Za modrým nebem

Nebe tak nevinně modré

(festivalový název)

Drama / Krimi

Švédsko, 2010, 112 min

Působí to trochu televizně, ale jinak docela svěží dílko(7.12.2012)

Prečo tvorcovia filmov po celom svete,majú nutkanie pchať do svojich diel homosexuálne scény.Samozrejme v tomto filme len veľmy okrajovo(našťastie).Ale k filmu.Celý film som sa nemohol akosi naladiť na tú správnu vlnu, takže v celkovom vyznení ma to nejak zvlášť nezasiahlo. Ps: tá úvodná scéna bola s iného súdku :-)(16.1.2013)

Lehký,svižný film o Martinovi,který ho zahrál Bill Skarsgård přímo švédsky.Martin a jeho stejný face se zasekne divákovi do tváře taky,prostě ze začátku,je takový nesvůj,jeho táta alkoholmaniak,máma dostává na držku a tak si řeknou na popud kamaráda,že vyrazí za zábavou.Martin to veme pracovně do restaurace,kde potkává hlavního hrdiny filmu a to šéfa Göstu a Jennu,která dělá číšnici.Pak film plyne takovým lehkým vánkem,netlačí na pilu a poznáme cožeto ten šéf vlastně je za kvítko ,že je tak happy.Něco málo mi tam vadilo,ale jinak to krásně zapadalo do škatulky švédské,že jsem byl spokojen.(10.1.2013)

zajímavý příběh, jehož poklidné tempo mi vyhovovalo a sedělo mi k filmu. Jen mi trochu neseděla Jenny, která se pořád tvářila a chovala tak neurčitě, jako kdyby herečka neznala svou roli. Jinak zajimavý film s dobrou atmosférou. 70%(17.5.2013)

První!:-) Film jsem shlédl na Febiofestu a přes začátek, kdy jsme měl pocit, že jsem přišel na porno (navíc ta úvodní scéna nemá se zbytkem snímku nic společného), to už bylo dobré. Co dobré, nadprůměrné. Teď už vím, co je pro Švédy Sandhamm (něco jako pro nás Mácháč, ale větší:-)) nebo jaké brýle se nosily v sedmdesátých letech (otřesné). Taky už vím, že pro Švédy trpící pravděpodobně naprostým nedostatkem kriminality znamená slovní spojení "drogový gang" jednoho páprďu a dva už od pohledu věčně sjeté pomocníky (celé trio neschopné násilí). Ale plyne to pěkně a dýchá z toho jemně nostalgická retro atmosféra, přitom zároveň nejde o žádnou prvoplánovou romantiku. Takové Pelíšky s drogovou zápletkou, ale bát se nemusíte, všechno dobře dopadne.(28.3.2011)