Mocný vládce Oz

Cesta do krajiny Oz

Oz the Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Mně se tedy líbilo. Vizuálně moc příjemná a nepřeplácaná fantasie s jasným dějem a sympatickými herci.. na Raimiho dost "jemné".. :-)(21.7.2013)

Pche, a že Avatar je príliš vy-efektovaný a farebný. Oz: The Great and Powerful ma toľko farieb, že ešte do teraz ani neviete, že také farby existujú. Ale inak, áno celkom sa bavil. Celý rozpočet išiel len na štetce a tempery, ale s dobrým obsadením a krásnymi čarodejnicami prichádza aj fajn zažitok, kde spoznávate nové novú krajinu, nové postavy a hlavne ultra pestré farby, ktoré ste ešte doteraz nevideli! Príbeh je klasika, ale finále je celkom fajn. 70% - 3*(28.6.2013)

• ORIN

Vypravěčská nemohoucnost skryta za velkolepou výpravu a efekty.(25.3.2013)

Neuvěřitelné. Raimimu se nějakým způsobem povedlo utlumit ve mne vyčpělou stereotypnost dospělosti, a nakopl mé vnitřní já zpátky do dětských let, kdy jsem měl nezměrnou radost z objevování stále nových věcí. Nejnovější hollywoodská adaptace Baumovy fantastické knihy prostě udivuje na každém kroku a vůbec nevadí, že vás přitom místy otravně vodí za ručičku. Tohle je totiž nezapomenutelná exkurze; disneyovská atrakce v tom nejlepším slova smyslu. Mluvící létající opičák, "jako živá" porcelánová panenka nebo herecké výkony jsou zde jednoduše tak dechberoucí, že tuhle těžce archetypální pohádku - která se vůbec nebere vážně, chce jen pobavit - prostě musíte zbaštit i s navijákem. Držím palce, ať se vám v tom sálu poštěstí omládnout.(1.3.2013)

• arachneuss

Černobílé a ploché.(7.3.2013)