Jedna mezi oči

Bullet to the Head

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Drsná jazda na vlnách testosterónu, presne ako za starých čias.Scenár nula bodov; zato kopa pästí, guliek a cool hlášok, buddy dvojica ktorá si lezie na nervy ešte v závere, Khal Drogo ako záporák a zábavná kreácia Christiana Slatera s nemenej zábavným koncom. Akčňáky osemdesiatych rokov sa vracajú - to je hotová vec a nech boli akokoľvek tupé, mal som ich celkom rád.A Bullet to the Head je ďalším výdatným žánrovým kúskom.Presne medzi troma a štyrma hviezdami, nižšie hodnotenie dávam len preto, že oldschoolový návrat dôchodcu Schwarzeneggera s jeho Konečnou, mi sedel viac, aj keď Sly je po fyzickej stránke na tom omnoho lepšie (zachovalejšie). 70%(5.5.2013)

Jedna z posledných stalloneoviek, na aké sme boli zvyknutí z osemdesiatych rokov. Sylvester sa dostal do najlepšej formy za posledných desať rokov a tak je to treba zúročiť. Za každú cenu. Nevadí, že scenár je nahovno, hlavne že vidíme Stalloneho v plnej kráse, s kvérom v ruke, odhodlaného dokázať, že má na to postaviť sa záporákom ako pred tridsiatimi rokmi. Nekompromisné postupné vymazávanie všetkých postáv, ktoré sa objavia pred kamerou, akcia síce mohla byť trošku divácky prístupnejšia a final-fight mohol mať lepšie vygradovanie, ale kašľať na to. Pokiaľ nemáte problém vychutnať si akčné béčko v plnej kráse, tak smelo do toho. 70%.(26.6.2014)

• choze

Dávno jsou pryč časy parádních NÁJEMNÝCH VRAHů. Sly spolehlivě prodává své povislé koutky a víčka i chraplák, ale je to málo. Pro někoho možná osvěžujícně oldschool a přímočará žánrovka, pro mě totální tuctovka. Tuctový scénář, tuctová režie, tuctová akce, tuctový film. A zasloužený propadák.(25.5.2013)

Škoda že sa Sly nedohodol s Wayne Kramerom, ktorý zlý film ešte nenatočil i keď si neviem predstaviť načo by sa s takýmto plytkým filmom vlastne zahadzoval. Pravdou je že Bullet to the Head bude patriť k najslabším filmom Stalloneho, našťastie ich nemá veľa, ale keď je finálna scéna súboj na sekery, tak nikto s nejakým blockbusterom nemohol počítať. Ešte to našťastie nie je na 2 hviezdičky i keď to má look posledných JCVDameoviek ale Sly ako producent toho asi musel dosť zachraňovať. Na druhej strane som mal chuť na trošku oldschoolovejší akčňák takže asi tak k hodnoteniu.(31.5.2013)

• liskam

To je nějaký fórek né..? Kult namistrovaného a nezničitelného pana Cartera je zpět, což by ještě nebylo tak špatné. Horší je že se pan Carter stará o úplně připitomělého asijského policajta a celý film na něj má nervy. Že by začínal senilnět... no dcerku má, už jen chybí vnoučátka. Jen díky Stallonemu a posledním 5 minutám filmu jsem dal 2 hvězdy. Celý film pohřbil naprosto děsivej scénář a režie. Za mě 40%(3.4.2013)