Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012, 58x28 min

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass

Dobré obsadenie i prostredie. Lenže charakterizácia hrdinov je príliš postupná (poriadne grády sú až v druhej polovici) a tak seriál nemá okamžitú údernosť ako mali HUNG, TRÁVA či CALIFORNICATION. Zatiaľ tri, ale pokojne sa ešte nechám presvedčiť ďalšími sériami...(18.3.2013)

• KevSpa

Pilot: Díky tématu má seriál potenciál, ale ten tvůrci úplně zazdívají dialogy o ničem a zbytečnou vulgaritou. Celé to na mě působí strašně "chtěně" a snaha o kontroverzi je v tomto případě samoúčelná. U Showtime jsme přece jen zvyklí na jinou kvalitu.(15.1.2012)

Na tento seriál som sa vcelku tešil, hlavne kvôli Kristen, ale jedná sa tu len o priemernú zábavu, ktorá sa dá nájsť vo väčšine seriálov. Nie je to ničím výnimočné, je to fádne, proste nevýrazné v každej jednej zložke a na to ja nemám časť. Po troch častiach odklad na neurčito.(11.2.2012)

Obleky, prachy a život na výši - to je moje...House of Lies je komediální drama o poradcích v oblasti managementu, kteří neustále cestují letadly po různých státech a městech a radí firmám. Nemusíte se obávat nudného tlachání mezi důležitými a bohatými lidmi, seriál je totiž hodně sprostý, v jistém směru zábavný a egocentrický.Hlavní hrdina je úspěšný a bezohledný egocentrik, kterého si zahrál sám známý Don Cheadle (Iron Man či Dannyho Parťáci), který má pod sebou tři kolegy, mezi kterými je i herečka Kristen Bell (Veronica Mars). Jelikož je seriál vysílán na televizi Showtime, dočkáme se mnoha sprostých slov, dobré hudby a hromady sexu. První série je zatraceně kvalitní jízda, během které k nám hlavní hrdina vždy promluví a vysvětlí nám vtipným způsobem, o co přesně vždy kráčí (abyste si ze seriálu i něco odnesli). Nečeká nás ale pouze epizodní děj, během kterého se snaží skvělý tým pomáhat firmám, ale hodně rychle se rozjíždí velký děj, tudíž na sebe epizody ze začátku lehce a potom kompletně navazují. Je to sprostý, plný sexu, má to zvraty, dobře vymyšlené charaktery a příjemnou muziku. U první série jsem se skvěle bavil, i když první polovina série je prostě epizodní (což nemám moc rád) a s rodinou bych na to asi nekoukal. 90% Druhá série pokračuje přesně tam, kde první končí a rozpitvává vztah mezi Martym a Jeannie. Zde už máme od začátku jeden velký případ po celou sérii, do toho se objevuje pár zábavných případů např s Matt Damonem a následně tu máme osobní problémy, které hlavní hrdinové řeší. Opět jsou všude drahé obleky, vulgarismy, sex a vše co nabízela první série, tentokrát už to jenom není tak atraktivní a působivé…ačkoliv je to pořád to samé. 80% (4.5.2014)

• TommyLeeJape

No ták. Oni dali světu Weeds, Dextera, Californication,... Takže když to vypadalo, že se Kristen Bell konečně chytne v něčem pořádným, Showtime vyplivnou tohle? Potenciál tam určitě je, ale ty dialogy bolí. Pokud se chcete podívat na partičku lidí pod taktovkou elegantního černocha, partičku která ví co dělá, pusťte si raději Hustle.(6.2.2012)