Solartaxi

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Erik Schmitt
  • samaell

Neuvěřitelné.. a to doslova. Příběh o Švýcarském učiteli, který neumí vůbec nic a postaví auto, které téměř bez škobrtnutí objede zeměkouli. Mohl to být zajímavý příběh, bohužel to vyznělo spíše jako marketingová akce green peace - je to super, je to nezničitelné, je to zadarmo a pokud s tím přijedete do Číny tak vás prohlásí minimálně viceprezidentem! Bezúčelně cenzurováno v americký sen :((19.11.2011)

• SuicideKing

krom toho, že ten "dokument" je strašná propagandistická pitomost, tak musím říct jen benzín!! benzín!! benzín! srát na solární energii(13.6.2014)

Sympaťák ze Švýcarska, kterého po setkání v Luzernu dokonce uznalo i pár našich vědců , což je super :) Je úctyhodné , jak svůj sen dotáhl do reálu a se svým solartaxíkem zdolal svět. Působil upřímně a objektivně , když popisoval přijetí ve všech navštívených zemích – jak už těch kladně vyzdvihovaných , tak i médii zatracovaných.... Abych pravdu řekla , nejvíc mě zaujalo nadšení směrem k Číně, i když v současné době pravda dost znečištěné / kde tomu tak ale není :( /, zase na rozdíl od jiných zemí právě tam zažil vřelé přijetí, ohromné nadšení a zapálení pro věc, přičemž jejich investice do obnovitelných zdrojů paradoxně daleko převyšují investice jiných zemí. Dokonce právě v Číně vyšlo neuvěřitelných 625 článků na toto téma, což je bezkonkurenční rekord . Každá snaha k lepšímu se cení :)(17.6.2014)

• arcticsky

Ze zeměpisného hlediska dokument ušel. Ale vadily mi divné nadšenecké kecy... autíčko bylo pěkné, ale doufám, že nikoho ani nenapadne žádat drze od jakéhokoliv státu sebemenší dotaci na masovou výrobu...když "ekologicky", tak za své, vážení soudruzi...(13.6.2014)

Na jedné straně pěkný dokument o světové silniční dopravě, na druhé zoufalé promluvy hlavního hrdiny a jeho dětinské nadšení z čínských solárních panelů a stranických funkcionářů. 50%.(22.10.2012)