Nastala chyba při přehrávání videa.
 • girasollle
  *

  Byla jsem hodně zklamaná. Líbil se mi snad jen první příběh "Panorama". Škoda nevyužitíého potenciálu motivu hlavního města, který Praha určitě může nabídnout...(1.5.2013)

 • Quisp
  ****

  Příjemné překvapení, jen tak dal Famáci.(16.11.2012)

 • ejnl
  *

  Obrovská nuda, absolutně nevyužitý vizuální a motivový potenciál krásného města. Pokud jako příklad právoplatné pocty Praze vezmu třeba Světáky, tak ani jedna ze čtyř viděných povídek by si s nimi na kafe nesedla. Jediný kraťas, který filmařskou kvalitou vybočoval z řady, je film Tomáše Pavlíčka, kterému se podařilo uchopit téma a někam ho dovést. Zbytek unylost, anestetika, hloupost.(20.11.2012)

 • matslama
  ***

  Nebýt tam Tajemství památníku, byl by film takovou milou koláží ze střípků příběhů obyvatel Prahy. Ten fiktivní dokument se fakt nepoved a strhává tak dolů i celkový dojem...(27.11.2012)

 • salalala
  ***

  Vlastně vůbec ne špatný projekt, který bohužel doplácí na to, že se příspěvky točily zvlášť a nezávisle na sobě. Tak to totiž vypadá, že film nemá koncepci, i když ji rozhodně mít měl. Záběry Prahy jsou moc krásné a dobře řešené i výtvarně a tvoří takovou zvláštní atmosféru. I herci jsou víceméně dobří a zúčastněná slavná jména jsou jen třešínkou na dortu. Nejlepší je asi úplně poslední povídka o duchovi na Vítkově, ta je zábavná a má i dobrou pointu. Ostatní jsou na stejné úrovni - mají zajímavé náměty, ale zpracovány jsou spíš rutinně, což se ale dá odpustit, když to všechno točí studenti. Za vidění to rozhodně stojí, aby člověk viděl, že tu stále jsou nějaké naděje, které by v budoucnu mohly pozvednout úroveň naší kinematografie o kus výš. Jako komplet je to lehce nevyvážené a kolísavé úrovně, tudíž tomu dám tři hvězdy a ryzí průměr v podobě 50%.(16.11.2012)

 • Jiří Dvořák

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace