poster

Hell on Wheels (TV seriál)

 • Slovensko

  Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011 - 2016, 41 h 29 min (Minutáž: 57x43 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus, Gregg Henry, Julia Maxwell, Conrad Pla, Zak Santiago, Michael Horse, Sara Canning, Michelle Thrush, Rod Lurie, Jonathan Scarfe, Andrew Howard, Julian Richings, Adrian Petriw, Kaj-Erik Eriksen, Toby Hemingway, Noah Danby, Barry Flatman, Mpho Koaho, Jason Schombing, Tseng Chang, David Ferry, Ben Sullivan, Michael Tiernan, Kirsten Robek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ladynka
  ****

  Dějiny země jsou postaveny nikoli na ušlechtilých principech, ale pokrok, který vykazují, jde ruku v ruce se ziskuchtivostí, korupcí a touhou po snadném výdělku, to je základní myšlenka seriálu. Sympatická je zde snaha líčit obecnou historii dostatečně špinavě, kde Divoký západ není přehlídkou ušlechtilých lidí, ale především přehlídkou zajímavých, mnohdy krutých ale hlavně plastických lidských osudů. S01 - 5*. S02 - 4*. S03 - 3*.(13.10.2013)

 • Aky
  *****

  Syrový, westernový seriál připomínající špínou, potem a realističností Deadwood. Na jednoduchý a vcelku omšelý příběh o vině a pomstě je pověšen obraz budování železnice. S problémy, které tento gigantický americký projekt s sebou nesl. Antagonismy mezi bílými a černými, neřešitelné postavení indiánů, se spekulacemi, podvody, prostitutkami, chlastem, Bohem... Na nic se nezapomnělo a všechno se to udělalo moc pěkně.(10.5.2014)

 • flanker.27
  ***

  Tak asi tak. První díl dobrej, poslední slušnej. To mezi tím - hm, no, průměr, přinejlepším. Středobodem je stavba železnice, ale tu stavbu vidíme za celejch deset epizod asi 10 minut. Jinak černý muž pod bičem i bez otrokáře žil, původcem je Kanada, tak je vtipný, jak se pod zdánlivě politicky nekorektní slupkou ozývá politická korektnost. Ke konci se to sice trochu mění, když si Elam začíná uvědomovat svou čerstvě nabytou moc, ale stejně to nepřebije pachuť třeba z toho, že bílá žena se dočká citlivého zacházení jen od černocha nebo indiána. Pozitiva? První díl, Colm Meaney a krása Dominique McElligott.(2.4.2012)

 • choze
  *****

  Seriálová verze Tenkrát na Západě (cesta za pomstou na pozadí zkorumpované a krvavé stavby transkontinentální železnice s perfektním záporáckým tandemem stavitel-zabiják) z doby, kdy se Spojené státy jen horko těžko vzpamatovávají po kruté občanské válce, která rozdělila národ a ten se teď neochotně dává zase dohromady, mj. právě pomocí železnice symbolicky i velmi prakticky spojující východní a západní pobřeží. Někteří vyrovnávají válečné dluhy, propuštění otroci zjišťují, že jejich čerstvě nabytá svoboda má své hranice, a indiáni marně vzdorují civilizaci, která se je chystá převálcovat... A právě líčení poválečné společenské situace, které rychle zatlačí v jádru nezajímavou storku o pomstě hlavního hrdiny do pozadí, je na tomhle seriálu nejlepší, spolu s dobře napsanými, obsazenými a zahranými postavy (Colm Meaney ve své životní roli, Heyerdahl úžasně úchylný). První řada nemá chybu, obzvlášť pokud máte rádi westerny a vláčky.(10.9.2013)

 • klerik
  ****

  Dobrý vizuál, pekné scenérie, skvelý casting. Príbeh sa nikam neponáhľa, ale nevadí, veď takto solídnych westernov nikdy nie je dosť...(13.3.2014)

 • - Vo štvrtej sérii sa už neobjavila herečka Siobhan Williams v roli Naomi. Vystriedala ju totiž herečka MacKenzie Porter. (YoZo8)

 • - Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)

 • - Thomas Clark Durant, M. D. (Colm Meaney) je skutečná historická postava, která stála v čele Union Pacific při výstavbě první transkontinentální železnice v USA. (Drink4Fun)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace