poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz the Great and Powerful

 • Slovensko

  Cesta do krajiny Oz

 • Velká Británie

  Oz the Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Kdyby mi podvodník Oz nebyl nesympatický, kdyby Země Oz nabídla o dost méně křiklavých barev, kdyby se krásná čarodějnice Theodora příliš brzy neproměnila v ošklivé zelené "cosi" a zejména kdybych nemusel čekat nekonečné dvě hodiny na vítězství dobra nad zlem, tak by se mi ta pohádka určitě líbila o něco více.(6.11.2014)

 • D.Moore
  ****

  Moc pěkná pohádka, krásná, jen mě (nemile) překvapilo, jak moc "anti" byl hlavní hrdina. A za to tu pátou hvězdičku prostě nedám i kdybych stokrát chtěl. Jinak se ale řadím k těm, které lepení nožiček porcelánové panenky dojalo až hanba, trikový barevný svět okouzlil (nadávat na Raimiho "omalovánky" by bylo jako spílat Technicoloru z původního filmu) a digitální opičák bavil. James Franco hraje dobře, jen škoda té nesympatičnosti, trojice čarodějek perfektní, hudba Dannyho Elfmana více než příjemná (ten motiv!). Čtyři a půl.(12.3.2013)

 • k212
  ***

  Same, Same - zase jsi jednou měl káru peněz a ty jsi ji dokázal utratit za tuhle psychedelickou úchylárnu, která má být nejspíš pro děti, ale ve skutečnosti není. Vilný Oz ničí jedno ženské srdce za druhým, podvádí a okrádá lidi a má se stát zachráncem bájné země, ale ve skutečnosti chce být nejlepším eskamotérem na světě s kupou zlaťáků. Chvíli mu do ouška vrní naivně zamilovaná čarodějka, s níž mu pomohlo provařené modus operandi svádění, ale pak ji trošku její ségra popíchne a rázem je z toho nenávist na dřeň. Taky se kolem něj točí nějaká bílá nádhera, která nejspíš jede na tripu, protože její zpomalené a ladné pohyby o mínus dvě doby reakčního času, jsou totálně "out of space". Navíc tu máme ještě létajícího opičáka a porcelánovou panenku do party. No potěš chleba - je to opravdu přeplácané! Copak scenáristé nevědí - že netransparentní figurky do pohádky pro děti nepatří, protože Oz se nenepraví a zlé čarodějky nejsou řádně potrestány. Jo, hraje to do karet dnešní doby - kdy se stírá rozdíl mezi hodný a zlý, ale pro děti to srozumitelné moc není. Takže mě zbývá jen jedna cílová skupina - prostě Disneyovka pro zhulené dospěláky. 50%(18.11.2013)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Musím to napsat: BLU RAY, překrásné barvy :-) Nejdřív jsem se lekl, když film začal černobíle 4:3 a já zařval: "kurva, já jsem si sehnal starou verzi" Jenže ty ksichty mi nějak neseděly. Toho herce jsem už někde viděl :-) ...a pak to začalo... vodopády, rozkvétající květiny, ptáčci.... nádhera. Co se týče filmu, tak to byla pohádka pro malé děti, ale za ty barvy to stálo :-) (Trošku mi bylo líto létající opičky, která musela pořád tahat těžkou tašku).(28.5.2013)

 • johnn333
  ***

  James Franco, sjetý přesně jako na Oscarech, celých 125 minut prohlašuje, že je "špatným člověkem", aby mu na to Michelle Williams / Mila Kunis / porcelánová figurka na rozšlapání / létající opice na zabití odpovídaly, že se "může stát skvělým a dobrým člověkem". Skutečně, variace tohoto dialogu tvoří veškerou slovní interakci mezi postavami. Zpočátku mě to neuráželo, protože mě Raimi opil barvičkami a ošálil skvělou akcí, po pár průletech zemí Oz ale přišlo vystřízlivění a hlavně zjištění, že celý tenhle film je jedno velké nabobtnalé nic. Třetí hvězda za fóry a hérečky? Sám vlastně nevím. 50%(1.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace