Talisman

Předloha:

Nicholas Sparks (kniha)

Will Fetters

Alar Kivilo

Romantika se silným příběhem, který mě málem donutil uronit slzu, ale udržela jsem se. Opravdu výborný děj. Není to přehnaně romantické ani dramatické. Rozhodně je to vyvážený snímek. Zac Efron vyrostl do pěkného chlapa v porovnáním s Muzikálem ze střední. A Taylor Schilling je sympatická a skvělá herečka. Po delší době opravdu povedené romantické drama, které mohu doporučit.(13.12.2012)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $60,457,138Tržby Celosvetovo $94,645,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,715,914 //počet predaných kusov 202,296Tržby za predaj DVD v USA $14,333,569 //počet predaných kusov 963,163║ schématická romantická omáčka, ktorá ničím v rámci deja neprekvapí, je sakramentsky predvídateľná ale je neskutočné ako dokáže do týchto usmrkaných filmov zapasovať Zac Efron(predtým prekvapil Smrt a život Charlieho St. Clouda ) a ešte mu uveríte aj toho zúboženého mariňáka, neokukaná Taylor Schilling mu ako protipól dobre zapasovala, až nečakane pozerateľné /60%/(18.12.2012)

• Avalon820

Příběhů Nicholase Sparkse jsem četl a viděl skutečně dost a s klidem mohu prohlásit, že veškerá jeho tvorba je pouze kardinální kýč z něhož klišé přímo kypí - očekávat proto cokoliv jiného je přinejmenším naivní. Na druhou stranu musím uznat, že ne všechny jeho knížky jsou špatné a nečitelné - některé jsou zkrátka jen podané vkusně a některé ne. Talisman patří bohužel do té druhé kategorie a je tedy zřejmé, že když není dobrá předloha, její filmová adaptace taky slavná nebude. Mně osobně se na tomto filmu líbila snad nejvíce hudba a výprava, ostatní bylo průměrné či podprůměrné. Změny, kterých doznal scénář oproti předloze, byly naprosto k ničemu, chvílemi (zejména díky přeslazeným dialogům) spíše uškodily. No a Zac Efron? Jak to jen říci... Konstantní výraz týraného štěněte na mě zkrátka nefunguje. Na koho ano, nechť si připočte hvězdu k dobru.(26.1.2013)

• - Role Logana Thibaulta byla psána přímo pro Ryana Goslinga. (Laslo)

• - Adeptkami na hlavní ženskou roli byly také Abbie Cornish a Katie Cassidy. (oje)

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)

• Zac Efron