Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2017, 60 h 59 min (Minutáž: 60x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory-McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Hill Harper, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber

Do oblíbených seriálů zařazeno před koncem čtvrté řady, která, i když pracuje s absencí jedné z hlavních postav seriálu, prostě trhá koule. To nejde jinak vyjádřit. Carrie musí protáhnout americkou ambasádu v Pákistánu peklem, a divák zažívá nefalšovaný stres plný infarktových scén, napínavého thrilleru a šokujících cliffhangerů. Dramatická seriálová špica, Showtime jednoduše vládne. O postavách a hercích, oceněných již několika zlatými soškami, je vážně zbytečné se zmiňovat...(18.10.2011)

Čo Homeland ponúka? Tri veci: dospelý pohľad zvnútra na fungovanie a (divácky trochu zjednodušenú) štruktúru agentúry, vrstevnaté rozpracovanie kontroverzných otázok terorizmu, patriotizmu a vlastizrady, a Claire Danes. Najzábavnejšie je sledovať, ako má každá séria svoju vlastnú tvár a odlišný ústredný motív, resp. koncept, ktorý predvádza. V druhom pláne potom vzrastajúcu kvalitu, od "rozbehovej" série, ktorá útočí najmä svojou tematickou podvratnosťou, ktorá sa vlieva do hlavnej hrdinky a jej protihráča, po stále napínavejší a nepredvídateľnejší vývoj, ktorý i popri neustálom fungovaní na viacerých dejových líniách v jeden moment nezabŕdne do soap opery a je ako hravý začiatočník, ktorý stále skúša niečo nové. Isteže, je v tom trocha občasného konštruktu a melodramatických tendencií, no latka je nesmierne vysoko. Vlastne sa divím, že mnohí tunajší kritici tento seriál, ktorý sa hravo môže zaradiť medzi najkvalitnejšiu súčasnú televíznu produkciu, obchádzajú. Najmä, keď sa dá o jeho kladoch a záporoch perfektne písať. 1. séria: 80% ////////// 2. séria: 95% ////////// 3. séria: zatiaľ 90%(20.11.2014)

1. ŘADA: Další parádní seriál, který je chytřejší než zpočátku vypadá. Damian Lewis je výborný a Claire Danes, obzvlášť v předposledním díle podává životní výkon. A po 24čce jsem rád, že se podobné téma znovu objevuje v televizních vodách. Jen tak dál.2. ŘADA: Má mnohem větší tempo a neztrácí napínavost. Všechno se vyhrocuje a finální díly patří ke špičce. Nečekaný vývoj událostí, výborná akce a vzpomínka na dny Jacka Bauera. Nášlap do třetího roku je hodně slibný, už se nemůžu dočkat. 3. ŘADA: Velké finále, nabité tichými emocemi, které žene provádění geniálního plánu v zájmu "vyššího dobra". Tvůrci teď můžou začít znovu s čistým štítem. 4. ŘADA: Quinn sakra! V téhle řadě se konečně pořádně vybarvuje a zatímco Carrie často klesá pod snesitelnou úroveň, sympatie gaučového povaleče se přesouvají na jeho stranu. Soustředění se na Pákistán byl geniální tah od samého začátku a tvůrci řádně využívají prostředí cizí země (půda USA je přítomna možná ve třech dílech). Špionáž i kontrašpionáž prováděná ukázkově s brutálními zvraty a důsledky. Brodyovci jsou konečně pryč, tak to příjemně odsýpá. Přesně v tohle jsem doufal.5. ŘADA: Berlín, Německo. Až krutě současné. V bedně neběží nic co by odráželo světové dění takhle precizně. Smekám před tvůrci, že po Paříži necukli s vysíláním a naopak ještě ji využili. Snowden, Sýrie, imigranti. Otázky, které je třeba pokládat, důsledky, které je třeba brát v potaz. Moderní dějiny včerejška.(6.9.2012)

• heyda

Po pěti epizodách to vzdávám. Ničeho zajímavého se mi nedostalo a nudil jsem se víc, než bych od tak dobře hodnoceného seriálu čekal. Téma terorismu beru, i když CIA je podobně humánní asi jako Al-Kaída samotná. V dnešní době, kdy se zvažuje kompletní ústup vojsk z Afghánistánu i dalších islámistických zemí, mi připadá tento seriál, který razí myšlenku nekončícího boje proti terorismu, jako dost účelový. Herecké výkony jsou však výborné a velmi rád bych uviděl Damiana Lewise taky v nějakým pořádným celovečeráku.(20.2.2013)

Homeland je v některých ohledech velmi podobný Dexterovi. Hlavní hrdina musí neustále tajit své myšlenky a skutky před okolím, v tomto případě publikum dokonce ani neví, zda mu může (a jak moc) věřit, a tato (ne) důvěra se mění s každou novou skutečností, která vyplave na povrch. Stejně jako u forenzního analytika zde hraje svoji roli rodina, žena a děti jsou typově téměř shodné, a zároveň je to jedna ze dvou největších slabin tohoto jinak nanejvýš kvalitního seriálu (ta druhá je poněkud úsměvná trpělivost nadřízených s psychicky labilní zaměstnankyní). Ale Brodyho protihráčka je natolik charismatickou postavou, že je divák dějem neustále zaujatý a je mu docela jedno, pokud zrovna jeden z nich není na scéně. Jinak je však Carrie sympaťačka s ženskou intuicí v té nejkoncentrovanější podobě. Příběh je poutavý, umí slušně vygradovat (i když nejsilnější díly byly pochopitelně ty na konci každé série), nechybí zde zvraty, atmosféru vždy navodí lehce paranoidní intro, seriál není černobílý a ukazuje také neamerický pohled na věc, a i vedlejší postavy nejsou špatné. Celkově dávám slabší, ale plný počet (a palec nahoru také za to, že i když se karty částečně odkryjí už v 7. dílu, nemá to na průběh seriálu takřka žádný negativní vliv)...na druhou stranu, seriál bych osobně po 3. sérii definitivně ukončil (aktualizace: ve 4. řadě se mi zpočátku těžko vyrovnávalo s „absencí“, ale nakonec mě tvůrci přece jenom přesvědčili o tom, že má i nadále smysl v seriálu pokračovat a já mu zas postupně naplno propadl. A to až do té míry, že se po zhlédnutí celé série už moc těším na další. I když ten krátký „podraz“ na diváka…škoda, že to nebyla pravda).(15.7.2013)

• - Herečky Claire Danes (Carrie) a Morena Baccarin (Brodyho manželka) v mládí navštěvovaly stejnou střední školu. (Adigor)

• - V prvním díle druhé série je Carrie (Claire Danes) převezena do "bezpečného" domu v kyperské Nicosii, který je na pobřeží. Nicosia, hlavní město Kypru, se ale nachází ve středu ostrova, poměrně daleko od pobřeží. (karda1)

• - Ve druhé části první série se Brody (Damian Lewis) modlí k Alláhovi nahlas. Ve skutečnosti to však Muslimové nedělají. Když se modlí sami, recitování od srdce nebo v duchu stačí. (hellstruck)