Železná lady

Železná lady

Životopisný / Historický / Drama

Velká Británie / Francie, 2011, 100 min

• Eddard

Weak weak weak... Teda až na tu Streepovou, samozřejmě. Pokud se o Margaret Thatcher zajímáte z politického (či psychologického) hlediska, zkuste to raději jinde. A pokud se jen rádi bavíte u filmových biografií, tahle patří k těm nudnějším... 40%(26.8.2015)

• Pepinec

Ono by šlo dát jednu hvězdu za masky, druhou za Meryl, třetí a čtvrtou za zjištění, že Margaret Thatcher je schizofrenní, respektive že sama odstartovala Falklandskou válku (vážně to bylo tak jednoduché?), no a pátou třeba za hudbu, dobrou práci kadeřníka nebo povedený výkon Broadbenta. Jenže já jsem řekl ne! Šmankote, vždyť Lady T. je jednou z nejvýznamnějších žen, co kdy vstoupila do mužského politického ringu, navíc to točila další osobitá žena, tak proč to z toho nedýchá? Možná bylo záměrem promítnout senilní roztříštěnost bývalé premiérky do stylu vyprávění filmu, spíše ale došlo k promítnutí toho, že se s původně zamýšleným scénářem před natáčením zahýbalo. Očekával jsem portrét silné ženy silný tak, jak silný je název filmu, leč nedostal jsem víc, než co si můžu přečíst na Wikipedii. Při zálibě lady Lloyd vydělávat si na chleba vařením polívčiček o slavných lidech ze všech koutů Světa jsem docela rád, že Občan Havel už je natočený. P.S: Miluju tě, Meryl.(12.3.2012)

Kupodivu mnohem více zaměřené na současný život hlavní hrdinky než období její největší slávy. Události dějin jsou tu předhazovány jen náhodně, útržkovitě a neznalec britské politiky si tak z filmu odnese spíše vědomí, že Británii kdysi vedla osamělá žena, která dnes trpí halucinacemi, než že by se dozvěděl něco o životě a politických názorech první britské premiérky. Celý film na mě tedy vyznívá podobným dojmem jako My Week With Marilyn: Výborně zahraná vsuvka do života kohosi slavného a velmi zajímavého, která je ale po scénáristické a režisérské stránce podána nikterak výjimečným, spíše zapomenutelným dojmem. Malý pokus o předpověď: Pokud film získá Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli a nejlepší make-up, vůbec bych se nedivila.(9.1.2012)

Ani dokonalé masky a dokonalá Meryl prostě nestačí.(27.2.2012)

• Beastmaster4

Film jsem pustil jen ze zvědavosti, nic extra jsem nečekal a taky to nic extra není. Film vlastně nechci a nemůžu doporučit nikomu, snad jen úchylům na politiku nebo fandům Margaret Thatcherové. Tahle žena a politička mě nikdy nezajímala, v mých očích se nezasloužila o nic, za co by stálo natočení filmu o jejím životě. Věřím, že spousta lidí v ČR a fanoušků filmu má stejný názor a M. Thatcherová jim nic (krom jména) neříká. Film se může líbit snad jen v UK a to v tomhle nudně táhlém pojetí snad také jen velmi malému procentu diváků. Horší životopisný film jsem snad neviděl a trošku mě mrzí, že jinak sympatickou a oblíbenou Meryl Streep musím spolu s filmem odsoudit k mizerné jedné hvězdě. Phyllida Lloyd by raději neměla už nic točit, nejdřív vrcholná blbost MAMMA MIA! a teď tohle a Meryl Streep se veze spolu s tím vším…jaká škoda takové herečky.(22.2.2012)