Simonův vesmír

• Švédsko

I rymden finns inga känslor

Simple Simon

Komedie / Drama

Švédsko, 2010, 82 min

Andreas Öhman

Andreas Öhman

Josef Tuulse
  • kaposlav

To sa málokedy vidí, že niekto natiera bielu stenu bielou farbou, ktorá je evidentne natretá. Stačilo mi ani nie 10 minút, aby som zistil, že je to pí*ovina o retardoch pre retardov.(9.10.2012)

Spíše než cokoliv jiného je to studie psychického onemocnění, o kterém se toho obecně mnoho neví. Snímek je zajímavý zejména z tohoto pohledu. Jako drama mi přišel přece jen trochu akademicky chladný, vedený ze všeho nejvíce snahou zjevit všechny nuance psychické deformace.(18.9.2011)

Imaginativně paranoidní švédská komedie, s asparagovým syndromem, sympatickými postavami, vtipně vypoentovanými situacemi, mile veselými obrazy a nadšeným soundtrackem.(23.6.2012)

Romantický pop ve švédském podání. Inteligentní a pohledný. Snad jenom kdyby ten lehce nesympatický autista nebyl takový roztomilý plyšáček, co zvládne každou situaci a má skvělé organizační schopnosti. Jinak velice sympatické postavy, na které se dobře dívá. Jen kdyby každý popík vypadal takhle (zejména ten pitvorný český). 3½.(19.4.2012)

Lehká komedie o světě v jiných barvách.(2.1.2014)