Pásla kone na betóne

Komedie / Drama

Československo, 1982, 78 min

Nechápu. Místo očekáváné kulturní rozklíženosti z jakéhosi Slunce-sena východu dostanu krásnou civilně poetickou zkratku, příběh univerzální do každé doby a dokonale hustou kocovinu 80. let. Titulky mi ani nepřišly na mysl.(14.2.2016)

Vychodniarska pecka:-)(1.9.2010)

"Hybaj dolu, nech ťa zabijem !" "Kadze chodzi, dzeci robi, zasran.." "Nemaš chlopa, nemaš pravdy" Je to veru povabne smutnosmiesne dielko.(2.1.2014)

Ta vychodniarská lyrika je samozřejmě snesitelná jen s lehkou mírou nadsázky, ale "pozorovatelské" pasáže z normalizační všednosti jsou výtečné, skličující a přitom prosté jakékoli křeče. Absolutní vrcholem jsou svatební sekvence a nonšalantní filozofování o emancipaci a vlivu Žigulíka na manželský sex. Příběh matky a dcery, kterou jsou odsouzeny opakovat stejné chyby a bojovat s předsudky okolí není tak silný, ale Uherova fragmentárnost mu celkem svědčí - v celku se jediná o netypicky lyrický pohled na prozaickou dobu.(23.4.2013)

• tom88

Rýdzo slovenská dráma, ktorá zachytila život na východoslovenskom vidieku. To je síce pekné, ale na fungovanie filmu to nestačí. Filmu chýba lepší a pútavejší dej alebo skôr lepšie spracovanie. Herci sú jak keby prvý raz videli kamery, ale to je bežné v týchto starších slovenských filmoch. Prekážali mi trochu tie východniarske kecy a žvásty, ktorým som horko ťažko rozumel. Keby som bol východniar tak dám o dve * viac. 55%.(22.8.2007)