Poslední minuty na Zemi (TV film)

• Kanada

Earth's Final Hours

• slovenský

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

• WillyMarks

Možná trošku originálnější nápad, ale jinak neeee prosím neee.. díky(16.1.2013)

• Aluska88

Naplnění obsahové části Posledních minut na Zemi je následující: 80% děje tvoří kravaťáci a jejich nezáživné debaty a rozhodnutí o osudech jiných. Tedy, ministři, předsedové, agenti a ostatní maníci v kvádrech za stovky dolarů. Zbylých 20% děje "obsáhlo" praktické animační cvičení v Adobe Photoshop v podobě kruhů, které měly zastávat funkci solárních výbojů. Jejich vizuální podoba je však natolik úsměvná, že vypadaly spíše jako doplňkový světelný efekt na diskotéce. Všichni tu pořád neustále kecají, něco řeší, a zatímco nedočkavý divák by už po nějaké té době třeba i rád viděl nějakou tu pořádnou smršť v podobě magnetických výbojů, padajícího vesmírného "čehokoliv" a podobných jevů, musí se spokojit jen s občasným kruhovým zábleskem, díky němuž se pár lidí "vypaří." Nic jiného se tu totiž ani neděje. Do toho klasický nášup nelogičností, otřepaných postupů a frází. Jedním ze stěžejních závěrečných momentů je asi desetiminutová bitva mezi dvěma agenty, která začne nudit už zhruba po minutě. Vrcholem filmu je pak použití ultrasupermegahyper účinných paprsků, po jejichž zásahu bude Země opět "nahozena" a lidstvo se tak, už asi po tisící, vyhne zkáze.(22.1.2013)

• Allien.9

Děj je - jako již tradičně - sestaven z totálních, fyzice odporujících nesmyslů, přesto jsem neměla žádný výraznější problém film dokoukat. Je to nejspíš proto, že na rozdíl od jiných katastrofických céček made in Canada/USA/Germany, kteří by už měli tento žánr raději nechat odpočívat v pokoji, působily solidně alespoň ty efekty. No dobře, nijak zvlášť, ale alespoň ten člověk provrtaný skrz naskrz mezihvězdnou hmotou vypadal poměrně slušně.;-)(17.1.2013)

• Wacoslav1

Jestli takhle budou vypadat poslední minuty na zemi, pak doufám, že se jich nedožiju. Další podprůměrná rádoby katastrofická televizní srajda, která mě teda aspoň úplně neuspala, ale že by se na tom našlo něco k zapamatování to zase tvrdit nemůžu. No viděl jsem i horší, tak asi i za to tomu dám 25%(9.11.2014)