poster

Krev v mobilech (festivalový název)

 • Dánsko

  Blod i mobilen

 • slovenský

  Krv v mobile

  (festivalový název)
 • anglický

  Blood in the Mobile

Dokumentární

Dánsko / Německo, 2010, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ****

  Dokument, ktery sice poukazuje na zavazny problem, ale krome tohoto faktu neresi vubec nic. Pokud by nerostne bohatstvi z Konga neuzili vyrobci z elektrotechnickeho prumyslu, pouzilo by se to jinde a Konzane se budou zabijet vecne. Mozna zarazi jen fakt, jak se k cele situaci stavi nejvetsi vyrobce mobilu... Holt, penize a moc mely vzdy vetsi hodnotu nez lidsky zivot nebo dustojnost. Dokument sam o sobe je jen prumerny, ale ocenuji statecnost tvurce a pridavam jednu hvezdicku.(6.1.2013)

 • GeusX
  ****

  Velmi zajímavý dokument. Chybělo mi tam však více detailních zákulisních informací z průběhu natáčení v nebezpečné zemi.(15.7.2013)

 • OG_Swifty
  ****

  Odvážný dokument, který je ale jinak dost neurčitý a subjektivně ovlivněný. Část s Kongem byla přinejmenším zajímavá, úředník sedící na dvou židlích, fetišista do uniforem nebo hororový příběh o znásilnění završený celkem dramatickým děním v Bisii. Legislativní řešení problému už tak "zábavné" nebylo, navíc neukázalo nic, co už bychom ze současné politiky neznali. Bez elektroniky se dnes žít nedá a nevím, jestli by každý rád připlatil za certifikované součástky. Házení viny na Nokii nepovažuju za relevantní, stejně by se k tomu podle mě stavěli i ostatní výrobci mobilů a notebooků a dalšího smetí ... oni si o to pravděpodobně řekli jen svojí "sociální odpovědností" - průměrný dokument, ale za odvahu jedna * navíc.(11.4.2013)

 • Luke7
  *****

  Autor toho dokumentu se rozhodl vypátrat zdroj minerálů použitých při výrobě jeho mobilu Nokia. Snaží se jednat s vedením Nokie o otázce původu minerálů. Nokie o problému ví už 10 let a vpodstatě jen mlží a vymlouvá se na položené otázky. Přitom by stačilo tlačit na dodavatele ohledně původu minerálů, tak jak to je zavedeno u některých dřevin. Je třeba také většího tlaku spotřebitelů, aby s tím výrobci konečně začali něco dělat. V dokumentu se také dozvíte, že minerály před další úpravou se dají vystopovat pomocí geologického původu. Veškeré odpovědi Nokie na otázky byly tím pádem jen výmluvy a lži. Svělý byl sestup do nitra dolu, který je až 100m hluboký bez zajištění proti sesuvu a dobívájí zde mineráli spousty lidí včetně dětí. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

 • Joe321
  *****

  Poulsen by určitě rád udělal dokument detailnější, odbornější a se širším záběrem, jenže pak by o něj neměla široká veřejnost zájem. A tím by začal ztrácet i samotný dokument na významu, kterým je právě zapůsobit na lidi. Skladba je podle mě na podobné dokumenty velmi důstojná (terénní výzkum, potvrzování/vyvracení hypotéz) a jen škoda, že se od té doby vcelku nic nezměnilo.(5.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace