Malý klenot (festivalový název)

• Itálie

Il gioiellino

• Francie

L'Empire des Rastelli

The Jewel

The Little Gem

(neoficiální název)

Itálie / Francie, 2011, 110 min

46. MFF KV .. Scénář: Andrea Molaioli, Ludovica Rampoldi, Gabriele Romagnoli(6.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Il Gioiellino / THE JEWEL / Malý klenot )(12.7.2011)

Pomalý úpadek rodinných hodnot vyměněných s ďáblem za záchranu rodinné firmy je perfektně podaný, navíc většina hlavních rolí je vynikající a promyšlená, s vlastním charakterem. Parádní hudba a netradiční prostředí (tento typ filmu o koncernech a byznysmenech známe převážně z Wall Street) pomáhá vytvářet film, který učaruje, ale vlastně nevíte čím.(6.7.2011)

Italové překvapili... Opět je vidět, že i když podnik perfektně funguje tak kvůli pár volům z vedení může jít všechno do kytek... Možná časem půjdu na plný počet. Rozhodně se vyplatí vidět.(11.7.2011)

Toni Servillo je sice tradičně výborný, ale tunelování po italsku kupodivu není dvakrát zajímavé. Jakoby tentokrát film víceméně předváděl jen to, co jsem čekal. A to o fungování průmyslového koncernu ani finančních institucí nevím skoro nic. Ale stále je to zřetelně nadprůměrně dobrý film (70%).(11.7.2011)