Poslední minuty na Zemi (TV film)

• originální název

Earth's Final Hours

• SK název

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• Aluska88

Naplnění obsahové části Posledních minut na Zemi je následující: 80% děje tvoří kravaťáci a jejich nezáživné debaty a rozhodnutí o osudech jiných. Tedy, ministři, předsedové, agenti a ostatní maníci v kvádrech za stovky dolarů. Zbylých 20% děje "obsáhlo" praktické animační cvičení v Adobe Photoshop v podobě kruhů, které měly zastávat funkci solárních výbojů. Jejich vizuální podoba je však natolik úsměvná, že vypadaly spíše jako doplňkový světelný efekt na diskotéce. Všichni tu pořád neustále kecají, něco řeší, a zatímco nedočkavý divák by už po nějaké té době třeba i rád viděl nějakou tu pořádnou smršť v podobě magnetických výbojů, padajícího vesmírného "čehokoliv" a podobných jevů, musí se spokojit jen s občasným kruhovým zábleskem, díky němuž se pár lidí "vypaří." Nic jiného se tu totiž ani neděje. Do toho klasický nášup nelogičností, otřepaných postupů a frází. Jedním ze stěžejních závěrečných momentů je asi desetiminutová bitva mezi dvěma agenty, která začne nudit už zhruba po minutě. Vrcholem filmu je pak použití ultrasupermegahyper účinných paprsků, po jejichž zásahu bude Země opět "nahozena" a lidstvo se tak, už asi po tisící, vyhne zkáze.(22.1.2013)

• Allien.9

Děj je - jako již tradičně - sestaven z totálních, fyzice odporujících nesmyslů, přesto jsem neměla žádný výraznější problém film dokoukat. Je to nejspíš proto, že na rozdíl od jiných katastrofických céček made in Canada/USA/Germany, kteří by už měli tento žánr raději nechat odpočívat v pokoji, působily solidně alespoň ty efekty. No dobře, nijak zvlášť, ale alespoň ten člověk provrtaný skrz naskrz mezihvězdnou hmotou vypadal poměrně slušně.;-)(17.1.2013)

• L.e.e.n.e.e

Zase jedno superlevné sci-fi se směšnými animacemi a otravným příběhem. 10%(15.1.2013)

Takže, první pochvala míří na to, že tu máme něco jiného, než vybuchující sopky, trhání zemské kůry nebo smrtící roj meteoritů. Alespoň si tedy neuvědomuji, že by někdo vzpomněl otázku magnetického pole (pokud ano, upozorněte mě a já si to dohledám). Především začátek a úvodní hodina vůbec, jsou něčím novým a musím uznat, že jisté napětí tu je. Né, brečet u toho nebudete, na nic podobného se zde nehraje! Závěr už vaří z vody, to je trochu škoda, ale za ty prachy z toho víc vytřískat nešlo. Knepper rulezzz! 60%(11.12.2011)

• lennyd

Agent Streich vyšetřuje záhadnou smrt vědce uprostřed jeho výzkumného zařízení. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí temná hmota, která provrtala zeměkouli skrz na skrz, a tím zničila magnetické pole. Jeho zkáza vyvolává záhadné bouře, a nadměrnou sluneční aktivitu, která znamená konec života na Zemi. Naštěstí existuje zařízení, které je schopné magnetické pole obnovit - to ale chce zneužít šéf FBI k vytvoření zóny pro vyvolené a zbytek lidstva nechat na pospas ... Tak tohle byl hodně nepovedený film - i když stejně jako predators musím trochu ocenit vcelku originální způsob pokusu o zničení Země, zpracování bylo velmi, ale opravdu velmi nepovedené. Dlouho jsem přemýšlel kde jsem již viděl podobné vizuální efekty, až pak jsem si vzpomněl že jjsou to jeden z původních screensaverů z Win95. Scénář filmu obsahuje takové množství nelogičností a stupidit - vždycky když přišel některý z hrdinů do úzkých, bouře zaúřadovala a padouchy zlikvidovala. Syn hlavního hrdiny se dokáže nabourat do serverů FBI a online(?) sledovat tajný meeting. Aby jej FBI neodhalila tak se s notebookem přemístí doprostřed lesa, hmm. Vědec prozradí své tajemství asi deset vteřin než jej sejmou agenti FBI. A tak dále, a tak dále..(11.7.2012)

• WillyMarks

Možná trošku originálnější nápad, ale jinak neeee prosím neee.. díky(16.1.2013)

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

• Stíba

O něco menší holomajzna než na co je člověk u těchto filmů zvyklý a alespoň snaha o zajímavé téma a T-Bag k tomu.(15.1.2013)

• habertek

Já myslím, že na Zemi se žádná katastrofa nestala...katastrofa se stala na mé obrazovce, když jsem toto pustil!(16.1.2013)

• Dubron

Na televizní film to není špatné, efekty jsou levnější, ale hlavně jde o to, že to není taková tragédie, jako podobné filmy. První půlka není slabá, ta druhá už je horší. Zdálo se mi ale, že překlad je značně zpackaný, takže by to asi chtělo vidět bez dabingu.(15.1.2013)

• LubosD

Nevím, co ten film dává, ale smysl to určitě není. Od začátku do konce je to jedna velká ptákovina.(11.1.2012)

• xguru

Celou dobu nade mnou vítězil spánek, ale posledních 15 minut už byl tak silný, že jsem to jen proletěl "rychloposuvem". A ejhle! Dopadlo to přesně podle očekávání. Vůbec nic zajímavého se nestalo, což je ostatně výstižná charakteristika celého filmu. Jediné co mě probudilo bylo pár výstřelů z pistole (nekonečný zásobník je no comment) ale vzápětí jsem zase upadl do komatu. Možná, že kdyby to Bensonce hned v úvodu sežehlo hadry a až do konce filmu zůstala nahá, dal bych i nějakou tu hvězdu. V opačném případě musím tento naivní a naprosto zbytečný počin ohodnotit jako ukázkový odpad...(10.3.2012)

• Puppy

"O co tady jde, je konec sveta ?" "Snazime se s nimi spojit. Pouzivaji archaicky system, je zalozen na floppy discich" Tak to je superhusty ! Z popisu tohoto produktu na tv barrandov: "Super hustý fragment mezihvězdné hmoty ovlivní prostřednictvím zemského jádra rotaci zeměkoule, čímž ohrozí svět naprostým zničením."(15.1.2013)

• Logout

Film jsem viděl týden po filmu Srážka planet, v rámci katastrofických kanadských úterků na TV Barrandov a musím po jeho shlédnutí říct, že Srážka planet si v porovnání s tímto Odpad! snad ani nezaslouží. Děj jednotlivých scén na sebe navazuje jen velmi volně, zvlášť na počátku se prostě něco děje a nikdo neví proč. Někdo staví na poli satelitní paraboly a buhví proč se tam objeví dva agenti, kterým je to podezřelé. Stavitel antén umírá po zásahu vesmírným tenisákem a vzápětí se dozvídáme, že všichni umřou. Herci hrozní, ale méně hrozní, než bych býval čekal. Efekty připomínají lepší screensaver z běžného PC nebo vizualizaci z iTunes. Archaický počítačový systém satelitu je založen na floppy disku, který asiat píšící výhradně na dotykových panelech nemá. Satelitní systém tvořený dvěma satelity je třeba rozestavit do kruhu. A van Allenovy pásy jsou monitorovány realtime, zřejmě speciálním systémem k tomu určeným. Jediná scéna, která mě pobavila a zaujala je scéna, kde vědátorka vysvětluje, co je to bílá díra - nemůžu si pomoct, ale scénárista musel být fanda Red Dwarfu.(15.1.2013)

Je to taková sci-fi zábava jak by to někdy mohlo dopadnout, a takto je třeba nahlížet na tento film. Hawk.(24.1.2012)

• dogzila

resume: -autá agentov sú čierne SUV ktoré jazdia v trojici za sebou a nevzdialia sa od seba viac ako na 1 meter -mladík s notebookom sa hackne priamo do FBI a počúva výsledky porady -iba dvaja vedci vedia ako zachrániť svet obaja zomrú ( prvého trafí superhmota do stredu hrudníka počas behu :))))))))))))))), druhého zastrelia zlý agenti ktorý nechcú zachrániť celý svet ale iba časť) pred smrťou však našťastie prezradia veľké tajomstvá a inštrukcie -vždy keď bolo zle žiara zasiahla a ničomných agentov vyparila uf ešte že tak -o osude ľudstva rozhodla bitka 2 dedkov -oprava satelitu (junny technik spojí dva drôty) -dialog (napr. čo ak to nezvládnem? to zvládneš keď ti poviem stlač gombík / zdá sa že nebo sa zotavuje :) 1* za Roberta Kneppera ktorý je fajn ale asi bol nafetovaný že sa tu zúčastnil(8.2.2012)

• Johannez

Nedá se nic dělat, věda zase jednou dostala od Kanaďanů pořádnou nakládačku. Alespoň ty efekty nebyly úplně špatné, navíc při pohledu na spořič nebeské obrazovky "Beziérovy křivky" (Win95) mi téměř zvlhly oči dojetím. Ale ony to vlastně ve skutečnosti byly nějaké výrony solární energie. Navíc ten všudypřítomný hacker mně teda pořádně lezl na nervy po celou dobu filmu, prostě další "génius bez příčiny" co se nabourá i z kalkulačky do Obamova záchoda. Ve druhé půlce filmu můj obličej i bránici rozjasnil Ameriko-Číňan preludující na virtual keyboardu a ministr zoufající nad floppy-diskovým systémem... Už jsem viděl filmy, kde se CDčku říkalo disketa, ale výraz "floppy disk" v českém dabingu byl pro mě poprvé. Na úplný závěr filmu jsem zaregistroval snad vůbec nejdelší 2 filmové minuty (po přepočtu na reálný čas to vyšlo snad na půl hodiny, i když něco si asi ukousl Barrandovský Reklamostop) během kterých si dávali přes držku agenti FBI a občas dostala na budku i parabolická anténa. Neuvěřitelný zážitek. Jako bonus si přičtěte účast protřelého Asyláka a hvězdy filmu Titanic II Bruce Davisona, tentokráte jako "šíleného" vědce, který bohužel zhyne následkem příliš nervózního prstu na federální spoušti. Ano, "Poslední minuty na Zemi" jsou skutečně velmi odpadité, ale občas i úchylným způsobem nápadité, a tak si jednu hvězdu zaslouží.(16.1.2013)

• Noah07

Musím říct,že jsem viděl i horší filmy, za nápad a snahu jedna hvězda(19.1.2013)

• Veroniques

Poslední minuty na zemi, přesně tak jsem se cítila při sledování tohoto filmu, který jsem zcela sadomasochisticky za doprovodného naříkání "Už bude konec?!" shlédla až do konce. Nikdy víc.(7.2.2014)

• MickeyStuma

Existuje někdo, kdo pochopil, co že se to tu vlastně dělo? Hned po úvodních titulcích z nebe spadne něco, co propálí Zemi skrz na skrz a následně taktéž z nebe šlehají nějaké světelné šlahouny, které spálí vše, čeho se dotknou. Kuriózní je, že hlavních postav a budov, kde se zrovna nacházejí, se vyhýbají. Nějací pánové v oblecích pobíhají po lese a neustále po sobě střílejí, nebo spolu zápasí. A nějaká ženská s dvěma teenagerema se ve stodole pomocí počítačů spojí se satelitem, s které vyšle paprsek do té vypálené díry. Takže Zemi skrz na skrz prosvítí a následně vše skončí. Světelné šlahouny jsou fuč. A já přemýšlel, co to jako sakra bylo? Přijde mi, že o zkáze Země toho vzniklo už tolik, že tvůrcům došli nápady a tak dávají dohromady neskutečné bejkárny. Když už vymysleli propálení Zeměkoule, měly by aspoň pamatovat na zemské jádro. Kdepak, tohle je akorát tak pro někoho, kdo neví, že taky existují nějaké fyzikální zákony.(7.2.2014)