Talisman

Nicholas Sparks (kniha)

Will Fetters

Alar Kivilo

• Malarkey

Slušná zívačka. Zac Efron se jeví jako vcelku sympatickej herec, ale potřeboval by nějakou zajímavější roli, než tady toho vojáka po návratu z Blízkýho Východu. Začátek vypadal docela akčně, ale od začátku se to všecko tak strašně zpomalilo, že jsem chvíli přemýšlel nad tím, jestli se mi nezastavil tep.(20.8.2013)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $60,457,138Tržby Celosvetovo $94,645,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,715,914 //počet predaných kusov 202,296Tržby za predaj DVD v USA $14,333,569 //počet predaných kusov 963,163║ schématická romantická omáčka, ktorá ničím v rámci deja neprekvapí, je sakramentsky predvídateľná ale je neskutočné ako dokáže do týchto usmrkaných filmov zapasovať Zac Efron(predtým prekvapil Smrt a život Charlieho St. Clouda ) a ešte mu uveríte aj toho zúboženého mariňáka, neokukaná Taylor Schilling mu ako protipól dobre zapasovala, až nečakane pozerateľné /60%/(18.12.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,175 // Otvárací Víkend USA: $22,518,358 //(25.1.2013)

• CheGuevara

Dlouho jsem neviděl film, který by s takovou lehkostí bagatelizoval domácí násílí. Holt znáte to, sice mlátí svou ženu, je to pijan a citový vyděrač, jež si své frustrace vybíjí na svém synkovi, ale na konci se zachová jako správnej "chlap". Tak co jsme si, to jsme si. Přece jen měl to "srdíčko", tak navždy dobrý, ne? Takže milí, mlátí-li vás váše drahá polovička, tak se nebojte, on to dělá z lásky k vám. Vážení, jdu blejt. PS: Jo a situovat film do státu Luisiana, ve kterém je asi třetina černošských obyvatel a který je proslulý svou otrokářskou minulostí, a celej příběh postavit na problémech těch "bílých", kdy jedinej černej je týpek někde vzadu v kostel, je nehorázný chucpe.(6.10.2014)

• charlosina

Moc velký výběr k zabití času stráveného v autobuse nebyl, tak jsem zvolila The Lucky One (který jsem si dle názvu spletla s The Lucky Ones http://www.csfd.cz/film/231933-stastlivci/ ) - no hned po prvních záběrech mi bylo jasné, že to je omyl, no a taky jak to skončí... prostě romantická pohádka, která obsahuje samozřejmě dramatickou zápletku, k jejímuž rozuzlení stačí jedno: láska. Oujé! // Tohle jsou chvíle, které mi připomínají, že na cesty nemám zapomínat na knihu.(16.5.2014)

• Psema

Hezky načančané NIC. Problém posledních Sparksovek není v tom, že se jedná o kýč pro paničky a zasněné/zastydlé puberťačky. Problém je v tom, že se nedaří podchytit postavy, přijít s příběhem, který by upřímně dojal, a vymyslet finále, které by nebylo tak okatě cucané z prstu jako tady. Efron má trauma, ale vydrží mu pět minut. Zlomové tajemství není nic než banální informace, která nikoho s mozkem nemůže urazit a z Schillingové dělá tím pádem jenom blbku. A finále v dešti je deus-ex-machinou, za kterou by měl pan scenárista vrátit průkazku a vrátit se spolu se Sparksem do prvního ročníku kurzu tvůrčího psaní. Efron jinak solidní a táhne, co se dá.(17.8.2014)

• StarsFan

Není to tak strašné, jak jsem se bála. I tak si ale příběh vydatně pomáhá nejrůznějšími příběhovými berličkami (hlavnímu hrdinovi se náhodou podaří zjistit, kde hledaná žena žije) a Zac Efron hlavní dramatickou scénu, v níž vysvětluje svou minulost, naprosto nezvládá. (Alespoň že v ostatních, civilnějších momentech působí relativně přirozeně.) A mimochodem od kdy mají tvůrci trailerů pocit, že je potřeba divákovi ukázat celý film zkrácený do dvou minut?(12.5.2012)

Určitě není potřeba se nějak zásadně obrnit. I když to tak na první pohled může vypadat. Vyzpívaný a vytančený Zac se zbavil všech těch zářivých účesů a nebezpečně širokých úsměvů, hošan nám zmužněl a zatím tak nenápadně brouzdá kolem, aby už brzy s několikadenním strništěm na tváři zamotal hlavu svému andělu strážnému, který mu (jak se on domnívá) zachránil už na třetí zahraniční štaci život. S fotografií neznámé dívky se tak seržant americké námořní pěchoty dostane až k oné půvabné rozvedené matce, ale než ji poděkuje, sblíží se s jejím synem, naštve jejího bývalého manžela a ještě jeho silné paže pomůžou na psím „tréninkovém táboře“. Zbytek asi znáte.. U toho všeho nám hraje krásná hudba, sluníčko svítí víc než jindy a Zac se tváří stále nečitelně. Ale konec ironie. Ačkoliv tu máme dost předvídatelnou látku, nefunkční snahy o dramatizaci a poměrně hodně ploché postavy, žádná katastrofa to není. A to mi už dávno není šestnáct. Talisman se sice víc hodí do televize, ale že by nějak jednoznačně naštval, tak to vůbec ne.. A navíc Taylor Schilling.. hmm..(27.5.2012)

Jednoznačně lepší, než Safe Haven. Jasná volba na cestách se Student Agency!(23.6.2013)

• PinokKio

Dostat se na tohle nějakým záhadným způsobem do kina, tak se ze mě v cuku letu stane obdobně vyšinutý jedinec jako byl ten na loňské premiéře třetího Batmana v Denveru. Ale možná bych zbraní nemířil na publikum, spíš bych dal ránu z milosti sobě ..(17.12.2013)

• Hild

Samozřejmě, když jsem si pustila film natočený podle románu Nicholase Sparkse, čekala jsem velký slaďák plný klišé, krásné hudby, nádherné krajiny a to přesně ve filmu i je. Jen škoda, že je to tak velká nuda a nějaká romantická atmosféra na mě vůbec nedýchala. V tom filmu se pak neděje vůbec nic a neskutečně se táhne. Prakticky žádný dějový zvrat, dva se poznají, zamilují, následuje idylka, problém a pak... V traileru jste viděli vlastně už úplně všechno. Mé doporučení? Pokud máte náladu na slaďáček, raději znovu sáhněte po Zápisníku jedné lásky, po srdci vás pohladí mnohem více a Ryan Gosling vždy bude lepší než Zac Efron.(19.8.2012)

• Sarkastic

Pan Dokonalý (a to naprosto ve všech ohledech, když se pomine ta malá a vpravdě nepodstatná lež) a paní Osamělá aneb přesně ten typ romantického filmu, u kterého jistě leckterá divačka ráda roztaje, a aby se neřeklo, tak pro pánskou část publika tu je zas sexy hlavní představitelka, která je asi jedinou odměnou pro chudáka chlapa, kterého donutila jeho partnerka Talisman zkouknout. Jinak klišé se pěkně kupí, Efronovy psí oči se samozřejmě jen tak neokoukají a člověk se musí čím dál víc smát, jak je film hloupý a předvídatelný. Slaďárna toho takřka nejtěžšího kalibru, avšak bohužel hlavně v záporném slova smyslu, proto tedy pouze 2*, víc nemůžu a ani nechci dát.(15.9.2013)

• teutates

Je to tak strašné jak jsem se bál… né je to horší, nejenom, že je to prostoduchá romantická sračka, která střída jedno klišé za druhým, ale ještě ke všemu tu Zac hraje vojáčka, který si chudáček donesl tzv. syndrom lekajícího hovna. Borec chodí pěšky po USA a hledá nevěstu, protože její foto našel někde v prdelákově, hotový Šťastlivec. Takže Efron z klidným pohledem brázdí prérie Ameriky a s nerozvážnou duší hledá klid, hotová medovina. 1/10(27.8.2012)

Musím teda přiznat, že jsem prvotřídně zklamaná. Jak se mi předchozí filmy na motivy knížek Nicholase Sparkse líbili, tak tohle opravdu ne. Jediným plusem tady pro mě byl Zac Efron, protože všichni ostatní mi hrozně lezly na nervy a to včetně hlavní ženské hrdinky, která byla k nesnesení. A jako mi normálně předvídatelné filmy až tak moc nevadí, tak tady to už na mě bylo až příliš. Bohužel, 3*(4.11.2012)

• Ilicka

Původně jsem plánovala nekonfliktní tři, ale: Film vrství klišé na klišé, dramatický oblouk vystaví na opravdu zvláštním základě (mám fotku tvého bratrance z Iráku, tzn. že jsem šmírák?), Zacovi traumatizovaného drsňáka, který přežil tři štace v Iráku, rozhodně nelze uvěřit a závěrečný zvrat, který mu otevřel cestu k milované Taylor Schilling, mě naprosto rozsekal - smíchy. Talisman se určitě nijak výrazně neliší od zbytku hollywoodské romantické produkce, nyní si však zahrává se seriozním vedlejším tématem (váleční veterání si hledají místo ve světě), zatímco hlavní příběh a vizuály ze všeho nejvíce připomínají Danielle Steele. (Však víte: všichni jsou krásní, sluníčko svítí, krajina je jako malovaná.)(24.8.2012)

No jelikož od jisté všem jistě známé doby nemusím Zaca Efrona tak tady mi nějak extra nevadil...Pěkně načnutý příběh,kdy neznámý mladý muž,který od začátku vypráví příběh nalezne fotografii krásné dívky a přes veškerou marnou snahu najít majitele této fotografie ji pojme jako svůj talisman.Dá si za cíl přežít všechny své mise a potom se vydat za tou dívkou a poděkovat jí. Osud tomu chtěl trošku jinak a trochu podivný mladý muž,který vypadá velice mladě dokonce mi připomínal trochu opelichané kuře - ale nevadí - si psem v patách jistým nedorozumněním sehnal práci u již zmíněné dívky a změnil svůj životní osud...Zachránil její dítě a přestože by nemusel přijmul ho za vlastního...Celkem pěkné ale velice předvídatelné - divila bych se ,kdyby to dopadlo jinak.(22.8.2012)

• mat.ilda

Chtěla jsem si orazit nějakou tou slaboduchou oddechovkou a taky zjistit, co je Zac Efron zač - obě mise splněny a žádná z nich nezklamala moje nekalá očekávání - v prvním případě mě oslnila maximálně záře totálně přeběleného předkusu filmové Beth a v tom druhém jsem se ujistila, že masíčkář Zac v mých očích na dlouhá léta, než dozraje (jestli vůbec), zůstane modrookou mucholapkou na beznadějné romantičky ohraničené koncovkou -náct. Brrrrrr... PRO UŽIVATELE, KTEŘÍ NEDÁVALI POZOR TAK, JAKO JÁ :-) LOGAN NENAŠEL BETH NÁHODOU, DRŽEL SE MAJÁKU, KTERÝ SE TYČIL NA POZADÍ FOTOGRAFIE A PODLE NĚJ IDENTIFIKOVAL MÍSTO, KDE BY DÍVKA MOHLA ŽÍT ( ... a pak že jsem to "nežrala" :-D)(28.5.2012)

• Kamca_

Na tohle jsem se těšila asi půl roku než na to půjdu do kina. Ale čím víc se premiéra blížila, tím víc jsem si to rozmejšlela a nakonec jsem radši nikam nešla a udělala jsem dobře. Podle traileru jsem si myslela, že to na pět nebo na čtyři hvězdičky bude, ale silně jsem se spletla. Ze začátku to vypadlo celkem dobře, ale pak se děj začal táhnout a vůbec mě to nebavilo. Jediný pozitivum na tom byla ta dobrá hudba, ale to je asi tak všechno. Herci byli sympatický, ale ty výkony za moc opravdu nestály. A ten trapnej konec radši komentovat nebudu, takže bohužel dávám jen 40%.(1.5.2012)

Scénář je sice příšerný, ale jinak je Talisman v rámci možností slušnou feel-good jednohubkou. Výborná kamera (kýčovité záběry se sluncem nijak neruší) a Zac Efron navzdory špatně napsané postavy příjemně překvapil civilním hereckým výkonem.(10.2.2014)

Natočeno podle románu "The Lucky One" Nicholase Sparkse. Hlavní hrdina příběhu si hned na začátku zaspoileruje, když divákům "ve třetí" osobě oznámí: CITUJI - Aby to mělo šťastný konec, musel jsem projít Peklem........... A o co, že tu jde? Hlavní mužský hrdina tohoto příběhu je ve válce a při jedné smutné situaci najde fotku ženy, kterou někdo ztratil. Majitele nenajde, pravděpodobně zemřel v boji a tak si fotografii ponechá. Fotka mu totiž zachránila život a tak si řekl, že po válce bude ženu na této fotce hledat. Nebude to spoiler, když řeknu (napíšu), že tu dívku najde....ale tím celá ta cesta "peklem" vlastně teprve začíná. DIALOG: ONA - Proč by někdo jezdil až z Colorada sem, aby tu pracoval se psi? ON - Já nepřijel, přišel jsem pěšky......... Když vydržíte asi tak do půlky příběhum zjistíte, že se nejedná o love story, děj se totiž rapidně změní...divák sice čeká čekané, ale je to hodně komplikované. Něco jako - v tomhle městě jsem šerif já a jak rozkážu, tak bude!! CITÁT - Tak že tě bude šikanovat do konce života?........... No dobrá, zas tak komplikované a extra to není, prostě jen obyčejný, pohodový příběh, co našel, hledal a opět našel. Příjemně se na to koukalo, ale už to asi nikdy znovu neuvidím. CITÁT - O všem rozhoduje osud........(31.3.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12