Solartaxi

Solartaxi - Around the World with the Sun

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Erik Schmitt

Sympaťák ze Švýcarska, kterého po setkání v Luzernu dokonce uznalo i pár našich vědců , což je super :) Je úctyhodné , jak svůj sen dotáhl do reálu a se svým solartaxíkem zdolal svět. Působil upřímně a objektivně , když popisoval přijetí ve všech navštívených zemích – jak už těch kladně vyzdvihovaných , tak i médii zatracovaných.... Abych pravdu řekla , nejvíc mě zaujalo nadšení směrem k Číně, i když v současné době pravda dost znečištěné / kde tomu tak ale není :( /, zase na rozdíl od jiných zemí právě tam zažil vřelé přijetí, ohromné nadšení a zapálení pro věc, přičemž jejich investice do obnovitelných zdrojů paradoxně daleko převyšují investice jiných zemí. Dokonce právě v Číně vyšlo neuvěřitelných 625 článků na toto téma, což je bezkonkurenční rekord . Každá snaha k lepšímu se cení :)(17.6.2014)

• SuicideKing

krom toho, že ten "dokument" je strašná propagandistická pitomost, tak musím říct jen benzín!! benzín!! benzín! srát na solární energii(13.6.2014)

Dokument je částečně road-movie, částečně ekologická osvěta jednoho člověka o solární energii. Hlavní otázka filmu, proč se už dávno nejezdí v autech na sluneční pohon nebyla zodpovězena. Možno shlédnout zde: https://www.stream.cz/jeden-svet/10004774-solartaxi(16.2.2015)

• arcticsky

Ze zeměpisného hlediska dokument ušel. Ale vadily mi divné nadšenecké kecy... autíčko bylo pěkné, ale doufám, že nikoho ani nenapadne žádat drze od jakéhokoliv státu sebemenší dotaci na masovou výrobu...když "ekologicky", tak za své, vážení soudruzi...(13.6.2014)

Na jedné straně pěkný dokument o světové silniční dopravě, na druhé zoufalé promluvy hlavního hrdiny a jeho dětinské nadšení z čínských solárních panelů a stranických funkcionářů. 50%.(22.10.2012)