Personalista (festivalový název)

• Francie

Le voyage du directeur des ressources humaines

• Německo

Die Reise des Personalmanagers

The Human Resources Manager

Manažér ľudských zdrojov

(festivalový název)

Francie / Německo / Izrael / Rumunsko, 2010, 103 min

Eran Riklis

Předloha:

Abraham B. Jehoshua (kniha)

Noah Stollman

Cyril Morin

Roadtrip po Rumunsku made in Izrael. Občas vtipné, občas zajímavé, umís i šáhnout na srdce. Celkový dojem ovšem nepříliš silný.(27.3.2015)

• playboxguest

Neříkám, že je to špatný film, někoho jistě zaujmout může, ale já to nebudu. Na to mi připadal až příliš rozvleklý.(14.5.2012)

• Flamik

pár zajímavejch částí. Celkově ale 0.(18.12.2014)

[8th International Film Festival in Thrissur, Kerala, India] *** Zčernalá road-movie na poněkud omleté a porotami všech zemí oblíbené téma migrace za prací a vykořisťování. Dost prvoplánový, líbivý snímek se záběry z Izraele a Rumunska, nefunkční rodiny v obou dotčených světech, nešťastné děti tak či tak selhávajících (protože pracovní pozicí zotročených) rodičů, pracovní povinnosti na úkor života, tragická smrt, která to všechno roztočí, zužitkovaná v médiích, pak sebezpytování, hrdinský výkon, pár přátelství do konce života, nějaké to objetí a výhled do zářnějších zítřků po prožitých dobrodružstvích a oživených emocích. *** Boring.(15.2.2013)

Pamätám sa, ked som sa vracal z Rumunska a na hranici nás zdržiavali, kým nezaplatíme poplatok za počasie! Skurvení cigáni... Inak, zdalo sa mi trochu za vlasy pritiahnuté, že manažér izraelskej pekárne by sa len tak dostal do atomového krytu rumunskej armády. No, ak si chcete zažiť trochu depky, tak tento road trip naprieč rumunskému dažd'u a mrazu do zapadlej dediny plnej blata, smútku a beznádeje, je to pravé !(10.4.2012)

• - Film získal pět Ophir Price (izraelská obdoba Českého lva) a v roce 2010 byl vybrán, aby reprezentoval Izrael v boji o Oscara. (Zdroj: 2media)