poster

Krev v mobilech (festivalový název)

 • Dánsko

  Blod i mobilen

 • slovenský

  Krv v mobile

  (festivalový název)
 • anglický

  Blood in the Mobile

Dokumentární

Dánsko / Německo, 2010, 82 min

Kamera:

Adam Wallensten
 • zette
  ****

  Dokument, ktery sice poukazuje na zavazny problem, ale krome tohoto faktu neresi vubec nic. Pokud by nerostne bohatstvi z Konga neuzili vyrobci z elektrotechnickeho prumyslu, pouzilo by se to jinde a Konzane se budou zabijet vecne. Mozna zarazi jen fakt, jak se k cele situaci stavi nejvetsi vyrobce mobilu... Holt, penize a moc mely vzdy vetsi hodnotu nez lidsky zivot nebo dustojnost. Dokument sam o sobe je jen prumerny, ale ocenuji statecnost tvurce a pridavam jednu hvezdicku.(6.1.2013)

 • enjoi
  ****

  I přes velmi subjektivní doprovodný komentář a absenci nějakých obsáhlejších faktů oceňuji na tomto dokumentu hlavně to, že se tvůrce odvážil jet až přímo na „místo čínu“ i přes všechna varování. Podmínky, ve kterých tam lidé žijí a pracují jsou naprosto otřesné a korporace, těžící z jejich trvdé práce, s tím očividně nehodlají nic dělat. Stojí za zhlédnutí. 70 %(3.1.2013)

 • Wiikii
  ***

  Jde jen o to, že elektronika se z něčeho vyrábí a to z čeho se vyrábí se těží v zemi kde se válčí a válka také něco stojí, tak se tyto peníze využívají na koupi armádní výbavy. .. P.S.: Nejhorší je ten začátek, kdy náš "hlavní hrdina" dává všem okolo naprosto idiotskou otázku na kterou normální zaměstnanec nemůže znát odpověď a pak prohodí " jak to, že se s námi nechtějí bavit, co asi skrývají?" .... HODNOCENÍ: 50% (3*)(2.8.2015)

 • Joe321
  *****

  Poulsen by určitě rád udělal dokument detailnější, odbornější a se širším záběrem, jenže pak by o něj neměla široká veřejnost zájem. A tím by začal ztrácet i samotný dokument na významu, kterým je právě zapůsobit na lidi. Skladba je podle mě na podobné dokumenty velmi důstojná (terénní výzkum, potvrzování/vyvracení hypotéz) a jen škoda, že se od té doby vcelku nic nezměnilo.(5.4.2014)

 • cubajz
  ***

  přehnaně moralizující dokument (kecy jako "nemůžu své ženě ani napsat sms když vím, odkud pochází součástky z mé Nokie" atd.), na druhé straně bez jakýchkoliv vědeckých podkladů či alternativ. Oceňuji výlet přímo ke zdroji, ale jak už tu někdo napsal: situace v Kongu je v tamější kultuře natolik zakořeněná, že to není problém můj, ale problém samotného Konga a dokud se tam lidé nezačnou nějakým způsobem bouřit, není šance, že se něco změní.(11.2.2014)

 • - Dokument přichází hned v úvodu s alarmující informací, že za posledních 15 let přišlo v Kongu o život nejméně 5 milionů lidí. Avšak svobodný stát Kongo již v minulosti během kruté vlády a hospodaření Belgického krále, jak se nechával nazývat Leopold II., za pouhých 30 let v letech 1885 - 1915 snížil počet obvyvatel Konga z 30 na 15 milionů. Tento čin však oproti dnešním praktikám nezůstal bez povšimnutí a byl takřka světem donucen svou personální kolonii opustit. Dnešní situace je samozřejmě jiná, také o penězích, ale ze kterých však neprofituje pouze jednotlivec. (Expertt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace