NON-STOP

• Francie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2014, 106 min

Další aviatický thriller letící v poryvech paranoii spuštěné 11. zářím. Film je napínavý, aniž by byl směšný, už to je u žánrovky tohoto typu výhra. Jasně, tu postavu holčičky a srdcervoucí projevy k pasažérům si mohli tvůrci odpustit, ale to už nějak k těm béčkovým akčním americkým filmům patří. Stejně jako občasné lapsy logiky a ty přešťastné hollywoodské konce...(28.5.2014)

,,JAK DALEKO ZAJDETE, ABYSTE TYHLE LIDI ZACHRÁNIL?“ … ,,TAK DALEKO, JAK BUDE TŘEBA...“ /// Tohle je fajn, žádný dlouhý vykecávání a šup šup do letadla. Někdo spí, někdo ne a jsou i tací, co maj smysl pro humor a začnou prudit: JSTE PŘIPRAVAVENEJ PLNIT SVOJI POVINNOST ŠERIFE?… Malej prostor, vzduchem lítaj (visej…) zprávy a hezká atmosféra strachu postavená na důvěře, vzbuzuje vočekávání, jestli dřív dojde čas nebo pasažéři. Samozřejmě, že mě taky totálně dojebala závěrečná čtvthoďka. Zvraty a akce budí spíš než nadšení úsměv a do toho ty reklamní kecy… inu což, je třeba to brát takový, jaký to je. Nic lepšího asi zrovna nedostanem. 3a½! (Když vono to většinu času fakt baví…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju zvopáknout nějaký ty letecký protokoly. 2.) Jaume Collet-Serra pro mě není pan Neznámý. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-¨. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(28.5.2014)

Paranoidní motiv, který měl navodit dojem, že je Neeson možná magor nefungoval. Stejně tak to bylo celé dost o náhodě a nedávalo to moc smysl. Jenže Liam Neeson je prostě pán. Zase byl drsnej a charismatickej a když na něj naskákalo asi pět lidí najednou a on se s nima pral, jak neohrabanej Seagal, tak byl prostě boží. Konec byl nefalšovaně strhující a fakt mě to bavilo celou dobu.(26.9.2015)

Liam Neeson takové role, jakou má i zde, umí a svědčí mu. Zapeklitá zápletka a prostředí, v němž se odehrává, v letícím letadle, jsou dobrými atributy pro napínavou a akční podívanou, jakou Non-stop je. Potěší i řada herců ve vedlejších rolích, napětí, akční scény a rozplétání příběhu. Závěr byl sice poněkud zklamáním, zejména pak celá eskapáda s výbuchem bomby a přistáním, avšak pro poctivých 90 minut, které tomu předchází, dám ještě 4*.(22.7.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $92,168,600Tržby Celosvetovo $222,809,600Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,607,104 //počet predaných kusov 324,527Tržby za predaj DVD v USA $11,112,118 //počet predaných kusov 673,601║ Jaume Collet-Serra a jeho ďalšia poctivá réžia, plná napätia, decentnej akcie, zauzleného príbehu a Liam Neeson v akčnom žánri fakt valí /90%/(28.5.2014)