Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Veľmi milé, sympaticky poučné a nadovšetko zábavné.(4.8.2014)

Luxusní animák. Až mě překvapilo, jak lehkovážně vedle mě proplul. Naštěstí jsem si na něj vzpomněl a nadchnul mě mnohem víc než také letošní všude opěvovaný Lego příběh, který mi nesedl úplně na 100%. Asi začnu více sledovat animáky v angličtině, protože dabing Perabodyho je naprosto fenomenální a zcela mě uchvátil. A to Tye Burella jako herce příliš nemusím. Přislibovaná vážnost tématu a celého toho absurdního kolotoče s cestováním v čase je na místě, přičemž se daří tvůrcům prezentovat vlastně úplný opak a člověka to jednak baví a jednak ho to rozesměje...a to i dospělého. A když se v dnešní době draků a tučňáků a mimoňů povede u mě něco takového vyvolat, nesmírně si toho vážím. Naposled jsem se takhle u animáku bavil právě u Já, padouch 2, kde jsem se sice hlavně smál, ovšem u Mr. Peabody & Sherman jsem spíše hltal absurdnosti každé scény a film si užíval jako celek...90%(28.9.2014)

Skvelý animák na moju obľúbenú tému - cestovanie v čase. Najzábavnejšia časť bola scéna s DaVinciho Monou Lisou. Jej prechod z úprimného úsmevu do známej pózy ma poriadne rozosmial. Vtipných momentov je tu dosť, postavičky sú sympatické (DaVinciho syn je super), je to chytré i chytľavé. Zaručená zábava pre deti i dospelých. Čo chcete viac od animáku? 100%.(17.11.2014)

Zábava ako sa patrí. Od samého úvodu skvelý animák, ktorý rozhodne mal čo ponúknuť. Chytrý pes a adoptovaný chlapec, ktorý sa všetko učí od svojho otca - psa. To sú Mr. Peabody a Sherman. Veľká jazda od prvých sekúnd, prístroj na cestovanie časom neostal na ocot, Egypt, Da Vinciho Florencia, Trója, to všetko musel stroj času uskutočniť. A ešte k tomu sa stretávame s veľkými osobnosťami celej éry ľudstva či už s Einsteinom, DaVincim je tu aj samotná Mona Lisa, ktorá sa ani za Boha nechcela usmiať, Tutanchamon a jeho nevydarená svadba. Všetci sú ešte humorne sparodovaní takže sa dá zasmiať skoro na všetkom. Stroj času je znovu najväčším lákadlom filmu, cestovanie v čase? Kto by nechcel. No všetko sa začína opäť komplikovať keď nie je pes chytrák na obzore. Spanilá jazda v časopriestore a rôzne zvraty a nečakané komplikácie, útek do prítomnosti, ktorý skoro nie je možný. To a ešte oveľa viac ponúkne tohtoročný hit, ktorý vás obkľúči nesmierne bohatým arzenálom. Stačí skočiť do kina alebo počkať na BluRay a môžte to roztočiť. Veľký kandidát na animák roka. Ja mu držím palce. 80%(1.6.2014)

Animák pro velké (Peabody) a malé (Sherman) nerdy, ve kterém vás psí polyhistor (a jeho dva dětští společníci) ve skoro-variaci na Doctora Who nápaditě protáhne několika časoprostory (Velká francouzská revoluce, starověký Egypt, renesanční Florencie, trójská válka), přičemž na vás stihne štěkat slovní hříčky a uměřené šprýmy hlasem Ivana Trojana. Defilé velkých historických postav může na dětského diváka působit i edukativně, přesto je Mr. Peabody & Sherman především geniální psina.(11.5.2014)