NON-STOP

• Francie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2014, 106 min

Béčková hovadnost, která své tuposti čelí áčkovým obsazením a ambiciózně pocitovou režií (po Mezi vlky se ze zadumaných sebedrásavých začátků u Liama stává asi tradice). Čím rafinovaněji se scénář snaží tvářit, tím stupidnější a překombinovanější řešení musí hledat v situaci, která nemá hlavu ani patu. A to je proto, že vám scenáristé chtějí trochu pevněji zauzloval mozkové buňky "velkou záhadou". Nebýt toho, že Neesonovi by člověk spolkl i dramatické kloktání toaletní dezinfekce, bylo by tohle manýristické předstírání inteligentního thrilleru sotva snesitelné. Takhle se smrad naplno vyvalí až v posledních deseti minutách. Ale zas to stojí za to. [55%](2.7.2014)

Collet-Sera moc pěkně vizuálně a atmosféricky vytunil solidní, byť místy klišovitý, odbytý a za vlasy přitažený scénář, a i když Liam není za takového sympoše jako v 96 HODINÁCH, spolu s Julianne Moore a za podpory pár dalších zajímavých tváří (Mount, Stoll, Dockery) tuhle paranoidní štaci v oblacích spolehlivě táhnou. Nejen pokud máte slabost pro letecké thrillery nebo filmy odehrávající se v omezeném prostoru, jasná volba.(10.3.2014)

Jaume Collet-Serra si očividne rozumie nie len s Neesonom, ale aj s týmto žánrom. Thrillery mu idú, ma to atmosféru, nechýba napätia, dobrý herci a chytľavý dej, škoda len toho konca. Mám pocit, že sa tvorcovia v závere inšpirovali Mišom Dávidom, pretože Liam Neeson doslova chce žiť Non - Stop a s tým čo príde ma chuť sa rvať. 89% - 4*(31.5.2014)

Dlho si hovoríte, že ak to scénáristi nesprasia, bude z toho perfektný aero-thriller! Rýchle tempo, charizmatický ťahúň, hustejúca paranoja a vzrastajúce napätie. Ale scénáristi to sprasia a hoci napätie filmu vydrží dlho, postupne stratí na vážnosti a vo výsledku zanechá iba úsmev nad ďalšou akčnou bejkovinou mentálne pochádzajúcich z 90. rokov (Joel Silver, no). Rada do života: Keď vás všetci v lietadle majú za teroristu a situácia začína byť pekelne vyhrotená, povedzte im že vám dcérka zomrela na rakovinu...(4.3.2014)

Non-Stop, já chci žít non-stop, a s tím, co přijde, mám chuť se rvát. Podobně jako hudba Michala Davida ani film Non-Stop není vrcholným dílem světového umění, děr je v něm jak v ementálu, ovšem může se opřít o charisma Liama Neesona. Je to on jako zamlada, i když jinak teď vypadá, stále má stisk buldočí, k tomu pár vrásek u očí - huh, co mám dneska s tím českým popem. No zkrátka mu to jde, jeho unaveného policajta, co se ale stále dokáže postavit za správnou věc a bojovat do posledního přetížení, mu jde bez problémů uvěřit, a tak navzdory přibývajícím logickým lapsům (ten plán by prostě neměl šanci vyjít ani náhodou), přepálenému digitálnímu přistání a Julianne Moore se mi to vlastně docela líbilo. P. S. Základ Non-Stop je podobný filmu Flightplan, který je ovšem o dva řády debilnější. A to říkám s vědomím, že Non-Stop má s logikou potíže.(28.2.2014)

• - Bill Marks (Liam Neeson) kouří cigarety značky Bilson, které ve skutečnosti neexistují. Objevily se ale už také např. ve filmu May (2002). Spekuluje se, že značka je pojmenována dle šéfa propagační společnosti ISS Gregga Bilsona. (rakovnik)

• - Na začátku filmu na letišti Becca (Quinn McColgan) ztratí medvídka Paddington, který patří mezi jedny z nejznámějších britských ikon. Do města Paddington také směřuje letadlo, ve kterém se celý děj odehrává. (Yoshitsune)

• - Liam Neeson absolvoval bojové scény všechny sám bez dabléra. (Terva)