Zůstaň se mnou

Zostaň so mnou

If I Stay

USA, 2014, 106 min

• lillien

Achjo, to se nedalo dokoukat. Vrkání zamilované dvojice jak z pera hospodyňky Meyerové, rodinka k pomilování se díky své "rockovosti" měla vlichotit, bohužel mi to nepřišlo vtipné a reálné, jen nucené. Poletování v astrálním těle postrádalo švih a nebylo o ničem jiným, než že zmatená Moretz mluvila na lidi, kteří ji neslyšeli. Kurva, tak takhle si teda ten život po životě nepředstavuju, zlatý tunely. Nejsympatičtější mi ve finále přišlo to vrzání na čelo. Dál už se mi nechtělo mrhat časem, takže tentokrát bez hodnocení.(19.11.2014)

Teenage film s výbornými pesničkami. Film, kde ma ale Moretz absolútne nepresvedčila .. ale absolútne. Za to Jamie celkom fešák. Porovnanie kniha / film : žiadna katastrofa sa nekonala.(22.9.2014)

Romantika až za hrob...(5.4.2016)

Životní křižovatka v pravém slova smyslu. Ale jen pro pravověrné sentimentální snílky, kterým nostalgie není cizí. Příběh bloudící duše, která vzpomíná na pusu s klukem z kapely a na večery s volnomyšlenkářskými rodiči, nemůže (a ani nechce) nabídnout hutnou zápletku, šokující pointy, nebo cokoli, co zdejší jednohvězdní pravděpodobně očekávali. Nabízí právě jen onu křižovatku, onu nerozhodnost a pár hřejivých vzpomínek a o to smutnějších důsledků, které vám v sedmnácti přijdou přesně tak velké, že si nedokážete představit, že je ve vašem životě ještě něco může překonat. Kdo si na sebe v tomhle věku umí vzpomenout, pro toho jsou pak některé emocionální otázky tíživé až až. Láska totiž vážně někdy může znamenat Život.(17.8.2015)

Velké zklamání - čekala jsem neobyčejný film s pořádnou zápletkou a překvapivou pointou, dostala jsem obyčejné drama s předvídatelným koncem a mnoha nudnými pasážemi.. ale alespoň s výbornou hudbou a hlavní rolí.(18.11.2014)