Mocný vládce Oz

• slovenský

Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Svěží zábava. Tak bych asi popsal tenhle film. Ano, můžete hledat chyby, jako v každém filmu se i tady najdou... Verze 3D naprosto zbytečná! Některé filmy k hledání chyb ale vybýzejí, protože se snaží o něco co nejsou. Tenhle snímek to nedělá (alespoň podle mě) , nenajdete tu kouzelníka tipu "Ilusionista" anise tu nikdo nesnaží o "Dokonalý trik" nenajdete tu ani žádnou filmovou hloubku, nebo nedej bože nějaké to poselství. Jak by to také šlo, když hlavní hrdina je charakterově podobný "Jonahovy" ( John Hannah) z Mumie. Jde prostě o zábavu, kterou zažijete třeba na Matějské pouti, v cirkuse, v zoo... Takže pokud k filmu takhle přistoupíte, nemůžete být zklamáni. Za mě 80%(7.3.2013)

• Cervenak

Veľké zúfalstvo. Príbeh tupý, vizuál na grcanie, herci mimo, Raimiho niekdajšia hravosť dokonale neprítomná. Občas prebleskne emócia pri scénach s porcelánovou bábikou, sem-tam sa objaví pekný záber a Elfman sa snaží. Najbizarnejšie na celom filme je, že Michelle Williams je tu viac sexy ako Mila Kunis.(7.6.2013)

Těšila jsem se i přesto, že jsem na to nečetla zrovna dobré recenze. Ale opět se ukázalo, že to co se kritikům nelíbí a ostatním příjde průměrné, mě příjde víc než dobré. Krajina, a celkově efekty, byly dechberoucí. James Franco mě jako herec dvakrát neoslovuje (eh, asi tak jako jeho sourozenec), takže bych osobně vybrala někoho jiného, ale jinak se mi to líbilo. Rychle to utíkalo a celkově to byl příjemný film na který se určitě ještě někdy podívám. Zatím dám 4*...uvidíme jak se mi to rozleží v hlavě.(21.6.2013)

• - Celý film sa natáčal v siedmich ateliéroch Michigan Motion Pictures Studios. (ludovit14)

• - James Franco (Oscar Diggs) sa 2 týždne pred nakrúcaním učil mágiu so známym mágom z Las Vegas, Lanceom Burtonom. (ludovit14)

• - Spoiler: Snímek započíná v Kansasu, kde je prezentován v černobílém, standardním 2D, 35mm formátu a obstarožním poměru stran 4:3. Poté, co se přesouvá do země Oz, obraz se roztáhne do širokoúhlého 2,39:1, obarví se, změní do 3D a zvuk se přepne do Dolby Digital Surround. (R´Hell)