Nic k proclení

Rien à déclarer

Nothing to Declare

Komedie

Francie, 2010, 104 min

Ch'tisové jsou nepopiratelně vtipnější a především neodvádí divákovu pozornost k romantické lince. Leč i tak se jedná o velmi zábavný film plný skvěle vypointovaných scén. Většina srandy se udá kolem naprosto dokonalého Renaultu.(4.12.2013)

Pohodové, vtipné, o posledních dnech celníků na společné belgicko-francouzské hranici, o obrovské akčnosti Belgičana, jež k smrti žabožrouty nesnáší. a tak jim v tom malém, společném městečku zatápí, jak to jen jde. Jenže -úhlavní nepřítel se již před rokem zamiloval do jeho sestry zcela na zapřenou, pak se zpacká drogová akce, hranice padnou a vzniknou společné celní motorizované hlídky.Tudíž pokud chcete oddychový film, kouzelné exteriéry, slušné herecké výkony a dobrý dabing, jen do toho .-)(3.12.2014)

• playboxguest

Celý film jsem měla o Belgičanech podobné mínění jako Monty Python... :D(22.12.2014)

Bude to znít možná jako klišé, ale Nic k proclení je opravdu velmi, velmi příjemná komedie. S výborným dabingem, perfektními herci a celou spoustou opravdu vtipných situací, které dokážou od srdce rozesmát. Velmi vydařená ukázka toho, že když člověk hledá, může najit kvalitní film, který zase až tak moc lidí nevidělo. Tenhle je toho jasným důkazem. Lepší čtyři.(6.11.2014)

Na tenhle film jsem si docela dlouho brousil tesáky a nutno říct že intuice nelhala. První půlku bych nejradši pustil před fotbalovým utkání Belgie - Francie, aby se trošku přitopilo pod kotlem, protože vtipu postaveným na vzájemných belgicko-francouzských narážkách je v něm plněj vak. Benoit opět vládne a jeho nacionální vlastenctví je neskutečně vygradováný a zařizuje drtivou většinu vtipna. Nejvíc mě dostalo rozšiřiování území Belgie, to sem smíchy málem nepřežil. K absolutnímu štěstí bych potřeboval odpárat romantickou část filmu, ale i tak jsem byl vysmátej jak lečo. Emče53 patří díky za prosazení titulků před projekcí na ČT, ta holka ví co mě doporučit a já zase vím proč mám na ní dát.(4.11.2014)