Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2017, 62 h 49 min (Minutáž: 72x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory-McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Hill Harper, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich

Zaujal mě námět Homelandu (a taky Claire Danes, ehm), tak jsem to dal i jako vpodstatě neseriálovec. Dojmy hodně rozporuplný, stejně jako vztah k hlavní hrdince, kterou by člověk občas chtěl utěšovat a občas jí pořádně nafackoval. Zahraný je to opravdu výborně, ale spousta věcí to kazila. Musej tam nacpat poměr mezi hlavníma postavama, i když je to postavený na hlavu, něco náhodou selže, v poslední chvíli záchrana a samozřejmě přemoudřelý dětičky. Ale hlavně mi tu vadí klasickej syndrom seriálu. Podle mě by to skvěle fungovalo jako film. Uzavřenej. Neroztahanej. Syndromem takovýhleho seriálu je to, že lidi prostě neudělaj věci, který by udělali, ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jim to scénárista nedovolí, aby mohl bejt další díl/série. Takže žádná bomba...(22.12.2011)

Zatiaľ podľa prvej série vidím len ďalší nadhodnotený seriál. Je fajn, ale nie je zázračný. Na hodnotenie počkám do druhej série.__Podobne ako VIKINGOVIA (viem, trchu skok v žánri :-)) ani Zradca sa nebojí poskočiť v deji či škrtať. Príbeh si ide pekne za svojim a po dlhšej dobe som mal pocit, že takto bol seriál plánovaný od začiatku, bez komerčného naťahovania...(4.10.2013)

Kdo má rád Vince Flynna, přijde si na své. Teroristi, CIA, výslechy, spory o pravomoce, nutnost obcházet zákony, politikaření... Moc se mi líbí, jak moc je tenhle a Flynnův svět podobný – asi to tak vážně je. Krom toho seriál není tupě přímočarý, je neskutečně proměnlivý, na nic není spoleh, nikomu nemůžete věřit a na rozdíl od jiných seriálů se neplácá na jednom místě, ale každým dílem se někam posune. # I když musím říct, že závěr první řady mě zklamal. # Po 2. řadě zvedám hodnocení na plný počet.(21.3.2013)

Nesmírně napínavý špionský seriál s hereckými výkony z říše snů. (Viděl jsem tři série.)(1.4.2013)

Upsal jsem duši dalšímu seriálu, na který bych se rád, pokud možno, chtěl dívat poctivě díl po dílu. Bůhví kolik jich už je, ale Homeland bude zaručeně jeden z těch, na které prostě jen tak nezapomenu. Nápad v něm je totiž opravdu brilantní a zpracovává myšlenku, o které se po světě muselo mluvit minimálně od roku 2001 rovnou několikrát. Do toho Damian Lewis je naprosto perfektní. On byl vždycky perfektní, ale až seriál Na doživotí z něj udělalo člověka, na kterého se prakticky nezapomíná. No a jeho další projekt a seriál, ve kterém hraje titulku, z něj už pomalu začíná dělat člověka, který bude zlatým písmem zaznamenán v době, které vládnou především seriály. Homeland je prostě skvělej. Uvidíme, jako již tradičně u seriálu bývá zvykem, jak se to bude všecko odvíjet dál. Po první sérii ale mohu říct, že vývoj může být prakticky jakýkoliv. A to je přesně to, co ze seriálu činí něco absolutně božího a nevyzpitatelnýho...(9/10)(12.9.2012)

• - Představitel Brodyho Damian Lewis je ve skutečnosti Brit. Aby se mu přízvuky nepopletly, tím americkým mluví prý již od probuzení v natáčecí den. (hellstruck)

• - Claire Danes získala za roli v tomto seriálu Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu. (Terva)

• - Jedná se o oblíbený televizní seriál amerického prezidenta Baracka Obama. (Aurum)