Mocný vládce Oz

Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

• J*A*S*M

Raimi, ty vole, proč?! :-((7.6.2013)

Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí.(5.3.2013)

No je to jasná pohádka pro děti, což by mě ani nevadilo, kdyby jí nechybělo víc fanatzie a hravosti. Veškerá tvůrčí fanatzie a filamřský um zařínal a končil na kýčovité barevnosti a to je málo. Naštěstí tu byla finálová část, která byla výborná a splnila všechno to, co jsem očekával od celýho filmu, tedy že mě otevře hubu a já budý jen říkat "dobrý, moc dobrý" .(21.7.2013)

• - Aplikovať Mile Kunis (Theodora) mejkap trvalo štyri hodiny a po natáčaní sa jednu hodinu odstraňoval. (Greenpeacak)

• - Celý film sa natáčal v siedmich ateliéroch Michigan Motion Pictures Studios. (ludovit14)

• - Danny Elfman, který se s Raimim rozešel ve zlém po filmu Spider-Man 2 (2004), přísahal, že bude raději dělat číšníka, než aby znovu zažil podobnou zkušenost, kterou zažil s Raimim. Přesto však hudbu k filmu složil. (R´Hell)