poster

Zimní příběh

 • USA

  Winter's Tale

 • slovenský

  Zimný príbeh

Fantasy / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Připusťme, že logiky, kterou by příběh vyprávěný jakoukoliv formou měl mít, to nemá ani špetku. Přesto to působí na city, probouzí emoce, vyvolává slzy (ne smíchu, ne ty, co tečou při mohutném zívání) a probouzí malé zrnko naděje v zázrak, v existenci lásky a taky v hvězdy. Hvězdami jsem si jistá, že existují, druhé dvě jmenované položky figurují jen ve filmech a literatuře. V New Yorku bojují andělé a démoni, připlouvají tam lodě s ruskými sirotky a vřes utržený z pohřebního věnce dokáže čerstvě mrtvé vyreklamovat od zubaté zpátky do života (na Ukrajinu aby se vřesu poslal celý vagón, v rámci transevropské spolupráce by mělo být solidární Skotsko, tam mají vřesu habaděj). Hlavní, z důvodu nesmrtelné lásky nesmrtelný, hrdina se potácí tu po svých, tu na hřbetě svého okřídleného Bílého psa Východu, který na sebe bere podobu koně, jemuž říká vcelku trefně Koni, a prožívá tu už zmíněnou lásku, aby se posléze (po vřesu?) stal o půl řádku dál zmíněnou hvězdou. Možná jsem zmiňovala jinou než právě tuhle. Taky se tam pod pojmem spravedlnosti démoni mění ve sněhuláky a stařenka, která by reálně měla řešit spíš inkontinenční pleny než co jiného, si k obědu dává čokoládový koktejl se šlehačkou a pod vlivem vize toho koktejlu jí není divné, že najednou vidí člověka, který se u nich vyskytoval před 98 lety sotva pár týdnů, aniž by on od té doby zestárl byť o den. Jestli to je tak, musí být stáří strašná sranda, člověk bere jako velké dobrodružství i oběd, na druhou stranu výbuch sopky by ho asi nechal v klidu, v rámci toho, že by se země zachvěla. Rakovina se léčí nejlépe tím, že se pacient odloží do skleníku na sto let starou postel, do stejně tak dlouho nepraných lůžkovin. Možná jsem ještě něco vynechala, ale ten film je tak nadupaný potenciálem vyvolávat v divákovi otázky, které si až dosud nepoložil (třeba jak se dá naučit tančit a být zkoordinovaný při prvním tanci s partnerem, když jsme nikdy netancovali, z knížky), že snese srovnání i s otázkami, které vyvolává vyplňování daňového přiznání. Někdy zkrátka i velký životní realista potřebuje sladkobolně romantický blábol a na mě ta potřeba padla ve chvíli, kdy jediný takový film, co byl po ruce, byl Zimní příběh. Život není spravedlivý.(19.7.2014)

 • Terva
  *

  CITÁT - Co když v dávných časech nabyly žádné hvězdy?........... Co tohle jako bylo? Jakási kasta ďáblů, podivné úmrtí, skoro nevysvětlený příběh, jakoby mě tvůrci nutili přečíst si knižní předlohu, protože to jinak nepochopím. A protože jsem chtěl viděl film, tak jsem chcípnul na souchotiny. CITÁT - Co se to tu děje?............(23.2.2015)

 • honajz
  *

  Tenhle film dává slovu kýč zcela nové rozměry. Někdo viděl Fontánu, někdo viděl Hvězdný prach, někdo měl depky a sklony k sebevraždě, tak šup, a šel se léčit natáčením filmu. Nejhorší je, že ten vnitřní svět zde nefunguje, je falešný jako politické sliby nebo názory pražské intelektuální kavárny, pracuje s nějakými atributy, jež nejsou nijak dál propracované a zjevují se nahodile, podle potřeby, bez vysvětlení a jasných souvislostí. Záchrana, zázrak, zde jen slova, nic nemá v sobě nějaký atribut zajímavosti, většího poselství /kromě toho, že jsme hvězdami/, a nakonec to celé včetně těch několika nemnoha náznaků poetiky naprosto brutálně umlátí závěrečná bitka na ledě. (SPOILER Navíc s jasnou chybou, kdy neměl ten chlápek zmrznout, ale mělo se snad otevřít peklo, ne?). Celé je to utahané, ufňukané, newagovské, povrchní, hloupé - a zbytečné.(13.9.2014)

 • Tommassi3
  **

  "Rád kreslím.. Když svítí měsíc !! Nemám talent a to je to míň vidět.."(5.3.2016)

 • misterz
  **

  Na filme je najlepšia výprava a dobrý vizuál. Vlastne ide o takú veľkolepú, do pekného papiera zabalenú veľkú kopu gýčovitých hrudiek rafinovaného cukru. Hlúpučké rečičky, slabučké a čipkované klišé dialógy plávajúce v sladkej melase. Dejová linka mi nedávala skoro žiaden zmysel, ide o taký rýchlokvasne zbúchaný scenár s fantasy motívom, kde na vychytanie chýb a prípadných nezmyslov už nezostal čas. R. Crowe sa síce so svojím záporákom snažil čo-to z celkového dojmu zachrániť, ale ani on nie je žiaden kúzelník. Lietajúci koník bol však pekný, len som nepochopil, či to bol kôň alebo pes :). 40/100(17.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace