Talisman

Nicholas Sparks (kniha)

Will Fetters

Alar Kivilo
  • Zeebonk

To máte tak, když autobus Student Agency vláčí váš zpocený šourek a křečkovité hýždě dobrých deset hodin v kuse a vás již omrzelo sjíždět postopadesátývosmý Matrix a Tenacious D: The POD, a tak se rozhodnete zardousit dvě hodinky epileptického poskakování dlouhé rafičky zhlédnutím něčeho doposud nevídaného, něčeho s výmluvným názvem - The Lucky One. A proč by ne? V prvních vteřinách ve vás převládá přesvědčení, že se jedná o luxusní drámokomedii, zvanou The Lucky Ones. Jenomže vono hovno! Zvědavý čtenář mě teď tahá za nohavici a svou umouněnou baculatou nožkou mě u toho vydatně kope do holeně a to s takovou horlivostí, že by si z toho naspeedovaný oslík závistí vysral rektum. "Běž radši zapálit nějaký mraveniště, ty malej nevycákanej hovnoksichte!" Povídám mu na oplátku, ale hned na to mi dochází, že by bylo vlastně docela záhodno vysvětlit, co dělá tuto sračku nejsračkoidnější sračkou všech zasraných sraček. Inu, odpověď bych tedy shrnul do čtyř přídavných jmen - prkenné, slzopudné, kýčovité a skrz naskrz kreténské.(20.7.2014)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,175 // Otvárací Víkend USA: $22,518,358 //(25.1.2013)

Ach, to bylo tak sladké, až to bolelo. Sparksův rukopis naprosto zřejmý. Sladší romantický film jsem dlouho neviděl. Ale tak, čas od času to není od věci. Měl jsem ale trochu problém se Zacem Efronem. Není mi za prvé 2x sympatický a příběh Logana a jeho životní zkušenosti by mi pasovaly mnohem lépe na jakéhokoli staršího herce. Nyní pár dovedností a zájmů postavy Logana, kterému je 25 let: Umí střílet ze samopalu, rozumí hudbě, hraje na klavír, zajímá se o filosofii a literaturu, umí všechno spravit, je skvělý milovník, atd. Trochu moc, ne? :) Opět nám Američani ukázali, jak je hlavní hrdina všeuměl. Talisman byl už zkrátka trochu přestřelený a až moc přeslazený (defacto všechna ostatní Sparksova díla hodnotím lépe a 4 hvězdičkami). Lucky one je u mě za 3 hvězdičky. 68% (with J.)(29.12.2013)

• - Role Logana Thibaulta byla psána přímo pro Ryana Goslinga. (Laslo)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse. (Alizze)

• - Filmovanie prebiehalo v meste New Orleans a jeho okolí, ktoré sa nachádzajú v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

• Zac Efron