NON-STOP

• Francie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2014, 106 min

,,JAK DALEKO ZAJDETE, ABYSTE TYHLE LIDI ZACHRÁNIL?“ … ,,TAK DALEKO, JAK BUDE TŘEBA...“ /// Tohle je fajn, žádný dlouhý vykecávání a šup šup do letadla. Někdo spí, někdo ne a jsou i tací, co maj smysl pro humor a začnou prudit: JSTE PŘIPRAVAVENEJ PLNIT SVOJI POVINNOST ŠERIFE?… Malej prostor, vzduchem lítaj (visej…) zprávy a hezká atmosféra strachu postavená na důvěře, vzbuzuje vočekávání, jestli dřív dojde čas nebo pasažéři. Samozřejmě, že mě taky totálně dojebala závěrečná čtvthoďka. Zvraty a akce budí spíš než nadšení úsměv a do toho ty reklamní kecy… inu což, je třeba to brát takový, jaký to je. Nic lepšího asi zrovna nedostanem. 3a½! (Když vono to většinu času fakt baví…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju zvopáknout nějaký ty letecký protokoly. 2.) Jaume Collet-Serra pro mě není pan Neznámý. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-¨. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(28.5.2014)

Svět po 11. září a všudypřítomné strašidlo terorismu udělalo z letadlových thrillerů nečekaně realistický žánr, v němž se letecký maršál Liam Neeson pohybuje jako ryba ve vodě. Pardon, ve vzduchu. Jako ze staré školy, a přesto vystihující postmoderní nejistotu i střet svobody a bezpečnosti.(9.3.2014)

• larelay

a mne sa just najviac pacila Julinka. hrala akoby ani nehrala, ako keby sa na placi ocitla nahodou: cau, reziser, mam chut si dnes zahrat, nemas pre mna par stekov? a to myslim v dobrom :) inak film stal za prd. alebo aj za dva. ps: videne v jeden den po Walking among tombstones. a to je, vazeni priatelia, veru uplne ine kafe, ako tento takmer nonstop pruser.(12.1.2015)

Je fajn si tento film pozrieť 2 dni pred odletom na dovolenku:) Všetko je od úvodu perfektne našliapnuté, tempo fičí a veľa nových informácii sa postupne s napätím odhaľuje až sa čaká na tú najdôležitejšiu chvíľu, ktorá môže dobrý dojem potvrdiť alebo úplne pokaziť. A keď k tomu došlo, zostal len úsmev na tvári.(22.7.2014)

Nýson v letadle aneb poté, co nesmrtelný traumatizovaný dedy vyhladil v Evropě veškerou východní mafii, proplížil se na palubu džamboudžetu, aby si zařádil s tenoristy na tvítru. S šedesátiletým maršálem jsou všichni v naprostém bezpečí, protože svými artritickými prsty tvítuje rychleji než třináctka na assbook Džastýna Bíbra. A tak si hoši fajn početují, nevyrovnaný Lájem ztříská pár pasažérů a všecičko se nakonec v dobré obrátí. S politováním však musím jít s hodnocením dolů, protože je scénárista cynická svině a nenechal na závěr obživnout jeho dcerušku, co v pěti letech pošla na leukémyjy, a dokonce se ani neobjevil čokoládový prezident, aby našeho hrdinu se slzami v očích poplácal po zádech a udělil mu Řád milkšejkového gerontozabijáka. Naprosto mi to narušilo dokonalý hevyend.(22.3.2014)