Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň

• USA A Cinderella Story: Once Upon a Song (více)

Muzikálová verze věčné klasiky! Sedmnáctiletá Katie žije po smrti svého otce s nevlastní matkou Gail a jejími dětmi Bev a Viktorem. Bojí se, aby neskončila u pěstounů, proto dělá vše, co po ní její macecha, která je současně také ředitelka její školy, chce. Katie sní o tom, že se stane zpěvačkou, má nádherný hlas, a sama dokonce skládá písničky. Jednoho dne do její školy přestoupí syn známého producenta, Luke. Katie mu podstrčí svou demo nahrávku. Když se Luke snaží zjistit, kdo že to na nahrávce zpívá, Gail prohlásí, že je to její dcera Bev. Společně pak nutí Katie, aby za Bev zpívala. Když se navíc Luke, který se Katie opravdu líbí, kvůli krásnému hlasu do Bev zamiluje, je na čase, aby Katie začala bojovat za své sny, dřív než chlapec jejích snů skončí v náručí té nesprávné sestry. (TV Nova)

Krt.Ek

Kdybych někde hluboko v duši nebyl šestnáctiletou slečnou pravidelně odebírající Bravo a Top dívky, chvějící se při poslechu One Direction či Jonas Brothers, tak by se mně film nelíbil. Ale že jí jsem, tak se mně film líbil. Ale zase ne moc. Make-up jsem si během závěrečného polibku slzičkami štěstí neznehodnotil... ()

unclejack

Uhm. Svojím spôsobom ide o štýlovú záležitosť, ktorá si zaujímavo pohráva s asociáciami na pôvodný príbeh. A timing filmu ubehne neskutočne rýchlo. Na druhú stranu musím priznať, že ide o môj osobný pohľad a ako tak nad filmom znovu uvažujem, nepredpokladám, že čokoľvek z toho bolo snahou tvorcov. Tí sa jednoducho snažili napasovať PopOlušku do sveta PopUlárnej hudby a všetko to ostatné vzniklo ako nechcený vedľajší produkt. Možno keby sa na scenári trochu popracovalo a vyhádzali by zväčša podpriemerný cast, mohli sme sa baviť o milom prekvapení. ()

kingik

Do třetice všeho dobrého se zámořským tvůrcům podařilo z tradičního pohádkového námětu navařit velmi netradiční a sympatickou hudební absurditu za doprovodu elektrických kytar a tanečních beatů. Hned zkraje předesílám, že tvůrci si vypůjčili z klasické pohádkové předlohy až poměrně zanedbatelné množství známých motivů či prvků, kupříkladu zcela opomíjejí hledání sličné krásky za pomoci ztraceného střevíčku. Pohledná Katie toužící po hudební kariéře má tu smůlu, že žije v zapadákově s nevlastní sestrou, jež je její vrstevnicí a jejím "blond" protipólem, s malým, rošťácky - špionsky vynalézavým bratříčkem, který nejen jí rád tropí naschvály a s krutou a hrabivou macechou, která touží jen po bohatství a slávě a z duše ji nenávidí. Ta se totiž, kromě sebe, vidí jen ve své spanilé dcerunce a chce z ní mít pěveckou superstar. Má to jen jeden háček. Její Bev je hudebně nenadaná. Katie je přesně její opak. Macecha nelení a donutí Katie pod pohrůžkou, že z otcova dědictví nedostane ani cent, pokud za její antitalentem obdařenou dceru nenazpívá song s hitovými ambicemi, který následně bude Bev, spolu i s hlasem své nevlastní sestry, vydávat za svůj. S tímto podvodem se vydá předstoupit před vlivným hledačem hudebních talentů na hudební campus, kde je děkankou. Producent má sympatického syna, který podvod ihned neodhalí a Bev si na nějakou dobu ukradne jeho srdce, které mělo patřit Katie. Nezbývá, než za pomoci přátel sabotovat vystoupení, které rozhodne o tom, která z dívek bude vyvolenou pro hudební dráhu, potažmo životní lásku adorovaného idolu. Na film určený rovnou na dvd se jedná o vizuálně příjemně vypiplaný film plný svěžích invenčních nápadů, při nichž ani není moc podstatné, kdo je ve filmu nejzlejší, nejkrásnější nebo nejhloupější. Děj, nebo spíše sled komediálních absurdností vyvážených dobrým poměrem hudebních čísel, je vystavěný tak, že se dá v pohodě fandit všem. Vtipy jsou opravdu ryze absurdní a neotřelé. Macecha má svého osobního indického guru, který se jen z důvodu osobního profitu za něho vydává, ta má jen jednu dceru, která není žádná ošklivka, oproti spřízněným filmovým verzím, ale je to přiměřeně "vymaštěná" atraktivní blondýna a není ani tak zlá, místo druhé dcery je tady povedený malý bratříček, který za pomoci kamer šmíruje všechny a všechno v domě a je to on, kdo přijde s iniciativou sabotovat plány své mámy, a pak je tu pohledná Katie, které nechybí komediální ani hudební talent. Filmu nečiní problém vytasit se s pořádnou porcí nápaditých a často až zcela absurdních gagů a situací, mezi něž patří "záchodový" konkurs, netradiční výzva v hudební "soutěži" v indických rytmech na plese, anebo nejrůznější eskapády při získávání si sympatií nesmělého mladíka, který není schopen prokouknout, že jeho nápadnice ho zkušeně obelhává. Všechno perfektně fungovalo, film se několikrát sympaticky shodil a závěr docela gradoval i s tím vědomím, že to dopadne podle očekávání. Občas příznivý dojem pokazila scenáristická naivita, kdy například nešlo přehlédnout, že mladík na plese pod průhledným závojem nepozná Katie, a to ani po hlase. Herecká sestava se činila. Trio Lucy Hale, Megan Park a Missy Pyle patřilo k velkým tahounům a do jisté míry i k diváckým objevům. Oproti průměrně nápaditým moderním předchozím verzím, je tohle velké překvapení, které se neuchýlilo k hudebním cover verzím známých hitů a přišlo s něčím novým a svěžím, co do příběhu i hudební porce, než doposud bylo v tomhle ohledu k vidění. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Tess92

přemýšlím mezi 0 a 1 hvězdičkou. Stačilo přečíst si obsah, a bylo jasné, jak celý film bude vypadat. Luke asi za moc nestojí, když flirtuje s každou holkou, kterou pozná, a nevím proč tolikrát ve filmu zdůrazňovali, že je Kate ošklivá. Je pravda, že písničky docela ušly, ale jinak to bylo totálně uhozený. ()

lilylove

Tohle byla nejslabší moderní popelka kterou jsem viděla a navíc bylo to skoro stejné jako popelka se Selenou Gomez s tím rozdílem že tohle bylo o hodně slabší.První půl hodinu mě to bavilo,pak jsem se nudila a začalo mě to zase zpátky bavit asi 10 minut před koncem.Popelka má mít 2 sestry,v téhle verzi měla jenom jednou naopak jsem ale přibyly 2 nové postavy které celý film zachránily.Ale abych to jenom nekritizovala,i když předchozí verze popelky byly lepší a zábavnější u téhle jako jediné jsem se párkrát zasmála což předchozích filmů ne.Pořád ale slabší verze moderní popelky i slabší film takže dávám dvě hvězdičky. ()