poster

Krev v mobilech (festivalový název)

 • Dánsko

  Blod i mobilen

 • slovenský

  Krv v mobile

  (festivalový název)
 • anglický

  Blood in the Mobile

Dokumentární

Dánsko / Německo, 2010, 82 min

Kamera:

Adam Wallensten
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milancecil
  *****

  253. Mimořádně působivý dokument odkrývající pro nás alespoň částečně, v útržkovitých záběrech obludnost systému, poháněného nenasytnou, bezohlednou hrabivostí, dravě rostoucí a sílící ze surových zločinů, z naprosté neúcty k životu, to vše jen pro peníze a moc, stále více a více, nerosty a jejich těžba jsou jen další záminkou k ničení a zhoubě, jen pro pýchu, pro pocit vlastní výjimečnosti, přelud, pro který není ani taková krutá oběť důvodem k zamyšlení, přitom vinu a podíl neseme všichni, jsme spolupachateli tak rozsáhlého bezpráví, i když jen jako jednotlivci s omezeným vlivem, nejsme naštěstí úplně bezmocní, můžeme mnohé odstranit a napravit, pokud budeme informovaní, to si ti přímí viníci uvědomují, právě tuto svoji zranitelnost, proto ta neochota cokoliv vysvětlovat, proto ta náhlá plachost a bázeň, když má být odkryta pravda o rozsahu jejich odpovědnosti.(28.1.2015)

 • cubajz
  ***

  přehnaně moralizující dokument (kecy jako "nemůžu své ženě ani napsat sms když vím, odkud pochází součástky z mé Nokie" atd.), na druhé straně bez jakýchkoliv vědeckých podkladů či alternativ. Oceňuji výlet přímo ke zdroji, ale jak už tu někdo napsal: situace v Kongu je v tamější kultuře natolik zakořeněná, že to není problém můj, ale problém samotného Konga a dokud se tam lidé nezačnou nějakým způsobem bouřit, není šance, že se něco změní.(11.2.2014)

 • Wiikii
  ***

  Jde jen o to, že elektronika se z něčeho vyrábí a to z čeho se vyrábí se těží v zemi kde se válčí a válka také něco stojí, tak se tyto peníze využívají na koupi armádní výbavy. .. P.S.: Nejhorší je ten začátek, kdy náš "hlavní hrdina" dává všem okolo naprosto idiotskou otázku na kterou normální zaměstnanec nemůže znát odpověď a pak prohodí " jak to, že se s námi nechtějí bavit, co asi skrývají?" .... HODNOCENÍ: 50% (3*)(2.8.2015)

 • F.man
  ****

  Pěkný záměr Franka Piasechi Poulsena a kus dobré investigativní filmařiny k tomu. Takhle si představuju dobré zracování tématu. Zjistit o co jde, kdo o tom ví, nenechat se odbýt, natáčet na místě, vrátit se se záběry, potvrdit nebo vyvrátit trvzení korporací s vědci, navrhnout řešení, vyzpovídat odborníky a jiné. Super takhle to má vypadat. Krev v mobilech je navíc divácky atraktivní protože mobil má dnes každý a týká se tak každého. Samozřejmě že vinit z něčeko jen Nokii je nesmysl jak tady někdo vytýká, ale Frank sám říká, že to není primárně o nicch. Nokia je ale velký symbol a největší hráč na trhu. Uvidíme, jestli se někdy něco změní. Jeden svět 2011 (3.4.2011)

 • kaposlav
  ***

  Na tento dokumentárny film som sa tešil viac ako rok pokial ho zoženiem s dabingom, ale čas natolko vystupnoval očakávanie, že sklamanie nemôžem poprieť. Videl som verziu ktorá trvala 52 minút. Snaď verzia s dĺžkou stopáže 82 minút obsahuje ohromujúce zábery, alebo informácie, ktoré som postrádal a dokument tak stratil to, čo som očakával. Možno ostatných 30 minút nebolo možné zverejniť z rôznych dôvodov a tak boli vystrihnuté. Konštatujem, že či si vlastne autor dokumentu Frank Piasechi Poulsen uvedomil dôležitú vec. Ak by prestala Nokia odoberať vzácne mineráli z Konga, tak by tam tamojší ludia prišli o prácu a zrejme o jediný zdroj prímov. To by sa týkalo istotne státisíce ludí. Najviac mi vadila vsunka s americkým kongresmanom. Urobil si reklamu aký je humánny, že sa tam vykoristuje a bla bla bla. USA je známe, že najviac profituje z vojen po celej planéte a väčšinu sami rozpútali. Tak o čom točil? Na záver chcem len podotknúť, že všetci z toho profitujú v rátane samotného pána Frank Piasechi Poulsen z rozdielom, že on sa netváril, že o ničom nevie, alebo s tým nemôže nič urobiť.(10.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace