Jedna mezi oči

Bullet to the Head

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Pocta osmdesátkám jako blázen. Od hudby, přes střih, zvuky úderů, voice-overů, scénáře. Hill to poskládal dobře, snímek funguje. Nechce toho příliš říci, ani moc nemá co. Pobavit, nostalgicky zavzpomínat a jít dál. Stallone je i ve svých letech ve fantastické formě, akce je drsná, bez zpomalovaček, krve spousta, přesně tak, jak se sluší a patří. Jason Momoa je fenomenální shooter protivník. Byla to solidní zábava. Bez dalších ambicí.(23.6.2013)

• Psema

Direct-to-DVD blábol, který se nějakým omylem dostal do amerických kin. Zoufale nezáživný scénář by ani nevadil (i když těch jalových hlášek, "šokujících" zvratů a debilních dialogů bych byl rád ušetřený), horší je, že Hill už asi úplně zapomněl režírovat a točí zhruba stejně jako kluci od Walker Texas Rangera. Takže jeden úder sekerou se stříhá rovnou natřikrát, přestřelky jsou bez napětí, protože se jede na záběr-protizáběr a o nějakém napětí ani neslyšel. Nejvtipnější jsou pak ryze amatérské rádoby efektní zoomy, které už se odnaučili i čeští amatéři, kteří objevili Sony Vegas. Vlastně ani nevím, proč ty dvě. Možná proto, že Sly intonující jako Rocky v zabijáckým balení mi přišel hrozně vtipnej, možná proto, že Sung Kang fakt neumí hrát. Anebo to bude tím Momoovým lišáckým úsměvem pod fousy a zjevením Slatera, od kterýho jsem věděl, že je ten film je definitivně na kulku do hlavy.(26.5.2013)

Přímočará natuplá stylovka na jedno použití ze staré školy, které nejde k duhu akorát nevysoký rozpočet, který pravděpodobně padl především na platy jmény profláknuté pětice. Zbytek obsazení pak tvoří naprosto úděsní (ne)herci, kteří nejsou schopni pronést repliku tak, aby zněla aspoň trochu přirozeně. Druhá vada na kráse je tlačení Stalloneho do noirovsky laděného cynicky uštěpačného voice overu. Sly má sice mnoho předností, ale přednes vět rozvitých k nim tedy nepatří. Pokud však zrovna mlčí či pouze cedí z úst údernou hlášku, tak je stále kabrňák. Jinak není moc co vytýkat; pokud tedy nečekáte něco jiného než výše zmíněné.(26.5.2013)

• Madsbender

Tadiaľto cesta nevedie. Po každej stránke vo svojich najlepších okamihoch nanajvýš priemerné, extrémne zhovadelé a toporné až hrôza. K tomu tempo, pri ktorom by jeden stihol napísať scenár pre dve pokračovania (tá súčasná tendecia trilógií mi pomaly vyžiera do mozgu slušnú dieru), údesný príbeh a dialógy na úrovni batoľaťa alebo 13-ročnej smažky, mierne retardovaný Slater a Jason Momoa s výzorom psychopatického úchyla, ktorý v detstve spadol z Marsu rovno na hlavu. Walter Hill by si zaslúžil tú distribučnú "jednu medzi oči" a ešte by mal pekne poďakovať. 30%(21.4.2014)

• Lateef

K čemu mi je fakt, že film sice přežvýkává atmosféru akčňáků osmdesátých let, když je to v dnešní době utahaná a vesměs nudná záležitost, která navíc stála v přepočtu miliardu korun českých, které teda nejsou vidět ani z jedné třetiny. Sly vypadá a určitě i je na tom výborně po fyzické stránce, Momoa má zase pro záporáka parádní parametry, takže se logicky těšíte na finálovou konfrontaci. Říkal jsem si, že když se souboj vydaří, dám sem tři hvězdy. Jenomže kamera se až moc lepila na soupeřící těla a frekvence střihu odpovídala srdečnímu tepu po výběhu na Říp. Navíc zakončení celého souboje je pro mě wtf. Scénář legrační, tempo pomalé, bez gradace a pár přestřelek a Slyových loktů to prostě nezachrání. Bohužel nemám jediný důvod si film pustit znovu, v kinech totální propadák a myslím, že je čas si připustit, že éra těch největších akčních hrdinů opravdu končí. Protože že bych se nějak moc těšil na Expendables 3 nebo Trojčata, se fakt říct nedá...(27.5.2013)

• Sung Kang

• - Spoiler: Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) zabije vo filme 13 ľudí, čo je rovnako ako jeho protivník Keegan (Jason Momoa). Zato Taylor Kwon (Sung Kang) odrovná iba štyroch. (ywo666)

• - Film měl původně plánovanou premiéru na jaro 2012. (S.U.E.S.)

• - V závěrečné scéně v baru Jimmy Bobo (Sylvester Stallone) dopíjí skleničku whiskey. V následujícím záběru kdy ji pokládá na bar, však není prázdná. (masekjc)