Jedna mezi oči

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Vitason

Mám rád Waltera Hilla a jeho testosteronové filmy, ale tahle další Slyova agitace za tetovací salony je přešlap jak pro pana režiséra, tak pro italského hřebce samotného. Bullet to the Head je totiž čistý průměr ve všech aspektech. Ať už se jedná o vizuál, který vypadá, jako by právě vypadl z Kriminálky Miami, či tupý scénář, ve kterém si gangsteři platí za masáže kreditkou a to předem, nebo ve kterém si policejní důstojník nechává přes centrálu vyjíždět informace o členech podsvětí a nikomu na policejní stanici není podezřelé, že každý, na kterého se zeptal, má do hodiny v hlavě kulku. Navíc je to zbytečně doslovné: poté, co Slye vyhodí do vzduchu svůj úkryt, následuje záběr, který vysvětluje, že si pod něj dal bomby. Proboha proč? O nefunkční chemii mezi hlavními hrdiny a nevtipných hláškách už pak nemusí být ani řeč. Výsledný dojem nezachrání ani hektolitry krve, ani Khal Drogo ohánějící se sekyrou, ani fakt, že Hill po letech opět natočil bitku v lázních.(2.8.2013)

• Lateef

K čemu mi je fakt, že film sice přežvýkává atmosféru akčňáků osmdesátých let, když je to v dnešní době utahaná a vesměs nudná záležitost, která navíc stála v přepočtu miliardu korun českých, které teda nejsou vidět ani z jedné třetiny. Sly vypadá a určitě i je na tom výborně po fyzické stránce, Momoa má zase pro záporáka parádní parametry, takže se logicky těšíte na finálovou konfrontaci. Říkal jsem si, že když se souboj vydaří, dám sem tři hvězdy. Jenomže kamera se až moc lepila na soupeřící těla a frekvence střihu odpovídala srdečnímu tepu po výběhu na Říp. Navíc zakončení celého souboje je pro mě wtf. Scénář legrační, tempo pomalé, bez gradace a pár přestřelek a Slyových loktů to prostě nezachrání. Bohužel nemám jediný důvod si film pustit znovu, v kinech totální propadák a myslím, že je čas si připustit, že éra těch největších akčních hrdinů opravdu končí. Protože že bych se nějak moc těšil na Expendables 3 nebo Trojčata, se fakt říct nedá...(27.5.2013)

Určitě se budu panu Slyovi nadále klanět ve vší úctě, ať natočí cokoliv, ale zatím s jistotou dává hlasitě a okatě najevo, že pořád na to má coole, ikdyž mu starobinec silně tluče na zlaté dveře. Není v tom nic závistivého, naopak dnešní konečné uznání si plně zaslouží nejen za herce Slye, ale taktéž za člověka Slye. No to jsem poněkud odbočila, takže krom něj se povedl casting, např. Momoa se asi zasekl při trhání kokosů, jinak nechápu proč nehraje častěji, akční role mu padnou jak Vikingům sekyry. Kolega Korejec jenž se minul se Samuraji rovněž neměl chybu a v momentě zúčtování s Vikingem vypadal drsně jak smirkový papír. A ještě k Slyově poslední větě: "Nejsme tu věčně"...to je pravda nejsme, ale on díky filmům je a bude. Silné 4 a to jen proto, že filmu předcházel menší maratón s názvem Kmotr, to se pak těžko cokoli s čímkoli srovnává.(17.3.2013)

Když má někdo jako Walter Hill (48 hodin, Rudé horko) talent - nepotřebuje k natáčení akčních filmů digitální krev, zběsilý střih a moderně načesaný styl okouzlujících 80. let. Rutinér jeho formátu si prostě poradí. A co na tom, že v závěrečné sekerové scéně maličko vykrádá Kobru? Sly mu dal jistě požehnání...(22.12.2014)

Jedna z posledných stalloneoviek, na aké sme boli zvyknutí z osemdesiatych rokov. Sylvester sa dostal do najlepšej formy za posledných desať rokov a tak je to treba zúročiť. Za každú cenu. Nevadí, že scenár je nahovno, hlavne že vidíme Stalloneho v plnej kráse, s kvérom v ruke, odhodlaného dokázať, že má na to postaviť sa záporákom ako pred tridsiatimi rokmi. Nekompromisné postupné vymazávanie všetkých postáv, ktoré sa objavia pred kamerou, akcia síce mohla byť trošku divácky prístupnejšia a final-fight mohol mať lepšie vygradovanie, ale kašľať na to. Pokiaľ nemáte problém vychutnať si akčné béčko v plnej kráse, tak smelo do toho. 70%.(26.6.2014)

• - Původně byl na pozici režiséra obsazen Wayne Kramer, ale poté, co se nedokázal se Stallonem dohodnout na pojetí filmu, projekt opustil a uvolnil tak místo Walteru Hillovi. (oje)

• - Natáčení probíhalo od 27. červne do 25. srpna 2011 v Louisianě, New Orleans a New Yorku. (m.a.t.o.)

• - Film měl původně plánovanou premiéru na jaro 2012. (S.U.E.S.)