Zimní příběh

Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 118 min

• honajz

Tenhle film dává slovu kýč zcela nové rozměry. Někdo viděl Fontánu, někdo viděl Hvězdný prach, někdo měl depky a sklony k sebevraždě, tak šup, a šel se léčit natáčením filmu. Nejhorší je, že ten vnitřní svět zde nefunguje, je falešný jako politické sliby nebo názory pražské intelektuální kavárny, pracuje s nějakými atributy, jež nejsou nijak dál propracované a zjevují se nahodile, podle potřeby, bez vysvětlení a jasných souvislostí. Záchrana, zázrak, zde jen slova, nic nemá v sobě nějaký atribut zajímavosti, většího poselství /kromě toho, že jsme hvězdami/, a nakonec to celé včetně těch několika nemnoha náznaků poetiky naprosto brutálně umlátí závěrečná bitka na ledě. (SPOILER Navíc s jasnou chybou, kdy neměl ten chlápek zmrznout, ale mělo se snad otevřít peklo, ne?). Celé je to utahané, ufňukané, newagovské, povrchní, hloupé - a zbytečné.(13.9.2014)

Akiva Goldsman mě přesvědčil, že jsme tady z nějakého důvodu. A je krásné, tomu na chvíli uvěřit.(27.2.2015)

Zvláštní ...pohádka o tom, jak by to mohlo fungovat ? Ze začátku jsem myslela, že to vypnu, ale asi stálo za to vydržet :)(7.10.2014)

• - Tesne po vydaní knihy v roku 1983 kúpil práva na sfilmovanie Steven Spielberg. (toi-toi)

• - Když byl Colin Farrell dotázán, který z hereckých partnerů mu nejvíce imponoval, odpověděl, že po práci si mohli procházet natočené scény a místo těch svých vždy sledoval scény Russella Crowa. Byly prý naprosto úžasné. (Terva)

• - Traduje se, že o předlohu Marka Helprina projevil zájem i Martin Scorsese, nakonec však práva odmítl s tím, že kniha je "nezfilmovatelná". Režisér Akiva Goldsman už nebyl tak úzkostlivý a pokusil se o to. (Honzulik)