• JFL

Zkáza titulní vzducholodi slouží v televizním formátu 2x90 minut jako hlavní ale také jediné lákadlo, což značí fakt, že záběry katastrofy tvůrci upoutávkově začlenili již na začátek a konec prvního dílu. Esencí projektu za 10 milionů euro je úvodní sekvence, kde divákům vyrazí dech unylý poprockový song podkreslující úvodní titulky. Ve stejné prvoplánovosti se pak nese i veškeré další vyprávění. Sice je nutno uznat, že v prvním díle ještě zaujmou některé postavy, přesněji řečeno jejich motivace, ale ty se v druhé části promění ve schematicky jalové konflikty, které navíc ve finále vyústí v absurdní nedomyšlené řešení. Vrcholem patlalství je pak sekvence očekávané katastrofy, kde tvůrci tragicky nezvládli kauzalitu a prostorovou orientaci a pouze za sebe řetězí záběry, které mají být působivé, ale právě svou inscenační zmateností vyvolávají spíš smích. Inu, další monstrprodukce pro německou komerční televizi RTL, jako byl už podobně děsivý "Vulkan" (2009), byť zde se alespoň neupřednostňuje rázovitost a lidovost postav.(3.4.2011)

• route60

Chcete se zasmát pusťte si Hindenburg, bomba? sabotáž? němci a jejich TV výplod, slušně zahrané ale to je moc málo.(21.3.2012)

• Tommassi3

"Od našeho prvního setkání jsi ve výhodě, protože jsi mě viděl nahou.. A teď jsme si kvit !!" ;)(8.1.2015)

Asi jsem viděl něco jiného, než většina ostatních tady. Co jsem viděl já byl 105 minut dlouhý TELEVIZNÍ film co vypadá zatraceně dobře a plní svůj účel: pobavit a neurazit. Co mě osobně dost překvapilo, byl mazaný způsob vyobrazení jedné ze skutečných teorií havárie Hindenburgu (stačí si otevřít Wikipedii) a do ní naroubovat paralelní příběh, který "suchou havárii" nějak obohatí. Tento příběh je pak čistou fantazií a tak je třeba to brát. Díky tomu jsem se opravdu nenudil a jen znuděně nečekal až to blafne (jako př. u jiného nejmenovaného filmu, na moment kdy se to konečně potopí). Snad jediné co mi nesedělo byl soundtrack. Moderní pojetí hudby mi opravdu do filmu z roku 1937 neopasovalo.(13.9.2014)

• Wacoslav1

Ok co se týče historické přesnosti, tak to víc odpovídá realitě než Americká verze, ale to zpracování je takový unylý a nudný, typicky televizácký. Tohle mě zkrátka neoslní.40%(20.7.2016)