Simonův vesmír

• Švédsko

I rymden finns inga känslor

Simple Simon

Komedie / Drama

Švédsko, 2010, 82 min

Andreas Öhman

Andreas Öhman

Josef Tuulse
  • DivX

Toto komediální drama mi moc nedalo, Bohužel jsem se ani nezasmál ani neukápl slzu. Švédský humor je asi jiný než na který jsem zvyklý. 40%(20.5.2012)

Musím pochválit tvůrce, nápad postiženého chlapce, sehnat pro svého milovaného bratra novou přítelkyni, je protkán celou řadou veselých, bláznivých a bizardních nápadů, jak celou akci provést. Výsledek rve srdce každého diváka, musí! Mladý Bill Skarsgard je výborný, hraje mu to na jedničku a hudba skvěle doplňuje celý perfektně sladěný orchestr pánů filmařů.(17.4.2012)

Na mě moc mentálně psychické. Komedie těžkého humoru u které jsem se moc nezasmál. Spíš jsem pocítil lítost.(4.8.2011)

• Snorlax

937x lepší starší bratr, který je ochotný pro svého bratra nápadně připomínajícího většinu českých politiků obětovat vše, se rozejde se svou dívkou. Simon neváhá a vybere mu novou přítelkyni, která je ze Simonovy neschopnosti navazování běžných lidských kontaktů v sedmém nebi. K dovršení všech pohádkových nesmyslů chybělo pouze to, aby Simonův „vesmírný koráb" skutečně vzlétl.(16.6.2016)

Imaginativně paranoidní švédská komedie, s asparagovým syndromem, sympatickými postavami, vtipně vypoentovanými situacemi, mile veselými obrazy a nadšeným soundtrackem.(23.6.2012)