Legendární parta

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Christina Steinberg

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,672 // Otvárací Víkend USA: $23,773,465 //(25.3.2013)

Jsou filmy pro děti a filmy zkrátka jenom dětinské. Legendární parta je naštěstí ten první případ a vedle dětské verze Justice League, kterou místo Supermana, Batmana nebo Wonder Woman tvoří Děda mráz, Velikonoční zajíc nebo víla Zuběnka, nabízí humor, který ocení i dospělí. Nejsem si na druhou stranu jistá, jak budou menší děti reagovat na temnotu, která tu má celkem ostré zoubky (stínoví koně jsou opravdu hororoví), a taky na to, že Zubnička, Sandman i hlavní hrdina Jacka Frost jsou v českém prostředí neznámí. Přesto je to kouzelnější film než poslední pokusy Pixaru a na tváři se mi při sledování usadil hovězí úsměv.(29.6.2014)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $103,412,758Tržby Celosvetovo $306,900,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,624,746 //počet predaných kusov 981,504Tržby za predaj DVD v USA $39,778,073 //počet predaných kusov 1,899,304║ Taký troška nešťastní animák ktorý sa asi na seba nezarobí, z jednej strany poväčšinou roztomilé postavičky(víla zubenka, Jack Frost, Veľkonočný zajac, trpaslíci, Santa,...), úžasná pestrofarebná animácia, miestami krásne uletené až dych berúce dobrodužstvo, 3D sneh a iné prskajúce efekty úžasné, dokonca sú tam aj dosť silné scénky, s tej druhej strany troška silnejšia temnota, tie čierne "asfaltové" kone sú fakt desivé, z toho by veru detúrence v kine mohli mať fakt hrôzu, v štýle prevedenia roztomilosť versus temnota sa to môže prirovnať Ga'Hoole: Legenda o strážcoch, osobne som najprv moc od toho nečakal ale nakoniec milé prekvapenie roka 2012. __No sakra videl aj druhý krát v kine a ono to má potenciál aj na Oscara za animák roka 2012. A áno ono si to po prvom vlažnom prijatí v kinách nakoniec aj na seba zarobí, podobne zle sa rozbiehal v kinách aj Ako vycvičiť draka. /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/(1.12.2012)

Jediná vec ma nútila dať nižšie hodnotenie a to tiež len do chvíle kým som ju naplno pochopil. A teda záležitosť týkajúca sa moon told me so... Najprv mi to pripadalo akože buď tvorcovia nevedia ako majú pôvod guardianov vysvetliť, alebo že nechcú k tomu využiť priamo náboženstvo, no niekým zhora si aj tak dopomôžu. A potom som si to uvedomil. Veď mesiac je tu dôležitá postava! Všetci hrdinovia predsa prichádzajú/pracujú v noci. Či už majú deťom zabezpečiť sny, alebo darčeky, vždy prichádzajú v čase keď všetci spia. Oni majú na starosti detskú vieru v sny, nádeje a splnené priania, a mesiac im pri tom svieti na cestu. Jednoduché, ale pekné. Asi by som mal pozerať viac animákov, lebo takto raz za čas ma vie takmer hocičo ohúriť. No som si istý, že nie každá rozprávka má natoľko známe a napriek tomu stále zaujímavé postavy.(25.12.2013)

Nemůžu si pomoct, ale na mě to zapůsobilo. Příjemně se na to dívá, pěkné animace. Pohádka, jak se patří na odreagování. Zlo nikdy nemůže zvítězit na dobrem... s tím musel bubák počítat :D(3.8.2013)