Oči tygra

Česko, 2011, 41 min

Jana Počtová

Jana Počtová
  • Maica

Box mi nic neříká a proto mě tenhle film opravdu nezaujal. Je prima, že se těch dětí někdo ujal, ale pan Tišer mi přišel docela nesympatický a navíc jsem většinu času vůbec nerozuměla, co ti lidé říkají.(13.5.2011)

Byli jsme na tom dokumentu ze školou, a co se týče dokumentu samotného tak myslím že byl celkem dobře natočen, téma bylo určitě zajímavé. Práci S. Fishera určitě chválím, je jenom dobře když se děcka budou něčemu věnovat místo flákání se na ulicích. Po filmu následovala beseda s PhDr. Janou Horváthovou ředitelkou muzea romské kultury, s tou jsem se sice v několika bodech neshodl (podle mě je rasizmus v ČR spíše obráceně), ale i tak to byla určitě zajimavá skušenost.(28.3.2011)

• superzurda

Všechno je a bylo jinak, což je u dokumentu dost klíčová vada(10.9.2012)

Beru dokument spíše jako takovou zajímavost - "ty vole, na Žižkově je boxerský klub jak vystřižený z Rockyho nebo The Wire". Jana Počtová velmi distingovaně přihlíží (narozdíl od Generace singles se jenom jednou zdráhavě přímo zeptá účinkujících před kamerou) a nabízí jenom povrchní náhled na tento dobrovolný sociální spolek. A přitom závěrečná konfrontace se starostou (?) Prahy 3 mohla být mnohem zajímavějším tématem než pouhé nastínění atmosféry klubu, ze které nakonec nic nevznikne. To buď zabírá příliš prostoru, nebo mělo být jenom odrazovým můstkem pro celovečerní dokumentární snímek. Btw: Jano, pozor na ty mikrofony... 65 %(21.2.2012)

Nápad určitě dobrý, víc takových projektů, aby se mladí neflákali po ulicích a radši dělali něco, co je někam posune.(7.12.2013)