Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2015, 51 h 49 min (Minutáž: 60x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Akshay Kumar, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or

Obsahuje náznaky spoilerů. Maniodepresivní agentka vs. po letech se navrátivší válečný zajatec, k tomu všudypřítomná hrozba terorismu a náhled na něj z úhlu pohledu jedné rodiny. Homeland ve správnou chvíli svým tématem šikovně vyplnil prázdné místo na seriálovém poli, a kupředu táhne jak díky nervydrásající akci, tak díky vynikajícímu hereckému obsazení, které udrží divákovu pozornost i skrze hluchá místa. Jednoznačně největším tahounem je v tomhle ohledu Claire Danes, která svou komplexní a zajímavou postavu Carrie ztvárňuje dech beroucím způsobem, sympatie si ale hravě získá i správňák Saul v podání Mandyho Patinkina. Hluchých míst je ale bohužel čím dál víc, a výsledný dojem navíc sráží absurdní a nevěrohodné náhody, které mají obrovský dopad na děj (např. nalezení záznamu, pád v lese při útěku). S časem (4. řada) se přidává i extrémně nelogické/neschopné jednání hlavních postav (Lockhart, Saul), Carrie je do toho čím dál vymatlanější, a to, co dělalo Homeland tak zajímavým (relativní realističnost s ohledem na téma) je rázem tatam. 1. série 80%, 2. série 70%, 3. série 60% (první polovina o Brodyho rodině je výrazně lepší než druhá o něm, neb Brody je nesmírně nudná postava), 4. série 50%, 5. série 55%. P.S. Homeland s přehledem vede jako seriál s nejpříšernější otvíračkou všech dob.(17.1.2014)

• sharky

40% horke zklamani asi jsem videl jiny serial, protoze tohle je neskutecne nudna zalezitost s extremne nesympatickou hlavni hrdinkou, ktere jsem od prvniho dilu pral smrt. hlavni hrdinka je psychicky nemocna krava, ktera se chova naprosto nelogicky, je hnusna i na tech par pratel, kteri ji zustali a clovek nechape, proc se s ni ty lidi jeste bavi. nejvetsim problem jsem ale mel s dejem, ten nastoupi az nekde u sedme epizody, do te doby je serial o nicem a ani potom to neni zadna slava, nebyt vynikajiciho britskeho herce damiana lewise a linie s jeho ženou je ten serial o nicem. Dokoukal jsem to jenom diky lasce k spionaznimu zandru a diky tomu, ze jsem veril, ze to ma nejaky megasuper hyper konec, kvuli kteremu davaji zdejsi uzivatele tak vysoke hodnoceni, to se ovsem nekona. PS: Nepiste prosim nic o originalnim scenari a reflexi ameriky, jedna se o remake izraelskeho serialu a dej nebyl prilis zasadne menen.(22.4.2012)

• Rogue

Koberec jako základ terorismu. Pokud mě retardovanost od začátku vytáčela, pak poslední tři díly první sezóny vyloženě trpím... a ten závěr proboha (aby nedošlo k mýlce - umělé natahování mi nevadí zdaleka tolik, jako to, že ze mě někdo dělá debila). Damian Lewis je poleno a uvěřitelnost v existenci tak vyšinuté postavy jako je Carrie na tak vysokém postu se u mě neslučuje se sledovatelností. Největší seriálový hype 2011.(13.1.2013)

Homeland je v některých ohledech velmi podobný Dexterovi. Hlavní hrdina musí neustále tajit své myšlenky a skutky před okolím, v tomto případě publikum dokonce ani neví, zda mu může (a jak moc) věřit, a tato (ne) důvěra se mění s každou novou skutečností, která vyplave na povrch. Stejně jako u forenzního analytika zde hraje svoji roli rodina, žena a děti jsou typově téměř shodné, a zároveň je to jedna ze dvou největších slabin tohoto jinak nanejvýš kvalitního seriálu (ta druhá je poněkud úsměvná trpělivost nadřízených s psychicky labilní zaměstnankyní). Ale Brodyho protihráčka je natolik charismatickou postavou, že je divák dějem neustále zaujatý a je mu docela jedno, pokud zrovna jeden z nich není na scéně. Jinak je však Carrie sympaťačka s ženskou intuicí v té nejkoncentrovanější podobě. Příběh je poutavý, umí slušně vygradovat (i když nejsilnější díly byly pochopitelně ty na konci každé série), nechybí zde zvraty, atmosféru vždy navodí lehce paranoidní intro, seriál není černobílý a ukazuje také neamerický pohled na věc, a i vedlejší postavy nejsou špatné. Celkově dávám slabší, ale plný počet (a palec nahoru také za to, že i když se karty částečně odkryjí už v 7. dílu, nemá to na průběh seriálu takřka žádný negativní vliv)...na druhou stranu, seriál bych osobně po 3. sérii definitivně ukončil (aktualizace: ve 4. řadě se mi zpočátku těžko vyrovnávalo s „absencí“, ale nakonec mě tvůrci přece jenom přesvědčili o tom, že má i nadále smysl v seriálu pokračovat a já mu zas postupně naplno propadl. A to až do té míry, že se po zhlédnutí celé série už moc těším na další. I když ten krátký „podraz“ na diváka…škoda, že to nebyla pravda).(15.7.2013)

Čo Homeland ponúka? Tri veci: dospelý pohľad zvnútra na fungovanie a (divácky trochu zjednodušenú) štruktúru agentúry, vrstevnaté rozpracovanie kontroverzných otázok terorizmu, patriotizmu a vlastizrady, a Claire Danes. Najzábavnejšie je sledovať, ako má každá séria svoju vlastnú tvár a odlišný ústredný motív, resp. koncept, ktorý predvádza. V druhom pláne potom vzrastajúcu kvalitu, od "rozbehovej" série, ktorá útočí najmä svojou tematickou podvratnosťou, ktorá sa vlieva do hlavnej hrdinky a jej protihráča, po stále napínavejší a nepredvídateľnejší vývoj, ktorý i popri neustálom fungovaní na viacerých dejových líniách v jeden moment nezabŕdne do soap opery a je ako hravý začiatočník, ktorý stále skúša niečo nové. Isteže, je v tom trocha občasného konštruktu a melodramatických tendencií, no latka je nesmierne vysoko. Vlastne sa divím, že mnohí tunajší kritici tento seriál, ktorý sa hravo môže zaradiť medzi najkvalitnejšiu súčasnú televíznu produkciu, obchádzajú. Najmä, keď sa dá o jeho kladoch a záporoch perfektne písať. 1. séria: 80% ////////// 2. séria: 95% ////////// 3. séria: zatiaľ 90%(20.11.2014)