poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz: The Great and Powerful

 • SK název

  Cesta do krajiny Oz

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Komentáře uživatelů k filmu (622)

 • Deschain
  **

  Na predpremiéru Oza ma zobral kamarát. Urobil mi radosť, lebo financií nie je veľa, multiplexy sú drahé a ja milujem pôvodný Oz film z 39teho a čítala som aj prvú Baumovu knihu. Išla som do kina dúfajúc, že to bude v originálnom znení a s titulkami. A keď sme tam prišli, 75% účastníkov v kinosále boli deti. A film začal. Čiernobiely s titulkami. Jeden z najdivnejších filmových zážitkov v živote. Po 15tich minútach dieťa asi štyri sedadlá odo mňa vykríklo "Hovadina" na celé kino. Prvý raz asi videli čiernobiely film, skoro z každej strany prejavy hnevu a nespokojnosti. Keby sa to presunom do Oz nezmenilo na farbami a trikmi hýriacu atrakciu, kino by až na dvadsať ľudí ostalo prázdne. Rodičia totiž zobrali svoje malé (väčšinou menej ako desaťročné) deti na film, o ktorom nič nevedeli. Videli na pozvánke farebnú lietajúcu opicu s porcelánovou bábikou na chrbte, dúfali v 3D a bolo rozhodnuté. Kamaráta sa mama vedľa pýtala, či to bude celý čas s titulkami. Chudák, nevedel, ako jej to povedať. Celý film vlastne sprevádzali nespokojné výkriky detí, sem-tam vykrikovali nejaké krátke anglické výrazy z dialógov, niektorí rodičia sa počas filmu zmenili na simultánnych prekladateľov (čitateľov titulkov). Film nie je vyložene zlý, ani ja som sa na ňom vyložene nenudila. Ale aj prostredie v kine aj zopár ďalších vecí prispeli k môjmu nízkemu hodnoteniu. Vadí mi, že ten film akoby nevedel, pre koho vlastne je. Pekne štylizovaný čb úvod sa zrazu zmení na farebný gýč. Trikové a sekcie na efekt ma vyslovene nebavili, deti zase zomierali pri každej scéne, kde sa hovorilo dlhšie ako 15 sekúnd. A možno by to pre nich nezachránil ani dabing. Neviem ani, čo si mám myslieť o herectve Jamesa Franca. Je to Disney, ale niektoré jeho grimasy mi prišli aj tak prehnané. Neustále detailné zábery na tváre hercov tomu tiež nepridali. S Oscarom som skoro vôbec nedokázala sympatizovať, snáď až keď nahodil falošný bajúz a vyliezol z dymu. Je mi celkom ľúto aj nepodareného využitia Mily, Rachel a Michelle, všetky mám rada ale tu boli akoby len do počtu. Príbeh ničím neprekvapil, iba ja stále rozmýšľam, či existuje aj štvrtá čarodejnica. A k tomu ódy na Edisona. Meh, tím Tesla is not impressed. A čo sa mi páčilo - triky boli krásne, nie že nie. Animovaný opičiak mi prišiel lepší ako tiger z Life of Pi, ale asi je to tým, že tiger mal byť skutočný a opičiak je rozprávková postava. Veľmi sympatické zlé opice, niektoré vedľajšie postavy, zopár fajn hlášok. Aj prepojenie s The Wizard of Oz - strašiak, plechový muž či lev. Ale kde boli červené črievičky? Najsilnejší a najzapamätateľnejší moment - lepenie nôh porcelánovej bábiky. A dostala som neuveriteľnú chuť konečne vidieť Wicked. (Cinema City Aupark, 2D - 05. 03. 2013)(7.3.2013)

 • AppleCore
  *

  Nesnáším cirkusy, přebarevný světy, vyumělkovanost a debilní soundtracky. Když se pak všechno sejde v jednom filmu, je to prostě průser.(25.5.2013)

 • Jericho666
  *****

  Říkejte si kdo chcete co chcete, ale mě se to velice líbilo. Nesrovnávám s Čarodějem ze země Oz apod. Naopak beru snímek tak jak je a jelikož je pod tím podepsaný Disney, tak jsem dostal přesně to, co jsem čekal. A chtěl. Hezký příběh, který je krásně naivňoučký a přesto nemá až tak předvídatelný průběh. Happy end je samozřejmý a zde jsem na něj s nedočkavostí čekal a přál si ho. Koukal jsem na film očima kluka, který na dvě hodiny vypnul a nechal se unášet nádherně spracovaným fantasy světem. S říčními vílami, krásnou (až snovou) krajinou, opičákem, roztomilou porcelánovou holčičkou a dalšími. Michelle Williams v roli Glindy naprosto skvěle zahrála dobrou čarodějku bojující za mír a svůj lid. I další hlavní, i vedlejší, role mě vtáhli více do děje a v neposlední řadě s hudbou mi připravili 2 nádherné hodiny v kině. Pokud tedy nejste z lidí, kteří si libují v očerňování všeho, srovnávání s tím a oním, ale chcete vypnout a prožít krásné chvíle v tomto fantasy světě, tak film vřele doporučuji. :)(6.3.2013)

 • bouncer
  **

  Raimi, Raimi... kam jsi dal koule? A mozek a vůbec všechno? Tahle barevná bezpáteřní disneyovka není nic pro tebe... a vlastně ani nic pro mě.(4.5.2013)

 • ReneeS
  ***

  To bylo špatné v tolika směrech, že mi to vlastně přišlo docela milé (nechtějte vysvětlit proč, nemám tušení). Teda až na zlé čarodějnice, ty byly opravdu špatné.(6.3.2013)

 • Terva
  **

  Přihlásil jsem se, viděl jsem, stačilo mi. Sam Raimi by měl začít točit pořádné horory, protože hororová stránka tohoto digitálního světa byla dobrá. Ostatní stálo za zlou smrt.(7.3.2013)

 • Kothy
  ***

  Tak nevím, tohle se Samu Raimimu moc nepovedlo. Vizuál je perfektní, ale příběh pokulhává... Je to prostě pohádka, nečekejte zázraky. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Ani herecké obsazení v čele s Jamesem Francem. to nezachraňuje.(5.8.2013)

 • MoiJe
  ***

  Asi je naozaj potrebné byť fanúškom predchádzajúcich Oz počinov, aby si to dospelák užil. Ja som sa chvíľami prudko nudila a i ako celok to na mňa nijak nezapôsobilo. Snáď keby aspoň ešte zostrihali... Inak teda celkom pekná príroda (i keď z 3D motýľov bolia oči), hmla a herečky, toť vše. 3. * len pretože je to vcelku neškodné a viem si predstaviť, že si to raz v telke zapnem, kebyže sa nudím.(6.3.2013)

 • Slartibarkfast
  ****

  [ČSFD projekce] Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, zda tomuto počinu dát 3 nebo 4 hvězdy. Na jednu stranu to bylo vcelku vtipné a přeci jen šlo o pohádku, ale na druhou stranu hlavní hrdina mi byl vcelku nesympatický. Vlastně všichni herci. Za nejpříjemnější postavy bych považoval porcelánovou panenku a opičáka, což není zrovna hitparáda. Svižný děj a začátek, který se z černobílého čtverce rozplynul v barevný širokoúhlý záběr se mi vcelku líbily a považoval jsem to za velmi dobrý nápad. Celkově tomu ale něco chybělo a myslím, že zasloužené hodnocení se nabízí právě mezi 3 a 4 hvězdami. Jinak vcelku příjemná a koukatelná záležitost. 70%(11.3.2013)

 • Darneth
  *****

  Natlakovaná Mila to prostě chudák ženská nedala. Éterická Rachel byla jako vždy k nakousnutí, Michelle příjemně překvapila svým výkonem, šejdíř Franco klasicky galantní, co více dodat? Snad jen, i přes svůj věk jsem měla zakalené oči při návratu do své dětské duše, duše Smaragdového města. Někdo raděj Alenku, avšak pro MĚ je srdcovou záležitostí právě Oz. Poprvé jsme mimo jiné nakoukli i do Disney zámku a já si mohu konečně osušit své zarudlé oči, poněvadž frkat do kapesníku v sále plném děcek s rodiči by asi neprošlo bez povšimnutí.(13.5.2013)

 • MikeCool
  ***

  Taková příjemná, rodinná, fantasy oddychovka na večer. Ničím neohromí, ale svojí příjemnou pohádkovou stránkou ani nezklame.(14.7.2013)

 • maseer2
  ***

  Raimi a Franco na dvouhodinovém tripu.. je to skutečně hrozně "zhulené" (přesně jak říkal MrHlad v posledním MZ LIVE!) a jakýmsi zvláštně sympatickým způsobem neskutečně hloupé.. první hodinu jsem se naprosto upřímně skvěle bavil, jenže pak tak nějak ubyde vtipu a v jistou chvíli prostě člověka ta celková ujetost omrzí, jelikož film jede až do konce v jasně vyjetých kolejích a nenabídne vůbec nic nečekaného či nepředvídatelného.. děti to budou milovat, vy ostatní na to jděte buď regulérně zhulení anebo aspoň s hodně otevřenou myslí.. P.S.: James Franco to má neuvěřitelně na háku.. očividně si to svoje hraní mezi třema krásnýma ženskýma dost užívá, takže jsem moc zvědavej, co předvede tady mezi bandou dvacítek (resp. pětadvacítek)..(7.3.2013)

 • Petrson17
  ***

  Moje pocity z filmu jsou ve směs smíšené, nicméně při odchodu z kina ve mě panovala spokojenost. Miluju fantasy filmy a i tentokrát jsem se ocitl na kouzelném místě, plném čar a kouzel, přiznávám, že film byl místy velmi kýčovitý a mnoho pasáží by se dalo vynechat, nicméně já jsem si to užil, zasmál jsem se a kochal se. Takže když to shrnu .. mínus za ne moc propracovaný scénář, občas příliš přehnané a zbytečné pasáže a plus za slušné efekty, herecké výkony byly spíše dobré, velké plus za originální tvorbu ( s postavami a prostředím jsem byl spokojený), jinak 3D bylo také celkem slušné. Takže je to opravdu mezi 3 a 4 hvězdami .. 56 %(7.3.2013)

 • RelaxMan
  ****

  Nikdy jsem nemusel film " Čaroděj ze země Oz ", ani jiné Oz filmy. Proto jsem ani od tohoto dalšího Oz filmu nic nečekal. Byl jsem, ale mile překvapen. Je vidět, že když se režie ujme můj oblíbený režisér, tak to najednou může dobře fungovat. Země Oz je po výtvarné stránce velmi vydařená. Též masky, triky a animace, 3D funguje jak má. Režisér měl štastnou ruku i při výběru herců. Je zde i pěkně vymyšlen přesun z našeho černobílého světa do barevné země Oz. Pokud bych, ale měl říct jednu věc, která mě na filmu nejvíc nadchla, tak je to rozhodně porcelánová panenka. Co říci na závěr: Film určitě není určen pro každého a už vůbec ne pro náročné diváky, ale pokud máte rádi filmy typu Alenka v říši divů, Harry Pottery a všelijaké fantasy, tak by se vám to mohlo líbit.(7.3.2013)

 • joehot
  ****

  Lehce nekonzistentní, místy zbytečně doslovný a zdlouhavý, přesto navýsost milý film, který dokonce předčil má nízká očekávání. Nemyslím si však, že je tím pravým ořechovým pro tuzemského diváka, který nedrží původního Čaroděje ze země Oz v tak posvátné úctě, jako je tomu za mořem. Raimiho Mocný vládce totiž představuje poctu Čaroději, zároveň však i Hollywoodské kinematografii 30. a 40. let. 3D mi přišlo slušné (v jedné scéně nebylo úplně příjemné). Do kina bych podruhé asi nešel, nicméně na BR si film nejspíše pořídím. 9 z 10 epileptiků doporučuje souboj čarodějek.(1.3.2013)

 • Hoyt
  ***

  Hodně rozporuplné pocity. Spíše ale převažují ty záporné. Předem říkám, že tento můj nejmilejší žánr často velmi rád nadhodnocuju a zde je to bohužel také pravda ale jen za 3*. Herecké obsazení je tak půl napůl zatímco James Franco a Mila Kunis byli v mých očích velice mizernou volbou tak Rachel Weisz a Michelle Williams byly volbou dobrou. Co se týče pohádkového světa tak byl sice barevný ale neskutečně mdlý a nudný. Jediné co mě zaujalo a trochu dojalo byla linie s porcelánovou panenkou naopak mě vytáčela ta okřídlená opice. Příběh nebyl úplně špatný ale nezajímavě výprávěný. Slabý průměr.(29.5.2013)

 • ConanVJ
  ****

  Mě osobně toto zpracování vyhovuje. Žádný ukňouraný skupinový kvákání jako v muzikálech a když jedno začnou, hned ho utnou. Celkově by mohl být filmek o něco kratší pro svižnější tempo. Vizuálně je film opravdu nádhernej, odehrávající se v nádherným různorodým prostředí. Triky jsou parádní a soundtrack taky. Herecky je to taky skvěle obsazený a všechny postavy mi vyhovují. Ve filmu je i pár dojemných scén. Pěkný filmek na který se zas někdy rád podívám. Za mě 85% :)(8.11.2013)

 • Sawy
  ***

  On vlastně Mocný vládce Oz jako celek není vůbec špatný film. Trikově je na špičkové úrovni, ty kýčovité barvičky jsou tady narozdíl od Alenky logicky opodstatněné původním filmem, díky čemuž Raimi nad Burtonem hravě vítězí. Navíc tu máme několik vyloženě výborných scén (černobílý úvod, rozbitá panenka). Problém je v hlavním hrdinovi, který je prostě od první chvíle nesympatický a hlavně nezajímavý parchant, který navíc za celý film neprojde vývojem, který by stál za pozornost. To není vina Jamese Franca, to je vina scénáristy. Rachel též zklamala a Michelle je spíš druhá porcelánová panenka, takže jediná Mila Kunis a její postava pro mě měla trochu šťávy. Výsledek je tak spíš než cokoliv jiného rozpačitý a mrzí na něm hlavně to, že mohl být i mnohem lepší. Stačilo jej pojmout z trochu jiné stránky. 65 %(18.11.2013)

 • monsieurR
  ****

  Mnohem zábavnější film než oskarový Argo.(6.3.2013)

 • baribal
  ***

  Ani jako fantasy, ani jako akční nebo jako dobrodružný film mě Oz nezaujal. Ale jako komedie byla první polovina rozhodně více než slušná. Bohužel je film tak trochu odnikud nikam, příběh se dost táhne a poslední půl hodina je docela nuda. Mimo to byla Mila Kunis okouzlující, na začátku hlavně. Škoda slabého příběhu.(6.3.2013)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 24 32