Mocný vládce Oz

Oz the Great and Powerful

Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Nemohu si pomoc, ale jedno z nejslabších kino zážitků. První polovina o ničem a slabý děj uspává od první minuty. Druhá polovina o něco lepší, ale do kvalitní pohádky má hodně daleko. Nebýt pěkné vizuální stránky, nejspíše bych odešel z kina a do světa OZ už se nikdy nevrátil. Po polovině pohádka dostala náboj a závěr vše zachránil, ale na maximální potěšení to nestačí. Musím přiznat, že tak slabou pohádku s tak velkým potenciálem jsem už dlouho neviděl a řadím ji jen do velmi slabého průměru.. 5/10 = 50%(16.3.2013)

Mocný vládce OZ je jako návštěva cirkusového stanu s kouzelníkem v levném a roztrhaném obleku. Na první pohled vás láká na (na/vy)leštěný povrch, tají vám svou vnitřní prázdnotu a doufá, že se necháte jednoduchými triky ošálit a udivit. Dobře se na to dívá, protože pan režisér Raimi si hraje jak malé dítě (černobílý začátek+formát obrazu), ale už pád balonu do vody (on se potopí, ale kouzelník pak ve vodě v klidu stojí ani ne po pás?) ukáže pravdu, že jde o prvoplánovou hříčku větší promyšlenosti a s vnucenými pointami vtipů. Tolik barev a kýče... Právě ta podoba s Alenkou z říše divů, od vizuálu a barev až po plakát, je nepopiratelná. Škoda jen, že si Raimi za vzor nevzal spíše Karlíkovu továrnu (a Danny Elfman s ním, jeho kvalita hodně klesá poslední roky...). Kam se ztratila ta vnitřní sebereflexe OZe, kde vzala Michelle Williams ten obličej (ta snad byla na plastice) a proč je Rachel Weisz spíše srab než zlá kouzelnice? Pohádková objednávka, kterou tornádo vzalo... PS: přes ty negativa, je to rozhodně příjemná oddechová podívána s kýčovitými obrazy a barvami, i když ke skutečné pohádce má daleko(25.5.2013)

• verbal

Předražená, pomatená homofantazie určená osmiletým dětem čichajícím toluen. Pro anální dobrodruhy povinnost a my ostatní, devadesátišesti procentní, jen sveřepě stáhneme půlky k sobě, nakoupíme na eshopu originálního Lesního ducha a nostalgicky zavzpomínáme na časy předtím, než Sam změnil orientaci.(8.6.2013)

Okouzlující,Silný,Famózní,Neodolatelný Mocný Vládce Oz se mi vryl do duše! Tenhle film je silný ve všech směrech ! Herci,příběh,efekty a režie. Obsazení je víc než excelentní. James Franco v provedení Oze byl senzační, přinesl smysl lidstva a srdečnost do filmu, ale právě ženy zde zúčastněné dodávají filmu štávu. Rachel Weisz, Micchelle Williams a Mila Kunis. Všechny jsou ohromující, vizuálně xežrání a hlavně k pomilování ! Jedná se o velice příjemnou podívanou,která mě každým záběrem nutí se smát či brečet, ano tenhle film mě opravdu Dojal a né jednou. Scéna s porcelánovou panenkou byla jednoznačně HighLight filmu,jelikož mě pohladila na srdci, neskutečnou rozkoš a radost jsem zažíval a poté následovalo neuvěřitelně intenzivní,barevné finále,při kterém se mi rozšířili oční zornice,protože tady síla tkví v Technologii a ve víře! Nejkrásnější Fantasy pohádka hned po Hvězdném Prachu! Bravo Raimi, tohle se ti sakra povedlo !!(25.5.2013)

Těšila jsem se i přesto, že jsem na to nečetla zrovna dobré recenze. Ale opět se ukázalo, že to co se kritikům nelíbí a ostatním příjde průměrné, mě příjde víc než dobré. Krajina, a celkově efekty, byly dechberoucí. James Franco mě jako herec dvakrát neoslovuje (eh, asi tak jako jeho sourozenec), takže bych osobně vybrala někoho jiného, ale jinak se mi to líbilo. Rychle to utíkalo a celkově to byl příjemný film na který se určitě ještě někdy podívám. Zatím dám 4*...uvidíme jak se mi to rozleží v hlavě.(21.6.2013)