• NinadeL

Naprosto nevhodný britcom. Nesledovat, případně ano pokud se vyžíváte v Malé Velké Británii.(29.12.2014)

Mám rád velké ženy (s jednou ostatně sdílím společnou domácnost) a tak, přestože "Miranda" nedosahuje třeskuté vtipnosti a absurdity "Black Books" nebo "IT Crowd" ani nenapodobitelné nekorektnosti "Malé Velké Británie", za osobnost a svérázný projev titulní protagonistky hodnotím více než pozitivně.(24.3.2017)

Miranda je děvče k pohledání. Měří dva metry, váží jako mládě hrocha a pohybuje se s nonšalancí vykolejený lokomotivy. Obzvláště elegantně se pak chová v přítomnosti opačného pohlaví, kdy kromě schopnosti jedním lehkým krůčkem zdevastovat celou místnost, vypiplala ještě umění znemožnit se hned v první konverzační větě. Koncept je super a hlaní představitelka jakbysmet. První sérii považuju za zábavnou i když lehce repetitivní. Jenže ty tři dobrý vtipy se bohužel nedají opakovat do nekonečna a tak se s druhou sérkou už zbytečně tlačí na pilu, až se z komedie stalo spíš přiblblé pitovření. Škoda Mirando...(10.8.2015)

Miranda je tak svělá, až skoro zaniká, jak příšerná ve skutečnosti je. Nemyslím, že je slombidlo, hrom do police a pohybuje se jak dřevorubec. Tohle všechno ona dokáže v průběhu seriálu nahradit svým vtipem, sebeironií a neochvějností, s jakou vždy zůstává svá. Žena přece nemusí působit žensky, aby byla ženou. To je tak osvobozující! Ve vztahu Miranda-Gary je ona spíš mužským elementem, zatímco on – proti svému typu výborně obsazený Tom Ellis – má spíš ženské vyzařování. Není divu, že se tak dobře doplňují. _____ Sitkom je vůbec o násilnosti rolí, do které nás společnost nutí. Zároveň ukazuje, kdo vlastně je ta společnost? Vždyť se všichni občas chovají dětinsky a hloupě, občas si rádi zablbnou a vlastní vinou se dostávají do pořádných trapasů, což je přirozené. Kdy z vás se nepoznal aspoň v jednom z Mirandiných kousků? Takže, co je ta společnost a její pravidla – jakýsi rámec ideálního chování, kterého stejně nikdy nedosáhneme. Tak proč se kvůli tomu trápit? ____ Ne, Miranda jako osobnost je příšerná z jiných důvodů. Je strašně maloměšťácká a sebestředná. Ona nikdy nikomu nepomůže, všichni pomáhají jí. Je puritánská. Vrcholem dovolené je pro ni výlet do hotelu přes ulici. Nechce poznat nic nového, žije si spokojeně ve svém světě a ostatní do něho jen pouští, aniž by chtěla poznávat jejich světy. Nechce se nic nového učit. Miranda je sama o sobě sobě Splendid Isolation. Ale je upřímná a nesoudí – to se jí dá rozhodně přičíst k dobru. _____ A jako seriál je to neskutečně vtipný a chytrý počin s dobrými postřehy o lidských vztazích.(1.2.2017)

Jak může mít tenhle naprosto boží britský seriál kromě mého jen jedno jediné hodnocení? Miranda Hart, hlavní představitelka a tvůrkyně seriálu, si jen letos za své dílo uzmula tři ceny, včetně Královny komedie, titul, který ji dokonale vystihuje. I gigy, které by se za běžných okolností daly nazvat klasickými či předvídatelnými, naprosto zachraňuje Mirandino komické načasování a dělá z tohoto malého klenotu (který anglický svět miluje, tak proč ten česko-slovenský tentokrát zaspal? Misfits vidělo přes 2500 lidí) možná nejzábavnější pořad v současné televizi. [If you and English get along, you can watch the whole series here.](31.1.2011)

• - V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)

• - V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)

• - V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)