Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Santa Claus jako potetovaný Rus se dvěma meči a velikonoční zajíček jako namachrovaný drsňák s bumerangem?? No, co na to říct... V zásadě je to pohádka o důležitosti víry dětí v nadpřirozené bytosti, což je moc pěkné, ale bohužel se v tom tak nějak nehezky odráží tendence dnešní doby. A kouzlo je pak tatam. Navíc by bylo fajn, kdyby se tam našlo o něco víc komických momentů než jen scéna s rozčarovaným yettim, který barví hračky na modro/červeno. Stojím si za tím, že mezi současnými animáky by se našly daleko povedenější filmy. ~(2,8)~(14.2.2014)

Perfetní! Plné nápadů, zajímavých postav a lokací a líbivé animace! Až je neuvěřitelné, že to všechno stihli za 90 minut! Určitě jeden z mála animáků, na který se rád podívám znovu. Hodně milé a pozitivní (i přes, jak jinak, než povedeného záporáka)! 85%(30.6.2013)

Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

Musím o jednu hvězdu nadhodnotit, protože animák, který by měl úplně jiný koncept než většina dnešních pohádek a nesnažil se mi vštípit nějaké mravní ponaučení, tu nebyl už sakra dlouho. Rebelka, Na vlásku (přestože ta je povedená), nebo Croodsovi - všechny jsou jako podle nějaké šablony. Ale Rise of the Guardians, to je jiná. Konečně! Nemluvě o vizuálu, lepší a realističtější jsem u animáku prozatím neviděla. Mimo to film přímo srší nápady - potetovaný a drsný Santa-Rusák (jen ten nesantovský obleček mi nepadl do oka), Jack Frost, Sandy man nebo zeměkoule se světýlky (=věřícími dětmi) ? Jednoduše unikátní. Mimochodem, u tohoto kousku obzvlášt doporučuji původní dabing a to kvůli přízvukům :)(30.11.2013)

Tenhle film mě moc mile překvapil. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Výborná animace i boží atmosféra z něho šla. Moc se mi líbil i hudební doprovod. Film krásně navodí tu pravou vánoční atmosféru vhodnou nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří se rádi vrací do dětských let. 85%.(17.1.2017)

• - Na filmu se měli původně podílet také Christopher Lee, Dwayne Johnson, Natalie Portman, Hugh Laurie a Ian McShane. (josefklimes)

• - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)

• - Na efekty, ktoré vytvára Sandman, museli tvorcovia vyvinúť efektívnejšiu verziu programu OpenVDB, ktorý manipuloval a ukladal informácie, napr. pri snímaní dymu. (Greenpeacak)