Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

Rozpočet $145miliónovTržby USA $103,412,758Tržby Celosvetovo $306,900,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,624,746 //počet predaných kusov 981,504Tržby za predaj DVD v USA $39,778,073 //počet predaných kusov 1,899,304║ Taký troška nešťastní animák ktorý sa asi na seba nezarobí, z jednej strany poväčšinou roztomilé postavičky(víla zubenka, Jack Frost, Veľkonočný zajac, trpaslíci, Santa,...), úžasná pestrofarebná animácia, miestami krásne uletené až dych berúce dobrodužstvo, 3D sneh a iné prskajúce efekty úžasné, dokonca sú tam aj dosť silné scénky, s tej druhej strany troška silnejšia temnota, tie čierne "asfaltové" kone sú fakt desivé, z toho by veru detúrence v kine mohli mať fakt hrôzu, v štýle prevedenia roztomilosť versus temnota sa to môže prirovnať Ga'Hoole: Legenda o strážcoch, osobne som najprv moc od toho nečakal ale nakoniec milé prekvapenie roka 2012. __No sakra videl aj druhý krát v kine a ono to má potenciál aj na Oscara za animák roka 2012. A áno ono si to po prvom vlažnom prijatí v kinách nakoniec aj na seba zarobí, podobne zle sa rozbiehal v kinách aj Ako vycvičiť draka. /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/(1.12.2012)

Mozno si Legendarna partia nezasluzi az 5 hviezdiciek, avsak ten hlavny dovod, preco som pridal aj tu piatu hviezdicku bolo 3D rozlisenie a v kine to malo skutocne svoje caro. Nie vsetky filmy, ktore su v 3D natocene maju aj nejaky zmysel, ale tento animak je pre 3D ako stvoreny. Krasny, putavy akcny pribeh a plno krasnych svetelnych vizualnych zaberov, staci to vidiet v traileri je nielen zaujimavy pre malych, ale i pre dospelych a je idealny na vysielanie rovnako pocas vianocnych ako aj velkonocnych sviatkov. Taktiez za pochvalu stoji aj hudba Alexandra Desplata. __________ Chris Pine - (Jack Frost) +++ Alec Baldwin - (Sever - Santa Claus) +++ Jude Law - (Tieň) +++ Isla Fisher - (Víla) +++ Hugh Jackman - (Zajac Bunny) +++ Dakota Goyo - (Jamie Bennett) +++ Khamani Griffin - (Caleb) +++ Kamil McFadden - (Claude) +++ Produkcia: Guillermo del Toro +++ (Videl v 3D kine 03.02.2013) +++(17.2.2013)

Príjemné oživenie animovanej ponuky, kde vystupujú klasické americké postavičky ( nie komiksové ) obhajujúce ozajstné hodnoty.(3.3.2013)

Jelikož je Legendární parta zaměřena spíše pro mladší publikum, velice mě zajímá, jakým způsobem bude přijat u nás, kde nevyšla kniha Williama Joyce, a kde především ani nejsou příliš zažité postavy Jacka Frosta, Sandmana a de facto ani Víly Zuběnky. Film samotný je v na animáky průměrném 3D, nechybí mu moc dobré momenty ani emoce, přesto se občas potopí do vln patosu, což se samozřejmě dalo čekat. Bavil jsem se sice méně než u Raubíře Ralfa, ale pořád patří Legendární parta mezi nejlepší animáky letoška.(20.11.2012)

Jediná vec ma nútila dať nižšie hodnotenie a to tiež len do chvíle kým som ju naplno pochopil. A teda záležitosť týkajúca sa moon told me so... Najprv mi to pripadalo akože buď tvorcovia nevedia ako majú pôvod guardianov vysvetliť, alebo že nechcú k tomu využiť priamo náboženstvo, no niekým zhora si aj tak dopomôžu. A potom som si to uvedomil. Veď mesiac je tu dôležitá postava! Všetci hrdinovia predsa prichádzajú/pracujú v noci. Či už majú deťom zabezpečiť sny, alebo darčeky, vždy prichádzajú v čase keď všetci spia. Oni majú na starosti detskú vieru v sny, nádeje a splnené priania, a mesiac im pri tom svieti na cestu. Jednoduché, ale pekné. Asi by som mal pozerať viac animákov, lebo takto raz za čas ma vie takmer hocičo ohúriť. No som si istý, že nie každá rozprávka má natoľko známe a napriek tomu stále zaujímavé postavy.(25.12.2013)