Nechápu, jak to dokáže

Nechápem, ako to dokáže

Komedie

USA, 2011, 89 min

• Tuax

Od tohohle jsem čekal zábavu, kterou jsem ale nikde ve filmu nenašel. Spíše je z toho cítit trocha feminismu, ale jinak je film hodně jen o práci, ženě v práci a pak už tak nějak o ničem jiném. Přestože se to snaží tlačit do popředí rodinu, děti, tak to v tomhle dosti selhává a hlavní hrdinka u mě sympatie rozhodně nezískala. Pierce Brosnan v roli, která působí ještě více rozpačitě. Prakticky neměl co hrát, v tomhle filmu nebylo moc co hrát. Navíc ty šoty s rozhovory s různými postavami z okolí hlavní postavy, působilo to trapně. Ve finále kdy se hrdinka kvůli sněžení rozhodne pro změnu a uhání za dětmi, tak místo, abyse vítala s dětmi, řeší opět plané kecy s manželem a děti jsou někde stranou. To už jako byl vrchol všeho. Hodně nepovedená komedie. V tomhle nevyšel snad ani jediný vtipný moment, nebo dialog. Výprava do pracovního prostředí jinak taková průměrná. 4/10(18.10.2012)

• moviesfan

Ano, tohle se opravdu příliš nepovedlo. I přes snahu o zábavu, která se téměř nedostavila, se jednalo o nudu.(13.2.2012)

Zajímavý film o životě úspěšné a velmi zaměstnané ženy, která se snaží stíhat všechno na 120%. i když se může zdát, že příběh nedmá pointu a jde odnikud nikam, tak kupodivu to je právě to, co se mi na tom líbilo, že tam nebyla skutečná krize, nic tragického, co byste ve filmu takového typu filmu očekávali. Je to spíš taková série příhod ze života. Přesto, není to film, na který bych se s nadšením podívala znova, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. A překvapilo mě, že jsem Sarah tu postavu matky od rodiny věřila. Možná přece jen na ní něco bude.(7.12.2011)

Ač nejsem vůbec příznivcem takovýchto komedií, a hlavní herečku alias pipku ze Sexu ve městě nemůžu vystát. Tento film mi zase tak úplně špatný nepřišel, oproti jiným rodinným blbinám, tu na portálu poměrně oceňovaných, bych to jako takový propadák neviděl. Vizuální animace, zastavování děje a vstupy do obrazů, zde vyšlo jako pozitivní doplňující prvek celkem jasně nalajnovaného příběhu. Jen by příběh mohl být zasažen spíše do civilnějšího a chudšího prostředí. Shrnuto tedy, žádné veledílo se nekoná, ale koukatelné to je.(30.3.2012)

• lennyd

Kate (S.J. Parker) se snaží rozdělit svůj čas stejným poměrem mezi svoji rodinu, a svoji práci. Když se jí ale nabídne pracovní příležitost v New Yorku, začíná rozmýšlet, nijak neváhá, a čapne ji za pačesy. Brzy ale začíná zjišťovat, že cestami do New Yorku a vůbec pracovním vytížením, její rodinný život začíná dostávat trhliny. Možná přišel ten správný čas udělat zásadní rozhodnutí ... Nejzajímavější na tomto filmu je, že jsem Kate docela i chápal. Na jedné straně pracovní příležitost, mít šanci něco dokázat, a také vydělat nějaké peníze a rodinu zabezpečit. Na straně druhé úvaha, zda je pro rodinnou pohodu důležitější toto zabezpečení, nebo společně strávený čas. Předpokládám ale, že podobné dilema řeší kde kdo, a že by tento film nabídl něco víc (nebo nedejbože nějaké řešení), tak to bohužel ne. Žádnou hlubší zápletku, zvrat, cokoliv - prostě nic. Ani po herecké stránce nic extra - Sarah ze své role Carrie už nikdy nevypadne, Greg Kinnear je takovej domácí ňouma a i od Pierce Brosnana jsem čekal "tvrdšího" businessmana. Takže jediný kdo mne trochu zaujal byl Katin slizký kolega (Seth Meyers)..(19.1.2012)