Hell on Wheels (TV seriál)

Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011 - 2016, 41 h 29 min (Minutáž: 57x43 min)

Kevin Kiner

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus

Pilot: AMC má neuvěřitelnou kliku při výběru jejích hlavních seriálových hrdinů...(13.1.2013)

Trošku tomu chýba od úvodu tempo a to zaplietanie osudov podaktorých postáv je občas mierne kŕčovité, no celé sa to vezie na chytľavej historickej atmosfére, na westernovej nostalgii podfarbenej chytľavými hudobnými motívmi a po prvej sérii hlavne príbehu, lákavo rozohranom na ďalšie sledovanie. Anson Mount ako hlavný hrdina je zpočiatku akýsi všedný a nevýrazný, no časom jeho mĺkvej charizme drsoňa s prenikavým pohľadom divák podľahne. No objaví sa občas aj postava, ktorá akoby ušla z Doktorky Quinnovej, napr. afektované a teatrálne repliky miestneho farára čoraz viac bijú do uší svojou umelosťou. Do očí občas udrie nie práve najokázalejšia výprava, keď si človek uvedomí, že sa celý seriál odohráva (s výjnimkou pár výletov do voľnej prírody) na pár štvorcových metroch uprostred jedných kulís. Ale aj na malom plácku plnom prostitútok, nasraných indiánov a rasistických ožralov to AMC slušne a hlavne bez prikrášľovania rozohralo.(28.2.2012)

Westernovému žánru sice příliš neholduji, ale kabelovka AMC opět prokazuje, že příběhy jsou pro ni důležité, a tak jsem neměla problém nechat se během pilotní epizody velmi rychle vtáhnout do děje. Po druhém dílu už se nemůžu dočkat pokračování a jestli si seriál kvality udrží i v dalších dílech, nebudu váhat s vysokým hodnocením. || Po dalších dílech: velmi příjemná záležitost, která sice vyloženě nevyrazí dech, ale každá epizoda první řady vás vždy dokáže něčím upoutat. 1. série - 80 %(20.11.2011)

Velká škoda, protože tenhle seriál měl určitě na víc, než na trochu lepší tři hvězdy. Po slibném úvodu, který trval zhruba čtyři díly, jako by se zasekl, zůstal stát na místě a nevěděl na kterou stranu vykročit . Co bych ocenil, byl rozhodně herecký výkon Colma Meaneyho, který si ziskuchtivého stavitele železnice zahrál opravdu s chutí, potom Christopera Heyedahla za roli švéda a také Ansona Mounta. Ne, že by podal nějaký skvělý herecký výkon, ale typově byl do role hlavního hrdiny vybrán perfektně a je mi naprosto jasné, že při pohledu na jeho mužnou tvář a tělo, nemohlo zůstat žádné ženské oko suché. A to je asi tak zhruba vše, ostatní až na pár opravdu pěkných písniček, mě zas až tak nenadchlo a dost jsem se třeba divil, že Wes Studi kývl na tenhle seriál a přijal po dvou skvělých filmech ( Poslední mohykán, Geronimo), kde ztvárnil také indiány, takovou roli, jaká mu zde byla nabídnuta. Uvidíme, jestli bude nějaké pokračování, každopádně s trošku lepším scénářem, nebudu mít vůbec problém nějakou tu hvězdu navíc přihodit.(4.1.2015)

Po prvých dvoch dieloch. Akonáhle pozriem aspoň prvú sériu, napíšem viac. 80% - 4*.(15.11.2014)