Ošklivá slečna

Drama / Psychologický

Československo, 1959, 73 min

Koncert pro Danu Medřickou a Karla Hogera, bez debat.(8.7.2010)

Může se někdo divit, že mám ty dva tak ráda? Sehráli v tom krásném a komorním dramatu úžasnou partii a já se raduji, že jsem ji zase po delší době viděla.(8.10.2011)

Ale co. Zvyšuju na 5. Už jsem to viděla x krát a nenudila jsem se ani jednou. Sice se v dobových kritikách opakuje tvrzení, že Daněk nenapsal postavu Štefla příliš plnohodnotnou, ale ta souhra mezi Högerem a Medřickou je tu naprosto úžasná, později v ještě větší míře společně září v TV snímku Romeo a Julie na konci listopadu. Menší protor, ale taky zamenitě zužitkovaný, dostávají společně ve filmech Zde jsou lvi, Mikoláš Aleš, Profesoři za školou a Půlpenny (jako protihráči). Dana Medřická dokázala perfektně ztvárnit přerod z "ošklivky" na krásku mimochodem i v inscenaci Obchodník s deštěm, kterou režíroval Rudolf Hrušínský. Analýza vč. odlišností scénáře a filmu k přečtení zde: http://25fps.cz/2014/oskliva-slecna/(3.8.2009)

Mám moc rád herectví Dany Medřické a v tomto filmu dostala společně s Karlem Högerem velkou možnost, kterou myslím beze zbytku využili.(7.2.2003)

!!!Nečtěte zdejší obsah, nechte se překvapit!!! Je totiž čím. Ošklivá slečna je film vyloženě krásný. Akurátní účetní v nezaměnitelném podání Dany Medřické v něm přijíždí vyšetřovat zpronevěru v libereckém nakladatelství a postupně taje v péči světáckého redaktora Karla Högera. Jestli vás teď napadlo, že už stejně víte, co se nakonec stane, možná máte pravdu a možná ne. Ono totiž v závěru jde stejně o mnohem víc než jen o nějaké peníze. Film má takřka noirovou atmosféru a musím říct, že působivější romantickou scénu než je ta s výletem na Ještěd jsem dlouho neviděl.(6.9.2015)