Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012, 58x28 min

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass
  • TommyLeeJape

No ták. Oni dali světu Weeds, Dextera, Californication,... Takže když to vypadalo, že se Kristen Bell konečně chytne v něčem pořádným, Showtime vyplivnou tohle? Potenciál tam určitě je, ale ty dialogy bolí. Pokud se chcete podívat na partičku lidí pod taktovkou elegantního černocha, partičku která ví co dělá, pusťte si raději Hustle.(6.2.2012)

Nič prelomové na káblovej televíznej scéne a zjavne ani seriál pre každého. House of lies ma vlastne zaujímal len vďaka účasti Kristen Bell, o to ma viac potešilo, že som sa v ňom našiel hneď po pilote. Don Cheadle a Kristen Bell, na ktorých dej stojí predovšetkým, tiahnu bez problémov, cynický humor a dramatickejšie momenty fungujú a to mi ku spokojnosti úplne stačí. Hoci uznávam, že káblovky stoja aj za zrodmi výraznejšej žánrovej zábavy, ako oddychovka House of Lies svoju úlohu splniť dokáže. A vo výsledku nejde ani o nič vulgárnejšiu záležitosť, akou sú iné vybrané káblové seriály.(27.6.2012)

• KevSpa

Pilot: Díky tématu má seriál potenciál, ale ten tvůrci úplně zazdívají dialogy o ničem a zbytečnou vulgaritou. Celé to na mě působí strašně "chtěně" a snaha o kontroverzi je v tomto případě samoúčelná. U Showtime jsme přece jen zvyklí na jinou kvalitu.(15.1.2012)

• danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Don Cheadle(21.1.2013)

Obleky, prachy a život na výši - to je moje...House of Lies je komediální drama o poradcích v oblasti managementu, kteří neustále cestují letadly po různých státech a městech a radí firmám. Nemusíte se obávat nudného tlachání mezi důležitými a bohatými lidmi, seriál je totiž hodně sprostý, v jistém směru zábavný a egocentrický.Hlavní hrdina je úspěšný a bezohledný egocentrik, kterého si zahrál sám známý Don Cheadle (Iron Man či Dannyho Parťáci), který má pod sebou tři kolegy, mezi kterými je i herečka Kristen Bell (Veronica Mars). Jelikož je seriál vysílán na televizi Showtime, dočkáme se mnoha sprostých slov, dobré hudby a hromady sexu. První série je zatraceně kvalitní jízda, během které k nám hlavní hrdina vždy promluví a vysvětlí nám vtipným způsobem, o co přesně vždy kráčí (abyste si ze seriálu i něco odnesli). Nečeká nás ale pouze epizodní děj, během kterého se snaží skvělý tým pomáhat firmám, ale hodně rychle se rozjíždí velký děj, tudíž na sebe epizody ze začátku lehce a potom kompletně navazují. Je to sprostý, plný sexu, má to zvraty, dobře vymyšlené charaktery a příjemnou muziku. U první série jsem se skvěle bavil, i když první polovina série je prostě epizodní (což nemám moc rád) a s rodinou bych na to asi nekoukal. 90% Druhá série pokračuje přesně tam, kde první končí a rozpitvává vztah mezi Martym a Jeannie. Zde už máme od začátku jeden velký případ po celou sérii, do toho se objevuje pár zábavných případů např s Matt Damonem a následně tu máme osobní problémy, které hlavní hrdinové řeší. Opět jsou všude drahé obleky, vulgarismy, sex a vše co nabízela první série, tentokrát už to jenom není tak atraktivní a působivé…ačkoliv je to pořád to samé. 80% (4.5.2014)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)