Scenes from the Suburbs (festivalový název)

• Česko

USA, 2011, 29 min

Spike Jonze

Spike Jonze, Win Butler

Greig Fraser

Tento komentář je pro Emma53 :-)) - To, co mě na tomto krátkém filmečku zaujalo především, jsou ty mrazivé přechody mezi bezstarostnými rozhovory a dováděním teenagerů a náhlým zjevením se násilí a ozbrojenců v ulicích, to vše samozřejmě umocněné atmosférickou hudbou Arcade Fire. Souhlasím, že je to zajímavý počin, který má svoji sílu, ačkoliv se nemohu zbavit dojmu, že k plnému docenění tohoto snímku by napomohlo, kdybych měla muziku této výborné kapely o dost víc naposlouchanou. Docela bych něco podobného uvítala u mých oblíbenců Elbow.(11.3.2013)

Spike Jonze je rozhodně zajímavý režisér a tady vytvořil dobrý rámec pro hudbu skupiny Arcade Fire, kterou nijak neposlouchám. Popravdě, je to pro film naprosto jedno, jde spíše o to, jestli vás zaujme jako celek. To se v mém případě úplně nepodařilo, i když zde jsou náznaky toho, že by to mohlo být skvělé.(30.9.2014)

Krásne natočené, ale celá tá naliehavosť, poetickosť a hlavne úchvatnosť albumu sa kamsi vytratila. Film je zaujímavý, pohráva sa s utopickou myšlienkou, zakrýva viac ako by chcel vypovedať a pritom prvý plán je spracovaný veľmi silne a trefne. Spike Jonze koniec koncov dokáže natočiť veľmi emotívny film z nezvyčajným námetom naozaj profesionálne, ale tohto som chcel viacej. Chcel som celý príbeh, niečo epické, niečo bolestné, niečo nádherné. Dostal som pol hodinový príbeh, ktorý práve vo svojej neukotvenosti pôsobí len ako útržok zo života hlavného hrdinu, ktorému sa chystali stať ďalšie, podstatne horšie veci. A prišiel som si o to ukrátený.(4.4.2012)

Rozhodně zajímavý počin, zvláštně znepokojující a docela by mě zajímal názor mých ostatních oblíbených uživatelů. A Arcade Fire se tak dostalo do popředí mého zájmu.(11.3.2013)

Když se minulý rok objevilo video k The Suburbs od Arcade Fire (byl to vlastně trailer k tomuhle filmu), moc jsem ho nepochopila a doufala jsem, že až se podívám na celý krátký film Scenes from the Suburbs, budu mít jasnější představu. V tomto ohledu mě Spike Jonze trochu zklamal, protože divák si toho musí hodně domyslet, ale nakonec to není vůbec špatně. Konečně vím, jak si Arcade Fire představují Suburban War.(28.7.2011)