poster

Můj nejlepší nepřítel (festivalový název)

 • Rakousko

  Mein bester Feind

 • anglický

  My Best Enemy

Drama

Rakousko / Lucembursko, 2011, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  Komedie bez humoru, drama bez tenze a námět za všechny prachy bez využití. Šlo z toho vytřískat napjaté drama o jednom velkém (ne)přátelství. Šla z toho vytřískat crazy komedie i černohumorná kritika pokrytectví a "kam vítr tam plášť". Ze záhadných důvodů je to ovšem takový ten milý a příjemný film "nic proti ničemu pro všechny generace" aneb vezměte maminku s babičkou do kina; v zásadě to samé co většina naší tolik kritizované produkce. Nic proti, špatné to v žádném ohledu není, ale o to více zamrzí, když tu a tam přeci jen prosvitne jak dobré to bývalo mohlo být (kupříkladu většina situací po prohození rolí).(21.10.2011)

 • Aky
  ***

  Omšelé téma notně zdlouhavě zpracované. Herci nevyýrazní, někteří se mi až do poslední minuty pletli, humor bez vtipu a závěr předznamenaný 95 minut před koncem.(2.3.2013)

 • mat.ilda
  **

  Až na pár kopanců a jedno úmrtí z doslechu odlehčené nazi drama s teatrální zápletkou, stavěnou na zvratech a paradoxech, s využitím židovské mazanosti a nacistické tragikomiky... Nic, co by mě nesmělo minout, ale nevadí, že neminulo.(30.7.2013)

 • hellstruck
  ***

  Absurdní, nicméně zpočátku velice napínavá fraška. Kapitán SS a žid ve vyměněných rolích - to tu pravděpodobně ještě nebylo. A možná to tak mělo zůstat.. Po celou dobu jsem si myslela, že sleduji televizní film. Dobová atmosféra byla uměle vytvořená a bylo to setsakramentsky znát. Hudba byla jako ze špatného českého filmu. A přestože je první polovina docela vzrušující a neotřelá, konec mi připadal hrozně unáhlený a odbytý, jakoby to už někdo chtěl mít z krku. A tu komediální složku jsem tedy vůbec nezaznamenala.(17.7.2013)

 • rockwoman
  ****

  Zajímavý film během jehož sledování mě napadala různá rčení. Pro dobrotu... Kdo jinému... Kdo se směje... Ale nakonec stejně tou nejoriginálnější myšlenkou co tu zazněla zůstává = Nespouštěj mě z očí.(18.8.2013)

 • - Natáčanie prebiehalo vo Viedni a Dolnom Rakúsku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace