Mocný vládce Oz

Cesta do krajiny Oz

Oz the Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Cekal jsem daleko vic. Ve vysledku jen takovej slabej odvar Burtonovo Alenky, kde se prvni pulku filmu spis keca a druhou tu je pokus o nejakou akci, ale ta je bohuzel docela nezazivna. Obcas se da sice hovorit o jakys takys atmosfere, ale Raimi zustal tak nejak mezi naprostou infantilnosti a klasickym velkofilmem o zabiti carodejnic, takze ve vysledku nic extra. Co se tyce hercu, Franco dost silne prehrava, jen kdyz se snazi sbalit nejakou zenskou, tak mu to clovek aspon trochu veri, damsky osazenstvo v zasade bez problemu. Jinak trikove a hudebne to je fajn. Celkove sice nijak vyrazne urazejici, ale ani buhvijak uzasnej film, ale na jedno skouknuti se da.(3.7.2013)

Mocný vládce Oz rozhodně nedokáže zaujmout všechny, ale má své kouzlo a Raimi si určitě své fanoušky najde. Příjemně mě překvapil James Franco, který u mě v žebříčku dost stoupl. Těším se na pokračování. Recenze Zde...90%...[16.03.2013_Cinestar_Černý most](13.3.2013)

Moc pěkná pohádka, která si na nic nehraje z pohledu scénáře, proč taky, že, ale zato má výborné herecké obsazení a jednoznačně prim představuje úžasné výtvarné zpracování, které bylo pro mě pastvou pro oči. Nenasycen podobnými kousky dávám s klidem 80% a doporučuju jako uklidňující biograf.(1.6.2013)

No je to jasná pohádka pro děti, což by mě ani nevadilo, kdyby jí nechybělo víc fanatzie a hravosti. Veškerá tvůrčí fanatzie a filamřský um zařínal a končil na kýčovité barevnosti a to je málo. Naštěstí tu byla finálová část, která byla výborná a splnila všechno to, co jsem očekával od celýho filmu, tedy že mě otevře hubu a já budý jen říkat "dobrý, moc dobrý" .(21.7.2013)

Pěkná a zajimavá pohádka, která mi tak trochu připomínala barvama a hudbou Alenku v říši divů od Burtona. Tím spíš by by byla podoba silnější, kdyby roli čaroděje přijal Johnny Depp. Naštěstí příběh byl originální a od Alenky se mílovýma krokama vzdálil. Ze začátku jsem měl obavy z toho, že se film inspiruje černobílým Frankenweeniem, ale nakonec se rafinovaně ve správném okamžiku vše změnilo do krásných barev i poměru stran.(6.7.2013)