Mgr. Radovan Kaluža (studentský film)

Dokumentární

Česko, 2011, 60 min

Adam Sedlák

můj nejoblíbenější neúmyslný internetový komik, na kterého letí "modelki s kozi". Vřele doporučuju jeho heslo na Exotopedii nebo tuhle písničku: http://www.youtube.com/watch?v=tf2js3o2CV8(17.7.2012)

Dnes je možné cokoli. A v Ostravě i dvakrát.(31.7.2016)

Spíš osobní hodnocení. Líbí se mi Kalužův životní styl ala velkej mejdan, je mi to sympatický a především: "je to jeden z mála lidí, co paří a nesedí u piva a tlachá."(21.7.2012)

Mgr. Bohumil Stejskal. Začalo to výsměchem jak z okouna, pokračovalo překvapivě nemilosrdnou chytilovskou sondou do života prosťáčka v pekelném kruhu kurev a skončilo v lokaci pro anální vajíčko neboli domácím videem „chlastáme s Kalužou a už se nemůžem dočkat, až to dáme na Youtube“. Skoro mám pocit, že výběr tématu proběhl náhodou, tvůrci sami moc dobře nevěděli, co chtějí točit, a když zcela mimoděk narazili na zlatou žílu, šokem najednou netušili, jak ji co nejlíp vytěžit. Možná je ta nesourodost a, žel, klouzání po povrchu daná filmařskými začátky, možná jenom tím, že tři dny jsou na poznání člověka prostě málo. Těším se na celovečerní, časosběrnou verzi.(13.4.2011)

Život online. Život dnes. Autentická etuda, jejíž mimoděčná mnohovrstevnatost - zdá se - překvapuje i samotné její tvůrce.(5.3.2011)

• - Skutečný blog Radovana Kaluži je v rámci českého internetu výrazně kontroverzní a získal si i řadu antifanoušků, kteří se většinou baví nad jeho vychloubačnými články a provokují jejich autora. Z obavy před výtržnostmi při projekci filmu dokonce pořadatelé varovali diváky a pohrozili jim nedalekou policejní stanicí. (L_O_U_S)