Simonův vesmír

• Švédsko

I rymden finns inga känslor

Simple Simon

Komedie / Drama

Švédsko, 2010, 82 min

Andreas Öhman

Andreas Öhman

Josef Tuulse

Lehká komedie o světě v jiných barvách.(2.1.2014)

Překrásná filmová záležitost. S nadhledem o krutosti Aspergerova syndromu. Není ani tak krutý k jeho nositeli, jako spíše k lidem kolem něj.(21.10.2013)

• pakobylka

----- "Čas nejsou peníze. Čas je čas - a peníze jsou peníze." ----- Se Simonem mám trochu problém. Dokáže takřka v mžiku zahodit zažité zvyky, rituály - a dokonce i přesný časový harmonogram, jenom aby bylo zase po jeho ... aby ze mě mohl vyždímat plný kýbl emocí. Jenomže má smůlu ten milý hoch. Možná jsem trochu jako on: Ráda si udržuju odstup - a dávám si dobrý pozor, koho a za jakých okolností si pustím k tělu ... Simon u mě prostě momentálně nemá šanci ... 2,5*(29.1.2016)

Nic náročného, lehký příjemně koukatelný film, který zaujme, ale nechá vás zase jít. Označení komedie je zavádějící. Jestli někomu přijde Aspergerův syndrom a život s ním vtipný, tak ať si to radši nechá pro sebe.(6.3.2012)

Imaginativně paranoidní švédská komedie, s asparagovým syndromem, sympatickými postavami, vtipně vypoentovanými situacemi, mile veselými obrazy a nadšeným soundtrackem.(23.6.2012)