poster

The Promise (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2010, 81+87+83+105 min

 • emma53
  *****

  Vztah mezi Židy a Palestinou, který sleduji už pár let se smutkem, ale na vzdálenost cca tří tisíc kilometrů byl v tomto seriálu tak živý, že jsem tam byla nejen v té současné době s Erin, ale i v té vzdálenější době s Lenem přímo s nimi, alespoň přesně tak jsem se cítila. Na seriálovém poli to byla nejen svým námětem velmi překvapivá změna, ale zároveň i příjemná, ačkoliv šlo o dramatický žánr čerpající žel ze skutečností (viz reálie). Pro mě zatím jeden z nejintenzivnějších zážitků posledních pár měsíců. A vůbec nebudu brát v potaz tu menší citovou podbízivost ve finále, protože zcela vyjimečně jsem za ní byla vděčná. Těch pozitiv, které bych chtěla vypíchnout je obrovské množství, snad ten komentář jednou doplním, ale teď, v momentě, kdy spadla poslední klapka, je pro mě podstatné, že srdcem dávám čistou pětku a jsem moc vděčná za takový skvělý tip, který určitě ráda doporučím dál..(17.10.2014)

 • V.Silver
  ****

  Ačkoli hlavní hrdinka je celou dobu afektovaná kráva, která očividně nikdy neviděla žádné zprávy, neslyšela o Izraelcích, Palestincích ani pásmu Gazy, jedná se překvapivě o počin velice zajímavý a rozhodně takový, jaký by Američané nikdy nenatočili (pokud tedy nepočítáme Zohana:)). Ať už má divák na Izrael a Palestinu názor jakýkoli, nic to nemění na faktu, že ve 4 dílech se dozvíme o ne příliš známém historickém údobí, o tom, jak "svobodný stát" vznikal a i o tom, jak se tam žije dnes z pohledu vlastně "nezaujatého" pozorovatele - Brita, resp. Britky. Ano, můžeme debatovat o tom, jak národy trpěly pod imperiálním jhem Británie, ale v roce 1945 už to (alespoň v případu Palestiny) úplně nebyla pravda. Nicméně chtěl bych ocenit lokace, zajímavě propletený scénář (jaká náhoda, že se podíváme na všechna důležitá místa v Izraeli/Palestině), solidní herce i rekonstrukci dobových událostí. Rozhodně stojí za to se na tento snímek podívat! 75%(11.2.2014)

 • laik_60
  *****

  film o udalostich v Palestíne krátko po II. sv. vojne. Film o tom ako svet a mocnosti zase niečo alibisticky posr...hnojili. Pohľad na príčiny a dôsledky udalostí v Palestíne, v minulosti korešpondujúcich s pohľadom na túto oblasť a udalosti v nej v súčasnosti. Film o tom ako pri tom trpia obidve strany, Pohľad ani nie čiernobieločervenozelený ale ani nie bielo-modry.(12.11.2014)

 • flyboyeda
  *****

  Mimoradne silny zazitek. Ona kombinace dejove linie 1945-1948 vs soucasnost tomu dodala velkou silu, trosku mi to dokonce evokovalo uzasny snimek Incendies. Skvele vybudovany a dramaticky vystupnovanyj pribeh, kteremu prospely i velmi uveritene a beze sporu sympaticke herecke vykony. Co se tyce historie, urcite neni od veci tato fakta zopakovat, prestoze uz jsou nebo by aspon mely byt znamy vsem prumerne vzdelanym jedincum. Tvurci dobre zakomponovali do deje udalosti a jednotliva fakta kolem britskeho mandatu na uzemi Palestiny, veci kolem Irgun, atentatu na hotel King David, masakru v Deir Yassin nebo unosu/popravy britskych vojaku a zkratka vse, co predchazelo vzniku statu Izrael. A samozrejme s nim souvisejicimu konfliktu. Sympaticke mi na teto miniserii bylo mimo jine to, ze se po celou dobu drzela myslenky, ze skoro nic na tomto svete neni cernobile. Ke konci se ji serie bohuzel krapet vzdalila a trochu pusobila jako jednostranne ucelova propalestinska propaganda. Za to strhavam pul hvezdy. Kazdopadne i tak prekvapive vyjimecny zazitek, dal jsem serii vicemene v kuse. Velmi silne ctyri a pul hvezdy.(26.10.2014)

 • eLeR
  *****

  Tomuto sa povie parádna hodina dejepisu ... výborné po všetkých stránkach, snáď len tá Erin mala dávať v škole viac pozor a sem-tam si pozrieť správy zo sveta, taký všeobecný rozhľad by to chcelo, pretože ináč pôsobila svojim chovaním ako riadna naivka, ktorá si myslí, že spasí svet a zmení ho. Skvelý seriál, pozrite si ho!(2.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace