poster

Skoro dospělá

 • USA

  Girl in Progress

Komedie / Drama

USA, 2012, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • Faidra
  *

  Herecká kreace Evy Mendes je něco tak neuvěřitelně bolestivýho, že bych "d" v jejím příjmení neváhala vyměnit za "s."(28.12.2012)

 • cukorek
  **

  Z toho mám fakt dojem akoby Eva Mendes, už nadobro zavesila svoju hereckú kariéru niekde na klinec a lacne nechala voľný priestor mladším herečkám a jej povesť okúzľujúcej herečky ako to bolo v Noc patrí nám, či Zlý poliš sa tiež pomaly stráca v oblakoch. Tento film potvrdzuje spomenuté, to že v ňom nijak nevynikla ma až tak neprekvapilo, keďže ani režisér nestál za veľa, skôr ma ozaj prekvapilo, že sa do tejto dievčenskej epizódy nechala zatiahnuť. Slabých 40 %.(13.1.2013)

 • Terva
  *

  20%(22.12.2012)

 • Pavlínka9
  **

  :D Po několika minutách jsem se sama sebe ptala, proč jsem si to vůbec pustila :D Ale v horečce, se není čemu divit :D Skoro dospělá je dobře míněný dvojsmyslný název, jelikož ani matka ani dcera v tomto filmu nejsou dospělé. Evu Mendes bych do této role neobsadila ani úmyslně, jelikož její strojenost a neschopnost zahrát matku mi lezla na nervy :D Skvělý plán její dcery oceňuji a ani se nedivím, že by do toho šla. Ale zahrát se to dalo lépe a ještě s lepší grácií :)(7.5.2013)

 • Aljak
  ****

  Pôvodne som zvažoval či týmto filmom vôbec strácať čas, keďže hodnotenie a recenzie sú tak vysoko podpriemerné. Ale našťastie som to riskol! Dobre, uznávam že prvá polka filmu bola úplne trápna a bola hodná prinajlepšom tak 2 hviezdičiek, ale potom sa karta obrátila a zrazu sa z toho vykľul skvelý film s mnohými úžasnými posolstvami ohľadom medziľudských vzťahov, ktoré sú v dnešnej dobe vysoko narušené zlým vzájomných správaním ľudí... Tá malá Ansiedad (Cierra Ramirez) mi veľmi pripomínala dnešné pubertiačky, ktoré chcú dospieť čím skôr a robia všetko pre to, aby ich všetci uznávali a rešpektovali - ale za akú cenu? Inak, tento film by som za komédiu vôbec neoznačil (aj keď sa tam odohralo pár vtipných situácii a padlo zopár dobrých hlášok), ale skôr je to dráma - odraz každodennej reality, v ktorej rodičia nemajú čas na svoje deti - a tie sú potom také demoralizované...(9.5.2013)

 • Imrwere
  **

  Eva Menzes tuhle roli absolutně nezvládla, mám jí rád, ale tady jsem jí nevěřil ani rypák mezi bulvama. Scénář jako bych už někde viděl, počkat ... jóóó, už vim, to samé nebo něco v bledě modrém jsem viděl už u jiných x filmů, takže jsem se prakticky nedočkal žádného nevého nápadu. Celkové dílo bych tedy zhodnotil tak 40%.(10.1.2013)

 • DJ Rocco iNc
  ***

  // Tržby USA: $2,609,412 No, už som videl aj lepšie filmy s Evou Mendes. V Hitchovi bola celkom dobrá. Tu sa znížila o jeden stupienok.(20.2.2013)

 • venison
  ***

  Za mělkým příběhem o matce, která se chová jako dcera a dceři, která se chová jako matka až toho mají nakonec obě dost, s skrývá poměrně hluboký příběh plný ryzích hodnot :-) Žádnej velkej šlágr, který by sklízel Oscary to sice není, ale velmi mě zarazilo nízké hodnocení - tak velký peklo to opravdu nebylo, ale vyklubal se z toho průměrnej koukatelnej a příjemnej film..(5.11.2012)

 • kaylin
  *

  Matka je pořádná příšera, ale v americkém filmu se přece může stát cokoli. To znamená, že se může kdokoli změnit, o kolik chce stupňů. Příšerný film, u kterého jsem nevěřil jeho datum vytvoření. Myslel jsem, že je to nějaký starší kousek, i když je pravda, že Eva Mendes zas až tak stará není. Má tohle být komedie? Tak proč tu není vtip. Má to být drama? Tak proč se to všechno snaží zlehčovat hloupými postavami? Eva Mendes hraje matku, skutečnou semetriku, která nutí dceru, aby doma všechno dělala. Sama nehne brvou. Je obyčejnou karikaturou, která má však mít vývoj. Nechápu, jak takové postavě máme přát něco pěkného? Jak můžeme věřit tomu, že se skutečně dokáže změnit. Kdyby z ní film ze začátku nedělal takovou mrchu, možná by to mohlo být lepší, protože mnohem zajímavější jsou scény, kdy na svou dceru nemá čas, protože se snaží udržet vztah se ženatým mužem, vztah, který nikdy nemůže mít budoucnost. Vzhledem k tomu, že na svou dceru nemá čas, ta začíná trochu divočit a chce utéct. Vymyslí geniální plán, jak utéct z domu. To souvisí i s tím, že se z ní ve škole postupně stává mrcha. "Protivný sprostý holky" byly malinko vykradeny a rozhodně ne lépe. Tiny Fey vytvořila pro film "Protivný sprostý holky" scénář, který nepostrádal vtip. "skoro dospělá" vtipná jednoduše není a vše tak musí zachraňovat představitelka měnící se dcery, která je prostě dobrá. Cierra Ramirez je krásná holka, která umí něco zahrát. Jediná film táhne, aby se úplně nepotopil. Zbytečně se zde řeší věci, které pro děj nemají význam, takže se to stává zaplácaným. Závěr pak ale samozřejmě nezklame. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/prach-uspesna-pokracovani-animaku.html(1.3.2013)

 • bagetka007
  *

  Jasně, stašně to Evě Mendes žeru (chtělo to trochu jinak obsadit)...každopádně je to příběh přechytračelé slečny, která se rozhodně projít "coming off age", a to tím způsobem, že nejdřív si najde falešnou babičku a začne šprtat, zahodí svou nejlepší kamarádku, začne chodit za školu, stýkat se s "podvratnými živly" ...:D a na konci je samozřejmě morální ponaučení, jak jinak.(2.9.2012)

 • karinakari
  **

  Příběh, který každý ze svého života zná nebo ho někde už minimálně viděl. Příběh matky, která otěhotněla brzy, zkazila si dětství a tak nějak neví, co dělat, aby to dohnala. Příběh odstrkované dcery, která se snaží upoutat pozornost matky. Jelikož je to každodenní téma, je těžké natočit ho tak, aby zaujalo. A taky to tak dopadlo. Netuším, proč Eva Mendes kývla na tento projekt, myslím, že má opravdu navíc. Mladá hrdinka je absolutně nesympatický spratek, který si hraje na nejchytřejší a nejutrápenější dospívající stvoření na zemi. Ale opravdu jen hraje a to ještě špatně. Konečné morální ponaučení už je jen vrchol nevkusu scénáristy. Chápu, že je film zaměřený nejvíce pro adolescenty, ale oni nejsou tak hloupí, aby nepochopili, co film chce říct i bez zbytečných dodatků.(16.11.2012)

 • Olík
  **

  Nepatřím, nikdy jsem nepatřil a hádám nikdy nebudu patřit k těm, jimž k uspokojení stačí pouhý záběr na Evu Mendes (neříkám, že je to vyloženě ošklivá baba, ale kdyby si měl vybrat společnost na pustý ostrov, tak šáhnu stokrát jinam) a tudíž ani nevím, jaké pohnutky mne vedly k tomu, že jsem vytrval až do závěrečných titulků. Tak v prvé řadě, komedie ani náhodou. Drama ano, ale jaké…..umělé, nezáživné, nalajnované, nevěděl jsem, jestli k němu přistupovat jako k určenému pro teenagery nebo pro dospělejší publikum….zkrátka pásová výroba made in USA, na jejímž konci se skví tuna snímků podobné hodnoty.(4.12.2012)

 • TommyDiamond
  *

  Béčkový film i bečkový příběh. Nudil jsem se. Když to řeknu slušně, tak ve filmu o nic nešlo. Dramatické výstupy herců byly tak trochu trapné a komické. Slavné jméno (Eva Mendes), to bylo jediné co na film upozornilo. Jinak by po něm neštěkl ani pes. Jedna hvězda, víc nedám.....(25.11.2012)

 • kakyn
  odpad!

  Asi po dvaceti minutách sem se začal sám sebe ptát, proč sem to vůbec stahoval.... Ztráta času i zbytečný místo na disku. Další hovadina do sbírky amerických p*čovin pro náctiletý holčičky.(15.11.2012)

 • Annye
  odpad!

  Film o ničem. Nezaujal, nepobavil. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych film dokoukala celý. Spíše jsem ho zkoukla proto, abych se odreagovala u nějaké americké komedie pro náctileté. Jenže jsem sáhla totálně vedle a nechala jsem se napálit. Už nikdy víc.(28.6.2014)

 • dawe787
  **

  Tak ze zvědavosti jsem zase jednou šáhl po komedii nejen pro náctileté a mrzelo mě, že se příběh a téma odvíjel podle daného scénaře, protože z toho mohli vymáčknout daleko více. Ta holka nevypadala jako tupoň, ale ve filmu se tak prostě chovala.(5.11.2012)

 • maniacxl
  **

  Další nudný "americký"příběh,kterých je plná prdel.Evička je kočka,ale tady to bylo k ničemu.Takže jen kvůli ní aspoň 35%.(11.11.2012)

 • BOURQUE
  **

  Typický americký film o tom, ako sa maminka vykašle na chovanie svojho dieťaťa. Osobne som očakával väčšie herecké vystúpenie od E. Mendes, ale teraz som vyšiel naprázdno. Jediná, ktorá potešila so svojím vystúpením „prekvapila“, bola C. Ramirez. PS: Meno Mission Impossible je celkom dobré meno :). Osobné hodnotenie: 68 % (**) (24.3.2013)

 • pajuscherry
  ***

  Celkem zajímavej scénář až na to obsazení hlavní role typuju že Evině filmové dceři bylo sotva 13 let a už by chtěla dospět co to je za blbost ve třinácti chlastat, chodit pařit a sexovat měli tam dát aspoň 15 - tiletou herečku a né dítě.(22.4.2014)