Vysoká hra

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2011, 50 min

Petr Šiška vás provede soutěží, kde vědomosti a schopnosti riskovat mohou být klíčem k velkému zisku.
Máte pevné nervy, dobré znalosti a jste opravdoví hráči? Přijměte výzvu a rozehrajte s námi Vysokou hru. Sedm otázek, sedm sázek na správnou odpověď a výhra je vaše! (oficiální text distributora)

packa

Redaktor serveru novinky.cz ve své kritice píše - "...Navíc čtvrteční pořad působil dojmem, že ČT nechce, aby kdokoliv cokoliv vyhrál, protože otázky jsou už od začátku extrémně těžké. Kdo v této zemi zná názvy Dvořákových symfonií ve správném pořadí? Ředitel Pražského jara?...". Má pravdu předsedo, otázky jsou na zábavný soutěžní pořad opravdu velice těžké. Snad až na jednu - "kolikáté symfonii Antonína Dvořáka říkáme Anglická?" Předpokládám, že i malé dítě ví, že se jedná o 8. symfonii, G Dur, op.88. :-) ()

draggo

Jsem rád, že se konečně objevila další vědomostní show. Takovýhle pořad mi skutečně chyběl, protože u něj vždycky přinutím co nejíc lidí, aby se koukalo se mnou, a já mám tak možnost se hezky vytahovat s tím, co všechno vím. Ale zpět k pořadu. Bohužel jsem čekal trochu víc. Petr Šiška není nic moc, nějak mu chybí charisma. Soutěžní model se mi taky moc nelíbí, je to sice zas něco novýho, ale systém třeba v Chcete být milionářem nebo 1 proti 100 mi přišel lepší. Ale koukat se na to dá. /viděno v TV: 60% a 3*/ ()

gotham

Je to sice taková upravená kopie Milionáře, ale i tak celkem zajímavá soutěž, při níž se člověk nenudí a něco se dozví. Petr Šiška rozhodně nedosahuje úrovně Vladimíra Čecha, ale úplně špatně si nevede, i když výroba humoru mu zrovna moc nesedí. Ale nejspíš si to uvědomuje, a tak se do této oblasti ani moc nepouští a jen tak nechává děj lehce plynout. Co Vysoké hře nesmírně prospívá je fakt, že zde nejsou žádné reklamy, které by brzdily plynulost hry. 60% ()

Jara.Cimrman.jr

Mám rád vědomostní soutěže, ale Šiškou krátce uváděná Vysoká hra mne nijak zvlášť neuchvátila. Hodně to přičítám prapodivnému výběru soutěžících, kteří evidentně již na základní škole často chyběli ve výuce a patrně neměli nejmenší tušení, kterak se uvádějí mozkové buňky do provozu. Uznávám, že se mi to z vyhřátého křesla snadno kritizuje, ale na nejednu špatně zodpovězenou otázku by správně odpověděla i moje šestka vpravo nahoře, kdyby to mělo zabránit jejímu styku s vrtačkou. ()

slunicko2

Nuda, ach nuda. 1) Vědomostní soutěž to není (pokud nepovažujeme za relevantní vědomosti o obskurních idolech pop music, televizních pořadech a dalších nesmyslech). Koncepce soutěžních oborů prakticky vylučuje, aby vzdělaný člověk dosáhl výraznějšího výsledku. 2) Nelíbí se mi ani neustále se snižující peníz, o který se ještě hraje. Opravdu nepovažuji za napínavé sledovat, zdali soutěžící přijde o svých zbylých 10 000 Kč ve čtvrtém nebo až v pátém kole. 3) Profesionální, ale nepříliš charismatický Petr Šiška atraktivitě pořadu nedodá, obzvláště když neustále opakuje, které odpovědi ty správné nejsou. ()

• Stavba studia, v němž soutěžící hrají o milion korun, trvala celé dva měsíce. (ČSFD)
  • Na osvětlení bylo užito na 300 metrů LED pásků a 150 metrů LED neonových světel. (ČSFD)
  • Jednotlivé díly první série Vysoké hry se natáčely 100 hodin, načež dalších 84 se stříhalo a upravovalo. (ČSFD)