Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2015, 51 h 49 min (Minutáž: 60x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Chris Chalk, Tim Guinee, Shaun Toub, Taylor Kowalski, Marin Ireland, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Talia Balsam, Sam Underwood, Allie McCulloch, Linda Purl, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Gary Wilmes, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Art Malik, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, William Abadie, Adam Godley, Ramsey Faragallah, Sammy Sheik, Afton Williamson, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Omid Abtahi

HOMELAND je taková neakční a výrazně psychologičtější a zemitější verze 24 HODIN. Není tu tolik zvratů (což je plus z hlediska inteligence a realismu, ovšem drobný mínus pokud jde o zábavnost a poutavost), atmosféra není tak hutná a ponurá (a celkově pohlcující) a démoničtí badass záporáci se tu taky příliš nevyskytují. Ovšem Claire Danes je jakožto ženská (a velmi uvěřitelná) obdoba Jacka Bauera naprosto skvělá (ostatně výborní jsou i snad všichni ostatní stálí herci). 1. série: 80 %(20.9.2013)

Na tento seriál jsem se velmi těšil, protože mi bylo řečeno, že je to parádní kousek a že se to rovná Dexterovi co se týče dramatické stránky. Z počátku jsem nevěděl proč, ale po čtyřech epizodách mi to došlo. Je to opravdu parádní drama u kterého si nemůžete být jistí žádnou událostí a žádnou postavou. Upovídaností mi to přijde spíše jako styl HBO, než něco od Showtimu, ale opravdu to stojí za to. Pro mne jedno z největších překvapení roku! Po první sérii slabších 5*. // Druhá série se hodně povedla a musím ještě utvrdit těch pět hvězdiček, už se nemohu dočkat třetí řady! 1. série - 8/10, 2. série - 9/10 // Třetí řada má dosti pomalý rozjezd až mě to trochu unavovalo, ale to, co předvede na konci je parádní. Je vidět, že scénaristé vědí co dělají a já se už těším na čtvrtou řadu. 3.série 8/10(12.11.2012)

První série (90%): Homeland mě od začátku dostal. A opět k tomu zřejmě přispěl fakt, že jsem mohl zhlédnout všechny epizody, kdy se mi zamanulo. Ať už se jedná o chytlavý a napínavý příběh nebo o skvělé herecké výkony, kterým dominuje především duo Damian Lewis (Brody) a Claire Danes (Carrie), tento seriál mě prostě dokázal zaujmout a všech dvanáct dílů jsem slupnul jak malinu. Každá epizoda stojí za to, objeví se nové otázky, ale hlavně i odpovědi. Má to skvělé tempo, nestihl jsem zmerčit snad žádný sekvence, který by tam byly vyloženě k ničemu (s tím jsem měl problém např. u Flashforwardu, který u mě nedopadl vůbec dobře). Jediný, co mě trochu naštvalo, bylo zakončení série, které mělo být podle mě údernější - a to doslova (kdo viděl, ví o čem mluvím)! Prostor pro druhou sérii by tu teda byl, uvidíme, jak se s tím tvůrci popasují. Osobně doufám, že si seriál minimálně udrží nastavené tempo. Druhá série (95%): Naprosto fantastická. Ještě lepší jak ta první. Jedním slovem: dechberoucí. Už se nemůžu dočkat té třetí... Třetí série (80%): Bohužel mě to už tak nebralo jako předchozí série, první díly nebyly nic moc, pak se to trochu rozjelo, závěrečné epizody z Íránu byly fajn, ale úplný závěr mě opět příliš nepotěšil. Divně utnuté mi to přišlo. Rozhodně si ale další sérii nenechám utýct, jsem zvědavý kam se děj vrtne dál...(14.10.2012)

• - Claire Danes získala za roli v tomto seriálu Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu. (Terva)

• - Seriál získal v roce 2011 Zlatý globus v kategorii nejlepší dramatický seriál. (Terva)

• - Původní pilotní díl byl natočen s herečkou Laurou Fraser v roli Jessicy Brody, ale na poslední chvíli byla nahrazena Morenou Baccarin a pilot byl přetočen. (Aurum)