Malý klenot (festivalový název)

• Itálie

Gioiellino, Il

• Francie

L'Empire des Rastelli

(Francie)

Jewel, The

Itálie / Francie, 2011, 110 min

Čekal jsem nejspíš ještě hlubší a intenzivnější pohled do těch obchodních vnitřností. Takhle to sice nebylo špatné, ale ani nijak oslnivé a nejspíš na tenhle festivalový kousek rychle zapomenu... ( 46. KVIFF )(10.7.2011)

Pomalý úpadek rodinných hodnot vyměněných s ďáblem za záchranu rodinné firmy je perfektně podaný, navíc většina hlavních rolí je vynikající a promyšlená, s vlastním charakterem. Parádní hudba a netradiční prostředí (tento typ filmu o koncernech a byznysmenech známe převážně z Wall Street) pomáhá vytvářet film, který učaruje, ale vlastně nevíte čím.(6.7.2011)

Italové překvapili... Opět je vidět, že i když podnik perfektně funguje tak kvůli pár volům z vedení může jít všechno do kytek... Možná časem půjdu na plný počet. Rozhodně se vyplatí vidět.(11.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Il Gioiellino / THE JEWEL / Malý klenot )(12.7.2011)

[46. MFF KV 2011](12.9.2011)