Za modrým nebem

Nebe tak nevinně modré

(festivalový název)

Drama / Krimi

Švédsko, 2010, 112 min

No, jsem docela zklamán, čekal jsem to o dost lepší a tak celkově docela o něčem jiném. Na Nebe tak nevinně modré jsme šli hlavně kvůli Billu Skarsgårdovi a s jeho hereckým výkonem jsem i byl víc než spokojen, ale jinak celý příběh se tak podivně táhne, téměř celou dobu se nic zajímavého neděje, Jenny se pořád tváří jako by sama nevěděla co chce a když za ní přišel v poslední scéně do restaurace, tak to vypadalo že pojede zase domů, protože Jenny si mezitím stihla nabrnknout někoho jiného. [Severská filmová zima 2013 - Kino Atlas - 15.2.2013](16.2.2013)

Působí to trochu televizně, ale jinak docela svěží dílko(7.12.2012)

První!:-) Film jsem shlédl na Febiofestu a přes začátek, kdy jsme měl pocit, že jsem přišel na porno (navíc ta úvodní scéna nemá se zbytkem snímku nic společného), to už bylo dobré. Co dobré, nadprůměrné. Teď už vím, co je pro Švédy Sandhamm (něco jako pro nás Mácháč, ale větší:-)) nebo jaké brýle se nosily v sedmdesátých letech (otřesné). Taky už vím, že pro Švédy trpící pravděpodobně naprostým nedostatkem kriminality znamená slovní spojení "drogový gang" jednoho páprďu a dva už od pohledu věčně sjeté pomocníky (celé trio neschopné násilí). Ale plyne to pěkně a dýchá z toho jemně nostalgická retro atmosféra, přitom zároveň nejde o žádnou prvoplánovou romantiku. Takové Pelíšky s drogovou zápletkou, ale bát se nemusíte, všechno dobře dopadne.(28.3.2011)

Prečo tvorcovia filmov po celom svete,majú nutkanie pchať do svojich diel homosexuálne scény.Samozrejme v tomto filme len veľmy okrajovo(našťastie).Ale k filmu.Celý film som sa nemohol akosi naladiť na tú správnu vlnu, takže v celkovom vyznení ma to nejak zvlášť nezasiahlo. Ps: tá úvodná scéna bola s iného súdku :-)(16.1.2013)

Dospívání po švédsku. 1) Spoiler. 48letý scénárista a režisér Hannes Holm se rozběhl hned za několika zajíci a nemá šanci je všechny pochytat. Jasný je otec - alkoholik. Méně jasné je chování matky. Vztah k nejlepšímu kamarádu Mickemu je nejasný. I Mickeho rodiče se chovají podivně. A což teprve, až Martin odjede do jachtklubu na brigádu. Tamní šéf působí spíš jako karikatura sebe sama. Dívka Jenny Martina chce nebo nechce, fakt těžko říci. A když dojde na drogový gang podle skutečné události, máte pocit, že se příběhu chopil Franz Kafka._____ 2) O co více mlhy v motivaci a jednání postav, o to jasnější je úvodní sexuální scéna. Věru, není mnoho filmů, kde můžete vidět felaci v přímém přenosu s detailním záběrem na (pěkný) úd neméně pěkného 20letého Billa Skarsgarda (hlavní postava Martin), pro něhož to je první hlavní role ve filmu._____ 3) I později se kamera věrna neurčitosti tohoto filmového vyznání, podezřele detailně věnuje záběrům mezi Martinovy nohy v bazénu, kde se válí s 22letým Adamem Palsonem (Martinův bohatý kamarád Micke), jehož mezinoží je rovněž lákavě zabíráno. Když připočtu pár dalších homosexuálních náznaků během děje (divák to nepřehlédne), opravdu nevím, co si mám myslet. Švédská sexuální otevřenost?(14.3.2015)