poster

Zimní příběh

 • USA

  Winter's Tale

 • slovenský

  Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  **

  Kycovite a slabé, leč něco si v tom každý najde, jak jde hlavne o lásku..(4.10.2014)

 • joehot
  ***

  Mohl to být nádherný romantický snímek plný kouzel, který se postaví po bok Život je krásný Franka Capry nebo Hvězdného prachu. Story na to Zimní příběh rozhodně má. V ději se míhají hvězdy dohlížející na lidstvo, osudovost, andělé a démoni, okřídlený kůň a krásná rusovláska. Jenomže Akiva Goldsman ke své režijní prvotině přistoupil neinvenčně a rutinérsky, a filmu chybí dynamika, tah na branku a stejně tak i emoce, kterých mohl mít doslova plné kyblíky. Nevyvážené tempo diváckému prožitku nijak nepřidává, stejně tak nemastné – neslané a klišovité herecké výkony všech zúčastněných s výjimkou koně Lista a Russella Crowea, který naopak nemile přehrává, takřka v duchu posledních rolí Marlona Branda. Goldsman tak doslova mrhá nádherným příběhem, balancujícím na hranici městské fantasy, pohádky a magického realismu, plným krásných motivů a dobrých nápadů. Celou dobu tak máte při sledování filmu pocit, že si co nejdříve musíte obstarat slavnou románovou předlohu Marka Helprina. A poslouchat při jejím čtení povedený soundtrack z not dua Hans Zimmer – Rupert Gregson-Williams.(12.2.2014)

 • Hild
  *

  Já vím, jedna hvězda? Kdo to neviděl, nepochopí a asi si o mně nebude myslet nic hezkého, ale já skutečně blbější film neviděla pěkně dlouho. V tom filmu není ani jedna minuta, která by dávala smysl. Od začátku do konce divák nepřestane kroutit hlavou, špatně natočené a ještě hůře napsané. Tolik scén na hranici parodie pohromadě jen tak nenajdete. Škoda dalších slov, ono se to ani popsat nedá, to se musí vidět.(13.2.2014)

 • Tony.cs
  ****

  Konec mohl být lepší. Ale líbilo se mi to i tak.(18.5.2014)

 • xxmartinxx
  *

  LOL? Celý film jsem jen marně přemýšlel, ve kterém momentu tenhle velkohubý kýč přestal dávat smysl, ale pravda je, že on ho vlastně nikdy dávat nezačal. Tenhle pokus o novou Fontánu dopadl ještě hůř než Aronofského křečovitá snaha o umění, protože Goldsman, doposud jen špatný scenárista, nyní i špatný režisér, postrádá i tu základní soudnost a nakydal toho na sebe tolik, že z toho jde hlava kolem. Nejspíš ideální film na opileckou párky a pokřikování na plátno "to si ze mě děláš...". 25 % a 1 a 1/2(12.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace