poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz the Great and Powerful

 • slovenský

  Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

 • Psema
  ****

  Lehce drhnoucí, ale přesto okouzlující mix starého dobrého Oze a Raimiho hravosti, která je nejpatrnější ve chvílích, kdy se může vyřádit s hororovými sekvencemi. Věděl jsem, že mě má na lopatě, když Franco vytasil kultovní mrknutí ze Spider-Mana 3, a následně v momentě, kdy zvládnul zrcadlící moment s beznohou panenkou. Triková tsunami navíc Oz sluší mnohem víc než Alence, kamera (a 3D obzvlášť) je na hranici geniality a umím si dost dobře představit, že malá děcka musí být stejně nadšená jako pamětníci z Judy Garland. A Michelle Williams je "Disney princess" jako vyšitá.(7.3.2013)

 • viperblade
  ****

  Zhlédnuto v 3D kině. Sam Raimi má docela kuráž, dělat prequel k jednomu z nejklasičtějších filmů americké kinematografie (můžete se o tom dohadovat, ale The Wizard of Oz je pro Američany nedotknutelná klasika) a ještě tak nějak po svém. Některé scény divákovi krásně připomenou, že Raimi začínal u hororů (pár slušných lekaček), kdežto v dalších jenom obdivujete jeho fantazii. Oz: The Great and Powerful měl přesto navíc. Očekával jsem od filmu o něco více "kouzla", o něco více odkazů na původní film (který jsem si den předtím, než jsem šel do kina, připomněl). Jo, úvodní titulky fajn, černobílý svět x Země Oz taky fajn, obsazení super (konečně jsem po dlouhé době viděl Rachel Weisz), speciálně Michelle Williams jako Glinda byla trefou do černého, ale vše je to takové… jiné. Možná jsem měl velká očekávání, nevím. Každopádně za skvělou vizuální podívanou nakonec těch 70 % dám. Ale nemyslím si, že se na tento film bude za nějaký čas vzpomínat tak, jako se dodnes vzpomíná na původní film.(15.4.2013)

 • Botič
  ***

  James Franco ve své už tradičně zhulené poloze. Michelle Williams snad poprvé od Zkrocené hory nelítá po plátně hanbatá, zato full retarded a Mila Kunis konečně neuvěřitelně otravná. Jediný, kdo z toho jakžtakž vyšel se ctí je Rachel Weisz. Oz je film pro diváka se „správně“ otevřenou myslí, dětskou duší případně jakkoliv toxikovaným vnímáním světa – přesně takový, jakého ho slibovaly trailery.(7.3.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film je částečnou adaptací titulu „Čaroděj ze země Oz“ od amerického spisovatele Lymana Franka Bauma. (R´Hell)

 • - Do jedné z rolí tvůrci zvažovali obsazení Christopha Waltze. (Freshoun)

 • - Sam Raimi měl původně připravovat a režírovat film Warcraft (2013). Nakonec však začal pracovat na tomto filmu. (Dyas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace