poster

Prometheus

 • USA

  Prometheus

 • SK název

  Prometheus

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Velká Británie, 2012, 119 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 533)

 • Marty7CZ
  ****

  Fakt jsem z toho byl jako mega fanoušek Scotta a Aliens série takovej rozbytej... Užasná vizualizace, podivná spleť, myslím, že i nezvládnutá režie( na kalibr TAKOVÝHO VELMISTRA...). Dám to určitě tak aspoň dvakrát v dabingu a director's cut a budu doufat v naději. A co musím dodat: Fassbender zas tolik nepředvádí, nelze vůůůbec srovnat s Ianem Holmem v prvním Vetřelci!!!! To byl android....(8.7.2012)

 • Puddle
  ****

  Co se týče atmosféry, zatím nejlepší věc, kterou jsem letos viděl. Epické přelety nad temnou krajinou se skvěle střídají s klaustrofobií starobylého chrámu, do toho divoký zmatek postav při prvním kontaktu s infekcí a odloučení uprostřed hlubokého vesmíru, kdy vás nikdo a nic neuslyší řvát na miliony a miliony světelných let daleko... pro mě naprostá lahůdka. Nepřipomnělo vám to taky někomu hraní kapitoly na Unknown planet ve Star Wars: Knights of the Old Republic? :-) Jinak Fassbender byl naprosto fantastický a stejně tak Noomi, i když její přizvuk mi britskou doktorku moc nepřipomínal... V druhé půli to místy docela stahují nepřiměřené nebo nelogické reakce postav, ale to snad v budoucnu spraví rozšířená verze. Pak to bude úplně dokonalé. :-)(15.7.2012)

 • joeko13
  ***

  Mám zmiešané pocity. Na jednej strane film dáva čiastočné odpovede na to, čo sú votrelci asi zač, kto ich vytvoril a prečo. Ale to ostatné, to už bola zmes logických chýb a nedokončených / nelogických dejových liniek. Film mal dobrú atmosféru a spracovanie...no škoda tých chýb...(16.7.2012)

 • Ceberus
  **

  Eh, buď jsem zapomněl, jak vypadala vetřelčí trilogie, nebo se do toho Ridley Scott tentokrát pořádně obul. Film jsem si vybral s tím, že si dám po delší době zase nějaké moderní scífko s lodí ve vesmíru. Ale ouha, ono to bylo trošku o něčem jiném (podobně jsem dopadl s District 9). :-) Dokonale se na to hodí drsný citát ze Scary movie: "Všude jsou prdele, krev a střeva!" Ne že by to bylo nesnesitelné, ale přece jen se mi zdálo, že se v tom pánové ze speciálních efektů až příliš vyžívají.(19.7.2012)

 • Franc1s
  ****

  Dnes jsem na tom byl v kině. A rovnou na 3D, ale zbytečnost u tohoto filmu... Začátek pomalu se rozjíždějící epická atmosféra, která se během chvíle změní v rychlý masakr motorovou pilou. Čekal jsem tedy o mnoho víc, zvlášt kolem alienů apod. Potěšil mě Fassbender a Noomi a to, že snad bude někdy dvojka. Soundtrack průměr,ale efekty a vizuál paráda. Kdybych to viděl doma, dávám míň. Takže 7/10(6.8.2012)

 • hribisko
  ****

  Voní tak, cítím to.(18.8.2012)

 • QueenE.
  *

  První půlku si říkáte, jak netradičně lze vesmírný námět pojmout. Vizuálně přesvědčivé prostředí slibuje epickou podívanou, jejíž dějová linka se však znenadání vytrácí do neznáma a najednou je to příšera vedle obludy, aniž by divák pochopil smysl akčního mišmaše. Nakonec zbude jenom obrovské zklamání ze snímku proklamovaného trhákem letošního roku.(19.8.2012)

 • gootchy
  ***

  Vizuální koncert, jenž nejlépe doceníte v kině. V první půlce si říkáte, co že z toho vyleze? V druhé půlce už překvapení vystřídá rozhořčení a kroucení hlavou. Film je dobrý pro ty, kteří vůbec neznají vetřelčí ságu( když píšu ságu, myslím ty první dva filmy, ten zbytek k tomu jaxi nepatří). Pro ty ostatní a mě je to spíše Pyrhovo vítězství. Pitomé chování většiny postav v druhé půlce je jak ze špatného filmu. Ridley, četls vůbec scénář, nežs na to kýv????(5.9.2012)

 • Lukadlo
  ***

  Příliš mnoho nezodpovězených otázek zážitek docela degradují. Škoda, mohlo to být daleko lepší.(11.9.2012)

 • Franky.cz
  ***

  Hmm, pěkně udělané... kdybych předtím asi desetkrát neviděl všechny možné Vetřelce, tak by mě to asi i nějak oslovilo!(13.9.2012)

 • katalog
  ***

  Vkusná myšlenka, hromada peněz, schopný a zkušený režisér od kterého čekáte lahůdku v jednom z témat v kterém se již představil jako mistr. Natěšení ale bohužel začíná brzo drhnout a to jak pro mě v nedokončených scénách, nepředstavených postavách a v neposlední řadě i v krátké stopáži. Vizuální stránka je sice velice příjemná ale to prostě nestačí. Začali jste se dívat na famózní sci-fi které vás má ohromit a ucelit zasloužilé místo v této filmové kategorii a najednou zjišťujete že dokoukáváte letní blockbuster...škoda.(13.9.2012)

 • john.h
  *****

  Já jsem z toho nadšený. Přijde mi, jako kdybych koukal na nějaký skvělý blockbuster z konce sedmdesátých/začátku osmdesátých let, když se ještě dělaly originální a špičkové filmy, akorát v moderním vizuálu s moderními triky. Bravo Ridley a víc tak kvalitních sci-fi prosím.(13.9.2012)

 • Sign
  *****

  Je to perfektní prequel k Vetřelcovi sice tak z půlky ale je, opět nechápu komentáře ve stylu´´bylo to o ničem´´ apod. film je vynikající jak po výtvarné, vizuální tak i po výpravné stránce, herecké výkony jsou skvělé až na pár klišovitých momentů a herci dobře vybraní, David pana Fassbendera perfektní a celý film na mne udělal dojem už jen kvůli tomu že jsem od toho nic nečekal.(15.9.2012)

 • jasanka
  **

  Na můj vkus moc přeplácané. Před deseti lety bych asi dala trochu vyšší hodnocení, ale na dnešní dobu je to trošku slabší. Poslední třetina hodně divně propracovaná (jako to je snad u většiny filmů).(15.9.2012)

 • George3110
  ***

  Opäť sa potvrdilo že to na čo sa človek najviac teší ho väčšinou najviacej sklame. Od tohto filmu som si sľuboval viacej najmä kvôli tomu že je to predsa od Ridleyho Scotta ale tu vidno že aj majster tesár sa niekedy sekne. Tento film rozhodne nebude patriť medzi filmy ktorými by sa mohol chváliť. Začalo to dobre a pútavo aby to skončilo nakoniec oveľa horšie ako som čakal. Dobre vo filme bolo zopár dobrých momentov ale fakt len zopár čoho je škoda. Ostáva len dúfať že si Ridley napraví reputáciu s dvojkou teda ak od nej nepustí ruky preč čo by som chápal.(17.9.2012)

 • Tamten
  ***

  Film je naprosto dokonalý po vizuální stránce. A tím bohužel jeho klady končí, vše ostatní je špatné a ještě horší. Snad nejvíc do očí bijící jsou postavy. Nejen že člověk nechápe jejich motivy, ale i jejich chování připomíná skupinu sjetých teenagerů pobíhající po chatě ve špatném béčkovém hororu. A to mají být odborníci vybraní pro extrémně drahou vesmírnou misi. Jediná zajímavá postava je android, který vypadá, že jeho jednání má myšlenku a skrytou logiku. Bohužel v druhé půlce filmu se ukáže, že i on jedná zcela nelogicky proti všemu, co je řečeno. Druhým velkým problémem je nevyjasněnost žánru, tedy spíš pocitů, které by měl film navozovat. Je to určitě strach, ale do toho se motá i víra ve stvoření života a touha objevovat. Kdyby zůstalo jen u strachu, bylo by vše OK, bohužel druhé dva pocity z toho dělají hořkou komedii. Když vědci na nějaké otázky, které mají vysvětlit podstatu mise a proč byl někdo ochoten za ni vypláznout trilion dolarů odpoví, že tomu věří, tak to jinak než jako komedii brát nejde. A vědecký tým porušující základní principi bezpečnosti a logiky je taky prostě jen banda klaunů. Jenže když polovina filmu je tvořena takovouto "komedií", tak ani skvěle udělaná slizká potvora vám moc strachu nenažene. Třetím problémem je nevysvětlování ničeho. Film neustále otevírá nové a nové otázky, ale místo jejich vysvětlení jen více a více vyvrací jakékoliv možné odpovědi, které by připadaly v úvahu.(17.9.2012)

 • Sharinka
  ***

  Chápu, že se ve slově sci-fi skrývá ono kouzelné "fiction", ale proč proboha jediný přeživší je žena, která si bez anestezie vyoperovala chobotnici z břicha a pak s čerstvými stehy zvládla utéct vraždícím potvorám všeho druhu, vyhnout se padající lodi a nakonec ještě odtáhnout rozpadlé tělo robota k nějaké lodi? Tímto u mě tento jinak velmi zdařilý film se zajímavou myšlenkou a místy i snahou o hlubší psychologii postav (avšak nedotaženou do konce, což je škoda), značně klesl.(18.9.2012)

 • Narayan
  *

  Ridley, ridley, co ti rodiče říkali o tom hulení. Všeho moc škodí. A má to následky. Abys za pár let neskončil tak, že ti nikdo nesvěří už ani natočení reklamy na prací prášek.(19.9.2012)

 • ktL
  ****

  Spokojenost. Filmu sice chybí ztísněná atmosféra a přímočarost původního Vetřelce, ale perfektní vizuál nedostatky solidně zakrývá. Řešit díry ve scénaři nehodlám - na blockbuster to ujde. Ridley má holt roky Aliena a Blade Runnera za sebou. 79%(20.9.2012)

 • Evander
  **

  Tak tohle se hodně nepovedlo! Ani se mi nechce věřit, že pod tímto paskvilem je podepsaný Ridley Scott.(21.9.2012)

1 33 51 52 53 54 55 56 57 64 96 127