Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2015, 51 h 49 min (Minutáž: 60x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Akshay Kumar, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf

Why kill a man when you can kill an idea? Homeland se zabývá doposud spíše filmovým tématem-terorismem. Nijak takové příběhy nevyhledávám, ale Homeland mě nalákal ukázkami v televizi a musím říct, že jako většina diváků jsem si ze seriálu na zadek nesedla. Nejspíš to bude tím, že mě politikaření obvykle moc nezajímá.. každopádně v hlavní roli exceluje (ne)sympaťák Damian Lewis (terorista, nebo ne?) a zdárně mu sekunduje Claire Danes v roli Carrie, postižené maniodepresí (eeeh, ta už dávno nesekunduje, ale přebrala hlavní roli!) která mi někdy svým impulsivním jednáním leze na nervy. Co na seriálu obdivuji, tak jsou vytříbené detaily-vztahy v CIA, vztahy v Brodyho rodině,charaktery (a to i ty vedlejší). Určitě hodně milé překvapení, každopádně musím podotknout, že zdejší srovnávání s Dexterem je hodně mimo, společnou mají jen vysílací stanici!( ano a zrzavého hlavního hrdinu:) Mimochodem Lewisův americký akcent je opravdu povedený.. Po začátku třetí řady musím říct, že už to zdaleka není co bývalo a něco je rozhodně špatně, když mě daleko více baví ta otravná Dana než hlavní hrdina. Připadá mi, že tvůrcům docházejí nápady, navíc postava Saula se stala strašně bolavou osinou v zadku. Jestli to takhle půjde dál, hodnocení snížím na tři hvězdičky. Těch 88 % si to tedy nezaslouží.(29.5.2012)

Showtime má po Dexovi další pecku, první dva díly byly prostě supr, pokud tempo bude dále takové, je na co se těšit a bude soupeřit s Dexem o seriál č1:) Parádní zahájení první řady. No, po zkončení kompletní první řady se vůbec nedivím proč tento seriál získal Zlatý Glób. 2. řada stejně špičková, už se nemůžu dočkat honu na čarodejnice. 3 řada byla opravdu vrchol špionážních filmů, seriálů, jen škoda toho konce :( z okruhů/okolí/prostředí špionáže jsem neviděl nic lepšího, Homeland je prostě TOP! 4 řada, zatím 10 dílů ale musím napsat, scénaristé se opravdu předvedli, to je brutál! 5. řada, opět velmi slibný začátek, jeden z mála seriálů, který si udržuje kvalitu jednotlivých sérií.(12.10.2011)

Homeland je v některých ohledech velmi podobný Dexterovi. Hlavní hrdina musí neustále tajit své myšlenky a skutky před okolím, v tomto případě publikum dokonce ani neví, zda mu může (a jak moc) věřit, a tato (ne) důvěra se mění s každou novou skutečností, která vyplave na povrch. Stejně jako u forenzního analytika zde hraje svoji roli rodina, žena a děti jsou typově téměř shodné, a zároveň je to jedna ze dvou největších slabin tohoto jinak nanejvýš kvalitního seriálu (ta druhá je poněkud úsměvná trpělivost nadřízených s psychicky labilní zaměstnankyní). Ale Brodyho protihráčka je natolik charismatickou postavou, že je divák dějem neustále zaujatý a je mu docela jedno, pokud zrovna jeden z nich není na scéně. Jinak je však Carrie sympaťačka s ženskou intuicí v té nejkoncentrovanější podobě. Příběh je poutavý, umí slušně vygradovat (i když nejsilnější díly byly pochopitelně ty na konci každé série), nechybí zde zvraty, atmosféru vždy navodí lehce paranoidní intro, seriál není černobílý a ukazuje také neamerický pohled na věc, a i vedlejší postavy nejsou špatné. Celkově dávám slabší, ale plný počet (a palec nahoru také za to, že i když se karty částečně odkryjí už v 7. dílu, nemá to na průběh seriálu takřka žádný negativní vliv)...na druhou stranu, seriál bych osobně po 3. sérii definitivně ukončil (aktualizace: ve 4. řadě se mi zpočátku těžko vyrovnávalo s „absencí“, ale nakonec mě tvůrci přece jenom přesvědčili o tom, že má i nadále smysl v seriálu pokračovat a já mu zas postupně naplno propadl. A to až do té míry, že se po zhlédnutí celé série už moc těším na další. I když ten krátký „podraz“ na diváka…škoda, že to nebyla pravda).(15.7.2013)

• sharky

40% horke zklamani asi jsem videl jiny serial, protoze tohle je neskutecne nudna zalezitost s extremne nesympatickou hlavni hrdinkou, ktere jsem od prvniho dilu pral smrt. hlavni hrdinka je psychicky nemocna krava, ktera se chova naprosto nelogicky, je hnusna i na tech par pratel, kteri ji zustali a clovek nechape, proc se s ni ty lidi jeste bavi. nejvetsim problem jsem ale mel s dejem, ten nastoupi az nekde u sedme epizody, do te doby je serial o nicem a ani potom to neni zadna slava, nebyt vynikajiciho britskeho herce damiana lewise a linie s jeho ženou je ten serial o nicem. Dokoukal jsem to jenom diky lasce k spionaznimu zandru a diky tomu, ze jsem veril, ze to ma nejaky megasuper hyper konec, kvuli kteremu davaji zdejsi uzivatele tak vysoke hodnoceni, to se ovsem nekona. PS: Nepiste prosim nic o originalnim scenari a reflexi ameriky, jedna se o remake izraelskeho serialu a dej nebyl prilis zasadne menen.(22.4.2012)

Po shlédnutí prvního dílu musím říct, že je to velice povedená věcička. Napínavé, parádní scénář a hlavně uvěřitelné herecké výkony. Za mě 90% Tak už to mám za sebou celé, a můsím říct kolobouk dolů! Tohle je opravdu jeden z nejlepších špionážních trillerů co jsem kdy viděl. Parádní herecké výkony a super scénář! Hodnocení zvyšuji na 95%(11.9.2012)