Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Rob Minkoff se po dlouhých letech vrátil tam, kde mu to sedí nejvíc, a sice k parádním animákům. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je pro mě patrně největší překvapení na poli animovaných filmů za dlouhé poslední měsíce! Originální příběh, naprosto perfektně sepsané charekery a naprosto ale naprosto úžasně inteligentní humor plný historických faktů, narážek a totálně cool vtípků. Dětský divák sice v těchto momentech patrně nebude tušit, která bije, avšak to vůbec nevadí. Dětem se bude líbit zajímavá rádobylaciná animace, spousta akce, honiček a gagů, dospělého zase potěší výše zmíněné. Peabody a Sherman nemají prakticky žádný slabý článek, dupou na plný plyn od začátku až do konce a celá ta zběsilá jízda je ukrutně zábavná! A korunu všemu nasazuje vynikající český dabing v čele s perfektním Trojanem. Jeden z nejlepších animáků posledních let! Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože tot má neskutečný potenciál! Jasných 5*(10.8.2014)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $111,506,430Tržby Celosvetovo $275,698,039Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,713,946 //počet predaných kusov 573,211Tržby za predaj DVD v USA $18,960,065 //počet predaných kusov 1,123,711║ veľmi podarené dobrodružstvo, Rob Minkoff po dlhej dobe pokropený živou vodou, toto mu vyšlo, príjemná oddychovka /85%/(11.8.2014)

Tenhle animák je na tom v porovnání s některými ostatními stejně jako pan Peabody v porovnání s některými běžnými psy. Je inteligentnější, má spoustu nápadů, nechybí mu vtip ani šarm, dokáže ohromit, je akční i jímavý, hodí se k dětem i dospělým. Klobouk dolů před jeho tvůrci, kteří všechny zmíněné ingredience tak pečlivě vybrali a smíchali. "Natočili" bezvadnou podívanou se vším všudy.___P.S. Velkou pochvalu zaslouží také český dabing (opět fantastický Ivan Trojan) a překlad, který si slušně poradil i s různými slovními hříčkami typu "Když jsi v Tróji bez nástrojů, netrojči a sestrojuj!"(25.9.2014)

- The future? - I've never been there before, so, it's probably not as messed up.(8.8.2014)

Překvapivě dobrý animák, který se může pyšnit slušným příběhem, a kompenzuje tak ne moc dobrou animaci. Jednu hvězdu strhávám za toho čokla, který mohl být nahrazen obyčejným vědátorem. Ten pes mi tam docela vadil.(17.9.2014)

• - Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

• - Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)

• - Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)