poster

Hell on Wheels (TV seriál)

 • Slovensko

  Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011 - 2016, 41 h 29 min (Minutáž: 57x43 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus, Gregg Henry, Julia Maxwell, Conrad Pla, Zak Santiago, Michael Horse, Sara Canning, Michelle Thrush, Rod Lurie, Jonathan Scarfe, Andrew Howard, Julian Richings, Adrian Petriw, Kaj-Erik Eriksen, Toby Hemingway, Noah Danby, Barry Flatman, Mpho Koaho, Jason Schombing, Tseng Chang, David Ferry, Ben Sullivan, Michael Tiernan, Kirsten Robek, Ben Esler, Angela Zhou, Josh Caras, Gerald Auger, Dohn Norwood, James D. Hopkin, James Dugan, Matthew Glave, Sean Hoy, Kira Bradley, Tayden Marks, Damian O'Hare, Leon Ingulsrud, James Shanklin, Moses Brings Plenty, Billy Wickman, Raúl Herrera, Dan McDougall, Kevin Blatch, Malia Ashley Kerr, Matt Cooke, Simon Longmore, Luke Roessler, David Wilson Barnes, Mark Krysko, Paige Patterson, Pippa Mackie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shushika
  ****

  2.série - 70% - už to zdaleka není ta pecka jako napoprvé, není tak sevřené a osudové, spousta kdysi životných postav nemá co hrát a jen se plouží před kamerou (Elam, Irové) jiným - Švédovi třeba - tvůrci dovolí neuvěřitelné eskapády a zvraty. Čeká nás s odchodem Gaytonových už jen sešup?, 1. série - 90%. Pár zaškobrtnutí se najde (někdy zbytečně doslovné dialogy, jindy horší herecké podání či "výplňovost" některých epizod), ale jinak moc příjemných 400 minut v pekle. Nej sekvence seriálu: modrokabátníci, černoch a Mr. Bohannon v boji s Čejeny na začátku 9. dílu. Tady je všechno: dějinná ironie, odvaha, bláznovství, důstojnost i zoufalství ve skvěle nasnímané tříminutové scéně, která se zatne jako tomahawk.(10.1.2013)

 • PogoJoe
  **

  Hodnotím jen pilot. Pilotní díl seriálu má nalákat, zaujmout a pobavit, ne nudit, nudit a nudit. S tímhle seriálem ztrácet čas nebudu. Proč má tak vyské hodnocení? Že by se o tolik zlepšil?(1.12.2013)

 • honajz
  **

  Myslel jsem, že tenhle koncept už zkusil Carnivale a neuspěl... Nesympatické postavy v drsné době dobývání a osídlování Ameriky, jenom špína, smrad a hajzlové, pánbíčkáři jsou všichni do jednoho představeni jako pokrytci (jak neotřelé!), a mezi tím vším běhá chlápek s plnovousem upraveným posledním Gillete-Mach, což taky nedodává žádné věrohodnosti, tváří se drsně a mstí se za manželku, na které se musela vystřídat celá rota, jestli to má dát hodně dílů dohromady. Vizuál je skutečně povedený, ale to je tak vše.(2.4.2012)

 • cheyene
  *****

  Konečně je tu seriál z westernového prostředí. Příjemná hudba, skvělé prostředí a sympatičtí herci a příběh, který je napínavější a napínavější. Každá epizoda přináší nové a nové vzrušení, které je podpořeno výbornými hereckými výkony, skvěle napsanými charaktery postav, již zmíněnou hudbou, ale také perfektním naaranžováním scén. Vychutnávám si každý záběr, kde si kamera hraje se světlem (svítání či zapadání slunce) nebo kde ukazuje krásu západu.(30.1.2012)

 • flanker.27
  ***

  Tak asi tak. První díl dobrej, poslední slušnej. To mezi tím - hm, no, průměr, přinejlepším. Středobodem je stavba železnice, ale tu stavbu vidíme za celejch deset epizod asi 10 minut. Jinak černý muž pod bičem i bez otrokáře žil, původcem je Kanada, tak je vtipný, jak se pod zdánlivě politicky nekorektní slupkou ozývá politická korektnost. Ke konci se to sice trochu mění, když si Elam začíná uvědomovat svou čerstvě nabytou moc, ale stejně to nepřebije pachuť třeba z toho, že bílá žena se dočká citlivého zacházení jen od černocha nebo indiána. Pozitiva? První díl, Colm Meaney a krása Dominique McElligott.(2.4.2012)

 • - Thomas Clark Durant, M. D. (Colm Meaney) je skutečná historická postava, která stála v čele Union Pacific při výstavbě první transkontinentální železnice v USA. (Drink4Fun)

 • - Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)

 • - Vo štvrtej sérii sa už neobjavila herečka Siobhan Williams v roli Naomi. Vystriedala ju totiž herečka MacKenzie Porter. (YoZo8)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace