Krtkova dobrodružství (TV seriál)

• Československo

O krtkovi

• Československo

Krtek

Krtko

Animovaný / Pohádka

Československo, 1963, 49x3-7 min

Zdeněk Miler

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 80% (4*) |(20.7.2013)

Na tomhle jsem vyrůstal.(22.2.2011)

Legendární krtek a jeho trampoty. 85%(12.12.2012)

• MM_Ramone

Viem, že v Čechách je tento animovaný, rozprávkový seriál o Krtkovi a jeho zvieracích priateľoch takmer kultovou záležitosťou. Mám pocit, že tu u nás na Slovensku, to nemá ani zďaleka takú popularitu ako u našich západných susedov. Ani mne osobne sa tento večerníček nikdy moc nepáčil. Nepozdávalo sa mi to, keď som bol malý chalanisko a nepáči sa mi to ani teraz. V tomto prípade u mňa nefunguje žiadna nostalgia. **(12.12.2012)

• Psychor

Krtkova dobrodružství jsou vrcholem infantilismu a prostoduchosti. Hehehé, ahoj, hihi, hop, kuku, ahoj, halooo, jůůůů, pojď, nene, hehehé. Už jako malý jsem okamžitě běžel pro ovladač vždy, kdy se tato stupidita objevila na televizní obrazovce.(9.4.2016)

• - Čínská lidová republika je země s největším počtem fanoušků seriálu. (Zdroj: novinky.cz) (P. J. D.)

• - Plyšová figurka Krtečka se stala symbolem poslední vesmírné mise raketoplánu Endeavour, která propaguje vědu a vesmírný výzkum všech dětí světa. Mise STS-134 měla být původně zahájena 19. dubna 2011. Start byl odložen a uskutečnil se 16. května téhož roku. Krteček letěl do vesmíru na návrh astronauta A.J. Feustela, jehož manželka má české předky. Dne 1. června v ranních hodinách pak raketoplán Endeavour přistál na Zemi společně s Krtkem. (Dragoni)

• - Postava krtečka napadla Zdeňka Milera, když dostal za úkol udělat film o plátěné košilce, ve kterém měla být vyobrazena celá výroba už od vzniku plátna. Dlouho ho nic originálního nenapadalo a tak se jednou rozhodl, že se půjde projít do lesa. Byl už večer. Najednou zakopl. Podíval se o co, byla to krtina. Utíkal domů vyhledat si, jak vlastně takový krtek vypadá. Byl zklamaný, protože to, co viděl, vypadalo jako malá černá myš. A tak si krtka upravil podle svého. (lazyangel)