• Mulosz

Takove nemecke Tri sezony v pekle, mozna jen o nepatrny stupinek "mene blbe". Stejne jako v pripade ceskeho filmu - nalesteny povrch, ale uvnitr, namisto ocekavane skandality, temer nic. Ani talentovany a i v nekolika predchozich filmech (Dr. Aleman, Dablova dilna, Slumming,, Lekce pana Kuky) velmi presvedcivy August Diehl to zminene nic nevytahl vyse.(25.10.2011)

Ryzí průměr, je to přesně, jak píše Radko - film je kompromisem toho, aby byl stravitelný pro co nejvíc diváků. Tudíž nepřináší převratné ani inspirativní myšlenky a spíš tak nějak solidně dokumentuje svou dobu. Postavy sice chvilkama vypadají jako blázni a to jejich věčný podvádění a hádání se už s přibývajícím časem leze pěkně krkem, ale i díky v rámci možností výborným hercům se to dá překonat. Prostřihy s reálnými záběry aktuálních událostí fungují dobře a umně uvozují nastalé období, přesto se tam na můj vkus moc skáče v čase a někdy se v tom divák ztratí. Asi mi chybí víc historických souvislostí, abych to mohl plně docenit. Opravdu to má zajímavý námět a některá navozená témata (mají nést děti vinu za hříchy svých rodičů?) jsou hodna úvah, ale bohužel špatně podána. Po tomhle filmu nezůstane druhý den v hlavě skoro nic. Škoda. 50%(4.1.2012)

Byl bych radši, kdyby se film více zabýval celkovou atmosférou v tehdejším Německu, než osudy hlavních hrdinů. Ty mi totiž až tak zajímavé nepřišly, na rozdíl právě od náhledu pod pokličku našich německých nepřátel. A ještě vzkaz pro uživatele EarlHickey; laskavě si prostuduj návod k užívání ČSFD a učebnici gramatiky.(17.2.2012)

Film končí tam, kde začína Baader-Meinhoff-komplex, takže porovnávaniu sa nevyhne. Je to skôr pohľad zvnútra než zvonka, menej efektný než BMK, a snaží sa /pre ostatných ľudí/ nepochopiteľné konanie hlavných postáv keď už nie vysvetliť, tak aspoň ozrejmiť, čo k tomu viedlo. Pravdupovediac, aj tak som moc neporozumela. Doba bola zlá, pocit kolektívnej viny všadeprítomný, to áno, ale to už bolo povedané v BMK. Každopádne to bola svojim spôsobom až dokumentárna sonda do života jednej teroristky a v tom je asi aj hlavný prínos filmu. Nie zlé, rada by som dala aj viac hviezd, ale myslím, že s touto témou sa dalo popasovať aj lepšie.(23.2.2012)

Lehce nadprůměrné drama o lidech ve své době. Příběh je komornější než Baadr Meinhof Komplex z roku 2008. Nic však pro lidi chodící do kina na coca -colu a kukuřici.(9.2.2012)