Zůstaň se mnou

If I Stay

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2014, 106 min

• MartinezZ

Mysleli tohle autoři vážně nebo to měl být nějaký sofistikovaný a mnou nepochopený pokus o parodii, ze které se ale vytratil záhadně humor a namísto něj bylo implantováno nekompatibilní drámo? Pominu-li nudu, tak je to ještě otravně.. ani nedokážu najít toho správného termita. To už raději Lovely Bones, tam mě alespoň neiritují lehce nevhodní herci.(14.11.2014)

Příběh o uvědomování si co člověk na světě má když ten svět pomalu opouští.Nijak mě to zvlášť nevtáhlo takže za mě 60% a tři hvězdy.(18.11.2014)

• misterz

Veľká načančaná cukrová vata plná plytkých dialógov. Táto teenegerská ždímačka citov mi teda vonkoncom nesadla. Miestami to bolo tak trápne, až ma to nútilo privierať oči. Nechcem byť zlý, film má aj pár svetlých momentov, ale dieru do sveta s nimi aj tak neurobil a priemer sa v tomto prípade zdá byť tak vzdialený ako najvzdialenejšia hviezda našej galaxie. Ch.G. Moretz držím palce a želám jej šťastnejšiu ruku pri výbere budúcich snímkov. Má už za sebou toho dosť a dúfam, že to lepšie ešte len príde. 35/100(8.12.2014)

Procítěné drama s monotematicky výraznou Chloë Grace Moretz. Hraje na efekt, ždímá emoce, ovšem funguje také pokojná retrospektiva jedné talentované hudebnice, která teprve objevuje sebe sama. Funguje to, dojme a zanechá dojem. Za mě spokojenost...80%(29.7.2015)

Teenage film s výbornými pesničkami. Film, kde ma ale Moretz absolútne nepresvedčila .. ale absolútne. Za to Jamie celkom fešák. Porovnanie kniha / film : žiadna katastrofa sa nekonala.(22.9.2014)

• - Vo filme často zmieňovaný "Juilliard" naozaj existuje. Juilliard School sídli v New Yorku a patrí medzi najprestížnejšie umelecké školy na svete. Bola založená v roku 1905 a poskytuje vysokoškolské vzdelanie v obore hudobnom, tanečnom a dramatickom. (Laslo)

• - Spoiler: Jamie Blackley (Adam) nahral osobne všetky piesne jeho filmovej skupiny a pri vystúpeniach vo filme na koncertoch, ale aj doma spieval vždy naživo. (De Large)

• - Při vzpomínce na Miin (Chloë Grace Moretz) "nejlepší den" lze vidět, jak s přáteli na zábradlí provádí populární "klepání" zvané "cups" od Anny Kendrick z filmu Pitch Perfect (2012). (Eržik)