Malý klenot (festivalový název)

• Itálie

Il gioiellino

• Francie

L'Empire des Rastelli

The Jewel

The Little Gem

(neoficiální název)

Itálie / Francie, 2011, 110 min

Italové překvapili... Opět je vidět, že i když podnik perfektně funguje tak kvůli pár volům z vedení může jít všechno do kytek... Možná časem půjdu na plný počet. Rozhodně se vyplatí vidět.(11.7.2011)

Když jsem zrovna nevisel na rtech hlavních představitelů (tedy dohromady asi tak 4 vteřiny) říkal jsem si, jak strohá a faktografická polokopie zde zmiňovaného Il Divo to je. Nicméně podstatnější je, že jsem celou dobu SRAL blahem (a tady čtěte mnoho vykřičníků).(5.7.2011)

Pomalý úpadek rodinných hodnot vyměněných s ďáblem za záchranu rodinné firmy je perfektně podaný, navíc většina hlavních rolí je vynikající a promyšlená, s vlastním charakterem. Parádní hudba a netradiční prostředí (tento typ filmu o koncernech a byznysmenech známe převážně z Wall Street) pomáhá vytvářet film, který učaruje, ale vlastně nevíte čím.(6.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Il Gioiellino / THE JEWEL / Malý klenot )(12.7.2011)

[46. MFF KV 2011](12.9.2011)