Nedokončený film

Itai Ne'eman

Yishai Adar

Zvuk:

Amos Tzipori

Dokument plný otřesných záběrů z varšavského ghetta, kde se nacisti rozhodli natočit svůj propagandistický film. Dnešní člověk si jen těžko uvědomuje, co tam lidé zažívali. Tento film vám tu představu rozhodně dá. Nicméně se nejedná o dokument, který by měl nějaké vyšší umělecké ambice. Jsou to pouze záběry poslepované s výpověďmi svědků a deníkovými záznamy obyvatel ghetta, ale i to dokáže neskutečně zapůsobit. 3,5*(17.3.2011)

Mrazivá výpoveď o realite jedného ghetta. Na viac sa teraz nezmôžem. Len škoda hraných pasáží rozhovorov s kameramanom, ktoré narúšajú priezračnú objektivitu záznamu reality. Inak po všetkých stránkach zodpovedajúce cieľu sprostredkovať súčasnému divákovi skutočnosť. 80%(20.9.2014)

Silně emotivní dokument z prostředí varšavského ghetta, sestavený z dobových záběrů, které Němci natáčeli pro svou propagandu a z vyprávění pamětníků, tenkrát malých dětí. Unikátní záběry, které jsem ještě v žádném dokumentu neviděl.(3.5.2012)

Oceňuji zpracování pro současného diváka, konfrontaci z pohledu židů (nedobrovolní herci) a nacistů (nedobrovolní kameramani) a ukázku toho, jak se musí kvůli propagandě trpět. Ač se jedná o "pouhý" dokument, kterému bych pravděpodobně dal tři hvězdičky, tak se mě některá místa ve filmu dotkla. A kvůli těmto záběrům (a zpovědí) dávám vyšší hodnocení.(4.2.2012)

Joseph Roth byl jasnozřivý, když již v polovině 30. let prohlásil III. říši za filiálku pekla na zemi.(29.4.2012)