Král z ostrova Bastøy (festivalový název)

• Norsko

Wyspa skazańców

King of Devil's Island

Drama / Akční

Norsko / Francie / Švédsko / Polsko, 2010, 116 min

Já si neměl číst komentář verbala, protože teď nemám co napsat a pro člověka zvyklého psát kraviny ke všemu co viděl je to docela průser, čili alespoň ze zvyku ..blablabla a blablabla ..stejně to zase nikdo číst nebude.:)(13.4.2013)

• Maq

Polepšovna? A co že jsou všichni ti grázli takoví milí, charakterní hošani? --- Tohle filmařské cvičení dopadlo na výbornou. Všechny zúčastněné lze pustit do dalšího kola, kde se pokusí udělat film podle scénáře, který má nenulovou hodnotu.(18.9.2015)

První čtvrtinu filmu jsem se upřímně nudila a říkala jsem si jak proboha vydržím tu další hodinu a půl. Ale jakmile se přetrpí ten začátek tak to začíná být temné hutné a drtivé- jako moje prvotní představa. Poslední čtvrtina je naprostým opakem začátku- Plná akce a dramatu. To co nepochybně stojí za povšimnutí jsou herecké výkony a dokonalá hudba (která je podle mě vůbec nejlepší složkou celého filmu. To co by se dalo vylepšit je kromě slabšího začátku- který je pro diváka (jestliže sleduje film poprvé) zbytečně rozvleklý a nic neříkající také předvídatelný děj a jednoduchost některých vedlejších postav. Takže hodnotím film 4 silnějšími hvězdičkami i když můj emocionální dojem hned po shlédnutí by byl na pět hvězdiček.----"Jednou jsem viděl velrybu, jak plavala se třemi harpunami v sobě.Trvalo to celý den, než zemřela. Našli jsme ji znovu a přistoupili k ní blíže,než kdykoliv před tím. Byla slabší kvůli harpuně, s kterou jsem jí střelil. Pokryta šrámy ze všech zápasů, které bojovala."----(4.11.2012)

Výborný film se silným příběhem, vynikajícími hereckými výkony a jednoduše nádherným soundtrackem. Schovejte si ho na pozdní zimní večer, kdy venku fouká studený vítr, topení netopí dostatečně a žárovky v lustru skomírají... A ten soundtrack prostě musím mít!(17.2.2012)

To křupání ledu na konci! Napětím mně málem slezly nehty:-)(10.1.2014)