poster

Král z ostrova Bastøy (festivalový název)

 • Norsko

  Kongen av Bastøy

 • Francie

  Les Révoltés de l'île du Diable

 • Švédsko

  Flykten från Bastøy

 • Polsko

  Wyspa skazańców

 • anglický

  King of Devil's Island

Drama / Akční

Norsko / Francie / Švédsko / Polsko, 2010, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lopata555
  ***

  Z môjho pohľadu dosť nevyužitý potenciál filmu. P.S Keby tam namiesto Erlinga / C-19 hral Hugho Glass tak by to malo rozhodne iný koniec. Ten by ho naučil veci pánečku a ktorých sa jemu ani len nesnívalo.(13.2.2016)

 • Morholt
  *****

  Útěk z vězeňského ostrova po norsky s typickou strohou severskou atmosférou a výbornými herci. Casting dopadl v tomto případě na podtrženou jedničku a podle očekávání dominoval Stellan Skarsgard u něhož si troufám říct, že se jednalo o jeden z jeho nejlepších výkonů, ne-li nejlepší. God kveld Norge! 90%(9.3.2013)

 • paascha
  ****

  Tak trochu ošoupané téma, které ovšem, díky výborným výkonům a povedenému zpracování, chytí a nepustí. Snad jen ten konec byl maličko zbytečně vyšponovaný, ale v té době se s tím asi moc nesrali:-)(18.2.2012)

 • eLeR
  ****

  Severania ako vždy výborne ... nádherná muzika(11.9.2013)

 • Radek99
  ****

  Severská kinematografie v plné své síle, tentokráte kombinující typickou ponurou atmosféru s působivým vizuálním ztvárněním a melancholií post-rockových Sigur Rós. Historicky koncipované drama odehrávající se před sto lety připomene geniem loci trochu Prokletý ostrov Martina Scorseseho a samozřejmě odkazuje k celé řadě podobných filmových reflexí temných stránek historie národů obtěžkaných tíživým svědomím nechvalně proslulé ,,převýchovy" dětí (např. temná australská minulost - viz film Rabbit Proof Fence atd.) či internátní katolickou výchovou, což bylo snad ještě větší zvěrstvo (irské Padlé ženy či Hříšnice nebo řada filmů britských). Režisér Marius Holst si ovšem narozdíl od Scorseseho neklade za cíl rekonstruovat dobovou filmovou řeč, naopak se snaží ryze současnými výrazovými prostředky vyprávět vcelku jednoduchý příběh o poměrech v chlapecké polepšovně zhruba před sto lety. Mírně schématický model respektuje daný subžánr (příchod solitéra, který nakonec zafunguje jako neformální vůdce odporu) a v podstatě splňuje daná očekávání. V kontextu severské kinematografie existuje několik výrazně působivějších a sugestivněji natočených filmů (ať už Zlo mezi námi nebo Umění plakat kupříkladu), ale Král z ostrova Bastøy je přesto ponuře poetickým zásahem do černého...(5.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace