Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Tak zde máme další vánoční animák, který nám vnese jasno jak to s těmi Vánocemi vlastně doopravdy je. Zajíc, Večerníček (ano, je to opravdu pro děti), Zuběnka a Santa Claus s ruským přízvukem Aleca Baldwina se spojí s Jackem Frostem proti Černodýmovi. To vše pod dohledem Měsíčníka. Komu tohle dalo zabrat ať zvedne ruku. Jedná se o takový animovaný dětský Avengers. Dětinské je to asi podobně jako Horton. 50%(12.3.2013)

Někdo byl velmi napadity, fantasialni.. bravo, smekám. :-)(18.11.2013)

Nečekaně příjemné překvapení a s Raubířem Ralfem zatím nejlepší animák, který jsem letos viděl. Už téma mě zaujalo, ale byl jsem trochu speptický k tomu zda se mé očekávání filmu podaří naplnit. A podařilo. Měrou vrchovatou. Pohádkoví Avengers zasahují a jde jim to stejně dobře jako těm marveláckým. Téma o tom jak důležité je chránit dětskou víru v zázraky je výborné stejně jako jeho zpracování a totéž platí o postupném odhalování Jackova tajemství. Občas zábavně ujeté, občas pohádkově nádherné a občas až překvapivě akční. Nechybí emoce, vtípky a ptákoviny, několik vizuálně vymazlených momentů a několik opravdu silných okamžiků. Pojetí Santa Clause pobavilo, stejně jako drsný velikonoční zajíc, Sandman vyloženě potěšil. Animace tomu dokonale sedla a celé to šlapalo jako hodinky.(15.6.2013)

Dlouho jsem neviděla takhle sympatický a originální tým. Máme tu drsňáka Dědu Mráze (někdo si ho plete se Santou, ale jeho ruský přízvuk a absence ho-ho-ho tomu odporují), děsně cool australského velikonočního zajíce, barevňoučkou vílu Zuběnku s armádou maličkých a neskutečně roztomilých víl zubniček, originálního nemluvného (ale u nás neznámého) pána snů Sandmana - a pak je tu sexy Jack Frost, který vládne sněhu a mrazu, ale vlastně neví, co má na světě za úkol. Společně pak musí porazit Stína/Boogeymana, který chce všechny děti na světě připravit o víru v nadpřirozeno a sny. Přiznávám, příběh sám nenabízí nic moc nového, ale kopa vizuálních nápadů, slovního popichování a charisma postav (dabují je třeba Hugh Jackman nebo Alec Baldwin) vám na to dá zapomenout. Několikrát jsem se přistihla, že jsem naprosto propadla vyprávění a děstě si užívala každý vtípek a každou nádherně naanimovanou scénu - přesně jako málé dítě. A tak to má být.(2.7.2014)

Znova sa nehanbím dať poctivému animáku kladné hodnotenie a pozitívnu recenziu. Aj keď z pomedzi animovaných filmov to nie je tento rok úplný top, tak predsa je to kus dobrej rozprávky, ktorá dokázala zaujať aj chalana, ktorému tiahne na tridsať. Príbeh je zasadený do atraktívneho prostredia s veľmi chytľavou atmosférou a dokázal ma vrátiť o dve desaťročia naspať. Mal som trošku obavu ako to bude fungovať medzi jednotlivými 'strážcami', ktorý sú samé o sebe dosť svojské, ale chémia nakoniec fungovala. Podstata a pointa príbehu síce nebola nič svetoborné, ale réžijne to malo hlavu aj pätu, grafika bola fajn, rýchlo to ubiehalo a hlavne nenudilo. 80%.(10.11.2013)