Love

Lóve

Drama / Romantický / Thriller

Slovensko / Česko, 2011, 88 min

Je načase pochválit i slovenskou stranu barikády a ocenit tvůrčí schopnosti partičky nadějných adolescentů. Povětšinou zastávám názor, že slovenština je sice nádherný jazyk, ale nevhodný pro filmovou mluvu. Avšak v Love nejen, že je tento můj mýtus překonán sympatickým vystupováním hlavních hrdinů, ale zároveň je to právě ona slovenština, která zachraňuje záplavu všech možných i nemožných klišé tolikrát ohraných v jazycích jiných. "A pak, že Slováci nemají love."(27.1.2012)

,,BYLY ČASY, KDY JSEM SI MYSLEL, ŽE MÁM VŠECHNO. BYLY ČASY, KDY JSEM SI MYSLEL, ŽE JSEM O VŠECHNO PŘIŠEL....“ /// LOVE a LÓVE. Taková slovní hříčka (neřku – li překladatelský oříšek...). Zaľúbil sa chlapec a láskyplné idylce může stát v cestě akorát.... Film pro mladý, kterej si je toho vědomej a nemíní si hrát na nic jinýho. Mluva, příběh a problémy .... dneska už mě ti Kamarádi do deště neberou. Časy co jsem brouzdal pasáže jsou taky pryč a auťáky – ty jsem taky nekrad. Ve svý jednoduchosti zajímavý, ale ani závěrečná dramatická čtvrthoďka starý časy nezachrání... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jmenuju se Lukáš Vaculík. 2.) Jmenuju se Sagvan Tofi. 3.) Jmenuju se Igor Hnízdo... (a jo...no tak nic...). 4.) Bony? Bony vole? /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.6.2012)

Pěknou noc vám přeji.. Jakub Kroner ve svém filmu úročí zkušenosti nabité při práci na BratislavaFilmu - a daří se. Stejně tak nadějný cápek Michal Nemtuda, který se popral s hlavní rolí statečně. Nejprve mi vadilo, že plácá jedno klišé za druhým - třeba Veronice, pak jsem si ale uvědomil, jak je to vlastně realistické, protože takhle ve skutečnosti my kluci mluvíme.. :-) Ač má film rezervy ve scénáři, některých dialozích a náročnějších scénách, jako celek funguje až překvapivě dobře. Velmi tomu přispívá hudba a kamera, a taky věrohodné interiéry a výkony hlavních hrdinů. Mladí tvůrci si vybrali téma jim blízké, dobře věděli o čem, jak a pro koho film točí.. Mějte se filmově! Woo.(11.1.2012)

• dr.horrible

Dve hviezdičky - len a iba za snahu.Zato,že Kroner je jediný,kto sa za posledné roky o niečo podobné na Slovensku pokúšal a zato že Kristínka ukázala kozy...Ale film je to slabý.Veľmi slabý.A ísť o americkú produkciu,nedal by som asi ani tú jednu hviezdu(27.7.2012)

Bez ohľadu na to, kto to točil dávam 3*. Bolo to celkom v pohode. Vzhľadom na dĺžku som sa ani veľmi nenudil. Nad pár "hláškami" a nad niektorými hercami som sa sem tam pousmial, ale myslím, že je to jeden z tých lepších pokusov.(5.1.2012)