Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  *

  Vzhledem k tomu, že jsem z FAMU produktů viděla naposledy etudku Pře|klad, zkusila jsem Prahu, mou lásku poměrně bez předsudků. A čeho se mi dostalo? Úvodní povídky Panaroma, která je formálně nápaditá a Prahu adoruje naprosto ideálně. Pochybuje pouze ve stereotypním obsazení Jířího Dvořáka. Bohužel kousek Právnička už jen zazdívá poměrně slušný nápad do trapné halucinace z Libně a Vysočan. Květa Fialová je děsná jako obvykle. Budař opět nevypadává ze své škatulky ostýchavého chlapce od vedle. Obyčejný jízdní řád už je jen naprostý výsměch neposouvající nic nikam, zejména ne zoufalství "herectví" Marie Doležalové. A Tajemství památníku? Tady své bývalé spolužačce Lucii Kajánkové mohu jen vzkázati méně prospaných hodin na přehledových přednáškách o českém kinu do roku 1960.(28.11.2012)

 • matslama
  ***

  Nebýt tam Tajemství památníku, byl by film takovou milou koláží ze střípků příběhů obyvatel Prahy. Ten fiktivní dokument se fakt nepoved a strhává tak dolů i celkový dojem...(27.11.2012)

 • andaAanda

  podle mě nejde o důkaz toho, že je famu v prdeli, ale jen shodu náhod a nepochopení kódů. toto není celovečerák ani absolvenťák. je to výsledek povinného, pevně daného cvičení druháků. ty projekty, na kterých teď diváci nenechávají nit suchou, měly jen tu smůlu, že byly nejživotaschopnější. a že se to celé dostalo do rukou někomu, kdo si zřejmě nedal pokoj a dotáhl věc do konce. samozřejmě, že to drží pohromadě jen na dobrý slovo a že ten výchozí nápad je nudnej a neoriginální. je to zřejmě taková ta věc, kterou se autoři za pár let budou snažit vytěsnit z paměti i CV, ale třeba je někam posunula. do kin patří jiný famufilmy, který se tam třeba nikdy nedostanou...(13.12.2012)

 • salalala
  ***

  Vlastně vůbec ne špatný projekt, který bohužel doplácí na to, že se příspěvky točily zvlášť a nezávisle na sobě. Tak to totiž vypadá, že film nemá koncepci, i když ji rozhodně mít měl. Záběry Prahy jsou moc krásné a dobře řešené i výtvarně a tvoří takovou zvláštní atmosféru. I herci jsou víceméně dobří a zúčastněná slavná jména jsou jen třešínkou na dortu. Nejlepší je asi úplně poslední povídka o duchovi na Vítkově, ta je zábavná a má i dobrou pointu. Ostatní jsou na stejné úrovni - mají zajímavé náměty, ale zpracovány jsou spíš rutinně, což se ale dá odpustit, když to všechno točí studenti. Za vidění to rozhodně stojí, aby člověk viděl, že tu stále jsou nějaké naděje, které by v budoucnu mohly pozvednout úroveň naší kinematografie o kus výš. Jako komplet je to lehce nevyvážené a kolísavé úrovně, tudíž tomu dám tři hvězdy a ryzí průměr v podobě 50%.(16.11.2012)

 • ulukaj
  odpad!

  FAMU je v prdeli(1.12.2012)

 • Jan Budař

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace