Love

Lóve

Drama / Romantický / Thriller

Slovensko / Česko, 2011, 88 min

• MontyBrogan

Po druhom zhliadnutí musím žiaľ svoje hodnotenie zmeniť o jednu * smerom dole. Áno, má to síce v porovnaní s Bratislavafilmom súvislý dej a príbeh, ale na druhej strane, čím viac sa to snažili myslieť vážne (Svarinská, Nemtuda, režisér, scénarista, whatever), o to viac trapné klišé z toho vzniklo, na čele s úvodným a záverečným monológom hlavnej postavy.(10.12.2011)

Nejsem cílová skupina Love.. přesto se mi to líbilo. Ale kuš, páčilo sa mi to! Ta dokonalá kombinace kriminality a čistého citu (ano, to slovní spojení čistý cit mi taky zní divně, ale jak jinak to nazvat..), všechno je uvěřitelné a v závěru dramatu jsem si málem hryzala nehty, jak to skončí. Proto uznávám Slovákům body za zpracování a přestože bych mohla vybírat hnidy, nebudu. Hlavní dvojice mi byla sympatická, při scéně v recepci jsem se bavila a představovala si, že takto vymetu s některými svými kunčofty (och kéž by!), zkrátka kus srdce jsem tu nechala, byť moje očekávání byly někde na prvním schůdku. Jen tak dál.(13.5.2014)

Keďže na slovenské filmy ťahám rovnaký meter, ako na české, namerala som až tri hviezdy... A důvody mám, jelikož Lóve má odpich, nápady, je zoufale dnešní, zároveň i společensky prospěšný, protože varující a k zahození nejsou ani svěží výkony všech, co se snímkem byť jen mihnou... A že se tak někomu líbí žít? Jo, lehkomyslný život není počítačová hra, funguje přesně obráceně - do dalšího levelu se dostaneš velmi snadno, zpátky na start mnohem hůř... a žádný život navíc, jen ten jeden... tvůj. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(19.4.2015)

Dle mě je to skvěle natočeno pro určité divácké spektrum, v tomhle směru velmi dobré. Ale v širším měřítku to působí příliš úzkostlivě a běžného diváka to hlavně v první polovině příliš neosloví. Mnoho z filmu působí jakoby navíc, až zbytečně, protože autor nechtěl vybočovat z toho mikrosvěta, který stvořil. Přesto druhá polovina snese i hutnější parametry a líbila se mi. I když dané zvraty byly takové, že moc nepřekvapily, a působily moc účelově na efekt šokovat diváka. Dojem to rozhodně zanechá na věk režiséra a zemi, kde film vznikl to je velmi povedené a tak i přes takovou nezáživnou první část, která nosloví jen určité jedince hodnotím kladně uvěřitelnost postav, už ne tolik příběhu, ale přesto bavil jsem se a nakonec se mi to jakžtakž líbilo. Některé prvky ve filmu nepůsobily vůbec maloevropsky. Tudíž trochu zvednu své hodnocení. 8/10(22.6.2012)

• FlyBoy

Žánrovka? Ale kdeže...vášnivý pokus asi áno, ale koncepčný tvar teda nie. Neorganizovaná kombinácia jednotlivých vyjadrovacích prostriedkov zaváňa prvoplánovosťou a herecky mi to - až na úsmevne vypečeného Gogála a garážového šmelinára Cinkotu - príde nezvládnuté. Vidno, ako veľmi sa Kroner snaží priblížiť k európskym štandardom, ale zatiaľ na to nemá, v prvom rade je nepôvodný a v niektorých momentoch mu škrípe aj základný pacing. Ak mu niekto niekedy napíše plnokrvný, resp. aspoň nedementný scenár a ako režisér sa skonsoliduje, nájde rovnováhu medzi tým, čo chce povedať a ako to podať, niečo zaujímavé by z toho nakoniec mohlo aj vyjsť. Avšak pochybujem...(2.1.2014)

• - Prvý slovenský a český film, ktorý má svoju vlastnú aplikáciu na AppStore. (harryy)

• - Za prvých osem týždňov premietania v slovenských kinách videlo film 107 000 divákov. To zo snímky robí rekordéra na domácej scéne. (toi-toi)

• - Keď chlapci ukradnú K1-tku, pri príchode ku garážam neprší. No pri nasledovnej naháňačke s policajtmi v meste husto prší. (Johnny.ARN)