, ale určitě si v něm také něco najdou. Já si užil předvším herce, dobovou atmosféru a trochu toho dějepisu./// Celkem 78%///(1.10.2013)

Remeselne slusne a informacne velmi hodnotne (aspon pre mna) spracovanie pribehu klanu Kennedyovcov. A Barry Pepper ako Bobby bol uplne skvely.(4.6.2013)

• - V 6. epizodě sleduje prezident tehdejší fimovou novinku, film Spartakus (1960). (DecentFellow)

• - Jediným hercem, na kterého museli maskéři použít umělou náhradu, byl Barry Pepper. Jeho postava Bobbyho Kennedyho totiž vyžadovala umělý nos. (Olík)

• - Marilyn měla následující den po své smrti v plánu na tiskové konferenci odhalit tajemství, které se týká bratrů Kennedyových. Uvádí se, že chtěla zveřejnit pravdu o svém vztahu k oběma bratrům. Tohle však jistě nebyl ten hlavní důvod, proč měla být umlčena. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (nicolcat)