Zimní příběh

Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 118 min

• Malarkey

Já jsem tomu zdejšímu hodnocení nechtěl uvěřit a tak jsem investoval dvě hodiny k tomu, abych se kochal úplně zbytečným filmem, kterej v sobě má všechno, co by dobrej film měl mít. Muziku od Zimmera nebo herce jako Farrell, Crowe nebo Connelly. Výsledek je ale tak debilní, že podle mě i samotní herci se za něj styděj. To fantasy je tady fakt na místě a romantický vlastně taky. Je to takovej Titanik bez lodi s prvky fantasy a s tuny nesmysly. Děs, běs.(19.12.2014)

• Dzeyna

Kravina s překvapivě dobrým hereckým obsazením.(15.1.2017)

• castor

Ambiciózní scénář možná tvůrci měli (chtěli mít), ale nedokázali ho zužitkovat natolik, aby divák odcházel z projekce spokojený. Vychází z předlohy milostné romance s fantazijními prvky, která byla dle mnohých zasvěcených nezfilmovatelná. Uznávaný scénárista Akiva Goldsman si postavil hlavu a přeci jen to zkusil. A na jeho režijní debut příliš v dobrém vzpomínat nebudeme. Vlastně skoro vůbec. Zamrzí účast několika hereckých es, která nemají co hrát (Colin Farrell, Russell Crowe, Jennifer Connely, William Hurt, Will Smith – ten je asi nejdivnější), nasere létající bělouš i toporné promluvy postav. Emoce nula, tolerance u diváků nastavená na maximum.(24.5.2014)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $12,600,231Tržby Celosvetovo $30,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,035,086 //počet predaných kusov 27,595Tržby za predaj DVD v USA $2,182,373 //počet predaných kusov 129,230║ Samozrejme že Akiva Goldsman nedokáže úplne predať tento zimný príbeh, nedokáže naplniť potenciál ale na druhú stranu čo to dokáže ponúknuť a režisérsky natočil v celku príjemnú ľahkú poetiku, ktorú dosť vystužia dobré herecké výkony, nový objav Jessica Brown Findlay je roztomilá v každom ohľade, film má iskru, určitú dramatickosť aj keď nie úplne zosúladenú ale za to nepríde na žiadne otravné momentky čo by nejak brzdili dej a až nečakane rýchlo to ubehne a dokonca aj trošku dojme, plusom je pekný vizuál. /60%/(21.5.2014)

Nebylo to nejhorší, ale nebýt hudby od Hanse Zimmera, tak by se jednalo o nebetyčný kýč. Hlavně se člověk nesmí nechat zlákat trailerem (jako já), jelikož tem je narozdíl od filmu bážně povedený.(17.2.2014)

• - Snímka vyšla aj pod názvom A New York Winter's Tale. (MikaelSVK)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom New Yorku. (MikaelSVK)

• - Premiéra filmu byla ve většině zemí spojena se svátkem sv. Valentýna. (jenik71)