Personalista (festivalový název)

• Izrael

Human Resources Manager, The

• Le voyage du directeur des ressources humaines

• slovenský

Manažér ľudských zdrojov

(festivalový název)

Francie / Německo / Izrael / Rumunsko, 2010, 103 min

Eran Riklis

Cyril Morin
  • playboxguest

Neříkám, že je to špatný film, někoho jistě zaujmout může, ale já to nebudu. Na to mi připadal až příliš rozvleklý.(14.5.2012)

[8th International Film Festival in Thrissur, Kerala, India] *** Zčernalá road-movie na poněkud omleté a porotami všech zemí oblíbené téma migrace za prací a vykořisťování. Dost prvoplánový, líbivý snímek se záběry z Izraele a Rumunska, nefunkční rodiny v obou dotčených světech, nešťastné děti tak či tak selhávajících (protože pracovní pozicí zotročených) rodičů, pracovní povinnosti na úkor života, tragická smrt, která to všechno roztočí, zužitkovaná v médiích, pak sebezpytování, hrdinský výkon, pár přátelství do konce života, nějaké to objetí a výhled do zářnějších zítřků po prožitých dobrodružstvích a oživených emocích. *** Boring.(15.2.2013)

• Flamik

pár zajímavejch částí. Celkově ale 0.(18.12.2014)

Roadtrip po Rumunsku made in Izrael. Občas vtipné, občas zajímavé, umís i šáhnout na srdce. Celkový dojem ovšem nepříliš silný.(27.3.2015)

Pamätám sa, ked som sa vracal z Rumunska a na hranici nás zdržiavali, kým nezaplatíme poplatok za počasie! Skurvení cigáni... Inak, zdalo sa mi trochu za vlasy pritiahnuté, že manažér izraelskej pekárne by sa len tak dostal do atomového krytu rumunskej armády. No, ak si chcete zažiť trochu depky, tak tento road trip naprieč rumunskému dažd'u a mrazu do zapadlej dediny plnej blata, smútku a beznádeje, je to pravé !(10.4.2012)