Na stupních vítězů

Dokumentární / Životopisný / Drama / Sportovní

Německo / Rakousko, 2010, 94 min

Jan Tenhaven

Andy Baum

Poznámka pro sebe: až si začneš připadat starý, ty hňupe, pořiď si někde tenhle dokument a podívej se na něj. Poznámka pro ostatní: moc příjemný a trochu nečekaně hodně vtipný film (v dobrém). A optimistický.(27.6.2011)

Když si vzpomenu jak jsem líná kamkoliv popojít, je mi po shlédnutí tohoto dokumentu trapně. Klobouček dolů pánové a dámy, kteří v dokumentu vystupujete, jste opravdoví borci !(7.12.2013)

Že jste starý neznamená, že nemůžete sportovat. Se vzrůstajícím věkem se neodkladně pojí úbytek fyzických sil, a přestože se dědové a babičky nemohou měřit s mladými atlety, mezi sebou mohou síly porovnávat stále. Ukazuje to dokument, který sice srší pozitivním přístupem, který obhajuje člověka ve stáří a povzbudivě láká, aby se další v kinosále přidali, ale paradoxně se ve výsledku fyzičnu tolik nevěnuje. Raději rozpráví se svými subjekty, zkoumá jejich zájmy, rodinné zázemí, ale to vytváří obrázek, který bychom měli z vyzpovídání kteréhokoli postaršího člověka. Úplně mimo stojí úsek, během něhož se probírá sexuální život. Přitom zájem o staré tělo vykonávající fyzickou námahu je , což dokládá několik málo vypontovaných scén zpomaleně zaznamenávající vrcholný moment jejich sportovního snažení. Celkovému výsledku nepomáhá výběr hudební kulisy, který nechtěně vytváří dojem pitoresknosti a citlivější divák zachytí komediální podtóny, které s vážností materiálu nesouzní.(10.3.2011)

Klobúk dole pred tvorcami tohto dokumentu, ale hlavne pred "hercami"! Keď si divák pozrie takýto film, hneď má väčšiu chuť do života a prestane myslieť na svoje malicherné problémy. Vrele odporúčam, aj keď nie je veľmi jednoduché sa dostať k sledovaniu tohto filmu...(5.10.2012)

Tento dokument jsem poprve shledla na festivalu Jeden svet a bylo to prijemne prekvapeni. Necekala jsem, ze se tak nasmeju. Pocity ktere jsem si z kina odnasela byly veskrze pozitivni. Navic jsme meli tu cest poznat i pana Jiriho, takze pecka:)(11.3.2012)