Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

• slovenský

Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie

USA, 2014, 92 min

Nějak takhle si dnes představuju inteligentní pohádku! Má to spád, je to zábavné, poučné a pobaví se u toho i dospělí. Super! I'm a dog, too! (14.9.2014)

Rob Minkoff se po dlouhých letech vrátil tam, kde mu to sedí nejvíc, a sice k parádním animákům. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je pro mě patrně největší překvapení na poli animovaných filmů za dlouhé poslední měsíce! Originální příběh, naprosto perfektně sepsané charekery a naprosto ale naprosto úžasně inteligentní humor plný historických faktů, narážek a totálně cool vtípků. Dětský divák sice v těchto momentech patrně nebude tušit, která bije, avšak to vůbec nevadí. Dětem se bude líbit zajímavá rádobylaciná animace, spousta akce, honiček a gagů, dospělého zase potěší výše zmíněné. Peabody a Sherman nemají prakticky žádný slabý článek, dupou na plný plyn od začátku až do konce a celá ta zběsilá jízda je ukrutně zábavná! A korunu všemu nasazuje vynikající český dabing v čele s perfektním Trojanem. Jeden z nejlepších animáků posledních let! Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože tot má neskutečný potenciál! Jasných 5*(10.8.2014)

Překvapivě dobrý animák, který se může pyšnit slušným příběhem, a kompenzuje tak ne moc dobrou animaci. Jednu hvězdu strhávám za toho čokla, který mohl být nahrazen obyčejným vědátorem. Ten pes mi tam docela vadil.(17.9.2014)

Ze začátku nepříliš zajímavé a možná až moc bláznivé a cílené především na dětské publikum. Ve chvíli, kdy se začne cestovat v čase ale docela zábavné, ale nikdy nevybočující z průměru. Na jedno podívání neškodné, ale velice snadno zapomenutelné.(30.9.2014)

Milé a dětské..(19.4.2015)

• - Jako dabér Mr. Peabodyho byl zvažován Robert Downey Jr. (Dr Lizal)

• - Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)

• - Scény, kdy Řekové napadly Tróju a pan Sherman a Peabody unikají z bitvy, parodují film 300: Bitva u Thermopyl (2006). (ledofredo)