Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Hrátky s cestováním časem se panu Peabodymu a Schermanovi zle nevyplatí a nakonec budou muset společně řešit nejednu patálii. V téhle roztomilé pohádce se setkáme s mnohými historickými postavami a lecčemu se přiučíme. Pro malé ratolesti dobrodružný animák jak vyšitý. Jelikož jsem však již odrostlejšího charakteru, musím zcela upřímně přiznat, že mne ten pes neskutečně iritoval. Tušil jsem, že to bude myslivna a i MacGyver by jen závistivě koulel očima u jeho kousků, nicméně v jistých momentech už jsem převracel oči a přál si, aby byl ten zablešenec neprodleně utracen. Sympaticky otravné, ale z donucení nebo v dobré společnosti to jde přežít. 70%(22.8.2015)

Když se v sále smějete častěji a hlasitěji, než dětské publikum, tak to o něčem svědčí. Buď jsem větší dítě než jsem si schopen připustit a nebo je tohle vážně vynikající animovaná komedie pro dospělé. To druhé bude pravda určitě, to první ať posoudí jiní. Narážky na Hawkinga, fyziku, matematiku, astronomii jsou naprosto perfektní a nepůsobí nějak uměle naklíčované, aby se pobavili i rodiče, kteří musejí protrpět hodinu a půl v kině se svými dětmi. Příběh sice jako obvykle jednoduchý, ale s epizodami, které nemají chybu. Tak ve zkratce ty nejlepší: Troja, Florencie s Da Vincim (a jeho umělým dítětem) bezkonkurenční nebo Egypt s bohem pošukem Ra. Animáky mám rád, ale zážitek v kině je mnohem silnější. Tohle se musí docenit.(10.3.2014)

Bláznivá jízda geniálního pana Peabodyho a jeho adoptovaného syna Shermana... napříč časem. :)(24.9.2014)

Luxusní animák. Až mě překvapilo, jak lehkovážně vedle mě proplul. Naštěstí jsem si na něj vzpomněl a nadchnul mě mnohem víc než také letošní všude opěvovaný Lego příběh, který mi nesedl úplně na 100%. Asi začnu více sledovat animáky v angličtině, protože dabing Perabodyho je naprosto fenomenální a zcela mě uchvátil. A to Tye Burella jako herce příliš nemusím. Přislibovaná vážnost tématu a celého toho absurdního kolotoče s cestováním v čase je na místě, přičemž se daří tvůrcům prezentovat vlastně úplný opak a člověka to jednak baví a jednak ho to rozesměje...a to i dospělého. A když se v dnešní době draků a tučňáků a mimoňů povede u mě něco takového vyvolat, nesmírně si toho vážím. Naposled jsem se takhle u animáku bavil právě u Já, padouch 2, kde jsem se sice hlavně smál, ovšem u Mr. Peabody & Sherman jsem spíše hltal absurdnosti každé scény a film si užíval jako celek...90%(28.9.2014)

Po Lego příběhu další naspeedovaná komediální pecka, která nabízí překvapivou dávku dospěláckého humoru. A ještě přitom stíhá být dojemnou pohádkou, která obratně líčí nástrahy rodičovství. Rodinná jistota jako vyšitá. (8/10) P. S.: Nebojte se českého dabingu. Ivan Trojan si to hrozně dává! :)(24.2.2014)