Malý klenot (festivalový název)

• Itálie

Gioiellino, Il

• Francie

L'Empire des Rastelli

(Francie)

Jewel, The

Itálie / Francie, 2011, 110 min

46. MFF KV .. Scénář: Andrea Molaioli, Ludovica Rampoldi, Gabriele Romagnoli(6.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Il Gioiellino / THE JEWEL / Malý klenot )(12.7.2011)

O tři roky starší film Božský Paola Sorrentina je příkladem, že i film který tematizuje politiku z hlediska jejích mechanismů, může být neotřelý a strhující. Malý klenot se snaží přiblížit pozadí vzniku jednoho finančního skandálu, ale jak formou tak svým obsahem nic objevného nepřináší.(5.7.2011)

Toni Servillo je sice tradičně výborný, ale tunelování po italsku kupodivu není dvakrát zajímavé. Jakoby tentokrát film víceméně předváděl jen to, co jsem čekal. A to o fungování průmyslového koncernu ani finančních institucí nevím skoro nic. Ale stále je to zřetelně nadprůměrně dobrý film (70%).(11.7.2011)

Italové překvapili... Opět je vidět, že i když podnik perfektně funguje tak kvůli pár volům z vedení může jít všechno do kytek... Možná časem půjdu na plný počet. Rozhodně se vyplatí vidět.(11.7.2011)