Talisman

Nicholas Sparks (kniha)

Will Fetters

Alar Kivilo

• Malarkey

Slušná zívačka. Zac Efron se jeví jako vcelku sympatickej herec, ale potřeboval by nějakou zajímavější roli, než tady toho vojáka po návratu z Blízkýho Východu. Začátek vypadal docela akčně, ale od začátku se to všecko tak strašně zpomalilo, že jsem chvíli přemýšlel nad tím, jestli se mi nezastavil tep.(20.8.2013)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $60,457,138Tržby Celosvetovo $94,645,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,715,914 //počet predaných kusov 202,296Tržby za predaj DVD v USA $14,333,569 //počet predaných kusov 963,163║ schématická romantická omáčka, ktorá ničím v rámci deja neprekvapí, je sakramentsky predvídateľná ale je neskutočné ako dokáže do týchto usmrkaných filmov zapasovať Zac Efron(predtým prekvapil Smrt a život Charlieho St. Clouda ) a ešte mu uveríte aj toho zúboženého mariňáka, neokukaná Taylor Schilling mu ako protipól dobre zapasovala, až nečakane pozerateľné /60%/(18.12.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,175 // Otvárací Víkend USA: $22,518,358 //(25.1.2013)

• StarsFan

Není to tak strašné, jak jsem se bála. I tak si ale příběh vydatně pomáhá nejrůznějšími příběhovými berličkami (hlavnímu hrdinovi se náhodou podaří zjistit, kde hledaná žena žije) a Zac Efron hlavní dramatickou scénu, v níž vysvětluje svou minulost, naprosto nezvládá. (Alespoň že v ostatních, civilnějších momentech působí relativně přirozeně.) A mimochodem od kdy mají tvůrci trailerů pocit, že je potřeba divákovi ukázat celý film zkrácený do dvou minut?(12.5.2012)

Určitě není potřeba se nějak zásadně obrnit. I když to tak na první pohled může vypadat. Vyzpívaný a vytančený Zac se zbavil všech těch zářivých účesů a nebezpečně širokých úsměvů, hošan nám zmužněl a zatím tak nenápadně brouzdá kolem, aby už brzy s několikadenním strništěm na tváři zamotal hlavu svému andělu strážnému, který mu (jak se on domnívá) zachránil už na třetí zahraniční štaci život. S fotografií neznámé dívky se tak seržant americké námořní pěchoty dostane až k oné půvabné rozvedené matce, ale než ji poděkuje, sblíží se s jejím synem, naštve jejího bývalého manžela a ještě jeho silné paže pomůžou na psím „tréninkovém táboře“. Zbytek asi znáte.. U toho všeho nám hraje krásná hudba, sluníčko svítí víc než jindy a Zac se tváří stále nečitelně. Ale konec ironie. Ačkoliv tu máme dost předvídatelnou látku, nefunkční snahy o dramatizaci a poměrně hodně ploché postavy, žádná katastrofa to není. A to mi už dávno není šestnáct. Talisman se sice víc hodí do televize, ale že by nějak jednoznačně naštval, tak to vůbec ne.. A navíc Taylor Schilling.. hmm..(27.5.2012)

Jednoznačně lepší, než Safe Haven. Jasná volba na cestách se Student Agency!(23.6.2013)

• PinokKio

Dostat se na tohle nějakým záhadným způsobem do kina, tak se ze mě v cuku letu stane obdobně vyšinutý jedinec jako byl ten na loňské premiéře třetího Batmana v Denveru. Ale možná bych zbraní nemířil na publikum, spíš bych dal ránu z milosti sobě ..(17.12.2013)

• Hild

Samozřejmě, když jsem si pustila film natočený podle románu Nicholase Sparkse, čekala jsem velký slaďák plný klišé, krásné hudby, nádherné krajiny a to přesně ve filmu i je. Jen škoda, že je to tak velká nuda a nějaká romantická atmosféra na mě vůbec nedýchala. V tom filmu se pak neděje vůbec nic a neskutečně se táhne. Prakticky žádný dějový zvrat, dva se poznají, zamilují, následuje idylka, problém a pak... V traileru jste viděli vlastně už úplně všechno. Mé doporučení? Pokud máte náladu na slaďáček, raději znovu sáhněte po Zápisníku jedné lásky, po srdci vás pohladí mnohem více a Ryan Gosling vždy bude lepší než Zac Efron.(19.8.2012)

• Sarkastic

Pan Dokonalý (a to naprosto ve všech ohledech, když se pomine ta malá a vpravdě nepodstatná lež) a paní Osamělá aneb přesně ten typ romantického filmu, u kterého jistě leckterá divačka ráda roztaje, a aby se neřeklo, tak pro pánskou část publika tu je zas sexy hlavní představitelka, která je asi jedinou odměnou pro chudáka chlapa, kterého donutila jeho partnerka Talisman zkouknout. Jinak klišé se pěkně kupí, Efronovy psí oči se samozřejmě jen tak neokoukají a člověk se musí čím dál víc smát, jak je film hloupý a předvídatelný. Slaďárna toho takřka nejtěžšího kalibru, avšak bohužel hlavně v záporném slova smyslu, proto tedy pouze 2*, víc nemůžu a ani nechci dát.(15.9.2013)

• teutates

Je to tak strašné jak jsem se bál… né je to horší, nejenom, že je to prostoduchá romantická sračka, která střída jedno klišé za druhým, ale ještě ke všemu tu Zac hraje vojáčka, který si chudáček donesl tzv. syndrom lekajícího hovna. Borec chodí pěšky po USA a hledá nevěstu, protože její foto našel někde v prdelákově, hotový Šťastlivec. Takže Efron z klidným pohledem brázdí prérie Ameriky a s nerozvážnou duší hledá klid, hotová medovina. 1/10(27.8.2012)

Musím teda přiznat, že jsem prvotřídně zklamaná. Jak se mi předchozí filmy na motivy knížek Nicholase Sparkse líbili, tak tohle opravdu ne. Jediným plusem tady pro mě byl Zac Efron, protože všichni ostatní mi hrozně lezly na nervy a to včetně hlavní ženské hrdinky, která byla k nesnesení. A jako mi normálně předvídatelné filmy až tak moc nevadí, tak tady to už na mě bylo až příliš. Bohužel, 3*(4.11.2012)

No jelikož od jisté všem jistě známé doby nemusím Zaca Efrona tak tady mi nějak extra nevadil...Pěkně načnutý příběh,kdy neznámý mladý muž,který od začátku vypráví příběh nalezne fotografii krásné dívky a přes veškerou marnou snahu najít majitele této fotografie ji pojme jako svůj talisman.Dá si za cíl přežít všechny své mise a potom se vydat za tou dívkou a poděkovat jí. Osud tomu chtěl trošku jinak a trochu podivný mladý muž,který vypadá velice mladě dokonce mi připomínal trochu opelichané kuře - ale nevadí - si psem v patách jistým nedorozumněním sehnal práci u již zmíněné dívky a změnil svůj životní osud...Zachránil její dítě a přestože by nemusel přijmul ho za vlastního...Celkem pěkné ale velice předvídatelné - divila bych se ,kdyby to dopadlo jinak.(22.8.2012)

• Ilicka

Původně jsem plánovala nekonfliktní tři, ale: Film vrství klišé na klišé, dramatický oblouk vystaví na opravdu zvláštním základě (mám fotku tvého bratrance z Iráku, tzn. že jsem šmírák?), Zacovi traumatizovaného drsňáka, který přežil tři štace v Iráku, rozhodně nelze uvěřit a závěrečný zvrat, který mu otevřel cestu k milované Taylor Schilling, mě naprosto rozsekal - smíchy. Talisman se určitě nijak výrazně neliší od zbytku hollywoodské romantické produkce, nyní si však zahrává se seriozním vedlejším tématem (váleční veterání si hledají místo ve světě), zatímco hlavní příběh a vizuály ze všeho nejvíce připomínají Danielle Steele. (Však víte: všichni jsou krásní, sluníčko svítí, krajina je jako malovaná.)(24.8.2012)

• Kamca_

Na tohle jsem se těšila asi půl roku než na to půjdu do kina. Ale čím víc se premiéra blížila, tím víc jsem si to rozmejšlela a nakonec jsem radši nikam nešla a udělala jsem dobře. Podle traileru jsem si myslela, že to na pět nebo na čtyři hvězdičky bude, ale silně jsem se spletla. Ze začátku to vypadlo celkem dobře, ale pak se děj začal táhnout a vůbec mě to nebavilo. Jediný pozitivum na tom byla ta dobrá hudba, ale to je asi tak všechno. Herci byli sympatický, ale ty výkony za moc opravdu nestály. A ten trapnej konec radši komentovat nebudu, takže bohužel dávám jen 40%.(1.5.2012)

Scénář je sice pochybný a jednotlivé náhody až moc "náhodné", ale jinak je Talisman příjemnou feel-good podívanou. Výborná kamera (kýčovité záběry se sluncem nijak neruší) a Zac Efron je krásně civilní.(10.2.2014)

• TheSame

StudentAgency 2 + Joshua Radin = 2*(11.9.2013)

• Avalon820

Příběhů Nicholase Sparkse jsem četl a viděl skutečně dost a s klidem mohu prohlásit, že veškerá jeho tvorba je pouze kardinální kýč z něhož klišé přímo kypí - očekávat proto cokoliv jiného je přinejmenším naivní. Na druhou stranu musím uznat, že ne všechny jeho knížky jsou špatné a nečitelné - některé jsou zkrátka jen podané vkusně a některé ne. Talisman patří bohužel do té druhé kategorie a je tedy zřejmé, že když není dobrá předloha, její filmová adaptace taky slavná nebude. Mně osobně se na tomto filmu líbila snad nejvíce hudba a výprava, ostatní bylo průměrné či podprůměrné. Změny, kterých doznal scénář oproti předloze, byly naprosto k ničemu, chvílemi (zejména díky přeslazeným dialogům) spíše uškodily. No a Zac Efron? Jak to jen říci... Konstantní výraz týraného štěněte na mě zkrátka nefunguje. Na koho ano, nechť si připočte hvězdu k dobru.(26.1.2013)

Natočeno podle románu "The Lucky One" Nicholase Sparkse. Hlavní hrdina příběhu si hned na začátku zaspoileruje, když divákům "ve třetí" osobě oznámí: CITUJI - Aby to mělo šťastný konec, musel jsem projít Peklem........... A o co, že tu jde? Hlavní mužský hrdina tohoto příběhu je ve válce a při jedné smutné situaci najde fotku ženy, kterou někdo ztratil. Majitele nenajde, pravděpodobně zemřel v boji a tak si fotografii ponechá. Fotka mu totiž zachránila život a tak si řekl, že po válce bude ženu na této fotce hledat. Nebude to spoiler, když řeknu (napíšu), že tu dívku najde....ale tím celá ta cesta "peklem" vlastně teprve začíná. DIALOG: ONA - Proč by někdo jezdil až z Colorada sem, aby tu pracoval se psi? ON - Já nepřijel, přišel jsem pěšky......... Když vydržíte asi tak do půlky příběhum zjistíte, že se nejedná o love story, děj se totiž rapidně změní...divák sice čeká čekané, ale je to hodně komplikované. Něco jako - v tomhle městě jsem šerif já a jak rozkážu, tak bude!! CITÁT - Tak že tě bude šikanovat do konce života?........... No dobrá, zas tak komplikované a extra to není, prostě jen obyčejný, pohodový příběh, co našel, hledal a opět našel. Příjemně se na to koukalo, ale už to asi nikdy znovu neuvidím. CITÁT - O všem rozhoduje osud........(31.3.2013)

Ach, to bylo tak sladké, až to bolelo. Sparksův rukopis naprosto zřejmý. Sladší romantický film jsem dlouho neviděl. Ale tak, čas od času to není od věci. Měl jsem ale trochu problém se Zacem Efronem. Není mi za prvé 2x sympatický a příběh Logana a jeho životní zkušenosti by mi pasovaly mnohem lépe na jakéhokoli staršího herce. Nyní pár dovedností a zájmů postavy Logana, kterému je 25 let: Umí střílet ze samopalu, rozumí hudbě, hraje na klavír, zajímá se o filosofii a literaturu, umí všechno spravit, je skvělý milovník, atd. Trochu moc, ne? :) Opět nám Američani ukázali, jak je hlavní hrdina všeuměl. Talisman byl už zkrátka trochu přestřelený a až moc přeslazený (defacto všechna ostatní Sparksova díla hodnotím lépe a 4 hvězdičkami). Lucky one je u mě za 3 hvězdičky. 68% (with J.)(29.12.2013)

Možná to není příliš objektivní, ale miluju tenhle druh filmu. Jistě, je to hrozně průhledné, ale nemůžete přeci koukat na romanťák a myslet si, že to skončí jinak. Efron nám vyrostl do pořádného chlapa, Taylor vypadá jako nadějná herečka a Blythe jako vždy dokázala, že ona hrát prostě umí :)(29.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11