Zimní příběh

Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 118 min

• LiVentura

Kycovite a slabé, leč něco si v tom každý najde, jak jde hlavne o lásku..(4.10.2014)

Mohl to být nádherný romantický snímek plný kouzel, který se postaví po bok Život je krásný Franka Capry nebo Hvězdného prachu. Story na to Zimní příběh rozhodně má. V ději se míhají hvězdy dohlížející na lidstvo, osudovost, andělé a démoni, okřídlený kůň a krásná rusovláska. Jenomže Akiva Goldsman ke své režijní prvotině přistoupil neinvenčně a rutinérsky, a filmu chybí dynamika, tah na branku a stejně tak i emoce, kterých mohl mít doslova plné kyblíky. Nevyvážené tempo diváckému prožitku nijak nepřidává, stejně tak nemastné – neslané a klišovité herecké výkony všech zúčastněných s výjimkou koně Lista a Russella Crowea, který naopak nemile přehrává, takřka v duchu posledních rolí Marlona Branda. Goldsman tak doslova mrhá nádherným příběhem, balancujícím na hranici městské fantasy, pohádky a magického realismu, plným krásných motivů a dobrých nápadů. Celou dobu tak máte při sledování filmu pocit, že si co nejdříve musíte obstarat slavnou románovou předlohu Marka Helprina. A poslouchat při jejím čtení povedený soundtrack z not dua Hans Zimmer – Rupert Gregson-Williams.(12.2.2014)

• Hild

Já vím, jedna hvězda? Kdo to neviděl, nepochopí a asi si o mně nebude myslet nic hezkého, ale já skutečně blbější film neviděla pěkně dlouho. V tom filmu není ani jedna minuta, která by dávala smysl. Od začátku do konce divák nepřestane kroutit hlavou, špatně natočené a ještě hůře napsané. Tolik scén na hranici parodie pohromadě jen tak nenajdete. Škoda dalších slov, ono se to ani popsat nedá, to se musí vidět.(13.2.2014)

Konec mohl být lepší. Ale líbilo se mi to i tak.(18.5.2014)

• xxmartinxx

LOL? Celý film jsem jen marně přemýšlel, ve kterém momentu tenhle velkohubý kýč přestal dávat smysl, ale pravda je, že on ho vlastně nikdy dávat nezačal. Tenhle pokus o novou Fontánu dopadl ještě hůř než Aronofského křečovitá snaha o umění, protože Goldsman, doposud jen špatný scenárista, nyní i špatný režisér, postrádá i tu základní soudnost a nakydal toho na sebe tolik, že z toho jde hlava kolem. Nejspíš ideální film na opileckou párky a pokřikování na plátno "to si ze mě děláš...". 25 % a 1 a 1/2(12.2.2014)