Poslední minuty na Zemi (TV film)

• Kanada

Earth's Final Hours

• slovenský

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

Takže, první pochvala míří na to, že tu máme něco jiného, než vybuchující sopky, trhání zemské kůry nebo smrtící roj meteoritů. Alespoň si tedy neuvědomuji, že by někdo vzpomněl otázku magnetického pole (pokud ano, upozorněte mě a já si to dohledám). Především začátek a úvodní hodina vůbec, jsou něčím novým a musím uznat, že jisté napětí tu je. Né, brečet u toho nebudete, na nic podobného se zde nehraje! Závěr už vaří z vody, to je trochu škoda, ale za ty prachy z toho víc vytřískat nešlo. Knepper rulezzz! 60%(11.12.2011)

• AxelWers

Katastrofický film ani nie kvôli tomu, že rotácia Zeme sa zastavuje, ale nuda a chaos. Ani neviem prečo som tomu dal 1*.(16.6.2015)

• lennyd

Agent Streich vyšetřuje záhadnou smrt vědce uprostřed jeho výzkumného zařízení. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí temná hmota, která provrtala zeměkouli skrz na skrz, a tím zničila magnetické pole. Jeho zkáza vyvolává záhadné bouře, a nadměrnou sluneční aktivitu, která znamená konec života na Zemi. Naštěstí existuje zařízení, které je schopné magnetické pole obnovit - to ale chce zneužít šéf FBI k vytvoření zóny pro vyvolené a zbytek lidstva nechat na pospas ... Tak tohle byl hodně nepovedený film - i když stejně jako predators musím trochu ocenit vcelku originální způsob pokusu o zničení Země, zpracování bylo velmi, ale opravdu velmi nepovedené. Dlouho jsem přemýšlel kde jsem již viděl podobné vizuální efekty, až pak jsem si vzpomněl že jjsou to jeden z původních screensaverů z Win95. Scénář filmu obsahuje takové množství nelogičností a stupidit - vždycky když přišel některý z hrdinů do úzkých, bouře zaúřadovala a padouchy zlikvidovala. Syn hlavního hrdiny se dokáže nabourat do serverů FBI a online(?) sledovat tajný meeting. Aby jej FBI neodhalila tak se s notebookem přemístí doprostřed lesa, hmm. Vědec prozradí své tajemství asi deset vteřin než jej sejmou agenti FBI. A tak dále, a tak dále..(11.7.2012)

• Allien.9

Děj je - jako již tradičně - sestaven z totálních, fyzice odporujících nesmyslů, přesto jsem neměla žádný výraznější problém film dokoukat. Je to nejspíš proto, že na rozdíl od jiných katastrofických céček made in Canada/USA/Germany, kteří by už měli tento žánr raději nechat odpočívat v pokoji, působily solidně alespoň ty efekty. No dobře, nijak zvlášť, ale alespoň ten člověk provrtaný skrz naskrz mezihvězdnou hmotou vypadal poměrně slušně.;-)(17.1.2013)