Za modrým nebem

Nebe tak nevinně modré

(festivalový název)

Drama / Krimi

Švédsko, 2010, 112 min

Švédsko 1975 - Björn Borg popíjí mléko a náš hrdina řeší alkoholismus svého tatíka. Naštěstí je tu možnost vypadnout na prázdniny... o drogách to moc nebylo, sice je tam váží a pašují ale hlavně šlo o pubertální lásky. Švédky jsou plavovlasé jak mají být a zvládají orální sex (pěkný záběr na plnočelnou nahotu/péro). Padouch Gösta je víc sympaťák než padouch a celé se to odvíjí v takové pohodové letní atmosféře. Připočtěme k tomu happy end a všichni jsme spokojeni.(31.3.2011)

Působí to trochu televizně, ale jinak docela svěží dílko(7.12.2012)

Lehký,svižný film o Martinovi,který ho zahrál Bill Skarsgård přímo švédsky.Martin a jeho stejný face se zasekne divákovi do tváře taky,prostě ze začátku,je takový nesvůj,jeho táta alkoholmaniak,máma dostává na držku a tak si řeknou na popud kamaráda,že vyrazí za zábavou.Martin to veme pracovně do restaurace,kde potkává hlavního hrdiny filmu a to šéfa Göstu a Jennu,která dělá číšnici.Pak film plyne takovým lehkým vánkem,netlačí na pilu a poznáme cožeto ten šéf vlastně je za kvítko ,že je tak happy.Něco málo mi tam vadilo,ale jinak to krásně zapadalo do škatulky švédské,že jsem byl spokojen.(10.1.2013)

Ta retro atmosféra je dokonalá!(18.2.2013)

Prečo tvorcovia filmov po celom svete,majú nutkanie pchať do svojich diel homosexuálne scény.Samozrejme v tomto filme len veľmy okrajovo(našťastie).Ale k filmu.Celý film som sa nemohol akosi naladiť na tú správnu vlnu, takže v celkovom vyznení ma to nejak zvlášť nezasiahlo. Ps: tá úvodná scéna bola s iného súdku :-)(16.1.2013)