Krtkova dobrodružství (TV seriál)

• Československo

O krtkovi

• Československo

Krtek

Krtko

Animovaný / Pohádka

Československo, 1963, 49x3-7 min

Zdeněk Miler

Jeden z nejlepších večerníčků.(28.5.2012)

Na tomhle jsem vyrůstal.(22.2.2011)

• MM_Ramone

Viem, že v Čechách je tento animovaný, rozprávkový seriál o Krtkovi a jeho zvieracích priateľoch takmer kultovou záležitosťou. Mám pocit, že tu u nás na Slovensku, to nemá ani zďaleka takú popularitu ako u našich západných susedov. Ani mne osobne sa tento večerníček nikdy moc nepáčil. Nepozdávalo sa mi to, keď som bol malý chalanisko a nepáči sa mi to ani teraz. V tomto prípade u mňa nefunguje žiadna nostalgia. **(12.12.2012)

Není to vůbec špatné, jsou tam přidané i prvky z moderního světa a přesto to neztrácí na roztomilosti. A nechybí ani dramatické vyvrcholení a happyend. A když vidíte rozzářené oči dítěte, které kouká na tenhle večerníček, řeknete si, že tenhle se jim poved:)(30.12.2010)

Krtko, je proste krtko. Stálica na večerníčkovom nebi. Superstár v animovanej branži.(18.11.2015)

• - Skladatel Vadim Petrov v závěru roku uvedl, že se na čínském pokračování Krtkových dobrodružství nebude podílet a že se staví proti jakémukoliv dalšímu zpracování látky. Stejně se za svého života vyslovoval i původní autor Zdeněk Miler
    (P. J. D.)

• - Pláč, jednoslovná vyjádření, kňouravé a další zvuky zvířátek jsou dílem Milerových dvou dcer. "Nechal jsem jet záznam a svým holčičkám jsem hrozně nadával. Ony na to nebyly vůbec zvyklé, vždycky jsme měli a máme krásný vztah. A jak z toho byly překvapené, začaly plakat. Usedavě, nešťastně, opravdově. Až uslyšíte usedavý pláč kresleného krtka, vězte, že to jsou mé dvě opravdově nešťastné dcery," přiznal se Miler. (lazyangel)

• - Krtek se po více jak padesáti letech dočkal pokračování, kterého se ujala největší čínská televizní společnost CCTV. Zajímavostí je, že při předávání práv a uzavření smlouvy s největší čínskou televizí CCTV na práva natáčení Krtka byli přítomni prezidenti obou zemí, tedy Miloš Zeman za Českou republiku a Si Ťin-pching za Čínskou lidovou republiku. (Zdroj: novinky.cz) (P. J. D.)