Nahlas a naplno

Joyful Noise

Hudební / Komedie

USA, 2012, 113 min

• Martin741

Reziser Todd Graff natocil priserne nudny film s podpriemernym scenarom a podpriemernymi hereckymi vykonmi. Queen Latifah /Posledni Prazdniny, Ice Age/ dohromady nic nepredviedla. 40 %(6.12.2014)

Je to takové průměrné, tuctové. Přestože je to vlastně hlavně o zpěvu kostelního sboru jednoho městečka tak vše kolem víry je takové nevtíravé, takže se na to dá podívat a užít si to i když člověk není přímo věřící. O tom to ani není. Jsou v tom dramata v pozadí jednotlivých postav ze sboru, taková klasická vztahová pouta, která ničím nepřekvapí. Překvapil mě Kris Kristofferson, že si vybral roli v takovém filmu, ale jeho vystoupení bylo velmi malé, takže spíše šlo o propůjčení dalšího známějšího jména pro distribuci. Nevím no na těch pár jeho minut, to bylo slabé. Příběhu nejvíc škodí to, že hned na začátku je vlastně jasné jak to skončí. Jinak hudebně nedokážu moc posoudit, tenhle americký styl kostelních zpěvů mě moc nebere, když už, tak mám radši chorálovější styl. Herecky to je řekl bych mírně nadprůměrné, vypadá to že si to všichni náležitě užili. Jen ten konec mi přijde natahovaný, protože příběhově skončil film dobrých sedm minut před titulkama. Ale tak snažili se nakonec vecpat emotivnější zakončení a na někoho to určitě dojem udělá. Vzhledem k tomu, že jsem se po celou dobu pohodově bavil a několikrát se i slušně zasmál, to hodnotím jako mírně nadprůměrnou komedii z ne tolik častého prostředí. 6/10(12.6.2012)

Pro tento film bylo křesťanství použito pouze jako kulisa pro film obyčejný... Ale i tak nebyl ani nad ani podprůměrný...(27.7.2012)

V kostele bývá sranda. Zvlášť, když se jadrně zakleje, pak se vezme jméno Boží nadarmo a přidá se k tomu trocha nechráněného nemanželského sexu. Já se zkrátka musím lehce vysmívat organizovanému věření, protože s Bohem by si to měl každý vyříkat v klidu a o samotě. Jenže jsme v USA, kde je nedělní návštěva kostela povinností a velebení Pána gospelovým jucháním naprostou samozřejmostí. Musím uznat, že ono juchání alespoň nebere chuť do života jako místní pohřební popěvky a navíc tentokrát je to celkem funky, takže vyznavači harmonie, romantiky a těhotných panen si to mohou skvěle užít. Mne tedy spíše braly jiskřivé hádky mezi Vi Rose a zbytkem světa a vyloženě mne pobavila obhajoba plastických operací: „Bůh by nechtěl, aby ti doktoři žili v bídě.“ Tak tomu věřím i já.(22.1.2014)

Taková milá pohádka okořeněná o povedená hudební čísla.(29.8.2012)