Profesionální lháři (TV seriál)

House of Lies

Komedie

USA, 2012, 58x28 min

Peter Levy

Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri, Glynn Turman, Nia Long, Bess Armstrong, Griffin Dunne, Greg Germann, Megalyn Echikunwoke, Larenz Tate, Jenny Slate, Richard Schiff, Michael Rady, Kevin Dobson, Adam Brody, Lisa Edelstein, Michael McDonald, Evie Ryland, Anna Camp, Ryan Pinkston, Cat Deeley, Utkarsh Ambudkar, Julio Oscar Mechoso, Amy Landecker, John Ross Bowie, Alan Dale, Sundra Oakley, Nick Stahl, Michael McMillian, Peyton List, Tom Irwin, Currie Graham, Jenn Proske, Peggy Lipton, Wynn Everett, Anna Wood, Leslie Odom Jr., Jason Rogel, Andrea Savage, Matt Damon, Josh Brener, Jackie Tohn, Nikki McKenzie, Skyler Gisondo, Noot Seear, Stephen Hopkins, Damion Poitier, Matt Malloy, Sage Kirkpatrick, Horatio Sanz, Mather Zickel, Ayelet Ben-Shahar, Rachel Marie Burgess, John Aylward, Hayley McCune, Alice Hunter, Cody Sullivan, Sarah Oh, Romy Rosemont, Kai Lennox, Jennifer Sun Bell, Cinda Adams, Sabina Gadecki, Daphne Duplaix, Alex Essoe, Patrick Carlyle, Brian Letscher, David Julian Hirsh, Ryan Devlin, Jeannine Kaspar, Morgan Krantz, Lauren Lapkus, Genevieve Angelson, Bridgid Coulter, Jake Elliott, Julia Vera, Milana Vayntrub, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Milt Kogan, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Samantha Boscarino, Casey Ruggieri, Tom Gallop, Dennis Hill, Elimu Nelson, Annie Monroe, Mo Gaffney, Simon Templeman, Rhea Seehorn, Brian Howe, Michael Gladis, Leonard Kelly-Young, John Carroll Lynch, T.I., Andrew Bachelor, Brad Schmidt, Artemis Pebdani, Sterling Macer Jr., Heather Mazur, Jolene Kay, Lynne Alana Delaney, Jon Bass, Christine Nguyen, Stefanie Black, Dimitri Morantus, Chris Aquilino, Mark Kubr, Adam Kulbersh

Hodnocení pilotu: Sprostá a nekorektní mluva, trochu sexu, vtipný a svižný scénář o partě bezskrupulózních poradců, kteří berou sedmiciferné částky ročně. Pokud by nebyl v hlavní roli charismatický Don Cheadle, tak by po tomhle seriálu pravděpodobně neštekl ani pes, ale kvůli němu budu sledovat. Hned bych osobně vyškrtl Kristen Bell, která mě prostě irituje podobně jako ve všech filmech/seriálech, kde hraje. 70%.(15.1.2012)

• KevSpa

Pilot: Díky tématu má seriál potenciál, ale ten tvůrci úplně zazdívají dialogy o ničem a zbytečnou vulgaritou. Celé to na mě působí strašně "chtěně" a snaha o kontroverzi je v tomto případě samoúčelná. U Showtime jsme přece jen zvyklí na jinou kvalitu.(15.1.2012)

Dobré obsadenie i prostredie. Lenže charakterizácia hrdinov je príliš postupná (poriadne grády sú až v druhej polovici) a tak seriál nemá okamžitú údernosť ako mali HUNG, TRÁVA či CALIFORNICATION. Zatiaľ tri, ale pokojne sa ešte nechám presvedčiť ďalšími sériami...(18.3.2013)

• Thomick

To se fakt minulo, ale uplně - dělat teasery u seriálu s půlhodinovými, nijak zvlášť propletenými díly?! Kdo to kdy viděl? To samý formát, námět - tohle se musí dělat na 50 minut, po vzoru zcela očividně napodobovaných Suits. Další věc - všechen sexual stuff (a že ho věru není málo) dává minimální smysl; jo, v Californication se jde na věc taky lusknutim prstu, ale to kvůli Moodyho prupovídkám, charismatu - tady, co stačí tady? Mrknutí, vlastnictví "huge black cock" apod. Bullshit! Vedle toho dršnák Cheadle (hoho, really?), pohledy do kamer a jiný přehnaný scény, který jako by vypadly z reklamy na zubní pastu, lacině zneužívanej fenomén rasismu, plno opravdu sračkoidních a o ničem dialogů mezi těma dvěma poskokama (i když jo, Doug je fajn, s přehledem nejlepší postava). Vlastně, když nad tim tak přemejšlim, proč dávám i jen ty dvě hvězdy? Možná proto, že jsem přetrpěl celou první sérii. Ale dál na to, až si to Kristen s Donem konečně rozdaj, čekat vážně nebudu.(23.1.2013)

Nič prelomové na káblovej televíznej scéne a zjavne ani seriál pre každého. House of lies ma vlastne zaujímal len vďaka účasti Kristen Bell, o to ma viac potešilo, že som sa v ňom našiel hneď po pilote. Don Cheadle a Kristen Bell, na ktorých dej stojí predovšetkým, tiahnu bez problémov, cynický humor a dramatickejšie momenty fungujú a to mi ku spokojnosti úplne stačí. Hoci uznávam, že káblovky stoja aj za zrodmi výraznejšej žánrovej zábavy, ako oddychovka House of Lies svoju úlohu splniť dokáže. A vo výsledku nejde ani o nič vulgárnejšiu záležitosť, akou sú iné vybrané káblové seriály.(27.6.2012)

• - Seriál je natočen na motivy knihy Martina Kihna „House of Lies: How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time“, v překladu „Dům lží aneb jak konzultanti pro vedení firmy ukradnou vaše hodinky a řeknou vám kolik je hodin“. (sluppka)