Legendární parta

USA, 2012, 93 min

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Dabingové prokletí občas pořádně zamíchá hvězdičkami, Jackmana nebo Lawa by totiž určitě byla radost poslouchat. Čímž netvrdím, že kino bylo špatné - filmu sluší, o tom žádná. Legendární partě se daří pracovat s výjimečnými postavami i s jejich výjimečnějšími schopnostmi, potenciál výbušné akce ale přesto zůstává naplněn jen z poloviny. Podobně bohužel sem tam zaskřípe i dějová linie či napínavé zvraty: téměř pokaždé, kdy se má přihodit něco zásadního, se tak děje jen jakoby mimochodem a bez patřičné animované elegance. Příběh je celkově hodně fajn, devadesát minut ale navodí pocit spíše přeplácaného olbřímího videoklipu, prokládaného náloží povedených gagů než celovečerního filmu, který by měl nějaký širší smysl. Přitom poselství by se našla a některá jsou hodně cool - no prostě děcka si to užijou. Přitvrdit! Del Toro si nevybral vyloženě špatnou látku, jen se mohlo více cílit na dospělé. To ale asi napraví až MARVELovští Guardians of the Galaxy za dva roky... P.S. 3D 45%(20.11.2012)

Děti prostě potřebují v něco věřit. Lhostejno, zda je to Ježíšek či Santa Claus, Víla Zuběnka (či Zubnička), Jack Frost anebo velikonoční zajda... anebo Stín. Ale děti určitě chtějí raději věřit v něco pozitivnějšího, než jsou bubáci v podobě Stína. Ostatně i já byl dítě a chtěl, vlastně CHTĚL jsem věřit..., třeba že tady budu navždy, nebo že trhání zubů FAKT nebolí, nebo... Je mnoho věcí, v něž by děti chtěly věřit. A vlastně by v ně i věřit měly, protože to tak nějak patří k dětství. Tento film možná některým pochybovačům udělá jasněji - alespoň na čas, třeba na rok, či dva, anebo na pět let, kdo ví. Podstata postaviček je sice směřována spíše na americké dětičky, ale podstata filmu může zasáhnou každé dítě. Každé, které chce věřit. A možná to osloví i některé dospělé. A připomene jim to vlastní dětské víry i pochyby.(13.6.2013)

• playboxguest

Za rok 2012 asi ten nejnudnější animák, který jsem viděla. Dabing parádní, animace též, ale ten příběh byl tak nezajímavý, že jsem ho poslední půlhodinku doslova prozívala a bylo mi šumák, jak dopadne. Velká škoda, protože naopak 3D: ***** je u tohohle animáku společně s Na Vlásku to nejlepší, jakého se mi zatím dostalo. Výborné efekty i pestrost od začátku do konce!(19.3.2013)

Tak tenhle animák mě dostal. Neskutečně pestrý, geniálně střídající humorné a kouzelné scény s těmi děsivými, ze kterých budou mít děcka noční můry ještě 2 týdny poté. Jen to musím najít v nějaké lepší kvalitě, takový animák si musím zazálohovat pro svoje děcka :)))(17.10.2014)

Jsou filmy pro děti a filmy zkrátka jenom dětinské. Legendární parta je naštěstí ten první případ a vedle dětské verze Justice League, kterou místo Supermana, Batmana nebo Wonder Woman tvoří Děda mráz, Velikonoční zajíc nebo víla Zuběnka, nabízí humor, který ocení i dospělí. Nejsem si na druhou stranu jistá, jak budou menší děti reagovat na temnotu, která tu má celkem ostré zoubky (stínoví koně jsou opravdu hororoví), a taky na to, že Zubnička, Sandman i hlavní hrdina Jacka Frost jsou v českém prostředí neznámí. Přesto je to kouzelnější film než poslední pokusy Pixaru a na tváři se mi při sledování usadil hovězí úsměv.(29.6.2014)