Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2017, 56 h 24 min (Minutáž: 60x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory-McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs

1. ŘADA: Další parádní seriál, který je chytřejší než zpočátku vypadá. Damian Lewis je výborný a Claire Danes, obzvlášť v předposledním díle podává životní výkon. A po 24čce jsem rád, že se podobné téma znovu objevuje v televizních vodách. Jen tak dál.2. ŘADA: Má mnohem větší tempo a neztrácí napínavost. Všechno se vyhrocuje a finální díly patří ke špičce. Nečekaný vývoj událostí, výborná akce a vzpomínka na dny Jacka Bauera. Nášlap do třetího roku je hodně slibný, už se nemůžu dočkat. 3. ŘADA: Velké finále, nabité tichými emocemi, které žene provádění geniálního plánu v zájmu "vyššího dobra". Tvůrci teď můžou začít znovu s čistým štítem. 4. ŘADA: Quinn sakra! V téhle řadě se konečně pořádně vybarvuje a zatímco Carrie často klesá pod snesitelnou úroveň, sympatie gaučového povaleče se přesouvají na jeho stranu. Soustředění se na Pákistán byl geniální tah od samého začátku a tvůrci řádně využívají prostředí cizí země (půda USA je přítomna možná ve třech dílech). Špionáž i kontrašpionáž prováděná ukázkově s brutálními zvraty a důsledky. Brodyovci jsou konečně pryč, tak to příjemně odsýpá. Přesně v tohle jsem doufal.5. ŘADA: Berlín, Německo. Až krutě současné. V bedně neběží nic co by odráželo světové dění takhle precizně. Smekám před tvůrci, že po Paříži necukli s vysíláním a naopak ještě ji využili. Snowden, Sýrie, imigranti. Otázky, které je třeba pokládat, důsledky, které je třeba brát v potaz. Moderní dějiny včerejška.(6.9.2012)

• sharky

40% horke zklamani asi jsem videl jiny serial, protoze tohle je neskutecne nudna zalezitost s extremne nesympatickou hlavni hrdinkou, ktere jsem od prvniho dilu pral smrt. hlavni hrdinka je psychicky nemocna krava, ktera se chova naprosto nelogicky, je hnusna i na tech par pratel, kteri ji zustali a clovek nechape, proc se s ni ty lidi jeste bavi. nejvetsim problem jsem ale mel s dejem, ten nastoupi az nekde u sedme epizody, do te doby je serial o nicem a ani potom to neni zadna slava, nebyt vynikajiciho britskeho herce damiana lewise a linie s jeho ženou je ten serial o nicem. Dokoukal jsem to jenom diky lasce k spionaznimu zandru a diky tomu, ze jsem veril, ze to ma nejaky megasuper hyper konec, kvuli kteremu davaji zdejsi uzivatele tak vysoke hodnoceni, to se ovsem nekona. PS: Nepiste prosim nic o originalnim scenari a reflexi ameriky, jedna se o remake izraelskeho serialu a dej nebyl prilis zasadne menen.(22.4.2012)

Nejlepší seriál, který momentálně běží na televizních obrazovkách. Totálně mě to pohltilo a po konci každého dílu se nemůžu dočkat dalšího týdne. Perfektně napsané, každá epizoda nepostrádá napětí a překvapivé zvraty. Claire Danes předvádí jeden velký herecký koncert, její postava je napsaná stejně tak úžasně, jako je zahraná, její nemoc celému seriálu dodává zajímavý prvek. Ve druhé sérii scénáristé ještě přidali na plyn a to co předvádí je prostě wow, už to nejsou jen překvapivé zvraty, ale v každé epizodě se objeví zvrat přímo šokující, nemám nejmenší potuchy, co se bude dít dál. Jestli někoho zklamala poslední epizoda první série, kdy se scénáristé zastavili těsně před cílem jednoho z nejodvážnějších kroků, tak tady mu to zcela vynahrazují. Právě jsem dokoukala poslední díl druhé série a oficiálně patří mezi to vůbec nejlepší, co jsem kdy v televizi viděla. 1. série: 90%, 2. série: 100%, 3. série: 100%, 4.série: 90%, 5. série: 80%(22.10.2011)

První série (90%): Homeland mě od začátku dostal. A opět k tomu zřejmě přispěl fakt, že jsem mohl zhlédnout všechny epizody, kdy se mi zamanulo. Ať už se jedná o chytlavý a napínavý příběh nebo o skvělé herecké výkony, kterým dominuje především duo Damian Lewis (Brody) a Claire Danes (Carrie), tento seriál mě prostě dokázal zaujmout a všech dvanáct dílů jsem slupnul jak malinu. Každá epizoda stojí za to, objeví se nové otázky, ale hlavně i odpovědi. Má to skvělé tempo, nestihl jsem zmerčit snad žádný sekvence, který by tam byly vyloženě k ničemu (s tím jsem měl problém např. u Flashforwardu, který u mě nedopadl vůbec dobře). Jediný, co mě trochu naštvalo, bylo zakončení série, které mělo být podle mě údernější - a to doslova (kdo viděl, ví o čem mluvím)! Prostor pro druhou sérii by tu teda byl, uvidíme, jak se s tím tvůrci popasují. Osobně doufám, že si seriál minimálně udrží nastavené tempo. Druhá série (95%): Naprosto fantastická. Ještě lepší jak ta první. Jedním slovem: dechberoucí. Už se nemůžu dočkat té třetí... Třetí série (80%): Bohužel mě to už tak nebralo jako předchozí série, první díly nebyly nic moc, pak se to trochu rozjelo, závěrečné epizody z Íránu byly fajn, ale úplný závěr mě opět příliš nepotěšil. Divně utnuté mi to přišlo. Rozhodně si ale další sérii nenechám utýct, jsem zvědavý kam se děj vrtne dál...(14.10.2012)

1. série - 80% - Přestože se občas v seriálovém světě objeví příjemná akce nebo snaživí agenti, regulérní nastupce Jacka Bauera chyběl. A do jisté míry chybí pořád, ale s hudbou Seana Calleryho a nekompromisním obrazem politiky i světa špionských úkolů a intrik se stal Homeland jeho vzdáleným bratříčkem. Paranoia kolem seržanta Brodyho, emoce agentky Carrie nebo důvtip sympaťáka Saula vtáhnou do děje nápaditým pilotem i samotným odvážným tématem a je jen škoda, že se ve druhé polovině tempo občas překvapivě zasekne. I tak ale pod křídly Showtime vznikl další sugestivní seriál, jehož první série byla teprve začátkem, který pomohl redefinovat žánr. Tím spíš, že tvůrci i při nejvyšších možnostech nikdy nezachází za hranici, kde by se z jejich dítka mohl stát přepálený zmatek. 2. série - 100% - Když by na nejvyšší hodnocení stačily jen brilantní dialogy; když i ze situace typu prohledávání kanceláře nebo projíždění kolem stojícího auta je bez nadsázky nervy drásající okamžik; když se ústřední parta herců předhání v co nejúžasnějším výkonu - to jsou chvíle, kdy se Homeland stává králem sezóny a dává nám do hlavy pořádné dilema. Chceme, aby se tvůrci zastavili na adekvátně nízkém počtu sérií nebo budeme Carrie fandit ještě pěkných pár let s rizikem zbytečného natahování zápletky? S paranoiou na druhou, kterou druhá sezóna přinesla, jsem ochoten klidně riskovat i druhou možnost. 3. série - 90% - Unkillable, bringing misery wherever I go. Tíživé, místy zničující a v důsledku tak mnohem méně divácky líbivé než hra na kočku a myš nebo thrillerové naháněčky. Hlavní hrdinové tentokrát padají do nejedné sítě intrik a bolest i zklamání jsou na denním pořádku až tísnivě často. Politická špinavost se o Carrie či Saula otírá snad v každé epizodě a Brody či Dana čelí následkům vlastní minulosti. A seriál tak získává zcela novou tvář, která je na sledování o něco náročnější, ale jako celek se definitivně stává nadčasovým. 4. série - 70% - To, co se po epizodě The Star zdálo jako konec jedné éry a obtížné místo pro začátek něčeho nového, se skutečně stalo koncem jedné éry a začátkem nejistého tvoření nové Carrie, která ale ve výsledku dělá ty samé chyby - jen k nim chybí ona upřímná motivace, díky které jsem se do ní tři sezóny zpátky zamiloval. Celá linka s Aayanem totiž dělá ústřední hrdince medvědí službu a dřívějším činům a kličkám kolem Brodyho ubírá dojem jedinečnosti. Až když ve druhé polovině vygradují linky do výbušných střetů, při kterých tuhne krev v žilách, začínám hlavním charakterům zase fandit. Což nic nemění na tom, že některé zvraty či celé epizody jako by připluly z pozdějších sérií bauerovské 24. To sice není v žádném případě chyba z hlediska kvality, ale Homelandu ubírá jak na výjimečnosti, tak na zdánlivé realističnosti, kterou si v předchozích letech zvládal bez zaváhání udržovat. Od vyloženého zklamání a povzdechu nad začátkem cesty nikam tak pákistánskou baladu zachraňuje civilní finále, které dává prostor hercům, několika všeříkajícím pohledům a kratičkým úderným dialogům. Vtíravý pocit promarněné šance na odchod seriálu na samotném vrcholu ale setřást nedokážu. 5. série - 70% - Renesance se (nakonec) nekoná. Zatímco loni se sezóna zdlouhavě rozjížděla, aby získala větší náboj ve druhé polovině, letos je to přesně naopak. Sugestivní pocit paranoie střídají chladnokrevné činy na obou stranách barikády, Carrie je opět na hraně svých sil a intriky brnkají na nervové struny všech zúčastněných - aby se všechno sesypalo na hromádku předvídatelných, náhodných a podivně napsaných klišé. Alex Gansa se jako hlavní tvůrce rád chlubí tím, jak scénáristé nasávají aktuální informace a zapracovávají je do děje. Bohužel mám pocit, že se jim poznámky na téma Islámského státu, úniku informací nebo Vladimíra Putina poněkud pomíchaly a kvůli tomu zašantročily i rozumné pointy. Protože dostal seriál s postavou Allison překvapivě svěží náboj, strašně mě tenhle rozpačitý výsledek mrzí. Tím spíš, že dokazuje, že jestli by tvůrci Homelandu měli v posledních letech dostat za něco pohlavek, je to za způsob, jakým (ne)umí psát postavu Petera Quinna.(13.1.2012)

• - Scény z Iráku se natáčely v izraelském Tel Avivu. (Brousitch)

• - V 1. díle 2. řady lze během záběru na dům na Kypru zahlédnout zaparkovaný vůz Škoda Favorit. (Milan25)

• - Představitel Brodyho Damian Lewis je ve skutečnosti Brit. Aby se mu přízvuky nepopletly, tím americkým mluví prý již od probuzení v natáčecí den. (hellstruck)