Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Tak chudák bubák, on byl smutný, že na něj nikdo nevěří, a tak chtěl všem ukázat, že i s ním se musí počítat. Ovšem tvrdá parta bojovníků, složená ze santy, velikonočního zajíce, zubní víly, Jacka Frosta a dalších, se zastrašit nenechala, a to zejména díky tomu, že to santa cítil v břiše (něco podobného cítím já, hlavně když mám hlad), a hrdě vzdorovala a bubáka překonala. Takže vše dobře dopadlo a děti se nemusí bát stínů.(13.1.2013)

• Hem.m

Ponaučení z filmu: Děti jsou tak hloupý.. Ze dne na den přestanou věřit a pak zase začít věřit, to umí jen děti, no.. Tato pohádka má jednu geniální stránku a to je naprosto skvělý záporák, Stín/Strach, který nikdy neudělá chybu, chybný je jedině film.. A nejhorší na tom bylo to, že toho, kterého zabil, na konci zase žije. Já být Džekem Frostem, tak se určitě spojím se Stínem, byl totiž skvělý. Ale ten konec mě dostal jak nikdá, takhle hloupě to zvrátit, to bych nevymyslel ani já.. Ale tak musím zase říci jedno plus, taky bych chtěl tu mrazící hůlku, jo a hudba je příšerná, no, spíš jen průměrná, ale už mi to vadí..(18.8.2013)

Tři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za hezký pocit, který jsem z Legendární party měl. Jistě, příběh je maximálně dětský a jednoduchý, všechno je vlastně jasné od samého začátku a tak dále. Jenže hlavní postavy se skvěle špičkují, velikonočního zajíce mluví Hugh Jackman, hudbu složil Alexandre Desplat, se spoustou nápadů přišel Guillermo del Toro (Velikonoční říše s kamennými vejci je naprosto úžasná) a s digitální kamerou radil Roger Deakins... Je to pohádka.(14.12.2014)

Vydarený, pohodový animák, ktorý sa dokáže vyhnúť takým šialenostiam, akými oplýva napr. Shrek, a zdarne dopláva do konca. Nemám nijakých väčších námietok, som úplne spokojný. 80%(29.12.2013)

Ale jo, proc by ne. Trailer sice slibuje skoro az epickou jizdu a vysledek je spis jen takovy postuchovani, ale film se nikde moc nezdrzuje a zameruje se spis na tu akci, takze se to da v pohode skouknout. Parta strazcu jsou sice jen takovy poserove a urcite by se dali vybrat i lepsi postavy, ale jsou to vcelku sympataci. Takze ve vysledku docela zabavna zalezitost na jedno skouknuti.(3.4.2013)

• - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)

• - Guillermo del Toro, rovnako ako pri predchádzajúcich filmov DreamWorks, pracoval ako výkonný producent a od začiatku pomáhal utvárať príbeh, dizajn, charaktery a štruktúru filmu. (Greenpeacak)

• - Toothiana (Isla Fisher) je kombinací člověka a kolibříka. (josefklimes)