Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012, 58x28 min

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr
  • anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 11.12.2012, réžia českého znenia (HBO 2012) = MARTIN VELDA (20.11.2012)(20.11.2012)

• Thomick

To se fakt minulo, ale uplně - dělat teasery u seriálu s půlhodinovými, nijak zvlášť propletenými díly?! Kdo to kdy viděl? To samý formát, námět - tohle se musí dělat na 50 minut, po vzoru zcela očividně napodobovaných Suits. Další věc - všechen sexual stuff (a že ho věru není málo) dává minimální smysl; jo, v Californication se jde na věc taky lusknutim prstu, ale to kvůli Moodyho prupovídkám, charismatu - tady, co stačí tady? Mrknutí, vlastnictví "huge black cock" apod. Bullshit! Vedle toho dršnák Cheadle (hoho, really?), pohledy do kamer a jiný přehnaný scény, který jako by vypadly z reklamy na zubní pastu, lacině zneužívanej fenomén rasismu, plno opravdu sračkoidních a o ničem dialogů mezi těma dvěma poskokama (i když jo, Doug je fajn, s přehledem nejlepší postava). Vlastně, když nad tim tak přemejšlim, proč dávám i jen ty dvě hvězdy? Možná proto, že jsem přetrpěl celou první sérii. Ale dál na to, až si to Kristen s Donem konečně rozdaj, čekat vážně nebudu.(23.1.2013)

Obleky, prachy a život na výši - to je moje...House of Lies je komediální drama o poradcích v oblasti managementu, kteří neustále cestují letadly po různých státech a městech a radí firmám. Nemusíte se obávat nudného tlachání mezi důležitými a bohatými lidmi, seriál je totiž hodně sprostý, v jistém směru zábavný a egocentrický.Hlavní hrdina je úspěšný a bezohledný egocentrik, kterého si zahrál sám známý Don Cheadle (Iron Man či Dannyho Parťáci), který má pod sebou tři kolegy, mezi kterými je i herečka Kristen Bell (Veronica Mars). Jelikož je seriál vysílán na televizi Showtime, dočkáme se mnoha sprostých slov, dobré hudby a hromady sexu. První série je zatraceně kvalitní jízda, během které k nám hlavní hrdina vždy promluví a vysvětlí nám vtipným způsobem, o co přesně vždy kráčí (abyste si ze seriálu i něco odnesli). Nečeká nás ale pouze epizodní děj, během kterého se snaží skvělý tým pomáhat firmám, ale hodně rychle se rozjíždí velký děj, tudíž na sebe epizody ze začátku lehce a potom kompletně navazují. Je to sprostý, plný sexu, má to zvraty, dobře vymyšlené charaktery a příjemnou muziku. U první série jsem se skvěle bavil, i když první polovina série je prostě epizodní (což nemám moc rád) a s rodinou bych na to asi nekoukal. 90% Druhá série pokračuje přesně tam, kde první končí a rozpitvává vztah mezi Martym a Jeannie. Zde už máme od začátku jeden velký případ po celou sérii, do toho se objevuje pár zábavných případů např s Matt Damonem a následně tu máme osobní problémy, které hlavní hrdinové řeší. Opět jsou všude drahé obleky, vulgarismy, sex a vše co nabízela první série, tentokrát už to jenom není tak atraktivní a působivé…ačkoliv je to pořád to samé. 80% (4.5.2014)

Na tento seriál som sa vcelku tešil, hlavne kvôli Kristen, ale jedná sa tu len o priemernú zábavu, ktorá sa dá nájsť vo väčšine seriálov. Nie je to ničím výnimočné, je to fádne, proste nevýrazné v každej jednej zložke a na to ja nemám časť. Po troch častiach odklad na neurčito.(11.2.2012)

• danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Don Cheadle(21.1.2013)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)