Legendární parta

USA, 2012, 93 min

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $103,412,758Tržby Celosvetovo $306,900,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,624,746 //počet predaných kusov 981,504Tržby za predaj DVD v USA $39,778,073 //počet predaných kusov 1,899,304║ Taký troška nešťastní animák ktorý sa asi na seba nezarobí, z jednej strany poväčšinou roztomilé postavičky(víla zubenka, Jack Frost, Veľkonočný zajac, trpaslíci, Santa,...), úžasná pestrofarebná animácia, miestami krásne uletené až dych berúce dobrodužstvo, 3D sneh a iné prskajúce efekty úžasné, dokonca sú tam aj dosť silné scénky, s tej druhej strany troška silnejšia temnota, tie čierne "asfaltové" kone sú fakt desivé, z toho by veru detúrence v kine mohli mať fakt hrôzu, v štýle prevedenia roztomilosť versus temnota sa to môže prirovnať Ga'Hoole: Legenda o strážcoch, osobne som najprv moc od toho nečakal ale nakoniec milé prekvapenie roka 2012. __No sakra videl aj druhý krát v kine a ono to má potenciál aj na Oscara za animák roka 2012. A áno ono si to po prvom vlažnom prijatí v kinách nakoniec aj na seba zarobí, podobne zle sa rozbiehal v kinách aj Ako vycvičiť draka. /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/(1.12.2012)

Nemůžu si pomoct, ale na mě to zapůsobilo. Příjemně se na to dívá, pěkné animace. Pohádka, jak se patří na odreagování. Zlo nikdy nemůže zvítězit na dobrem... s tím musel bubák počítat :D(3.8.2013)

Dlouho jsem neviděla takhle sympatický a originální tým. Máme tu drsňáka Dědu Mráze (někdo si ho plete se Santou, ale jeho ruský přízvuk a absence ho-ho-ho tomu odporují), děsně cool australského velikonočního zajíce, barevňoučkou vílu Zuběnku s armádou maličkých a neskutečně roztomilých víl zubniček, originálního nemluvného (ale u nás neznámého) pána snů Sandmana - a pak je tu sexy Jack Frost, který vládne sněhu a mrazu, ale vlastně neví, co má na světě za úkol. Společně pak musí porazit Stína/Boogeymana, který chce všechny děti na světě připravit o víru v nadpřirozeno a sny. Přiznávám, příběh sám nenabízí nic moc nového, ale kopa vizuálních nápadů, slovního popichování a charisma postav (dabují je třeba Hugh Jackman nebo Alec Baldwin) vám na to dá zapomenout. Několikrát jsem se přistihla, že jsem naprosto propadla vyprávění a děstě si užívala každý vtípek a každou nádherně naanimovanou scénu - přesně jako málé dítě. A tak to má být.(2.7.2014)

• - Na efekty, ktoré vytvára Sandman, museli tvorcovia vyvinúť efektívnejšiu verziu programu OpenVDB, ktorý manipuloval a ukladal informácie, napr. pri snímaní dymu. (Greenpeacak)

• - Jedná se o poslední film z dílny DreamWorks, který byl distribuován Paramoutnem. (PSJR)

• - Spoiler: Jack Frost nemohl odnést Sofie domů ze zajícovo doupěte, protože v něj Sofie nevěřila, neviděla ho a tudíž se ho nemohla dotknout. (MichelleMV)