Mocný vládce Oz

• slovenský

Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

S velikým překvapením jsem zjistil, že mě to bavilo. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Sam Raimi, jehož styl mě prostě sedí od doby kdy jsem poprvé uviděl Army of Darkness. Druhé obrovské plus vidím v obsazení hlavní role. James Franco dokazuje že zcela poprávu je vysoce hodnoceným hercem minimálně posledních 5 let. Jeho Oscar Diggs je zábavný chlapík s vlídným úsměvem. Tam kde jsem v Jackovi cíti úzkost, že se něco nepovedlo, tady naopak oceňuji hravost, upřímnost, nadšení tvůrců. Same jsi borec!(17.6.2013)

Pěkná a zajimavá pohádka, která mi tak trochu připomínala barvama a hudbou Alenku v říši divů od Burtona. Tím spíš by by byla podoba silnější, kdyby roli čaroděje přijal Johnny Depp. Naštěstí příběh byl originální a od Alenky se mílovýma krokama vzdálil. Ze začátku jsem měl obavy z toho, že se film inspiruje černobílým Frankenweeniem, ale nakonec se rafinovaně ve správném okamžiku vše změnilo do krásných barev i poměru stran.(6.7.2013)

Mně se tedy líbilo. Vizuálně moc příjemná a nepřeplácaná fantasie s jasným dějem a sympatickými herci.. na Raimiho dost "jemné".. :-)(21.7.2013)

• - Do rolí čarodějnic tvůrci zvažovali obsazení Olivie Wilde, Amy Adams, Blake Lively, Kate Beckinsale, Keiry Knightley a Rebeccy Hall. (R´Hell)

• - Spoiler: Snímek započíná v Kansasu, kde je prezentován v černobílém, standardním 2D, 35mm formátu a obstarožním poměru stran 4:3. Poté, co se přesouvá do země Oz, obraz se roztáhne do širokoúhlého 2,39:1, obarví se, změní do 3D a zvuk se přepne do Dolby Digital Surround. (R´Hell)

• - Sam Raimi měl původně připravovat a režírovat film Warcraft (2013). Nakonec však začal pracovat na tomto filmu. (Dyas)