poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz: The Great and Powerful

 • SK název

  Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Komentáře uživatelů k filmu (605)

 • mat.ilda
  ***

  Předně, filmy tohoto typu nevyhledávám, spíše bývám nahodilým divákem ve skupince těch, na které bývá zaměřen, pak se dokážu přizpůsobit jejich vnímání a spíš pod vlivem "společných prožitků" posoudit výsledek. Tentokrát, díky sympatickému obsazení i slabosti pro některé kousky Sama Raimiho, jsem do rodinné fantasy šla sama a kupodivu nemám kritických výhrad. Příjemně odsýpací, nenudící dobrodružství s krásnými čarodějnicemi, vychechtaným proutníkem Jamesem Francem, překrásnou porcelánovou panenkou a chytrými nápady. Příběh se snaží být co nejméně předvídatelný, což má s přihlédnutím k žánru těžké, i malé dítě ví, že polepšení kouzelníka Oz je nevyhnutelné, přesto nás jeho postava nechává o svých charakterových proměnách celkem úspěšně pochybovat. Ideální film pro zahnání rodinného splínu nedělního odpoledne.(1.7.2013)

 • MoiJe
  ***

  Asi je naozaj potrebné byť fanúškom predchádzajúcich Oz počinov, aby si to dospelák užil. Ja som sa chvíľami prudko nudila a i ako celok to na mňa nijak nezapôsobilo. Snáď keby aspoň ešte zostrihali... Inak teda celkom pekná príroda (i keď z 3D motýľov bolia oči), hmla a herečky, toť vše. 3. * len pretože je to vcelku neškodné a viem si predstaviť, že si to raz v telke zapnem, kebyže sa nudím.(6.3.2013)

 • Kothy
  ***

  Tak nevím, tohle se Raimimu moc nepovedlo. Vizuál je perfektní, ale příběh pokulhává... Je to prostě pohádka, nečekejte zázraky. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Ani herecké obsazení to nezachraňuje.(5.8.2013)

 • ReneeS
  ***

  To bylo špatné v tolika směrech, že mi to vlastně přišlo docela milé (nechtějte vysvětlit proč, nemám tušení). Teda až na zlé čarodějnice, ty byly opravdu špatné.(6.3.2013)

 • Terva
  **

  Přihlásil jsem se, viděl jsem, stačilo mi. Sam Raimi by měl začít točit pořádné horory, protože hororová stránka tohoto digitálního světa byla dobrá. Ostatní stálo za zlou smrt.(7.3.2013)

 • MikeCool
  ***

  Taková příjemná, rodinná, fantasy oddychovka na večer. Ničím neohromí, ale svojí příjemnou pohádkovou stránkou ani nezklame.(14.7.2013)

 • ConanVJ
  ****

  Mě osobně toto zpracování vyhovuje. Žádný ukňouraný skupinový kvákání jako v muzikálech a když jedno začnou, hned ho utnou. Celkově by mohl být filmek o něco kratší pro svižnější tempo. Vizuálně je film opravdu nádhernej, odehrávající se v nádherným různorodým prostředí. Triky jsou parádní a soundtrack taky. Herecky je to taky skvěle obsazený a všechny postavy mi vyhovují. Ve filmu je i pár dojemných scén. Pěkný filmek na který se zas někdy rád podívám. Za mě 85% :)(8.11.2013)

 • joehot
  ****

  Lehce nekonzistentní, místy zbytečně doslovný a zdlouhavý, přesto navýsost milý film, který dokonce předčil má nízká očekávání. Nemyslím si však, že je tím pravým ořechovým pro tuzemského diváka, který nedrží původního Čaroděje ze země Oz v tak posvátné úctě, jako je tomu za mořem. Raimiho Mocný vládce totiž představuje poctu Čaroději, zároveň však i Hollywoodské kinematografii 30. a 40. let. 3D mi přišlo slušné (v jedné scéně nebylo úplně příjemné). Do kina bych podruhé asi nešel, nicméně na BR si film nejspíše pořídím. 9 z 10 epileptiků doporučuje souboj čarodějek.(1.3.2013)

 • Petrson17
  ***

  Moje pocity z filmu jsou ve směs smíšené, nicméně při odchodu z kina ve mě panovala spokojenost. Miluju fantasy filmy a i tentokrát jsem se ocitl na kouzelném místě, plném čar a kouzel, přiznávám, že film byl místy velmi kýčovitý a mnoho pasáží by se dalo vynechat, nicméně já jsem si to užil, zasmál jsem se a kochal se. Takže když to shrnu .. mínus za ne moc propracovaný scénář, občas příliš přehnané a zbytečné pasáže a plus za slušné efekty, herecké výkony byly spíše dobré, velké plus za originální tvorbu ( s postavami a prostředím jsem byl spokojený), jinak 3D bylo také celkem slušné. Takže je to opravdu mezi 3 a 4 hvězdami .. 56 %(7.3.2013)

 • Hoyt
  ***

  Hodně rozporuplné pocity. Spíše ale převažují ty záporné. Předem říkám, že tento můj nejmilejší žánr často velmi rád nadhodnocuju a zde je to bohužel také pravda ale jen za 3*. Herecké obsazení je tak půl napůl zatímco James Franco a Mila Kunis byli v mých očích velice mizernou volbou tak Rachel Weisz a Michelle Williams byly volbou dobrou. Co se týče pohádkového světa tak byl sice barevný ale neskutečně mdlý a nudný. Jediné co mě zaujalo a trochu dojalo byla linie s porcelánovou panenkou naopak mě vytáčela ta okřídlená opice. Příběh nebyl úplně špatný ale nezajímavě výprávěný. Slabý průměr.(29.5.2013)

 • Kryton
  ****

  Komentář napsán po příchodu z kina. Mocný vládce Oz viděn ve 3D v dabingu. Nejprve hodnotím 3D: Povedené, slušné, není agresivní a hlavně mě se líbilo více než v posledním Hobitovi. Dabing nekazí dojem. Prequel ke starému Čaroději Oz je velmi krásně animovaná pohádka. Prvních 30 minut se stejně jako Čaroděj nese v černobílém retro nádechu a zde si užijete radost z filmu. Následný přelet do širokoúhlého barevného světa Oz je pak dětskou fantazii, která hladí duši. Nehledám intelektuálno a nesnažím se hledat chyby, ale užít si v dnešní šedé době skvělou zábavu. Mocný vládce Oz je čistě žánrová dětská fantasy. Raimiho rukopis je vidět v každém záběru. Tu si hraje se stínem, tu opět létá kamerou anebo si vychutná temný les a hřbitov, který připomene Army Of Darkness (čekal jsem na hlášku "CLATU VERATA NIKTU" :D). Franco si roli sňatkového podvodníka a kejklíře užívá. Mila Kunis je rozkošná a sexy (ten zadeček v kožených kalhotách mi zůstane dlouho v hlavě). Weisz a Williams kouzelné. Opičák slušně hláškuje a porcelánová panenka zahřeje ač porcelán studí. Alenka v říši divů od Burtona byla na půli cesty a ve výsledku nedopadla dobře. Mocný vládce Oz pobaví a zahřeje. Hodnocení OST:Danny Elfman snad po delší době předvedl epickou hudbu. Umocňuje vizuální orgie! 8/10(11.3.2013)

 • javak810i
  ****

  Oz: The Great and Powerful musíte brát jako pohádku (kterou skutečně je), být kriticky naladění a hledat ve filmu každou chybku nedoporučuji, našli byste jich totiž dost. Pokud se ovšem uvolníte, ztlumíte trochu mozkovou aktivitu a dovolíte filmu, aby vás vtáhl (díky 3D k tomu má své prostředky), tak rázem objevíte jeho přednosti. Především krásně pohádkové vizuální zpracování, skvěle přehrávajícího Jamese Franca a roztomilý humor. Příběh je sice prosťoučký a připravený na sequel, ale po skončení filmu jsem měl dobrý pocit a to je u pohádky důležité. Slabší 4* (viděno na ČSFD předpremiéře).(6.3.2013)

 • RelaxMan
  ****

  Nikdy jsem nemusel film " Čaroděj ze země Oz ", ani jiné Oz filmy. Proto jsem ani od tohoto dalšího Oz filmu nic nečekal. Byl jsem, ale mile překvapen. Je vidět, že když se režie ujme můj oblíbený režisér, tak to najednou může dobře fungovat. Země Oz je po výtvarné stránce velmi vydařená. Též masky, triky a animace, 3D funguje jak má. Režisér měl štastnou ruku i při výběru herců. Je zde i pěkně vymyšlen přesun z našeho černobílého světa do barevné země Oz. Pokud bych, ale měl říct jednu věc, která mě na filmu nejvíc nadchla, tak je to rozhodně porcelánová panenka. Co říci na závěr: Film určitě není určen pro každého a už vůbec ne pro náročné diváky, ale pokud máte rádi filmy typu Alenka v říši divů, Harry Pottery a všelijaké fantasy, tak by se vám to mohlo líbit.(7.3.2013)

 • monsieurR
  ****

  Mnohem zábavnější film než oskarový Argo.(6.3.2013)

 • baribal
  ***

  Ani jako fantasy, ani jako akční nebo jako dobrodružný film mě Oz nezaujal. Ale jako komedie byla první polovina rozhodně více než slušná. Bohužel je film tak trochu odnikud nikam, příběh se dost táhne a poslední půl hodina je docela nuda. Mimo to byla Mila Kunis okouzlující, na začátku hlavně. Škoda slabého příběhu.(6.3.2013)

 • gogos
  ***

  Možná jsem kulturní barbar, ale předlohu nebo původní film znám leda tak podle názvu a na film samotný mě táhlo akorát jméno Sama Raimiho na pozici režiséra. O to víc jsem byl pak překvapen. Jednoduchý a dětinský příběh disponuje pevnou rukou režiséra, který dává prostor výbornému Francovi, který si svou roli evidentně velmi odlehčeně užíval. Doprovod mu dělají tři neskutečně sexy čarodejnice, extrémně nahláškovaný létající opičák a krutopřísná porcelánová panenka. Na barevnosti filmu a celkovém vzhledu prostředí si vyhrál někdo těžce pod vlivem psychedelických látek, nicméně efekty jsou velmi dobré a 3D nerušivé, ba naopak dosti slušivé. Jak říkám, příběh, ba i scénář Ozových replik možná za moc nestojí, nicméně snímku nikdo neodpáře zdařilý vizuál, výborný humor a celkovou zábavnost. To si podmanilo i mě, a tak dám hodně dobré a zcela zasloužené 3*.(6.3.2013)

 • Vampireman
  ***

  Mocná guilty pleasure a velice zodpovědné 3D.(7.3.2013)

 • Slartibarkfast
  ****

  [ČSFD projekce] Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, zda tomuto počinu dát 3 nebo 4 hvězdy. Na jednu stranu to bylo vcelku vtipné a přeci jen šlo o pohádku, ale na druhou stranu hlavní hrdina mi byl vcelku nesympatický. Vlastně všichni herci. Za nejpříjemnější postavy bych považoval porcelánovou panenku a opičáka, což není zrovna hitparáda. Svižný děj a začátek, který se z černobílého čtverce rozplynul v barevný širokoúhlý záběr se mi vcelku líbily a považoval jsem to za velmi dobrý nápad. Celkově tomu ale něco chybělo a myslím, že zasloužené hodnocení se nabízí právě mezi 3 a 4 hvězdami. Jinak vcelku příjemná a koukatelná záležitost. 70%(11.3.2013)

 • katasta
  ****

  Krásná země Oz, krásné postavy... všichni tak trochu přehrávali, ale vzhledem k tomu, že to beru jako pohádku, tak mi to vůbec nevadilo a bylo to spíš milé :-)(25.5.2013)

 • Tayen
  **

  Ne. Novodobé adaptace pohádek jsou katastrofa. Tvůrci by měli počkat, až se osvobodí od vší barevnosti, zbytečného CGI, fádnosti a najdou někoho, pro koho je příběh důležitější než efekty. Mocný vládce Oz má čtyři důležité "lidské" podstavy a pár pišišvorů - pomocníků. Nejsympatičtější mi byl cynický opičák. A tady je něco špatně. Možná děti budou mít větší radost z barev a hezkých čarodějek, které tady zastupují oblíbené princezny, ale spíše si myslím, že se začnou taky nudit, protože budou vší té sladkosti přejedené. Zápletka je jednoduchá, ale to nevadí, bohužel jednoduché jsou i postavy, a tím nemyslím archetypální jednoduchost, ale bohužel totální nezajímavost. Glinda a Theodora mají úplně stejný mrkací nevinný kukuč, ale blonďatá Glinda působí s tou svou dětskou nevinností až strašidelně, něco jako Baby Jane z filmu Kdo se bojí Baby Jane. Oz má našlápnuto na slušný charakter, bohužel se zastavil v půli cesty a jeho floutek je až moc floutkovatý a bez charismatu a pak se z něj nakonec stane zamilovaný hrdina. Prostě ne, Same Raimi. Zklamání. Nechal jsi svůj talent pohřbít pod kýčovitou tíhu Smaragdového města, stejně jako to udělal Tim Burton s Alenkou.(29.3.2014)

1 2 3 4 5 6 7 9 16 24 31