Nechápu, jak to dokáže

I Don't Know How She Does It

Nechápem, ako to dokáže

Komedie

USA, 2011, 89 min

Nebylo to tak zlé, jak bych čekala podle zdejších hodnocení. Sice jsem měla pocit, že s hlavní postavou by se spíše sžily pracující ženy, co zároveň vychovávají malé děti, ale z mého pohledu to byl koukatelný průměr. Párkrát jsem se i zasmála, i když je pravda, že vtipných scén tam mohlo být víc. Film sice (jak už tady zmínilo více lidí) jako by nesledoval jednu myšlenku a není z něj jasné, co má vlastně říct, ale myslím, že je to tím, že se tam objevují názory více různých žen, tak to pak působí jako takový guláš. Ale tahle forma nebyla vysloveně špatná - aspoň to ukazuje, že pohled na skloubení práce a výchovy dětí není jednolitý. ~(2,8)~(3.7.2012)

• cukorek

Telo a svaly má ako Pepek námorník, takto znela jedna z ironických poznámok Kate (Jessica Parker) na neobľúbenú, konkurenčnú ženu v domácnosti, ktorá sa venovala pilatesu a malá lepšiu postavu Janine (Sarah Shahi). Úvod nabral celkom slušné otáčky a spád, ale neskôr sa to obrátilo na rozbor fungovania mozgu v Katinej hlave a jej voľbou za kariérou. Jessica Parker ako vždy podala priemerný výkon a zavesenie Pierce Brosnana spolu s ňou na spoločný vešiak, nebolo nič strhujúce čo by film pozdvihlo a okorenilo. Možno ak by bola zobrazená vzájomná rivalita medzi ženami z úvodu, tak by to prinieslo viac komických udalostí, namiesto toho však prišiel malý romantický kúsok v podobe zaľúbenia Jacka do Kate. Takže producenti len z malej časti splnili čo som očakával za čo si nezaslúžia odomňa viac ako 30%.(6.4.2012)

• Jeanne

I když mám moc ráda Sarah Jessicu a její role, tento film bohužel nemá žádnou pointu ani příběh.(1.12.2011)

• coffee...

Nechápu, proč se tyhle filmy točí.(9.8.2012)

• Jordan

v amerike sú všetci takí dobrí... povie mi niekto, o čom je tento... "film"? prehnane dobre obsadené NIČ... nuda roka! lepšie urobíte, ak sa mu vyhnete a hodinu a pol svojho života strávite užitočnejšie... napríklad spánkom.(22.6.2012)

• - Sarah Jessica Parker a Pierce Brosnan si společně zahráli ji ve filmu Mars útočí! (1996). (beyli)

• - Na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka byla za svůj výkon nominována Sarah Jessica Parker. (('Butcher'))

• - Film, který Kate (Sarah Jessica Parker) a Richard (Greg Kinnear) sledují v televizi, je Jeho dívka Pátek (1940). (Elyssea)