Nechápu, jak to dokáže

Nechápem, ako to dokáže

Komedie

USA, 2011, 89 min

• lennyd

Kate (S.J. Parker) se snaží rozdělit svůj čas stejným poměrem mezi svoji rodinu, a svoji práci. Když se jí ale nabídne pracovní příležitost v New Yorku, začíná rozmýšlet, nijak neváhá, a čapne ji za pačesy. Brzy ale začíná zjišťovat, že cestami do New Yorku a vůbec pracovním vytížením, její rodinný život začíná dostávat trhliny. Možná přišel ten správný čas udělat zásadní rozhodnutí ... Nejzajímavější na tomto filmu je, že jsem Kate docela i chápal. Na jedné straně pracovní příležitost, mít šanci něco dokázat, a také vydělat nějaké peníze a rodinu zabezpečit. Na straně druhé úvaha, zda je pro rodinnou pohodu důležitější toto zabezpečení, nebo společně strávený čas. Předpokládám ale, že podobné dilema řeší kde kdo, a že by tento film nabídl něco víc (nebo nedejbože nějaké řešení), tak to bohužel ne. Žádnou hlubší zápletku, zvrat, cokoliv - prostě nic. Ani po herecké stránce nic extra - Sarah ze své role Carrie už nikdy nevypadne, Greg Kinnear je takovej domácí ňouma a i od Pierce Brosnana jsem čekal "tvrdšího" businessmana. Takže jediný kdo mne trochu zaujal byl Katin slizký kolega (Seth Meyers)..(19.1.2012)

• Sinn

Blbost, ale SJ je roztomilá a hezky oblečená. A to tu jde, ne? Takže za *(1.2.2012)

Jako námět na film dobré. Ale přestože mám velikou slabost pro Sarah Jessicu Parker už z dob Sexu ve městě nemůžu si odpustit poznámku,že snad všechny filmy, které(kromě filmového pokračování Sexu ve městě) snad všemožně určitým způsobem kopírují línii vypravěčského stylu Carrie Bradshaw a také proto,že i když mám ráda rodinné komedie tak tahle se mi určitým způsobem zdála taková nedokončená a nepropracovaná a hlavně jako jedno trošku větší klišé...Tři hvězdy za hvězdný výkon Sarah - to bez pochyby a také za dobrý nápad..(18.11.2011)

Co se mi na tomhle filmu líbilo, bylo, že se tady konečně matka nevzdala svojí kariéry jenom proto, aby se mohla starat o děti. Podle traileru jsem čekala něco trochu jiného, ale dívat se na to dalo. I když, řekla bych jednou a stačilo a jenom když chcete zabít čas, protože jinak ten film není ničím přínosný. Párkrát jsem se ale zasmála a byla jsem poměrně překvapená, když se tam objevila Busy Philipps, Jessica Szohr a Pirce Brosnan. Řekla bych, o něco horší 3*(24.3.2012)

Zajímavý film o životě úspěšné a velmi zaměstnané ženy, která se snaží stíhat všechno na 120%. i když se může zdát, že příběh nedmá pointu a jde odnikud nikam, tak kupodivu to je právě to, co se mi na tom líbilo, že tam nebyla skutečná krize, nic tragického, co byste ve filmu takového typu filmu očekávali. Je to spíš taková série příhod ze života. Přesto, není to film, na který bych se s nadšením podívala znova, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. A překvapilo mě, že jsem Sarah tu postavu matky od rodiny věřila. Možná přece jen na ní něco bude.(7.12.2011)