Talisman

Předloha:

Nicholas Sparks (kniha)

Will Fetters

Alar Kivilo

Nebolo to zlé, to by som kecala, nebolo to ani výnimočne úchvatné či dojemné, vlastne to bola taká sladká limonáda. Dámy určite poteší pohľad na Zaca Efrona a pánov jeho krásna partnerka a vizuálna stránka tiež stojí za zmienku. Mne osobne prekážalo, ako sa vo filme riešili malicherné volovinky, ako fotografia, ktorej sa prikladala neuveriteľná doležitosť a vážne mi nebolo jasné, prečo to hlavný hrdina nevysvetlil hneď na začiatku. Zrejme by potom v príbehu chýbal nejaký ten dramatický zvrat, ale v tomto prípade bol postavený na hodne vrtkých nožičkách. Je to jedna z príčin, pre ktoré na mňa film robil dojem nedomysleného, amatérskeho pokusu o niečo silnejšieho a žiaľ neúspešne. Napriek tomu si však zaslúži plné a poctivé 3*. Oddychovka pre nenáročného diváka na večer vo dvojici.(9.10.2013)

• Ilicka

Původně jsem plánovala nekonfliktní tři, ale: Film vrství klišé na klišé, dramatický oblouk vystaví na opravdu zvláštním základě (mám fotku tvého bratrance z Iráku, tzn. že jsem šmírák?), Zacovi traumatizovaného drsňáka, který přežil tři štace v Iráku, rozhodně nelze uvěřit a závěrečný zvrat, který mu otevřel cestu k milované Taylor Schilling, mě naprosto rozsekal - smíchy. Talisman se určitě nijak výrazně neliší od zbytku hollywoodské romantické produkce, nyní si však zahrává se seriozním vedlejším tématem (váleční veterání si hledají místo ve světě), zatímco hlavní příběh a vizuály ze všeho nejvíce připomínají Danielle Steele. (Však víte: všichni jsou krásní, sluníčko svítí, krajina je jako malovaná.)(24.8.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,175 // Otvárací Víkend USA: $22,518,358 //(25.1.2013)

Natočeno podle románu "The Lucky One" Nicholase Sparkse. Hlavní hrdina příběhu si hned na začátku zaspoileruje, když divákům "ve třetí" osobě oznámí: CITUJI - Aby to mělo šťastný konec, musel jsem projít Peklem........... A o co, že tu jde? Hlavní mužský hrdina tohoto příběhu je ve válce a při jedné smutné situaci najde fotku ženy, kterou někdo ztratil. Majitele nenajde, pravděpodobně zemřel v boji a tak si fotografii ponechá. Fotka mu totiž zachránila život a tak si řekl, že po válce bude ženu na této fotce hledat. Nebude to spoiler, když řeknu (napíšu), že tu dívku najde....ale tím celá ta cesta "peklem" vlastně teprve začíná. DIALOG: ONA - Proč by někdo jezdil až z Colorada sem, aby tu pracoval se psi? ON - Já nepřijel, přišel jsem pěšky......... Když vydržíte asi tak do půlky příběhum zjistíte, že se nejedná o love story, děj se totiž rapidně změní...divák sice čeká čekané, ale je to hodně komplikované. Něco jako - v tomhle městě jsem šerif já a jak rozkážu, tak bude!! CITÁT - Tak že tě bude šikanovat do konce života?........... No dobrá, zas tak komplikované a extra to není, prostě jen obyčejný, pohodový příběh, co našel, hledal a opět našel. Příjemně se na to koukalo, ale už to asi nikdy znovu neuvidím. CITÁT - O všem rozhoduje osud........(31.3.2013)

• maverick10

Tuna ruzove preslazene limonady na jedno deka dramaticke zapletky. Tolik krasnych barev, lidi, patosu a nerealna uvidite snad jen ve filmu se Zacem Efronem.(5.11.2012)